Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b.


b.
félisten

Ez jó ötlet,remélem nyomatják ezt még tovább.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#2) saelin válasza b. (#1) üzenetére


saelin
veterán

Azért én az inputlagra kíváncsi lennék.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#3) #71043776 válasza b. (#1) üzenetére


#71043776
törölt tag

Igazából ha jobban elterjedne ez a streamelős módszer, akkor a Switch minden előnye elveszne egy nagyobb kijelzőjű mobillal szemben, amire rá lehet pattintani egy kontrollert, és van beépített 4G is. Ráadásul így nem is lenne túlzottan hordozható, mert nagyban függene a stabil és gyors nettől (hegyek között, alagútban utazva, árnyékolt épületben megszakadna, csak jól lefedett helyen működne, meg kellene osztani egy másik eszközről a netet). A semminél persze jobb.

(#4) b. válasza saelin (#2) üzenetére


b.
félisten

Nekem Nvidia shileden singleplayer alatt teljesen vállalható. Gondolom ez is onnan hostol , fizetnek Nv nek, ez csak tipp persze, nem tudom.

Timberwolf(B) :
Szerintem ehhez azért kell egy erős online háttér, nem tudja minden cég ezt megfizetni. Mint írtam feljebb, szerintem az Nvidiával együtt nyomatják ezt a Shield streamrendszere lehet a host.

Darth_Revan :
Ez egy szolgáltatás amit vagy igénybe veszel vagy nem. nem értem miért ne örülnénk, mikor egy gépen bővülő szolgáltatással találkozunk? biztos lehetsz benne, hogy a switch hardvere nem bírna el egy ilyen minőségű portot a RE7-tel.Így meg ha valaki igényli használja, ha meg nem akkor kihagyja.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#5) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Na ne, meg az hianyzik hogy cloud gaminget kezdjek nyomatni a Switch-en is a native portok helyett...
Azert jo a Switch mert barhol, barmikor lehet nyomni, ezzel viszont mar kotelezo lenne a net.
Masreszt havidijat fizetni a jatekokert ahelyett hogy egyszer megvenned? Kosz nem.

Ha valaki annyira streamelve akar jatszani mozgas kozben akkor vegyen 20k-ert egy kinai Android telefont es toltse le a Steam appot...akkor legalabb meg havidijat sem kell fizetni.

Nem csak hogy lustak voltak egeszeben atportolni ezt a jatekot Switch-re, de meg melle hulyenek is nezik a jatekosokat es lehuzzak oket havidijakkal?

Gratulalok Capcom, minimalis befektetes mellett nagy (?) haszon...

Poen hogy sokan a Switch hasznalok kozul meg tapsolva orulnek is ennek...

Nvidia Shield-en is ez nyirta kia a native portokat...Tomb Raider ota nem is jelent meg tovv androidos port AAA jatekbol, hisz latjak hogy a juzer megveszi a streamelos jatekot is, amit sokkal olcsobb "atportolni"...

Mi lesz a kovetkezo? Resident Evil 8 nem jelenik meg nativan PS4-re, csak egy kliens ami PC-rol streameli a konzolra? :C

[ Szerkesztve ]

(#6) #71043776 válasza b. (#4) üzenetére


#71043776
törölt tag

Működhetne úgy is, mint a PSNow, az a Sony szervereiről megy. Igazából az a kérdés, hogy elmegy-e ebbe az irányba a Switch, mert ugye amúgy sem túl combos gép, idővel egyre nagyobb különbség lesz a portok között (már ami megjelenik), ennél a megoldásnál pedig akár PC-s grafika is elérhető. Ha nagyon bejönne, akkor leválthatná a valódi portokat, így viszont nem lenne sok választása azoknak, akiknek nincs másik konzolja.
Szerintem a Nintendo játékait nem kell félteni, de a többinél elképzelhető.

(#7) b. válasza #71043776 (#6) üzenetére


b.
félisten

Így van, ez a lényege. A saját játékaikat úgy is ki tudják rá nyomni,de maga a hardver azért erősen korlátozó tényező.
A cloud PC gaming mögé egy erős anyagi és technikai háttér kell , Sony is ezért tudja ezt megvalósítani, és ezért nem lesz egyenlőre elterjedt a mobilplatformokon.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#8) Hopkins95 válasza b. (#4) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nem tudom miért kell ezt a streamelős módszert alkalmazni egy olyan konzolnál, ami nem erre lett kitalálva. Nem tettek bele 4G modult sem, szóval mobilról oszthatod a netet. Ezzel megölik a Switch lényegét, hogy akárhol játszhatsz vele, akár repülőn, vonaton vagy az Isten háta mögött vagy. Én ha lenne Switchem és elérhető lenne a dolog, ezt biztos nem támogatnám. Nem is marad tiéd a játék, hanem egy limitált időre kapod ráadásul. Hát biztos nem kéne így. Én ha a Steamre felmegyek, bármikor leszedhetem a játékaimat. :U

Azt még senki ne mondja nekem, hogy a játék nem futna el a Switchen, ha a Doom fut és az új Wolfenstein is érkezik rá.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#9) mike1334


mike1334
veterán

Sokan nem örülnek ennek ahogy látom. Nem azt kell nézni, hogy megöli a Switch lényegét, meg hogy lustaság, hogy nem portolják, meg a többi kifogás...azt kell nézni, hogy e nélkül bőven elképzelhető, hogy nem futja a Switchen sehogy se, mert nem bírná a hardver. Nyilván nem ez lesz a tendencia, de kb minden alkalommal megy az elégedetlenkedés, hogy nincs AAA játék...ha csak így van az is jobb, mintha nem lenne...
Amúgy meg ha választhatnék, hogy teljes árat fizetnek és enyém a játék örökre vagy a felét egy fél évért, akkor simán a másodikat választom... millió játék jelenik meg, ezekre sincs időm, egyszer végigtolom és annyi...minek őrizgessem?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#10) #71043776 válasza Hopkins95 (#8) üzenetére


#71043776
törölt tag

Egyetértek, ha van egy jó játékom, amit streamelek, akkor külön fizetnem kellene érte, hogy meglegyen később is. Ha meg lemondom az előfizut, akkor minden elveszik. Szerintem ez a PS Plusnál sem buli, de sokan szeretik. Kevés játékkal játszok, alaposan utánanézek annak, amit megveszek, és ha megvan, akkor szeretek úgy játszani, ahogy nekem tetszik. Ha kell, akkor offline, vagy modokkal, stb.
Megy a Doom, de komoly kompromisszumokkal, ez a helyzet pedig idővel csak romlani tud (mivel a konzol nem lesz erősebb). Értem a logikát a streaming mögött, de nem támogatom. Idővel egy Switch 2 (Swiitch) szerintem jó megoldás lenne.

Amúgy valójában a Steamen is csak bérled a játékokat, nincs beleszólásod a frissítésekbe, a játékok elérése pedig a fiókodhoz van kötve, amit elméletileg megszüntethet a Valve. A birtoklás legjobb módja konzolon a lemezes játék, vagy PC-n a GOG-on történő vásárlás (elvileg ott is megszűnhet a fiókod, de a letöltött játékaid a tieid maradnak).

(#11) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Ez a játék VR-ban ütős, úgy érdemes kitolni. :)

<-ƘƘ->

(#12) Millerchris


Millerchris
tag

Pont most játszom végig, biztos jó lehet ez. Switch verzió.

A holnap mèg messze van!

(#13) b. válasza Hopkins95 (#8) üzenetére


b.
félisten

Ezt azért majd mond el az Nvidia shield tulajoknak is :) Ez egy hozzá adott plusz szolgáltatás. Lehet velem van a gond,de nem értem miért jobb nélküle, mint vele?megölik a switch lényegét? Milyen nagy szavak ezek?mert az eddigi játékok mellett játszhatsz akár streamelve a nappalidban AAA kategóriás PC játékokkal is aka Nvidia shield? ezt sem igazán értem...Önmagában a switch nemn képes AAA kategóriás játékokat erős port munka nélkül futtatni,de szerintem sok 3-4 évnél fiatalabb címet még úgy sem.
Ez egy szolgáltatást amit nem veszel igénybe , ha nem akarsz, és ott van a switched ugyan úgy mint eddig.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#14) djculture válasza b. (#13) üzenetére


djculture
félisten

90 rugó a switch éppen tehetnének bele normális hardvert is. Ez a stream-elős balfaszkodás állandóan előjön amúgy és egy darabig működik is. Utána jönnek hogy nem éri meg üzemeltetni és ennyi. Nem csoda hogy ennél már csak a japánban erőltetik. Ott a switchet jövőre kidobják a kukába jön másik néven újabb kézikonzol a szerverek meg leállnak

[ Szerkesztve ]

(#15) b. válasza djculture (#14) üzenetére


b.
félisten

-

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#16) djsiegfried válasza Darth_Revan (#5) üzenetére


djsiegfried
tag

Jogos! Igazat adok.

(#17) Scholes9 válasza Kendek (#11) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Már akinek van VR :D Én is agyaltam rajta, de inkább Switchet vettem :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#18) saelin válasza #71043776 (#10) üzenetére


saelin
veterán

Ez nem igaz hogy szeretjük azt, hogy "elvesznek" a játékaink ha nem fizetünk. Úgy kell erre tekinteni hogy PS pluszt azért veszel, hogy multizhass, extra kedvezményeket kapj a storeban, cloud save és végül a havi játékok, amik kompenzációul szolgálnak a havi költségeidért. Szóval nem direkten a havi letölthető játékokért fizetesz.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#19) #71043776 válasza saelin (#18) üzenetére


#71043776
törölt tag

Ez igaz, de én például nem szeretek neten játszani. A multi jó dolog, LAN-on vagy osztott képernyőn (ezért is jó a konzol). Tehát nekem a Plus a játékok és a felhőtárhely miatt kéne. Ha keveset játszok, akkor fizetem a semmire, ha nem fizetem, a játék elérhetetlen lesz, és a mentésem is a felhőben marad.
Akkor úgy fogalmazok, hogy a Plus és a hasonló szolgáltatások nekem nem buli :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.