Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vtwo


Vtwo
senior tag

Nem rossz.A WLAN hálistennek benne van,jó a proci,a kamera is ütős.
DE.
A 3G hiánya, a Linux,és pláne a videó :W
És 72000-ért had ne soroljam milyen komoly telókat lehet kapni...
Szóval necces a dolog,nem sok embernél látok majd ilyet az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#2) Bocha válasza Vtwo (#1) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Milyen készüléket lehet kapni 72-es (bevezető!) áron, amiben ilyen kamera és WiFi is van, tökéletesen össze van rakva, no meg gyors is?
Azért olyan sokat szerintem nem.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#3) DewiL válasza Bocha (#2) üzenetére


DewiL
senior tag

pláne ami még ilyen ronda is mellé :) (persze ez csak az én szubijektív véleményem)

[ Szerkesztve ]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#4) AS válasza Bocha (#2) üzenetére


AS
félisten

Samsung G810 :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#5) Bocha válasza AS (#4) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Persze, nem azt mondtam, hogy nincs, csak ne állítsuk már be úgy a dolgot, mintha 72k-ért (ami mégegyszer hangsúlyozom, induló ár, valószínűleg hamarosan esni fog) a gyártók dobálnák utánunk az ilyen tudású készülékeket. Nem mondom, hogy kifejezetten olcsó a cucc, de az is biztos, hogy nem drága.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#6) iNfAntRy válasza DewiL (#3) üzenetére


iNfAntRy
senior tag

nem vagy egyedül :( a legelső képen olyan mint egy müanyag valami. A szinvilága sem az igazi, olyan 1920as évekere emlékeztet. Úgy tünik minél nagyobb tudású egy moto annál rondább ^^ csoporttársam w490-e még elmegy külsöleg, de az meg nem sokat tud.

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#7) cudar07


cudar07
senior tag

szia
NOKIA N51

(#8) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Fasza cucc.
Most mér a Moto is bemutathatna egy öszvért, fasza kamerával, GPS.el és HSDPA--val.

Tovébbra sincs meg az N80 utódja, amiért érdemes lenne 100+ ezer forintot fizetnem.

(#9) Murderer69


Murderer69
őstag

hát nem tudom én beválalnám sőt igazság szerint ezt a tesztet vártam amolyan 2. telónak tökéletesen megfelelne nem kellene egy tankal(pl e71-el) mennem étterembe vagy még sorolhatnám jó ez a telefon nagyon is és külsőleg szvsz tökéletes annyira eltalálták az én izlés világomat hogy csak na mondjuk már az e8 is tetszett de ez kérem szépen :R

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#10) Vtwo válasza Bocha (#5) üzenetére


Vtwo
senior tag

A vevőnek a 72000 az 72000,tök mindegy hogy az bevezető ár vagy nem.
Amúgy PL:N78,G810,N95.

(#11) #54715584


#54715584
törölt tag

a hatso resz nagyon tetszik, de a az elolap designja sztem borzasztoan rosszra sikeredett...

(#12) Murderer69 válasza Vtwo (#10) üzenetére


Murderer69
őstag

az n78-on kívül egyiknek sem volt köze a 70k körüli bevezető árra és ugye ezek amúgyis okos telefonok amiket felsoroltál ezt azért ne felejtsük el ;)

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#13) Bocha válasza Vtwo (#10) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Jó, akkor a tisztelt vevő majd megveszi egy hónap múlva 60-ért. Bevezetőár alapján sosem szabad végletes következtetéseket levonni, ezt párszor már leírtuk, de ma úgy tűnik, hogy az egész világ ilyen okos hangulatában van.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#14) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Rettenetesen pocsék, bumfordi egy telefon, úgy tünik, a jó Moto a régiek szépségét feláldozza a technika oltárán
broáf

(#15) Vtwo válasza Murderer69 (#12) üzenetére


Vtwo
senior tag

Ki beszél itt bevezető árról? :W
Aki most vesz telót azt nem érdekli mennyi volt annó pl. az N95.
Ő azt nézi mennyi most egy teló.És most bizony ennyiért jó kis kütyüket kapni.

(#16) Vtwo válasza Bocha (#13) üzenetére


Vtwo
senior tag

Ja,és többi teló persze nem lesz olcsóbb,csak és kizárólag a Motorola.

(#17) PerverzTata


PerverzTata
csendes tag

Tiltakoznék a cikkben írtak ellen! Ez a telefon koránt sem zárt. A rajta levő linux-nak a forráskódja elérhető a motorola honlapjáról
https://opensource.motorola.com/sf/frs/do/viewSummary/projects.motozinezn5/frs
valamint NEM CSAK java programokkal bővíthető:
http://developer.motorola.com/docstools/motodevstudio/linux/
lehet c++-ban, illetve WebUI-val:
http://developer.motorola.com/docstools/motodevstudio/webui/
programokat fejleszteni rá!!!

ehhhe

(#18) Lirion


Lirion
addikt

Ha ez ajánlott lett, nem teljesen világos számomra, a g700 a 74k-s induló áron miért is nem lett az? Nem kritika, tényleg csak kíváncsi vagyok, szerintem ez a telefon tudást és árat tekintve nem érdemel ajánlott plecsnit.

(#19) hemaka


hemaka
nagyúr

Külsőre sajnos nem tetszik kb semmi sem benne, viszont a gyorsaság az pozitív. Igazából a Motorolától ez egy nagyon szuper kis készülék, ha megnézzük, h a híresneves V3 után milyen tömegcuccokat gyártott, viszont a többi márkához képest azért ez nem nagy szám. A kamera tényleg jó, a zajosodást noiseware progival simán meg lehet oldani, de valahogyan nem érzem ezt a telefont olyannak, hogy nekem kelljen, és megvásároljam.

(#20) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Tényleg gyönyörű képek lennének, kevesebb zajjal...
5Megapixel pedig bőven elég mobilba, az a 8-as Samsung, hátizé, cicavakítás eléggé, az optika mérete miatt...

(#21) fateless


fateless
veterán

Ez egy újabb egyedi készülék a Motorolától jó tudással és megdöbbentően furcsa hiányosságokkal.

Abban egyetértek Bochaval, hogy egy ilyen, valódi karakterrel rendelkező telefont nem nagyon fogsz könnyen találni (hiába tud többet egy N95) ilyen tudással, valóban különlegesség.

Az áron való agyalgás meg teljesen fölösleges, vtwo. MINDEN új készülék magas árral indul. Hiába mondod, hogy az átalad felhozott készülékek csak ennyibe kerülnek, de azok már régebbi szériák. Ez alapján semmi értelme nincs opel corsát venni, hiszen vehet az ember helyette H astrát is ugyanannyi pénzért. Mégis veszik a kicsi corsát, mert az emberek akarják az újat. Ha nem akarnák, elég lenne 20 évente lecserélni a modelleket. Azért az N95 már másfél éve túlesett a teszten, azóta már nem csak az első, de a második utódja is a piacra került. Értelmetlen dolog egy régi nagy tudású modellt egy új alacsonyabb kategóriájúval összevetni. Értem, amit mondasz, hogy aki most vesz készüléket, az nem azt nézi, hogy mennyire fog lemenni az ára egy hónap múlva, de azt biztosan megnézi, hogy mikori kiadású készüléket vásárol.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#22) BlackLamb


BlackLamb
tag

Ebből a tesztből is látszik, hogy a szépség milyen relatív fogalom. A lehordott készülékek nekem tetszenek, a számomra rondák pedig a tesztelőknek :) Én nagyon szurkolok a morotolának, hogy ne menjen csődbe, de ez a design...öhm idétlen (azt hiszem ez a legjobb szó rá). A képek minősége nagyon jó, példás, így kell ezt. Szóval hajrá MOTO! :)

(#23) Kickass


Kickass
őstag

Végre egy motorola aminek értelme is van, kár a videóért, meg a kissé zajos képekért, pedig ha ezeket nem rontják el lecseréltem volna a G600-am egy ilyenre de így marad az N95. :DDD

(#24) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Bocs, de mi a frász itt a probléma?
Adott egy villámgyors telefon, 5 megás kamerával, WLAN-nal, egyedi formatervvel, 70 ropis kezdőárral.

Nézzük a lehetséges versenytársakat, ahol már ott gondunk lesz, hogy nem okostelefonok közül miben van wifi s 6300i-n kívül.
De akkor lássunk okostelefonokat: Nokia E51. Hát, kamerában lemarad. Nokia E66? Hm, ez jó közelítés, árban is hasonló, az különösen ajánlott lett. Samsung... mi legyen? F480? Nem ez a kategória... G810? G800? Előbbiben van WLAN, de drágább, utóbbiban nincs, de olcsóbb, de ez is ajánlott plecsnit kapott. Sony Ericsson? Csak a G900 jöhet szóba, az meg olyan lassú, hogy elalszom.

Tehát?

Ez egy baromira egyedi cucc a spéci platformjával, a WLAN-nal, de 3G nélkül, viszont 5 megás kamerával és villámgyors procival. Semmihez nem hasonlítható, viszont ennyi pénzért elég sokat nyújt, plusz egyedi. Ezért ajánlott.

Kéretik elfogadni, felesleges ezen rugózni.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#25) Scalpel


Scalpel
senior tag

Egyrészt szerintem baromira ronda. Pedig én szeretem az egyszerű formaterveket és a kimért eleganciát, de ez ocsmány. Ez semmilyen. Kínai játéktelefon kinézet.

A másik, hogy miért ne lehetne egy telefont, akár csak fél évvel korábbi megjelenésűt összehasonlítani egy újjal? Ja, hogy az új esetében még több ideje volt a fejlesztőknek még több okosságot beletuszkolni a telefonba? Hoppá, azért ez mégsem sikerült.
Kifejezetten van alapja még az árban való összehasonlításnak is, főleg hogy a bevezető árak általában csak az új verziók megjelenésével csökkennek számottevően.
Tegye fel a kezét, aki egy telefon vásárlásánál első szempontja, hogy mikor jelent meg, nem az, hogy kívülről-belülről tetszik-e a telefon. Én nem teszem fel a kezem.

(#26) ben11


ben11
őstag

Egy fórumozó (tween) linkelte ezt egy másik zn5 topicban lezúzás
néven:)
Egész jól bírja a strapát is a teló :Y

(#27) Zsolto


Zsolto
őstag

Hát, engem sajnos ez sem győzött meg. Aki a mai mobilszélessáv-árak mellett azt mondja, hogy a WiFi helyettesíti a 3G-t, annak valószínűleg szerencséje van, mert vagy otthon, vagy a munkahelyén akar csak netezni a telójával, esetleg valamelyik belvárosi, ingyen wifit kínáló kávéházban dolgozik (arab pénzváltó?). Máshol ugyanis nemigen van biztosan rendelkezésre álló net, ezért is tettem le arról, hogy a Wifi miatt vegyek egy E51-et. Itthon nem netezek telefonnal, máshol meg a 3G-t használom, havi 2k-ért van 100 megám, ez bőven elég arra, amire kell. Szóval aki ma középkategóriában vagy afölött 3G nélküli telefonnal rukkol elő, az az én szememben nem érti az idők szavát.

Úgyhogy nekem ez a teló sajnos továbbra is csak a motorolás csalódások számát növeli -- épeszű net nélkül nekem ma már nem kell telefon. :(

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#28) Lirion válasza Bog (#24) üzenetére


Lirion
addikt

"Nézzük a lehetséges versenytársakat, ahol már ott gondunk lesz, hogy nem okostelefonok közül miben van wifi"
Nézzünk akkor olyan versenytársakat is, amiben wifi ugyan nincs, de van helyette 3g... Ez az összevetés ilyen formában olyan, mint amikor az iphone helyett keresnek más telefont, amiben 3.5" vagy nagyobb kijelző van kapacitív technológiával - igaz, hogy minden másban van jobb a piacon, de hát az kit érdekel, amikor kisebb a kijlező :F

(#29) AS válasza Bog (#24) üzenetére


AS
félisten

G810 at 70 ért árulják a gsm boltokban. :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#30) Bocha válasza PerverzTata (#17) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Rendben, köszönöm! Hamarosan javítani fogom.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#31) Kobe


Kobe
veterán

vá....ennyiért ilyen ronda telót dobálni :D mi van mostanában a designerekkel, mindegyik kóros ízlésficamot kapott ?

(#32) Murderer69 válasza Kobe (#31) üzenetére


Murderer69
őstag

háát nem tudom akkor sokunknak izlésficama van :U

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#33) hzcs


hzcs
senior tag

Az a készenléti idő már kezd elmenni a kis hangszórók pmpo vonalába :D

(#34) whiz


whiz
aktív tag

A kínai játéktelefon dizájn-hasonlat szerintem is helytálló, vki fentebb említette.
Amúgy biztos jó kis telefon, de hát, na... rondaaaaaaaaa!

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#35) f.begbie válasza Bocha (#13) üzenetére


f.begbie
tag

Végletes következtetést nem is, de az egyértelmű, hogy jelenleg akad egy pár jobb vétel a piacon. Jelenleg! Az meg, hogy egy vagy 3 hónap múlva mennyibe fog kerülni, teljesen irreleváns, hiszen addig jön ki újabb készülék is, illetve a konkurencia árai is csökkenni fognak. Bár ezt pont neked magyarázzam....

Egyébként jó kis készülék lenne, ha nem lenne számomra ilyen nagyon csúnya. Nem bánnám ha a Moto összeszedné magát végre.

(#36) yoman1


yoman1
csendes tag

Jelentkezzen aki már látta élőben ezt a telefont!
Na ugye...
A képek nem tudják visszaadni a motorola telefonok "feelengjét".
Higgyétek el aki eddig élőben látta, az összef**ta a bokáját, annyira jól néz ki
(köztük én is :))

[ Szerkesztve ]

(#37) fateless


fateless
veterán

Egyedi telefont keresőknek, akik nem akarnak oprendszert, azoknak ajánlott. Oprendszeres telefont keresőknek a mobiltelefonok - és nem okostelefonok - értékelésének nyomon követése nem ajánlott ;] :D

Annak ellenére, hogy mindhárom általam használt készülék (kettő ebből PDA) 3G-s/HSDPA-s, van NET-előfizum is, úgy látom, hogy roppant kicsi az a réteg, aki használja ezt a szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#38) sp33dypr0


sp33dypr0
tag

Szerintem ha majd képesek lesznek elfogadni az emberek, hogy ez egy Motorola, akkor majd sokkal többen mondják rá, hogy ez egy tényleg jól sikerült telefon... Viszont ameddig még azokra a modellekre gondolnak, amik mostanság jelentek meg...

Nekem egyébként nagyon tetszik, én mindig is bírtam a Motokat! :C

(#39) amanoba


amanoba
őstag

a külsö szubjektiv még mindig,ezt tartsátok szem elött.

én a fényképek terén jobbat vártam, látva anno az elsö tesztfotok közül néhányat, kevésbé zajosra számítottam..
a hibák..igen azok sajnos mind a linuxbol eredeztethetöek, mert a kis videofelbontás, a 3g-telenség ( :DDD ) a korábbi modellekre is jellemzöek, és amig nem lépnek ezen tul, nem tudnak igazán ütös elefont kiadni.

az e8 is kezeli a nagyobb kártyákat, nem tudom akkor ez hivatalosan miért nem képes erre, hiszen a szoft ua.. :F

all in all, nekem tetszik, el is fogadnám! :K

[ Szerkesztve ]

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#40) androcles


androcles
tag

3G hiánya? Röhögnöm kell amikor valakinek ez az első számu hiányosság...minek? Szerintem a telotulajok 99%-a nem használja, és teljesen fölösleges a maradék 1%-nak is még manapság. Ez egy jól sikerült moto és megérdemli a plecsnit! Szerintem karácsonyra 40-50 körül dobálják majd és annyiért tényleg meg fogja érni. A kamera is tetszik, főleg az optikavédő, csak egyszerűen nem fér a fejembe, hogy miért kellett elrontani az egérvideóval, mert egy ilyen kamerának azt viszont már tudnia kellene.
Személy szerint én örülnék neki, ha a SE próbálna már meg valami hasonlót újítani.

"Nagyon soká tart, míg az ember rájön, hogy nem értett meg semmit..."

(#41) whiz válasza yoman1 (#36) üzenetére


whiz
aktív tag

Én láttam már sok motot élőben, össze is fostam a bokám tőlük. Csak nem azért, amiért te :DDD

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#42) 2T válasza cudar07 (#7) üzenetére


2T
tag

Ne is haragudj, de a E51 kamerája világokra van ettől!
Kijelzője is kissebb.

Nem rossz telefon ez.. Tetszik hogy olyan vékony:

[ Szerkesztve ]

Csak a kontúr maradt, a szénatom alapú csontbőr falak egy keserédes savanyú sógömb alatt

(#43) whiz válasza 2T (#42) üzenetére


whiz
aktív tag

De ő N51-et írt!!! :DDD :DDD :DDD

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#44) oalex


oalex
senior tag

Ez barmi ronda. TE erre vártál, de Én nem. Ha nem ismerném jobban a társaságott akkor azt hinném, hogy fizetett reklám a cikk címe
Egy nem szinte tökéletes telefonra ne mondjuk, hogy "erre vártunk". Üzleti telefonból 3G-t kihagyni föbben járó bün a mai világban. Semmi extra tulajdonsága nincs, úgy hogy számomra egyébb tudásba átlagos, kinézetre pedig nagyon csunya. Persze, hogy szubjektiv, de a te véleményed is pont annyira.

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#45) Lirion válasza androcles (#40) üzenetére


Lirion
addikt

Ha nem készítettél reprezentatív felmérést, hogy kinek fontos a 3g és kinek nem, akkor ne állíts olyat, hogy fölösleges. Ez egy olyan termék, amely semmi előremutatót nem tartalmaz, ha azt leszámítjuk, hogy pár hónapon belül alacsony árszintet érhet el.
Jut is eszembe, Bocsa, ezt a mondatot hogy kell érdelmezni: "Ilyen erős chipet ugye nem szoktunk látni "sima" telefonokban, a ZN5 pedig az, mert bár Linux alapú rendszerre épül, nyílt forráskódú és nem csak Java alapú programokat lehet rá telepíteni." ?? Most akkor okostelefonról van itt szó, vagy nem?
Mellesleg ha az SE ilyen "újítást" produkálna, még keményebb kritikát kapna az emberektől..

(#46) Jadro


Jadro
veterán

Az a fránya 3G. De ettől függetlenül ez klassz kis gép, jó az irány. Kedves Moto! Tessék errefelé haladni tovább!

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#47) Bog válasza Lirion (#45) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ez a platform egy külön világ, valahol félúton a klasszikus oprendszeres telefon és a sima mobil között. A Juix rendszer alapvetően zárt, zártabb, mint a egy WM vagy Symbian, de valamennyire azért bele lehet nyúlni, ha nem is úgy, mint egy okostelefonba.

Leginkább egy jól moddolható, zárt platform.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#48) 2T


2T
tag

Bocha, a billentyűk nem élesek?
Vagy hogy lehetnek kényelmesek azok az 1mm átmérőjü pöttyök?
Vagy csak kicsit kell nyomni?

Csak a kontúr maradt, a szénatom alapú csontbőr falak egy keserédes savanyú sógömb alatt

(#49) fateless válasza oalex (#44) üzenetére


fateless
veterán

Az én olvasatomban az "erre vártunk" nem azt jelenti, hogy ez a telefonok császára, ami minden szempontból az etalon, hanem azt, hogy "végre elmozdult a Motorola, méghozzá egy jó irányba; bár még nem tökéletes a készülék, de sok szempontból megfelel a piac jelenkori elvárásainak".

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#50) iNfAntRy


iNfAntRy
senior tag

Elöl nézetben nintendo,hátlapja pedig olyan mint egy vezetékes telefon kagylója magam felé forditva :D
A tudása oké, de továbbra is azt gondolom, hogy olyan ronda mi a turó. Ennyi pénzért akkor tényleg már egy samsung g800.Söt i900at lehet 70ért kapni 2 éves hüséggel.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.