Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) _Oscar válasza arty (#91) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Még az is előny, hogy jelentéktelen többletköltséggel tudsz változatos kenyérhez jutni (magok, sajt, sonka, fűszerek, stb..), nem 2-10x-es felárral.

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#102) Teng


Teng
aktív tag

Nagyon jó írás.

Egyedül egy hibát találtam benne ha 650W-ot fogyaszt és közel 4 órát megy az kb 2,6kW, 1kW 55Ft jelenleg szóval ~110Ft a villany nem 15Ft. Víznek meg számíthatsz pl ásványvizet is 60ft 1,5l szóval 12Ft a víz díj :D

Per pill én is nagyon gondolkozok egy ilyen gép beszerzésén, de ha 2 naponta sütnék akkor kicsit a villanyhoz is hozzátenne'

[ Szerkesztve ]

(#103) zoli03 válasza Teng (#102) üzenetére


zoli03
őstag

Hsz-eket nem olvasod? Le lett írva a fogyasztása. Amit ráírnak egy készülékre teljesítményfelvételt, az a maximum. Nem fog végig annyit felvenni. Vagy nálatok pl a hűtő ki se kapcsol, a mosógép végig melegíti a vizet az egész mosás alatt?

(#104) fi:zi'k válasza Teng (#102) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Már korábban kitárgyalták, hogy nem megy "csutkán" a gép. ;)
Minek számolna ásványvízzel? :F

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#105) _Oscar válasza Teng (#102) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Nem megy végig teljes terhelésen. A gagyi mindenhol kapható kétlapátos két menetben kever, utána kicsit fűt (keleszt), azután megint kever egyet és utána süt kb 1-1,5 órát. A sütés viszi el a legtöbb kraftot. A keverés és a melegítés csak kisebb energiát igényel.

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#106) _Oscar válasza fi:zi'k (#104) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Különben hogy kerülnének a buborékok a kenyérbe? Tiszta sor, hogy ásványvízzel kell csinálni. :))

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#107) Teng válasza zoli03 (#103) üzenetére


Teng
aktív tag

Ha már kötekedsz kötekedj rendesen. 15Ft az kb 300W lenne. Tény hogy maximális felvétel a 650W, de szerinted egy 3óra 45perces program közben a max teljesítmény felét használja csak azt is max 1 óráig azért ennyire ne legyél naiv.

Szénsav mentes víz látom nincs felétek...

[ Szerkesztve ]

(#108) szab.tam válasza Teng (#102) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja. és evian-nal még többe kerül.... :U

ha főzöl egy fazék bablevest, azt sem ásványvizzel csilálod. gondolom...
nincs ilyen sütőm, de már sütöttem. a keltésztáknál megelőzi a sütést a keverés, dagasztás, kelesztés fázisa. a sütés pedig nagyságrendileg 1 óra. lehet kevesebb, több, hőfoktól is függ.
3 óra sütéssel pont szénnéégne.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#109) Teng válasza _Oscar (#105) üzenetére


Teng
aktív tag

Szerintem a kenyérsütők normál programon legalább 1 órát sütnek legalább 750g-os kenyér esetén. Több órás programoknál sztem 1kW-al simán lehet számolni a kenyér elkészítésére.

Amúgy ezt csak azért említem meg mert sok kicsi sokra megy, és ha te magad fizeted villanyszámlát és kétnaponta sütögetsz akkor kicsit megdobhatja.

(#110) Doki-HUN1978


Doki-HUN1978
senior tag

Gratulálok, jó cikk lett. :C

No meg az sem utolsó szempont, hogy olvashattunk végre mást is, nem csak vga meg proci tesztet. :) :R

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#111) _Oscar válasza Teng (#109) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Megbeszélem anyósommal és lemérem a fogyasztást.

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#112) Raucher válasza Teng (#109) üzenetére


Raucher
tag

Addig van folyamatos fogyasztás, amíg eléri a sütési hőmérsékletet, a gépben lévő tészta. Utána csak annyit kell ráfűteni, hogy megmaradjon a sütőhőmérséklet.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#113) fi:zi'k válasza Teng (#109) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A bolti kenyérnél is ugyanúgy megfizeted a villanyszámlát, meg minden mást is. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#114) szab.tam válasza fi:zi'k (#113) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem. azt a pék lopja, és nem neked kell.... :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#115) Teng válasza fi:zi'k (#113) üzenetére


Teng
aktív tag

Persze ez rendben is van. És nem kötekedésből írtam amit írtam. De én kettesbe lakok barátnőmmel és szerintem sokkal jobba a házilag' sütött kenyér több okból is. És ha tévedtem elnézést kérek, egy lemért fogyasztással nem fogok vitába szállni. Viszont pl tavaly is elég sokat kellett úgymond ráfizetni a villanyszámlára és ezt szeretném idén elkerülni. És mint már mondtam sok kicsi sokra megy alapon nem árt re figyelni, hogy ne az éves elszámoláskor nézzen nagyokat az ember.

(#116) zoli03 válasza Teng (#107) üzenetére


zoli03
őstag

Előttem már leírták miért nem annyit vesz fel, fogyasztásmérővel is meg lett mérve, jó párszor le lett írva.
De ha ennyire kötekedni akarsz, legalább a mértékegységeket tudd használni. 300W nem kerül 15 Ft-ba. 300Wh kerül kb 15 Ft-ba.
A moósgépünkre 2250W fogyasztás van ráírva. Akkor ezek szerint egy 2 órás mosás áramköltsége kb 200 Ft lenne? Ennyire ne legyél naiv. Csak a mosás kezdetekor, mikor melegít a fűtőszál (meg gondolom közben még párszor melegít), akkor vesz fel annyit. A mosás legnagyobb részében csak töredékét veszi fel.

(#117) Teng válasza zoli03 (#116) üzenetére


Teng
aktív tag

Na legalább feltűnt, hogy a h lemaradt, sajna már módosítani nem tudtam amikor beírtam, de ez is csak neked szúrt szemet...

De magyarázd meg a mosógép is csak 20Ft-ot fogyaszt és a maxot nem is veszi fel soha... A centrije meg nem is fogyaszt...

Mint írtam nem vitatkozni akartam, majd ha többen is leírják kinek mennyi volt fogyasztásmérővel akkor elhiszem, de ez a hasra ütős megoldásra nem adok.

(#118) micimacko válasza Maestro85 (#92) üzenetére


micimacko
aktív tag

Detto....nekem is Limara receptjei váltak be. :R

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#119) hemaka


hemaka
nagyúr

Itthon is van ilyen sütő alkalmatosság, de mostanában már nem csinálunk vele kenyeret, mert az új mániám a kukorcás kenyér.

(#120) kpal


kpal
veterán

szuper cikk :D szereznem kell ilyen készüléket .

(#121) Reaper04 válasza Teng (#117) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Üdv!
Mi lemértük. A "hasra ütős megoldás" nem tudom hol olvastad, vagy ki írta, de nem én az biztos :) A legtöbb fogyasztás mérőnek van olyan opciója, hogy hozzárendelhetsz egy tetszőleges összeget és kiszorozza magától, hogy 1 óra 1 perctől 4 óra 39 percig mennyi áram fogyott és a megadott értékkel kiszámolja neked ,hogy mennyi pénzbe is fog kerülni.

Így sikerült ez az összeg. A gépezet le lett resetelve, 00-ról indult. A sütés végénél, hogy pontosan mennyi áram fogyott azt nem tudom, csak azt hogy 15 ft-ba kerül.

De mint írtam, ha legközelebb sütünk a-z ig leírom mikor mennyit evett a gép, és végeredményül mennyi sikerült wH-ban és az mennyibe kerül.

Addig is türelmet kérnék :)

[ Szerkesztve ]

(#122) vince válasza Teng (#115) üzenetére


vince
őstag

#11-ben írtam: a mi masinánk (egylapátos, 0,75-ös kenyeret készít) indítástól a kenyér elkészültéig 0,4 kWh-t fogyasztott az elé bedugott fogyasztásmérő szerint. Sütés közben folyamatosan ki-be kapcsolgat a fűtőszál, nem megy végig maximális teljesítménnyel :)

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#123) Doki-HUN1978


Doki-HUN1978
senior tag

Én -személy szerint- amiatt nem preferálom ezt a házi sütögetést, mert úgysem tudok olyan kenyeret vagy kiflit/zsemlyét gyártani mint a pékek, hogy jó ropogós héja legyen és mikor beletörök/harapok akkor recsegjen-ropogjon.

Gondolom ők bekenik valami cuccal amitől ilyen lesz a külső felülete.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#124) fi:zi'k válasza Doki-HUN1978 (#123) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha nem tévedek víznek-vízpermetnek hívják azt a cuccot. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#125) Vakegérke válasza fi:zi'k (#124) üzenetére


Vakegérke
veterán

Egy autómosó kefét bemártanak a vízbe, és a frissen kiszedett forró kenyeret áthúzzák vele.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#126) fi:zi'k válasza Vakegérke (#125) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Igen, ecsetelik is a kenyeret. De sütésközben is szoktak a sütő vagy kemence falára vizet spriccelni, hogy párásítsák a levegőt. Tudtommal ez is közrejátszik.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#127) Vakegérke válasza fi:zi'k (#126) üzenetére


Vakegérke
veterán

Vagy egy tál víz van a sütőben.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#128) Doki-HUN1978 válasza fi:zi'k (#124) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Nem gondolom, hogy a víztől lesz olyan szép fényes és ropogós a kenyér héja, de Te biztosan jobban tudod?!

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#129) RexpecT válasza Doki-HUN1978 (#128) üzenetére


RexpecT
addikt

Én dolgoztam diákmelót pékségben, ott is permetezték vízzel a kiflit meg a zsömlét, és asszem a kenyeret is.

(#130) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Nekünk is van hasonló. Azt próbáljátok ki, hogy összekeveri a gép a tésztát, de már egy tepsibe rakod, bevagdosod és sütőben sütöd. Az a tuti ;)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#131) sz_gabor


sz_gabor
tag

Ezt próbáljátok ki, kenyérsütő és dagasztás nélküli tökéletes ropogós kenyér.

[ Szerkesztve ]

(#132) Doki-HUN1978 válasza RexpecT (#129) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Akkor hiszek nektek... :) :C

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#133) Louies


Louies
tag

mindegyik kenyérsütőnek ilyen kicsi a fogyasztása?

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#134) alvaro válasza micimacko (#50) üzenetére


alvaro
senior tag

Mi épp ezt csináljuk, sokkal jobban szokott sikerülni sütőben, és még szögletes se lesz.
De a keverő/kelesztő funkció mindenképp hasznos, szóval továbbra is használjuk a gépet.

szerk. látom jó néhányan csinálják még így.

A héját egyébként én is szoktam ecsetelni vízzel még sülés közben, meg a végén is.

[ Szerkesztve ]

(#135) GeoPhoto válasza Louies (#133) üzenetére


GeoPhoto
tag

gyakorlatilag igen, mert amugy is max 4-5 kulonbozo fajta letezik, max a matrica mas rajta. A multkor lattam kulon kaphato lapatot es kb 50 fajta sutovel volt kompatibilis.

(#136) #24889344 válasza Zirowe (#9) üzenetére


#24889344
törölt tag

Kiváncsivá tettél, a házi cibatta receptet leírod? Kipróbálnám.

(#137) SirRasor válasza zoli03 (#4) üzenetére


SirRasor
őstag

A fogyasztást szerintem jól számolta. 650W-ot fogyaszt 3 órán keresztül.
a 650 watt helyett azt is mondhatod, hogy wattóra, és így már kezd értelmet nyerni az egész.

Jelenleg 1 kilówattórára ~45 forint. tehát a 3*650-et +kilówattra váltás=1,95 kilówatt szorozva a 45 forinttal = 87,75 huf.

A 4 órára a 15 forintot nem tudom honnan vette, de gondolom rárakott fogyasztásmérőt, na meg ez se folyamatosan melegít, mert minek? Mosógép kb 2000 wattot kajál, ha beindul a fűtőszál, de maga a motor (fordulattól függően persze) 50-250 wattal el van. Amit mértem, ott egy 15 perces programban kb 2 percet se ment a fűtőszál.

Make Love not war!

(#138) Apika


Apika
Közösségépítő

Gratulálok az íráshoz! :C Mi is hasonló kenyérsütővel sütjük a mindennapi kenyerünket...

(#139) #00809728


#00809728
törölt tag

Hy!

Cikk nagyon jó és tartalmas.Grat hozzá. :C
Nekünk kenwood van mi is nagyon szeretjük.

De most mi mást vettünk és ajálom figyelmetekbe.tefalpersze nem enniyért
1 kanál olaj semmi más.Hidd el megéri.

[ Szerkesztve ]

(#140) Reaper04 válasza SirRasor (#137) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Estét!
Párszor leírtam már, hogy fogyasztásmérővel számoltuk. És nem folyamatosan dolgozik a gépezet.
Következőleg ha sütünk lemérem ciklustól ciklusra hogy mikor mennyit fogyaszt ...stb.

De ez az eredmény 00 ról indítva ezt az eredményt adta, a sütés végére. (be lehet rajt állítani mennyivel számoljon)
Csak nem csal :)

Szerk:
Dodi72 & Apika: Köszi szépen! :) :R

[ Szerkesztve ]

(#141) JetiRulez válasza sz_gabor (#131) üzenetére


JetiRulez
őstag

Ez tényleg nagyon gusztán néz ki. El is mentettem a linket. Mindenképpen meg fogom csinálni egyszer. Kösz! :K

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#142) bajuszati


bajuszati
tag

Sziasztok,

próbáljatok ki egy trükköt,
a víz 1/3-át sörrel helyettesítitek.... :K

(#143) alvaro válasza bajuszati (#142) üzenetére


alvaro
senior tag

Milyen sörrel? Barnától esetleg érdekesebb lesz? :)

(#144) Dexar007


Dexar007
veterán

Na..az egészségtelen táplálkozás.. :U

Give me your cum,bull!

(#145) dave666


dave666
aktív tag

Köszi a bemutatót :R
A Moulinex sok háztartási kisgépet készít :K
8 éve van 1 turmixunk és elnyűhetetlen :)

Dave666

(#146) JetiRulez válasza dave666 (#145) üzenetére


JetiRulez
őstag

Nekünk meg kb. 20 éve van meg egy Moulinex darálónk és ugyanezt tudom róla elmondani. :K

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#147) Doki-HUN1978


Doki-HUN1978
senior tag

A reklám után újra itt vagyunk! :D :C :R

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#148) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Mennyi hsz. ! :D
Köszi mindenkinek! Örülök, hogy teszik! :R

(#149) micimacko válasza #00809728 (#139) üzenetére


micimacko
aktív tag

Ezzel én is szemezgettem 1 éve elég sokáig, de elrémített a rengeteg negatív kritika, ami a tartósságát illeti. Nagyon sok helyen olvastam, hogy a gariidő lejárta után szépen halnak meg a masinák.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#150) _Oscar válasza micimacko (#149) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Ez nagyjából bármire igaz. Fogyasztói társadalom...

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.