Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ste


Ste
addikt

Egy órányi pihentetés :)
Ágyba mikor kell velük bújni? :DDD biztos az hozza majd az Igazi teljesítmény növekedést

[ Szerkesztve ]

(#2) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Szegények, elfáradnak. Pihenjék ki magukat. :D

A mozgolódás nálam majd azt jelenti, ha majd emberi áron lehet megvenni őket. :U

(#3) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Kövezzetek meg de ha firmware-t frissítek akkor elszáll az adat az SSD-ről? :B

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#4) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Kicsit sokkalom a 64GB-os verzióért 50000 Ft-ot.
Az írási sebessége meg lehetne kicsit gyorsabb...

(#5) Strezi válasza FRENK1988 (#3) üzenetére


Strezi
őstag

Intel X25M - 80GB on nem szállt el. Saját tapsztalat.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#6) vince válasza FRENK1988 (#3) üzenetére


vince
őstag

tuti, óránként :D

@Strezi: szívesen beszámolnék én is ezirányú tapasztalatokról :DD

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#7) sutszi


sutszi
veterán

Üdv!

Nem egészen értem ezt a pihentetés alatti "optimalizálást". Ha jól tudom, akkor a olvasás/írási műveletek során szépen elöregszenek az SSD-k. A "blokkok felszabadítása" meg írás és olvasás művelettel jár. Az MTBF időket kiszámolják valamilyen átlagos műveletmennyiség alapján és kijön a x millió óra.

De ha én hagyom, hogy "pihenjen" akkor ez szintén R/W műveleteket végez, vagyis a fáradnak a cellák...Egy óra "semmittevés" is csökkenti a meghajtó élettartamát. Hogy mennyivel az attól függ, hogy ez az "optimalizálás" mekkora adatmozgatással jár.

Ezen gondolatmenet szerint csak pillanatnyi pozitívuma van a dolognak, hosszabb távon inkább hátrányos...Szerintem.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#8) waterman_


waterman_
aktív tag

nagyon nem lenne jó, ha csak egy firmware frissítés miatt le kéne pakolni az ssd-ről a rendszert. biztosan megőrzi a tartalmát és utána is elérhető lesz, mert ha nem így lenne az már régen rossz.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#9) orbano válasza waterman_ (#8) üzenetére


orbano
félisten

miért kéne törölni a tartalmát a fw frissítéshez? főleg egy ilyenhez?

A vér nem válik VAZZE!™

(#10) orbano


orbano
félisten

egyébként én már inkább az új intel firmwaret várom, hogy kapjak végre új x25-m-et :K a többi gagyi gyártó meg bekaphassa ;]

A vér nem válik VAZZE!™

(#11) -XadAnuX+ válasza orbano (#10) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Én is arra hajtok :K

(#12) waterman_ válasza sutszi (#7) üzenetére


waterman_
aktív tag

csak az írás közben öregszenek a cellák és akkor is csak akkor, ha írás előtt le kell törölni a blokk tartalmát. ha az írás megoldható az 1-esek 0-ákba fordításával, akkor nem öregszik. különben valószínűleg jól kitalálták ők, hogy ezekben az idle időkben mit csinál a meghajtó. valószínűleg összevadássza a kevésbé telt blokkok tartalmát és egy helyre írja ki őket. így felszabadulhat a többi blokk és ha új adatot kéne írni, akkor nagyobb valószínűséggel fog kevesebb blokkot újrasütni, ha sok az üres blokk, tehát a beérkező adat kevesebb blokkra töredezik szét. ezt is figyelembe véve, már lehet nem is baj ha néha pakolászik kicsit a meghajtó, mert az ezzel járó öregedést valószínűleg ellensúlyozza a valós üzem közbeni kisebb igénybevétel. bár ez csak az én tippem.

#9 orbano - olvass vissza. elfelejtettem válasz gombot nyomni, az #3-ra ment.

[ Szerkesztve ]

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#13) sutszi válasza waterman_ (#12) üzenetére


sutszi
veterán

Üdv!

Ugyan nem értek az SSD-k pontos működéséhez, de kicsit furcsán hangzik az 1-esek 0-ba fordítása, mint nem írási művelet. Ezek szerint csak a 0-ák 1-be állítása számít írási műveletnek...na mindegy.
Ettől függetlenül az összevadászás, és egy helyre írás már biztosan írás...Vagyis ha úgy van ahogy írtad, biztosan csökken a cellák élettartama. A kérdés, hogy ez a számokban mennyit jelent...Mert azt, hogy a valóságban mennyi az SSD-k élettartama még nincs helytálló statisztika.
Közben eszembe jutott, egy kissé abszurd helyzet. A gépben egy ilyen SSD van. Éppen pihen és nem dolgozom rajta. Az anyag amin addig dolgoztam mentve van. Szerkesztő/Fejlesztő...stb nincs nyitva. Elmegyek pár percre aztán ez nekikezd rendezgetni az addigi fájlokat. Jön egy áramszünet és nincs szünetmentes. Az éppen rendezés alatt álló állományok elvesznek??!! Remélem nem, és előbb másolja egy másik területre, és csak ezután "törli" a régi helyről...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#14) dabadab


dabadab
titán

Rendes TRIM mikor lesz mar vegre?

DRM is theft

(#15) waterman_ válasza sutszi (#13) üzenetére


waterman_
aktív tag

nem az íráskor, hanem a cellák törlésekor romlik a flash blokk. amikor töröl egy cellát, tulajdonképpen minden bit-et 1-re állít az adott blokkban. amikor pedig ír valamit a blokkba, akkor ezeket az egyeseket állítja át 0-ává, ott ahol az adat 0 biteket tartalmaz. ergó, ha a blokkod tiszta 1-ből áll, és mondjuk negyed megás a blokk, akkor ha 10 darab 3 kilobyte-os logfile-t írsz bele, akkor nem kell letörölni, hanem csak átállítani, ergó ekkor nem pusztul a blokk. írási műveletnek valóban írás, de nem járt előtte törléssel.
nand flash

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#16) jerry311 válasza sutszi (#13) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha kibírja azt a 3 évet, amíg kb. egy vinyót is használok, akkor nekem teljesen mindegy, hogy mit és hova írogat vagy mennyi az MTBF

(#17) D1Rect válasza Ste (#1) üzenetére


D1Rect
félisten

Erre promólányok vannak, és nálad jelentkezik a teljesítménynövekedés. :)

(#18) joghurt válasza sutszi (#13) üzenetére


joghurt
addikt

Alapvetően szerintem ne "defrag"ra gondolj itt, hiszen nincsen fejmozgatás, amit lassítana a sok szanaszét szórt adat. Egyébként meg az összes töredezettségmentesítő először másol, és csak annak sikere esetén töröl a régi helyről.

Én olyasmire tippelek, hogy ez a firmware egy blokk törlésekor csak bejegyzi a műveletet, és a vinyó szabadidejében végzi el magának a biteknek 1-be visszaállítását, ami sokáig tart.

A tej élet, erő, egészség.

(#19) evone válasza -XadAnuX+ (#4) üzenetére


evone
őstag

Na, mennyi picivel? :) Mondd csak ki minden kivansagod. :) Kivancsian varjuk. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#20) Szanya válasza sutszi (#13) üzenetére


Szanya
tag

Valaki korábban kiszámolta, hogy adott írási sebesség mellett hány évig kéne folyamatosan írni, hogy az elméleti élettartamot megközelítse egy ilyen kütyü. Elég nagy szám jött ki a végére. Szóval szerintem előbb lopják el az SSD- det, mint hogy lejárjon a szavatossága. :-)

''Szanya csak egy van.''

(#21) dabadab válasza joghurt (#18) üzenetére


dabadab
titán

"Alapvetően szerintem ne "defrag"ra gondolj itt"

De, valami olyasmire kell, ugyanis az SSD-knek az a problemaja, hogy ugyan 4K-s blokkokban tud irni (vagyis 1-et 0-ra allitani), torolni (0-at 1-re allitani) viszont csak 512K-s blokkokat tud, igy hatarozottan van ertelme a blokkok egymas melle csoportositasanak, mindossze csak a csoportositas logikajat valtoztatjak meg.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#22) FRENK1988 válasza Strezi (#5) üzenetére


FRENK1988
veterán

:R

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#23) P00By


P00By
nagyúr

Ne mondja,h aluszik.

(#24) Ősember válasza dabadab (#14) üzenetére


Ősember
őstag

az inteles ssd-kben, amikor kijon a windows 7 ;)

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#25) sutszi


sutszi
veterán

jerry311:Nos, igen ha már 3 évet bír nem rossz. Én személy szerint ennél kicsit többet várok el.

joghurt:Nem defragra gondoltam. Ugyanakkor ez az "optimalizálás" akár csúfolható defragnak is hiszen a teljesítmény növelése/megtartása céljából rendezi az adatokat.

Szanya: Elméleti élettartam...hát igen ezzel van a probléma. Az ilyen elméleti dolgokkal. Jó példa az USB 2.0 480Mbit-es(60MB/s) elméleti sávszélessége. Ami a gyakorlatban átlag 30MB/s, és ez csak egy példa az elmélet vs gyakorlati eltérésekre. Én csak remélem, hogy az SSD-nél nincs így.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#26) marcias válasza sutszi (#25) üzenetére


marcias
őstag

Inkább legyen "csak" 30MB/s, de 1%-os prociterhelés mellett. ;)

Steam: marcias88

(#27) sutszi válasza marcias (#26) üzenetére


sutszi
veterán

:)
Jah, de ezt csak példának mondtam..az SSD-k elméleti élettartamára célozva...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#28) twollah


twollah
nagyúr

50 670 local credit a 64 gigas SSD-ert amire 3 azaz harom ev garanciat adnak.
Egyre baratsagosabb az ara.

(#29) Ari18 válasza twollah (#28) üzenetére


Ari18
őstag

Egy húszast még adnék is érte, de 50+ tuti nem. Annyit nem ér az egész számomra.

(#30) pete_21


pete_21
addikt

Egyébként a Diskeeper with Hyperfast is hasonlóképpen rendezi az adatokat, és azért nyeri vissza az SSD az eredeti sebességét?
De azért kiváncsi lennék, hogy 3 év múlva is az eredeti sebességét állítja-e vissza... :U

(#31) evone válasza Ari18 (#29) üzenetére


evone
őstag

Kössz az infót!

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.