Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lujó55


lujó55
őstag

Na ez tök jó lesz 50 négyzetméteres panelba! :C

(#2) Móci


Móci
addikt

Tetszetős darabok, szívesen kipróbálnék otthon egyet... ;]

Amúgy lesznek majd erősítő/hangfal tesztek is? Szerintem nem lenne rossz...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#3) Sicilian


Sicilian
addikt

Na ez a cucc, ahogy van jöhetne :B

nothing is true everything is permitted..

(#4) pgergo


pgergo
tag

psaudio

BFBC2 NICK: Phantom.HUN

(#5) Pixelmaster


Pixelmaster
tag

maxi respect :))

-=The digital artist of the darkside=-

(#6) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Hát szeretnék többet olvasni a nagy gyártók új termékeiről s főleg teszteket akár kommersz hangfalakkal is hisz ott is van nagy különbség!

(#7) M@trixfan válasza lujó55 (#1) üzenetére


M@trixfan
addikt

Miért is ne lenne jó? Azt is kiméri az elektronika :) A hangszórókat kell ügyesen megválasztani. Csak az a gond, hogy általában a jobb minőségű hangfalak szólnak szépen halkan is.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#8) Duree


Duree
veterán

Hát nem rosszak,de egy átlagos lakásba túlzásnak tartom.Azért szívesen vennék valahol egy átfogó tesztet ezekröl a Receiverekröl.

duree54

(#9) Giot


Giot
addikt

"Mindkét eszköz megkapta az Audyssey DSX technológiát, amely elméletileg kiterjeszti az 5.1 és a 7.1 csatornás hangforrásokat................. Ennek megfelelően egy tágasabb hangteret kaphatunk, amennyiben egy pár front hangfalat szélesebben helyezünk el a szokásosnál."
Erre lennék kíváncsi szívesen meghallgatnám milyen.
Valóban jó lenne hangfalakról és erősítőkről tesztet olvasni a PH "hasábjain". De ez egy nagyon szubjektív téma, emiatt nehéz korrekt kiegyensúlyozott véleményt írni.

Duree: Nem hiszem hogy átlag felhasználónak/lakásba lettek szánva 500/850 dolláros árukkal.

[ Szerkesztve ]

(#10) TESCO-Zsömle válasza Giot (#9) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem hiszem hogy átlag felhasználónak/lakásba lettek szánva 500/850 dolláros árukkal.

Pedig nem olyan sok pénz az...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11) Gál István


Gál István
senior tag

Elég csúnya jószágok, de a tudás... :C

(#12) #56573440 válasza TESCO-Zsömle (#10) üzenetére


#56573440
törölt tag

naja. csak az ennek megfelelő minőségű hangfalak kerülnek marhasokba, meg aztán mellé még valami megjelenítő, amivel a képi minőség is profi lesz...

(#13) Móci válasza Giot (#9) üzenetére


Móci
addikt

Valóban nem sok pénz az, de azt is látni kell, hogy nem nekünk lettek ezek 'kitalálva'. Egy nyugati országban azért nem akkora drágaság egy ilyen készülék.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#14) TESCO-Zsömle válasza #56573440 (#12) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Of korsz, de amit írtam, akkor is áll. :P

150-200k nem olyan sok egy ilyen kaliberű erősítőért.

Nézz szét mibekerül pl egy McIntosh.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15) Giot válasza TESCO-Zsömle (#10) üzenetére


Giot
addikt

Igazad van! Nem számoltam át.
850dollár kb 180eft 500USD meg 100eft környéke. Ez az erősítők táborában nem számít soknak. Itt van pld egy régi nagy nevű márka egy 7.1-es NAD és ő még csak az alsó szegmens tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#16) Giot válasza Giot (#15) üzenetére


Giot
addikt

+itt még az a kérdés ki számít átlag felhasználónak. :U

(#17) Horbal válasza lujó55 (#1) üzenetére


Horbal
őstag

Áruld már el mi a baj eg ilyen erősítő + kis panel párossal, miért ne lehetne?

Megfelelő érzékenységű hangfalat választva simán lehet halkan is jó minőségben hallgatni.
Nekem 2x60W-os erősítőn lóg 100/120-as 3 utas böszme hangfal érzékenysége >98 db, erősítőt még 10-15% ig is alig kell tekerni, ha munka közben zenét akarok hallgatni (ha épp otthonról dolgozom), 30% körül már kellemes asztal rázós, 50% buli van 10 emeleten, 50% felett csak akkor hallgatnám ha újra akarnám festeni/tapétázni a kecót.

Szal nem kell üvöltetni, csak jó hangfalakkal kell párosítani az erőlködőt.

Ára meg kb 1általán nem sok, 150-200K egy ilyenért nem sok, kérdés mit tud ONKYO-kat mostanság sokan húzzák, eléggé elkommerszesedett állítólag...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#18) TESCO-Zsömle válasza Horbal (#17) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Áruld már el mi a baj eg ilyen erősítő + kis panel párossal, miért ne lehetne?

Mert jó érzéssel a film feléig se jutsz, máris ott dorombol egy szomszéd az ajtódon. ;]

Giot: Valld be, te már 1000Ft-os dollár árfolyammal számolsz! :P :DDD

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#19) #72042496 válasza Duree (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nagyobb oldalakon, pl. amazon.com-on lehet felhasználói véleményeket olvasni. Ha ezek nem is számítanak átfogó tesztnek, sokszor éppolyan hasznosak és érdekesek tudnak lenni, sőt...

Én meg azt mondom, hogy egy átlagos hazai lakásba (saccra 50-55 nm) is simán jó választás lehet egy ilyen. Már ha valakinek jobb a fizetése, mint az ízlése. És ezzel nem azt akarom mondani, hogy drága, hanem hogy szegény Onkyók szerintem még mindig baromi rondák. :)

[ Szerkesztve ]

(#20) proci985


proci985
MODERÁTOR

nekem az egyik kisöccsük (ht-r340) teljesített szolgálatot a bundled hangfalaival egy 22nm2es lakásban, amiből 3.5^3 m3 volt a szobám. és rendben volt teljesen. halkan is szépen szólt, hangosan meg már csak itt tudtam kipróbálni (ház), mert a lakásban 30% fölött a konvektor is beszállt a mélynyomónak segíteni. 45%nál már erőtelesen remegtek az ablakok is.

szóval egy 50-55nm^2es panelba jó lesz egy ilyen, bár szerintem feleslegesen túl lenne méretezve.

vannak kommersz cuccaik is (nekem is az van, de akkor nem volt több pénzem), de ugyanúgy vannak átlagember számára megfizethetetlenül drága cumóik.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21) ALBY


ALBY
senior tag

Az igény az igényességre és a lákásméret nem függ össze!

Kis lakásba is össze lehet rakni nagyon szép hangú rendszert, még olcsón is, de nyilván sokkal komolyabb és drágább cuccok is vannak.
Az adott szobához kell építeni a hifit, de egyáltalán nem azt jelenti hogy kicsi szobába vackot kell venni.

Ami igaz : Azonos színvonalú rendszer, nagyobb szobába, drágább.

Akit érdekelnek a hifi házimozi erősítők, van egy rakás szaklap/portál, akár a legtöbb konkrét modellről is lehet korrekt teszteket találni.
Szerintem ebbe nem kéne belefogni a PH!-nak ilyesmibe, nem az ő dolguk a hifi egy másik világ.
Félreértés ne essék, nagyon tetszik és tisztelem a PH!-s újságírók tesztjeit és tesztmódszereit, de maradjunk a hardware-nél, mert ilyen alapon lehetne tesztelni toronydarut vagy festményeket elemezni :)

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#22) xT4ken


xT4ken
tag

Nem rossz bar az ara mar picit nekem meredek.

Most biztos hulyeseget fogok kerdezni, de legyen. Az ilyen cuccokra lehet kapcsolni egyenesen USB merevlemezt filmekkel zenekkel megpakolva?
Csak azert erdekelne mert SAMSUNG LCD TVm van ami nem tamogatja a DTSt (meg semmi jobbat se) es ha PCrol (Intel E8400+Radeon 3870) kuldom neki a kepet akkor akadozik a fullHD kep es kesik a hang (ugy 120-180ms).

(#23) Giot válasza TESCO-Zsömle (#18) üzenetére


Giot
addikt

Nincs mit tenni, ezt elnéztem. :B

(#24) #72042496 válasza xT4ken (#22) üzenetére


#72042496
törölt tag

Valamelyiken csak firmware frissítésre jó az USB, valamelyik pedig képes tartalmakat is lejátszani a pendrive-ról, vagy HDD-ről. Modelltől függ, utána kell nézni a kézikönyvében.

(#25) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Érdekes ez a FullHDre felskálázás.
Valóban azt jelenti ami le van írva? :F

(#26) #09634560 válasza 8nemesis8 (#25) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen,azt jelenti,hogy az SD vagy 720p tartalmat felkonvertálja1080p-be. Jobbb lesz,igaz nem olyan mint a BD.Ez igaz,skálázófüggő is. Az Onkyo ezekben a modellekben Faroudja DCDi-t vagy a drágábbakban(pl TX-NR 3008) Anchor-Bay-t használ.

(#27) #09634560 válasza ALBY (#21) üzenetére


#09634560
törölt tag

Az utsó mondatodról:Azért nem rossz,hogy akit érdekel az meg tudja itt is nézni a kapcsolódó elemeket mert pl LCD-tévét,tunerkártyát vagy épp ezt at erősitöt is a hardware kategóriához lehet sorolni,mivel számitógépre lehet közvetlen kötni.ugyanez az általad említett toronydaruról vagy képről már nem mondható el.
És ez nem hifi,hanem házimozi kategória,a hifi az más irányú...
De az elsö bekezdéseddel maximálisan egyetértek

[ Szerkesztve ]

(#28) Csuki


Csuki
csendes tag

Nem igazán értem, hogy a HDMI miért vezet hangot/képet együtt, mert általában a TV-k hangszórói sehol nincsenek hangzásban, erre ugyebár ott vannak a házimozi erősítők.
Egyedül az IPTV-hez vagy más hasonló digitális technológiánál használható, de film lejátszásnál nem sok értelme van. Hangra ott az SPDIF.

(#29) TESCO-Zsömle válasza #09634560 (#27) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha a képről nem is, de a jobb toronydarukról azért mégis. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30) dabadab válasza Csuki (#28) üzenetére


dabadab
titán

"Nem igazán értem, hogy a HDMI miért vezet hangot/képet együtt, mert általában a TV-k hangszórói sehol nincsenek hangzásban, erre ugyebár ott vannak a házimozi erősítők."

És a házimozi erősítőkbe hogy jut el a hang? HDMI-n :) Meg amúgy is egyszerűsíti a kábeleztést, hogy nem két, hanem csak egy kábelt kell vinni, ezenkívül lehet, hogy a nappaliban ott figyel a HM erősítő, a hálószobai TV-knél azonban nem ez a jellemző.

DRM is theft

(#31) #72042496 válasza dabadab (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

Sőt, analógon kapásból 3 kábel kell az 5.1-es hanghoz. Ezeket én előszeretettel dugtam rossz helyre, aztán persze mindenhogyan szólt a film meg a játék, csak úgy nem, ahogy kellett neki. Jó is az a HDMI, csak kár, hogy a minőségi kép- és hangátvitelt biztosító kábel olyan drága. ;] :)

(#32) #09634560 válasza Csuki (#28) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mert a HD hangok(DD True,DD +,DTS high Resolution és DTS MA) digitálisan csak ebben a formában képesek eljutni az erősitőhöz. Az SPDIF -ami helyesen S/PDIF ugye?? esetleg TOSLINK- és evvel együtt a Koaxiális digit. bemenet sávszélessége nem elég hozzá. És az IPTV mellett jóval több létjogosultsága van a Blu-Ray és a HD DVD lemezeknél.

(#33) #09634560 válasza TESCO-Zsömle (#29) üzenetére


#09634560
törölt tag

Aláírom. Máris küldhetsz nekem egyet,ha lehet kábellel. :DD

(#34) TESCO-Zsömle válasza #09634560 (#33) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Rendben.

Egy postacímet kérek, és küldöm a csekket.

450.000.000 Ft lesz.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#35) #09634560 válasza TESCO-Zsömle (#34) üzenetére


#09634560
törölt tag

Gazdaságilag ingyen,vagy 100 % árengedmény?? :)
Na jó,lemondok róla,kábelhiány miattt. :DDD

(#36) #09634560


#09634560
törölt tag

Azért én kiváncsi lennék több paraméterre is.
Lehet hogy ez amerikai modell marad?

(#37) 8nemesis8 válasza #09634560 (#26) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hasznos kis dolog akkor ez.

(#38) TESCO-Zsömle válasza #09634560 (#35) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Pont annyira ingyen, mint amennyire a gyár osztogatja...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39) #09634560 válasza 8nemesis8 (#37) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen,valóban.,kérdés hogy milyen minőségben.Az itt beépitett skálázók jó minőségűek.a Faroudja pl sormentesitővel ,mozgáskompenzációval, éljavitással, fürészfog-eltüntetéssel is jeleskedik.De minden fulll HD tévé megcsinálja ezt tehát nem árt kipróbálni hogy jobb a kép,ha ez miatt választanád ezt a fajta erősitőt,főleg ha van olyan megjelenitő,mint amilyen a te birtokodban,lejátszó az mindegy milyen,lényeg csak sd jelet adjon ki magából.

(#40) kpal


kpal
veterán

Szép kegyere.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.