Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BiP


BiP
nagyúr

Az embert mennyire követi (mint pl. a Kinect) ? Vagy csak az irányító helyzetét nézi?

(#2) heihachi válasza BiP (#1) üzenetére


heihachi
addikt

Headtrackingot tud a PS Eye kamera, ha jól tudom.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#3) tabu3x válasza BiP (#1) üzenetére


tabu3x
tag

Nekem úgy tűnik, hogy az irányító helyzetét nézi, de azt eléggé pontosan.
Pl. ping-pongban rövidebb labdáknál előre kell mozognod, hosszabbaknál hátrébb, és az sem mindegy, milyen magasan tartod az ütőt, továbbá az sem mindegy, melyik oldalra helyezkedsz. Azaz, tényleg el kell találnod a labdát.
Magát az ütőt tarhatod kalapács-fonák-tenyeres fogással, aminek megfelelően pörög/vagy nem pörög a labda.
Tehát, eléggé összetett a dolog: abszolút értelemben is figyelembe veszi a fagyi x-y-z koordinátáit, és relatíve a fagyi állását is.
"Bónuszként" bejön a mozdulat sebességének és irányának figyelembe vétele is.
Fél óra ping-pong (legalább silver szinten) vagy gladiátor harc után garantáltan kiver a víz.

(#4) BiP válasza tabu3x (#3) üzenetére


BiP
nagyúr

Igen, pont ezért kérdeztem,mert úgy tűnik, elég jól be tudja lőni a "nyalóka" globális helyzetét a térben, ill. a lokális irányultságát. (és persze mozgást is).

És azt nem tudom, hogy ezt úgy teszi, hogy az embert is detektálja, és azt is figyeli, hogy hogyan áll a kezem és a kezemben a cucc, vagy csupán a gömb és a kontroll mérete felismerése elég neki. Tehát az érzékelő a gömbre és kontrollerre van hihegyezve, és azt nagyon jól tudja, vagy a játékos felismerésével kombinálva ilyen pontos.
(meg hát ugye azért is érdekes, hogy mire is használható még a cucc.)

Mert pl. a verekedősben egyszerűen nem tudtam eldönteni, hogy azért követi ilyen jól a karakter a mozdulatot, mert ennyire jól behelyettesíti csupán a kontroller alapján, vagy a csávó karmozdulatait is figyelte. (vagy csak marketingvideó:)) )

(#5) tabu3x válasza BiP (#4) üzenetére


tabu3x
tag

Akkor röviden: a gömbre és a kontrollerre, DE figyelembe veszi a játkos adottságait is. Ui. minden játék előtt van egy kalibrációs folyamat (kb. 10 másodperc), mialatt ide-oda (váll, test mellett és övvonalon középen) kell helyezni a fagyit, ami ugye egyedi minden egyes játékosnál.
Ugyanakkor a videó mindenképpen optimalizált lehet, a figura nyilvánvalóan olyan mozdulatokatt végzett, ahogy majd a játékban is mozogni fog a karakter:-)

(#6) BiP válasza tabu3x (#5) üzenetére


BiP
nagyúr

Na, ez tök jó. És ilyenkor felépít egy "csontvázat" rólad és azt mozgatja vagy csak azért kell, hogy tudja, milyen magas vagy, stb. pl. ha felemeled a nyalókát akkor tudja, hogy a fejed fölött kell lennie ?
(igazából itt arrra akarok kilyukadni, hogy mennyi a közös ebben és a kinectben)
Csak míg a kinect beszámolókban részletesen mutogatták, mit és hogyan elemez a kütyü, Move-ról nem sűrűn szaladtam bele ezekbe a válaszokba.

[ Szerkesztve ]

(#7) Djuree válasza BiP (#6) üzenetére


Djuree
félisten

semmi nem közös. a kinect teljesen más technológia...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#8) Jeanne d'Arc

Szerintem a Kinect sajnos jobb lett, hát ez van...:(

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#9) Boxi88 válasza tabu3x (#3) üzenetére


Boxi88
őstag

Akkor elég komolyan meg lett csinálva! Sokkal jobban lehet élvezni egy ilyen ugrálós-mozgós játékot mint egy asztal előtt ülőt... :)

(#10) Necroman_Mk2 válasza Jeanne d'Arc (#8) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Szerintem meg a Move jobb, de a Kinectnek nagyobb a hazai promóciós hátszele, orrba-szájba ezt látom a MM és Sat. hirdetéseken.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#11) tabu3x válasza BiP (#6) üzenetére


tabu3x
tag

Egészen másképp működnek. A Move kalibrációnak az a lényege "csupán", hogy az eltérő adottságó játékosokat feltérképezze, de ezután a játékos megszűnik létezni mint érzekelendő ojjektum... A csontváz maradjon csak a szekrényben:-)

(#12) tabu3x válasza Jeanne d'Arc (#8) üzenetére


tabu3x
tag

szerintem pedig egyik sem tökéletes. a kinect+move egyben, na, az lenne az igazi. amúgy pedig ez is csak szimpátia kérdése.

(#13) JetiRulez válasza Necroman_Mk2 (#10) üzenetére


JetiRulez
őstag

Érdekes. Én itthon mindenütt a Move-ot látom orrba-szájba reklámozni. Annyira hidegen hagy az egész.

Én csak egy olyan szemüvegre várok, amivel teljes látóterem lesz a játékokban, vagy valami hasonló technológia.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#14) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Annyival jobb a Kinect-nél amennyivel amennyivel több dolgot kell magadhoz venned. A Labdát látja a kamera meg úgy téged is és a gyorsulás mérők pedig elég precízen tudják melyik kezed éppen mit csinál. Nekem a Kinect innovatívabbnak tűnik még ha nem is olyan kiforrott meg állati fura, hogy nincs semmi a kezedben.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#15) Forceman válasza JetiRulez (#13) üzenetére


Forceman
tag

Headtracking van már, és ha veszel hozzá egy ilyen Vuzix szemüveget megy, de hát az nem teljesen felhasználóbarát :)

[ Szerkesztve ]

Milyen deszkát ajánlok? Természetesen tölgyet, de a fenyő se rossz...

(#16) JetiRulez válasza Forceman (#15) üzenetére


JetiRulez
őstag

Egyből van is találat. Hogy Én eddig erről miért nem tudtam. És hogy álmodoztunk róla haverokkal. Csak azért van ára is. Kösz! :R
Mondjuk nem CS-re gondoltam, hanem valami látványosabbra. :)

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#17) Silent77


Silent77
veterán

Kinectem van, de megnézve ezeket a játékokat, szerintem jelenleg jobbak vannak move-ra.
Golf, lövöldözős, ezeket hiányolom. A ping pong is sokkal jobb így videón.
Fényviszonnyal nem értek egyet, hiszem a TV fénye elég a kinectnek. :K

Kienct teszt, nem lesz? :B

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#18) Zsoccc válasza Silent77 (#17) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Lesz az is.

(#19) nismoka


nismoka
addikt

A move pontosabban követi a kéz/csukló mozdulatokat, képes lekövetni a csukló forgatását is. A kinect nem annyira pontos de az egész testet leköveti. Szerintem a move-ot jobban lehet(ne) használni a HC játékoknál.

[ Szerkesztve ]

(#20) jubilleum


jubilleum
senior tag

Bennem felmerült egy két kérdés.
Miért váltogatja a színét az a gombóc? :D Csak esztétikai okok miatt?
Illetve a kamera követi a másik kontrollert is? amin nincs gombóc? Vagy annak csak a gyorsulás mérőjét figyeli a játék?

(#21) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Tehát irányítót nem kapunk, markolhatjuk a bazi nagyot 1 kézzel. Jóvan. :))
Rendes játék nincs hozzá, csak olyan színvonalú, amitől a japán gyerekek epilepsziás rohamot kapnak. :DDD

Azért kipróbálni inkább a haverhoz menjetek. :N

Rendes játékot kiadhatnának hozzá.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#22) JetiRulez válasza Forceman (#15) üzenetére


JetiRulez
őstag

Közben utánajártam és inkább azt mondom, hogy ilyen technológia még nem áll a felhasználók rendelkezésére. Mert 640x480 64Hz-en édeskevés. :(

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#23) mnmlst válasza jubilleum (#20) üzenetére


mnmlst
tag

2 színt tol alapból a "gombóc": fehér és valamilyen szín (lila, kék, zöld, stb.). ezek azért különbözőek, mert ha több kontroller van a géppel párosítva, akkor így tudják a játékosok megkülönböztetni (és szerintem a kamera is, bár eddig mindig fehérnek láttam kamerában a gombócokat).

egyébiránt jó teszt lett, mi is megvettük a move-ot a nejemmel, helyből 2 kontrollerrel, hogy tudjunk egymással és egymás ellen játszani és 4 napig izomlázunk volt :) nagyon bejövős a cucc :)

mint ps3 tulaj annyit még hozzáfűznék: kíváncsi vagyok én is egy kinect tesztre! ;)

(#24) mnmlst válasza Vladi (#21) üzenetére


mnmlst
tag

van hozzá "rendes játék", csak kérdés: kinek mi az ízlése: http://us.playstation.com/ps3/playstation-move/games/

továbbá van már R.U.S.E., Resident Evil 5, stb.

(#25) talpalavalo


talpalavalo
aktív tag

Már csak azért sem hiszem a move maradandó sikerében mert mindentől függetlenül attól még egy kontrollerhez kötött.. pl hol táncolsz vele? A kezedben igen lehet izomlázad lesz de annyi a kinect esetében nem kérdés hogy bármelyik izomcsoportodra rámehet, és a bujkálás stb is csak kinectel kivitelezhető, és nem gondokat kell nyomni hanem jelzéseket mozdulatokat ami sokkal de sokkal tágabb felhasználást és továbbfejlesztést hordoz magában, a hangfelismerőt meg már csak meg sem merem említeni, és a Live is eléggé elengedhetetlen...

(#26) dezz válasza talpalavalo (#25) üzenetére


dezz
nagyúr

- A Kinect maradandó sikerében kellene inkább reménykedned... Mivel hogy nem igazán esik egybe az elmélet a gyakorlattal. [link] A Move köszöni, jól meglesz az igazi játékosok kezében.
- Ezt, hogy csak a kezet mozgatja, a hagyományos kontrollerről lehet elmondani, a Move-ról semmiképp.
- Térbeli elhelyezkedést is érzékel a Move (tehát pl. pill. magasságot, stb.) a Move, nem csak irányt, így sokminden megoldható gombok nélkül is.
- A Move rendszerében is van kamera (nem is akármilyen), így akár ide is beépíthető a testfelismerés (a térbeli pozíciót pedig a Move segítségével lehet meghatározni).
- Táncolni meg inkább szórakozóhelyen...

[ Szerkesztve ]

(#27) talpalavalo válasza dezz (#26) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

Nem fogok elkezdeni vitatkozni mert nincs is értelme látom, Te eléggé elfogult vagy nyugi én is ;)
Nekem elsősporban az számított hogy minél olcsóbabn megússzam és így az Xbox volt anno a jó választás és nem bántam meg, a kinectnek meg kifejezetten örülök, a tánc is csak egy példa volt, és ne abból indulj ki amilyen játékokat most látsz hanem a lehetőséget ami adott, mivel a move-t másra fejlesztették ott az az egy kamera semmire sem lesz elég és akkor is kell majd a move a kezedbe ez az ami szerintem nagy hátrány, de ezt nem mi hanem az idő fogja eldönteni, nyilván te szeretnéd ha a Move lenne a sikeresebb abban látod a jövőt én meg a kinectben ennyi, az hogy melyikben van jelenleg is nagyobb potenciál az azthiszem elvitathatatlan a Kinect-nél. Aztán majd kiderül...

(#28) dezz válasza talpalavalo (#27) üzenetére


dezz
nagyúr

Valóban jobban kedvelem a PS3-at, de azért szeretek a tényekből kiindulni, technikai kérdésekben. Mégpedig gyakorlati tényekből, nem elméleti. Az alábbiakban a "profi" játék szempontból legfontosabbakat emelném ki, plusz az árat.

Move:
- Igen pontosan méri a térbeli helyzetét (irány, elfordulás, magasság, stb.).
- Gyakorlatilag késleltetés nélküli (no lag).
- Alapcsomag: ~16000 Ft. Kiegészítő kontroller: ~11000 Ft. Tehát két személyre (egyszerre ennyien szoktak együtt játszani) 27000 Ft.

Kinect:
- Pontatlan: pl. a kéz helyzetét csak körülbelül tudja megállapítani.
- Jelentős késleltetés (többszáz ms!).
- ~43000 Ft.

Más szóval, papíron (és markatingvideón) valóban futurisztikus Kinect, de a gyakorlatban már nem olyan jó (lehetne jobb, de ahhoz sokkal komolyabb hw kellene). A Move viszont teljesen profi abban, amire kitalálták. Nem olyan "elképesztően forradalmi", de legalább valóban használható, mint precíz játékvezérlő.

(#29) Peat;) válasza dezz (#28) üzenetére


Peat;)
veterán

Pontosságban és reakciósebességben a kettő között ott az agyonutált wii kontroller, már nem követem a híreket, nem tudom ott már van-e térbeli érzékelési lehetőség...nem is érdekel, nagyjából arra használható mindegyik hogy hadonássz, hatalmas pontosságot nehéz és nem is akarnak leprogramozni, nem arra van igény, ha meg kijönne (remélem ha más nem sonynál majd hegesztenek) akkor azért meglesném! De hát..sok esélye nincs.
Mindkét gyártó lassan, körülményesen és drágán másolta le (továbbfejlesztve, de ha nem jött volna wii ma lenne move és kinect? nem, ez a hatalmas tény, hogy majmolásról van szó, ráadásul mindkét cucc irányítója drágább) a wii megoldását és programkínálat sem az igazi. Move azért nekem is jobban tetszik mivel komolyabb játékokat is lehetővé tesz, de azt sem venném meg, a kinectet sem veszem meg. A piac egyértelműen az idiotizmusi/hülyülős igényt hirdeti, én határozottan azt merem mondani, hogy (az ilyen szempontból anno kritizált) nintendora komolyabb címek jelentek meg mint eddig a kinectre..

A következő generációban jó nagy torzszülöttek jöhetnek létre, ki újítja meg alapkontrollert (nagyon kéne) ki nem, ki adogat majd ki ezer irányítót mint nintendo, ki nem..a normális, egy héten pár órát játszókat meg szerintem letojják majd :).

[ Szerkesztve ]

(#30) heihachi válasza dezz (#28) üzenetére


heihachi
addikt

Az alapcsomagba nem csak egy fagyi van 16k-ért?

mod
Na megnéztem: Az 576 oldalán 12k a fagyi, meg 9k a motion controller, az 21k, két főre meg 42k.

[ Szerkesztve ]

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#31) heihachi válasza heihachi (#30) üzenetére


heihachi
addikt

Lehet, hogy leesett :DDD Az alapcsomag a kamera+fagyi, a kiegészítő kontroller meg még +1 fagyi?

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#32) dezz válasza Peat;) (#29) üzenetére


dezz
nagyúr

Elfelejted, hogy a PS3 eredeti kontrollereiben is ott van a mozgásérzékelés. Sőt, azok alapból többféle irányt és szögelfordulást mérnek, mint a Wii eredeti kontrollere az utólag kijött MotionPlus nélkül (ezt újabban már beépítik). A Wii annyival tudott többet, hogy az infrás érzékelővel a pontos térbeli viszonyítási pontot is be tudta mérni. A Move most ez utóbbit pótolta -- amellett, hogy kézreállóbb ilyen felhasználásra, mint a régi. Mindamellett jóval pontosabb is, mint a Wiis.

(#30) heihachi: A motion kontroller benne van a fagyiban! :P Amire gondolsz, az a Navigation Controller, ami opcionális.

Alapcsomag:
1x Playstation Eye kamera
1x Playstation Move mozgásérzékelős irányító
1x Playstation Move Demo lemez

#31: Igen, bocs, az félreérthető volt.

[ Szerkesztve ]

(#33) heihachi válasza dezz (#32) üzenetére


heihachi
addikt

Ok, thx, tényleg bele zavarodtam. :B Ellenben okos ötlet a Sonytól, hogy ezt darabonként is be lehet szerezni :K

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#34) Peat;) válasza dezz (#32) üzenetére


Peat;)
veterán

Nem felejtettem el, de az mint megoldás halálra volt ítélve. Mindegy milyen technikailag ha a használhatatlan kategóriával vetekszik a felhasználási lehetősége. Kicsit túlbonyolítja a dolgokat sony, pl egy szimpla nagyon jó fajta notis egértapipad is megoldás lehetett volna pl az fps dologra...de láttuk az ibm mini pöckét, az is jó nagyobb kiadásban és egy játékkategória ki is pipálva, az alapkontrollerbe szerintem NEM kell mozgásérzékelő.

Rezegjen és lehessen pontosan irányítani bármilyen stílust vele, nem kitűnően és realisztikusan vagy mi a fene, de pontosan. Szerintem ez lenne egy alapfeltétel egy alapkontrollernél, sajnos egyik megoldás sem nyújtja ezt.

(#35) dezz válasza Peat;) (#34) üzenetére


dezz
nagyúr

Jópár játék használja, pl. kormányzás autós játékokban, stb. [link]

Hát igen, a tapipadot is bevethetnék. Érdekes, hogy nem teszi (tudtommal) külső cég sem, hiszen néhány játék az egeret is támogatja.

Hallottam már az IBM mini pöckéről :DDD , de nem tudom, mivel tud többet, mint az analog joystick a padon.

Valamivel olcsóbb lett volna a kontroller a mozgásérzékelők nélkül, nyilván.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.