Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Reaper04 válasza micimacko (#149) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Szia!
Valóban ez mindenre igaz, nem csak a kenyérsütőkre.
A mai világban ez szinte "követelmény" ... van persze kivétel.

Van egy régi kenyérpirítónk, valami 20 éves orosz nem tudom mi, nem néz ki sehogy és még mindig működik. Dettó mikrohullámú sütő ... ugyan ennyi, semmi gondja.
Van egy ma is működő forrasztó pákánk is. Az is nagyon régi. Őskövület.

A mai cuccok meg így vannak sajnos gyártva. Muszáj hogy elromoljon, hogy újabbat vegyen az ember. :N

(#152) bajuszati válasza alvaro (#143) üzenetére


bajuszati
tag

sima világos is ok, a kelesztésnél segít...sörélesztő

(#153) alvaro válasza bajuszati (#152) üzenetére


alvaro
senior tag

De csak kell legyen más szerepe is, különben semmi extrát nem adna a kovászhoz (vagy élesztőhöz, de mostanában kovásszal csináljuk, bejött) képest :) Mindegy, be fogom próbálni, semmi rossznak nem vagyok az elrontója :D

(#154) #00809728 válasza micimacko (#149) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát én megnéztem a belsejét,motor némi kis elektronika.
Iagzából nekünk is volt sok féle fritőzünk és rengeteg vele a macera föleg a takarítási gondok ha egyszer elfelejted akkor annyi sosem fogod levakarni a rásűlt olajat.

Ebben az a jó itt igazából nincs olaj azaz van de egy kanálka amit egy zsepkendővel is feltőrőlsz

(#155) lorcsi válasza #00809728 (#139) üzenetére


lorcsi
veterán

ebben miylen a sült krumpli:?
oylan minden a fritőzben, rendesen sült íze van ?

anyuméknak az a delonghi van, aminek ferde a krumplisütő része és egy fél liter olajjal megsül egy adaggal, nagyon jó és az csak 25 körül van

(#156) #00809728 válasza lorcsi (#155) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Jaja az is jó Apósoméknak olyan van de az is macerás elmosás szempontjából.
Igen olyan mint a mekis krumpli de nincs benne fél liter olaj.
Igaz a mai mirelitt krumplik sem az igaziak abból is ki kell fogni..

(#157) JetiRulez válasza #00809728 (#156) üzenetére


JetiRulez
őstag

Akkor úgy látszik mi itthon a fritőzvásárlással is mellégfogtunk. A Metró pontokat beváltva fél áron vettünk egy Tefal Versalio-t. Egyszerűen nem süti meg a krumplit 180°C-on. Konkrétan megfőzi az olajban anélkül, hogy a fedelét ráraknám sütés közben. Ha tovább hagyom bent a krumplit, akkor is inkább csak megbarnul-megfeketedik, égett íze lesz, de ropogós külseje sose lesz. :(

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#158) #00809728 válasza JetiRulez (#157) üzenetére


#00809728
törölt tag

Igen ilyenünk volt és van is de most újitottunk.
Elővettem a használati utmutatót.Ott az volt ha elöveszed a fagyasztóból a hasábburgonyát és rálocsolsz egy evőkanál olajat akkor 17perc és kész a mekis krumpli.GARANTÁLT
Na gondoltam ha ezt nem csinálja meg akkor vissza viszem. :B
Megcsinálta és tényleg mint a mekis krumpli.

Egyébként krumpli és normális olaj kell mert ezek a ukrajnából behozott étolajfélék olcsok de mikor felmelegszik pezseg mintha akkor menne ki belőlle a viz..

Krumpli meg akár hol (tesco,metro,auchan)vettünk 5kilos kiszerelésben a 3/4 kuka mert fekete bellül anno elfagyott.De ezt te kivülről sajnos nem látod.

De nem szeretném elvinni a topikot másfelé maradjon meg csak kenyérsűtésnek.

Apropó mi is szoktunk sűtni kenyeret de mi baconszalonnát rakok bele apró pici kockákat.
eme

(#159) JetiRulez válasza #00809728 (#158) üzenetére


JetiRulez
őstag

Még a vöröshagymás borsos kenyeret érdemes kipróbálni. Nagyon finom. :K

Szóval olaj- és krumplifüggő a fritőz. A szintén a metróban vettünk hozzá valami pálmaolajat 10kg-os vödörben. Szobahőmérsékleten sertészsír állagú.

A krumplit pedig magunk pucoljuk. Nem próbáltuk még ki mirelittel. Ezesetben akkor kipróbálom még előfagyasztással.

Kösz a tanácsot! ;)

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#160) #47053824


#47053824
törölt tag

Masfel eve hasznalok nagy megelegedessel egy panasonic kenyersutot. igaz, hogy arban nem ez a kategoria, viszont azt tudni kell, hogy ok a legjobbak.

az elso aranyszabaly, hogy olyan gepet nem veszunk, ami felul ablakos (belatni rajta), mert ott megy el a legtobb ho. tehat a teteje nem fog megsulni.

masodik szabaly, hogy az elesztot mindig legalulra tesszuk es a lisztel elzarjuk a viztol. ez nagyon fontos, foleg kesleltetett programnal.

a hangjarol nem irtal, hogy mennyire hangos, neten olvasva nehany tipust le kell vinni az alagsorba, olyan hangja van. erre is figyelni kell. en az enyemet az agy mellett hasznalom, alvas kozben mellettem morog, fel se kelek ra, annyira hangtalan. a legjobb dolog friss kenyerszagra kelni :)

kiszamoltam, 8 honap alatt behozta az arat a gep, heti 3 kennyerrel szamolva.
6 oras programot hasznalok, az utolso 50 perc a sutes.

ha van kerdes, szivesen valaszolok.

(#161) vince válasza #47053824 (#160) üzenetére


vince
őstag

Eddig nem is tudtam a Pana kenyérsütőiről, most viszont egy kicsit utánaolvastam és azt hiszem megvan a következő kenyérsütő gépünk (persze ehhez a mostaninak meg kell adnia magát :D)

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#162) Duree


Duree
veterán

Gratulálok remek a cikk,és a bemutó is jó.Nekem is volt ilyen gépem de én nem voltam elégedett a sütött kenyérrel.Persze lehet,hogy én vagyok a béna,de a gépet elraktam és maradt a bolti kenyér.

duree54

(#163) Reaper04 válasza Duree (#162) üzenetére


Reaper04
aktív tag

:) Köszi! :R

(#164) _Oscar


_Oscar
aktív tag

Megmértem a gépünk fogyasztását.

A gép egy Hausmeister 2 lapátos gép (AFK és egyéb néven is előfordul). Max. 800W-os fogyasztással. 1-es program, ami 3,5 órát jelent. Előreprogramoztam délben, hogy este 6-ra legyen kész.

Teljes fogyasztás: 0,410 kWh. 46,2 Ft/kWh áramdíjjal számolva a sütési program költsége: 18,94 Ft Nyugalmi fogyasztása a masinának 0,9-1 W.

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#165) Reaper04 válasza _Oscar (#164) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Köszi az infót! Jó páran kételkedtek, hogy ilyen keveset eszik a masina. De akkor ez is egy konkrét példa, illetve alátámasztás, hogy valóban keveset eszik. :K

(#166) _Oscar válasza Reaper04 (#165) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Kollégámmal számolgattunk ma. Egy normál kenyér kicsit többe kerül, mint a legolcsóbb bolti. Cserébe viszont van friss, langyos kenyered vacsorára (vagy reggelire, vagy ebédre. Megfelelő aláhuzandó!) Ha raksz bele valami extrát, akkor viszont már sokkal olcsóbb, mint a hasonló bolti.

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#167) #00809728 válasza _Oscar (#166) üzenetére


#00809728
törölt tag

Meg hát a bolti is más szerintem...
Auchanban szokott lenni pékek kedvence kenyér.Szalonna van a belsejében szétszórva ill 10dkg sajt rászorva.
Jól néz ki fél kilo 250ft

[ Szerkesztve ]

(#168) tildy válasza micimacko (#149) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekunk tobb , mint egy eve megvan, teljesen tokeletesen mukodik, es tenyleg egy ora alatt megvan. Semmi panaszunk nincs ra.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#169) Teng


Teng
aktív tag

És kedves ittlévők ti mit javasoltok kenyérsütőben készített kenyér, vagy dagasztás-kelesztés a kenyérsütőgépbe és a sütés pedig rendes sütőbe?

Mert filózok én is egy ilyen' gép vételén, de az ismerőseim közül eddig aki vett áttért arra a módszerre, hogy csak keleszti-dagasztja a géppel és rendes sütőbe jénai tálba süti meg' a kenyeret...

Esetleg aki kizárólagosan a kenyérsütőre voksol az milyen gépet javasolna?

(#170) _Oscar válasza Teng (#169) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Jénaiban még nem sütöttük. Viszont simán sütőben igen. Sokkal szebb héja lesz a kenyérnek sütőben sütve. Ellenben macerásabb. Foglalkozni kell vele.

Ha megkened egy kis vízzel, akkor szép fényes héja lesz. Legalábbis a kalácsnak biztosan. Azt már próbáltuk.

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#171) alvaro válasza Teng (#169) üzenetére


alvaro
senior tag

Mi egy darabig próbálkoztunk a kenyérsütővel, nem mindig voltak sikerek ezek a próbálkozások, és nem is tűnt determinisztikusnak az eredmény. Aztán átálltunk sütőre (tepsivel), egyből sokkal jobban sikerült. Ráadásul nem is lesz kocka alakú. Úgyhogy évek óta így csináljuk, a kenyérsütő megkeveri, kel, aztán mehet a tepsibe.
Át akarunk állni villanytűzhelyre, abban még nem tudom, milyen lesz, de azt mondják, abban lehet igazán jól sütni, nem olyan "féloldalas", mint a gázos.

(#172) sutszi válasza Teng (#169) üzenetére


sutszi
veterán

Én is a "süssük sütőbe" opcióra szavazok.

Évek óta csináljuk így. Nagyon elégedettek vagyunk. A különbség annyi, hogy a tésztát a párom gyúrja nem a gép.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#173) lorcsi


lorcsi
veterán

(#174) Teng


Teng
aktív tag

Mindenkinek köszönöm a jó tanácsokat. Ismerősömék ilyet javasoltak, mert ez egy univerzális gép és mindent' meg tudnánk ezzel dagasztani a kenyereket és a sütemények tésztáját;stb. , sütőnk meg van. Akkor ez alapján erre teszem a voksom.

(#175) GeoPhoto válasza Teng (#174) üzenetére


GeoPhoto
tag

Ez csak simán baromi drága, és nincs opciód, hogy esetleg mégis a gépben süsd meg ha nem akarsz vacakolni.

Ha lusta vagyok, vagy időzítve csinálom akkor a géppel sütök (nálam a kalács is nagyon finom lesz benne, legolcsóbb 2 lapátos Hausmeister), ha meg ráérek akkor megy a sütőbe, de akkor inkább kiflit, vagy cipókat csinálok. Ja, és elég kevés élesztővel szoktam mindent csinálni, a 50gr-osnak csak

Ami fontos ezeknél a sütőknél, és már azt hiszem írtam is, hogy mindig ellenőrzöm a lapát forgását, mert ha besül a tömítés az galyra vágja a motort, mert nem bírja megforgatni.

Ha mégis a drága cuccot szeretnéd, akkor menj el az ismerősödhöz és kérd meg csináljatok együtt egy kenyeret, csak hogy lásd hogyan megy az egész.

(#176) alvaro válasza GeoPhoto (#175) üzenetére


alvaro
senior tag

>> az 50gr-osnak csak

Mennyi részét? Lemaradt a lényeg, asszem. Mi, amikor élesztőt használtunk, 1/3-ra szorítottuk le az adagot, és még mindig megkelt. Azóta már kovászt csinálunk, eleinte nagy volt a kontraszt, érdekes savanykás ízét éreztem vele a kenyérnek, utána viszont úgy megszoktam, hogy már nem is tudom, milyen volt az élesztős :F

(#177) GeoPhoto válasza alvaro (#176) üzenetére


GeoPhoto
tag

bocsi, tényleg lemaradt 1/4-et akartam írni, nekem azzal is teljesen jó lesz.

(#178) Attici


Attici
őstag

Nekünk is ilyen kenyérsütőnk van! :K
Pár éve vettem karácsonyra az asszonynak. Teljesen jól működik. Nem csak sütésre, hanem csak dagasztásra (pizza, kifli, stb) is szokta használni.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#179) Heller2 válasza Attici (#178) üzenetére


Heller2
aktív tag

Meg azért a lekvárfőző funkciót is jól használható, lassan jön a gyümölcs szezon .. ;)

GTA V Online: Lepke77 vagy valami hasonló(k)

(#180) Reaper04 válasza Heller2 (#179) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Jajám!
Én is, vagy is, mi is ki akarjuk próbálni.
A házi lekvár a legfinomabb azt mondják :K

(#181) Attici válasza Reaper04 (#180) üzenetére


Attici
őstag

Nálunk a lekvárfőzés hagyományosan történik. Olyankor pihen a masina.
De a lekvárt amúgy is csak az asszony eszi.
Kolbászt meg nem lehet a masinával tölteni! :D

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#182) Reaper04 válasza Attici (#181) üzenetére


Reaper04
aktív tag

A házi kolbászt régen szerettem, most már nem vagyok annyira oda érte. Nem tudom miért... :N
A lekvárt most is szeretem. :) A kedvenceim: Szilva, barack, eper, málna, csitkenye.

Én még nem csináltam, csak láttam a technikát :D Majd ezzel a gépezettel ... :K

(#183) Attici válasza Reaper04 (#182) üzenetére


Attici
őstag

Nálam marad a kolbász! Tegnap is azt vacsiztam. :D
Nem értek hozzá, de csinálom. /Szerencsére segítenek benne olyanok, akik értenek hozzá és így elég jó móka/
De lehet hozzá sütni a géppel finom kenyeret! :C

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#184) Reaper04 válasza Attici (#183) üzenetére


Reaper04
aktív tag

A kolbászt ha nagyon muszály csak kifliben, vagy zsemlében eszem meg, vajjal és sajtot rá. Úgy egész jó.
Én általában meg szoktam sütni a kenyeret (nem pirítóval), a rajta lévő feltétekkel együtt, és kolbásznál, igaz marha finom illata van, de valahogy nem bírom megenni. Elrontja a gyomrom.
Talán túl zsíros lesz a sütéstől? :F Nem tudom ...

Párizsi, sonka... ezek jöhetnek :D

(#185) Attici válasza Reaper04 (#184) üzenetére


Attici
őstag

Sütéskor a szalámikból és a kolbászból is kisül a zsír, és egy kicsit kesernyés is lesz. Ezért nem szoktam sütni, hanem csak nyersen! :K
Még a 8 éves lányom is imádja a kolbászt (csak úgy magában kenyér nélkül), ezért nem lehet eleget készíteni.
Pedig ha nekiállunk, akkor csak a színhús kb 110kg! :Y
A párizsiban és a sonkában nincs is hús (vagy ki tudja mi van benne).

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#186) Reaper04 válasza Attici (#185) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Jah gondoltam...

A színhús 110 kg... az a malac ? :D

Olvastam ezt az a sonkákról, meg a párizsi. Kettő közül is a párizsi a rosszabb. De mindkettőből van minőségibb, amibe kevesebb a felesleg.

De a szalámi se egy nagyon egészséges dolog :(

(#187) Attici válasza Reaper04 (#186) üzenetére


Attici
őstag

Nem, mi csak a húst vesszük nagykerben (ismerőstől). A bolti kolbász lehet, hogy olcsóbb lenne(TESCO akciós) ,de így tudjuk, hogy mi kerül bele. :K
A saját kolbásznak meg még az íze is jobb!
Tudom mi is eszünk felvágottakat is (főleg a gyerekek), de én akkor is szeretem tudni, hogy mit eszek. :DDD

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#188) Reaper04 válasza Attici (#187) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Ja értem! Az más. :D És érthető is...

Tescosba... hát, semmi sem lehetetlen :DDD "Tesco gazdaságos ízű konzerv"
Hm .. érdekes :)

Amúgy inkább müzlis vagyok, de azt is csak reggelente. Ebédre ebédet eszem, estére vannak ezek a felvágottas dolgok. De van hogy sima sajtos kenyeret eszek sütve, rá majonéz és saláta. Az is finom :K

(#189) Attici válasza Reaper04 (#188) üzenetére


Attici
őstag

Én nem bírnám ki hús nélkül. :N
A gyerekek szokták nálunk olvasztott sajttal enni a kenyeret. :D

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#190) Reaper04 válasza Attici (#189) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Én is húsos vagyok... mármint szeretem enni. :D

Akkor próbáld ki hogy ráteszed a kolbászt rá a sajtot és ráolvasztod. Na úgy milyen finom lesz! :K

(#191) Attici válasza Reaper04 (#190) üzenetére


Attici
őstag

Lehet, hogy az már egy kicsit zsíros lenne? :)

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#192) Reaper04 válasza Attici (#191) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Jah tényleg, el is felejtettem, pedig nemrég épp erről beszéltünk :DDD

Amúgy: Nemrég volt a postás, de nem hozott semmit. Start plusz csomaggal adtad fel? :F
Lehet majd délután kézbesítik...

(#193) Attici válasza Reaper04 (#192) üzenetére


Attici
őstag

Persze, hogy START PLUSZ--al! :K
Nálatok ua az leveles és csomagos postás?
Nem dolgozol? :N

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#194) Reaper04 válasza Attici (#193) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Most épp nem dolgozom. :) Miért kérded?
Ilyen kis dobozt hozott már a biciklis is. A nagyobbakat zöld dobozautóval szokták hozni :D

(#195) Attici válasza Reaper04 (#194) üzenetére


Attici
őstag

Honnan veszed, hogy kis dobozban küldtem? :D
Csak azért kérdem, hogy ráérsz a postást várni.
Én meg itt "dolgozok keményen". :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#196) Reaper04 válasza Attici (#195) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Én is keményem dolgozom, csak gondolom mást dolgozunk. :D

Meg nekem általában a péntekem szabad hétvégén meg munka van :K

.. mekkora dobozban küldted ? :DDD egy 40"-os TV-s dobozba ?

SZERK:
Most jött szembe szomszédhoz a postás autó. Hozzám nem hozott semmit :(
Tudsz írni egy csomagszámot? (a vonalkód lattit CH vagy mivel kezdődik)

[ Szerkesztve ]

(#197) Reaper04 válasza Reaper04 (#196) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Nem fogod elhinni,

Amikor itt volt kiszóltan neki, megkérdeztem hozot e valamit nekem. Nem.

Erre most jött vissza, és veszi elő a csomagot. Az eszem megáll. Kinézek, rákérdeztem azért, hogy: " Na mégis van csomagom?" (csak mert előzőleg kicsit flegma volt).
De most is csak annyit mondott, "van"

Úgy hogy megérkezett :) Többit priviben.

(#198) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Hamarosan neki állhatok az eper lekvárnak. Kíváncsi leszek hogy sikerül :D

(#199) Attici válasza Reaper04 (#198) üzenetére


Attici
őstag

Saját eperből?

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#200) Reaper04 válasza Attici (#199) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Bizony ám :D
Mondjuk inkább megenném, de ez van, ezzel tudom majd kipróbálni.

(#201) Attici válasza Reaper04 (#200) üzenetére


Attici
őstag

Minek megvenni, ha van?
És már érik?
Finom lesz?

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#202) Reaper04 válasza Attici (#201) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Érik, igen.
Párat már leszedtünk. Finom. Bár még szerintem nőni fog nagyobbra is.
Kiderül majd :)

(#203) Attici válasza Reaper04 (#202) üzenetére


Attici
őstag

Jó neked! :C
Most jön majd még csak a nagy meleg.
Olyan édes lesz, hogy cukor sem kell majd bele! :D

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#204) Reaper04 válasza Attici (#203) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Hohóó :D Már várom.
Egy kicsi cukor mindig jól jön rá.
De amúgy nem vagyok nagyon édesszájú. Szeretem anélkül is :K

(#205) Attici válasza Reaper04 (#204) üzenetére


Attici
őstag

Na mikor készül a lekvár? :D
Érik az eper?

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#206) Heller2 válasza Attici (#205) üzenetére


Heller2
aktív tag

Már lassan a szezonjának is vége...Jön a ribizli, abból is lehet gondolom...;)

GTA V Online: Lepke77 vagy valami hasonló(k)

(#207) Reaper04 válasza Heller2 (#206) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Már rég :D Meg is csináltuk.
Bár lehetne mit rajta még tökéletesíteni :D Finom volt, de valamit szerintem elronthattunk. Nem lett az igazi.

Mind egy megettük mind :DDD

Ribizliből is lehet biztos. Kicsit keserűbb lesz gondolom, de valaki úgy szereti :)

(#208) mak0skalacs


mak0skalacs
újonc

Sziasztok,

Sajnos úgy látom ez a topik elég inaktív, de reménykedem hátha tud valaki segíteni. Bár a kérdés nem ehhez a tiposhuz kapcsolódik, elnézést az OFFért, de más topikot nem is találtam.

Moulinex OW5000 kenyérsütőm van, a napokban elkezdtem egy kenyér sütését a megszokott módon, ami egy 3+ órás program. A program utolsó 20 percében, amikor a kenyér már majdnem kész volt, a lapátok elkezdtek forogni, és a program végén sem álltak meg. Áramtalanítás után több óra elteltével próbáltam bedugni, de a lapátok azonnal elindultak, a ki-be kapcsoló és a többi gombok sem működnek. Van ötletetek hogy mit lehetne vele csinálni? (Egy reset gomb esetleg valahol?)

Előre is köszönöm a segítséget, remélem valaki tudja a választ!

Üdv,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.