Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) V.T.CS.


V.T.CS.
senior tag

lol.
ics nélkül 170?
nem a legjobb ajánlat, és még finoman fogalmaztam.

(#2) BossBoss


BossBoss
őstag

Horror ár. Amúgy kellemes kis darab. 120 ezerért már jó vétel lenne.

(#3) hunter84


hunter84
aktív tag

170-ért bukó!

(#4) Zsolto


Zsolto
őstag

"A Motorola szerencsére nem nagyon vádolható azzal, hogy többé-kevésbé burkoltan másolgat másokról, ellenben a Xoom 2 formájához saját kútfőből merítettek ötletet."

...ömm, Rusi, ugye itt valami olyasmit akartál mondani, hogy ...és a Xoom2 formájához is saját kútfőből merítettek ötletet?

A vas nagyon király, de tényleg drága, legalábbis egyelőre.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#5) Rusi válasza Zsolto (#4) üzenetére


Rusi
senior tag

Csiszoltam a mondaton, most már egyértelműbb. :)

Mobilaréna (2010-2017)

(#6) littlelion21 válasza BossBoss (#2) üzenetére


littlelion21
addikt

A 16 gigás WiFi only verzió pont annyi, ill. egy picit alatta is van.

(#7) Retekegér válasza hunter84 (#3) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Motorolának aligha, sajna nagy ívben tesz a régióra.

Pedig végre tabletfronton is jött valami egyedibb. Szép, a hardverrel nincs gond, az infrás móka is ötletes. Csak a hozzáállás olyan... Motorolás...

<< Heimdal >>

(#8) tjb007


tjb007
nagyúr

"A négymagos gépek bőven lenyomják, viszont az olcsó kínai táblákhoz képest bőven erősebb."

Ez tavaly még így is volt azonban ez idén már megváltozott.
Kijött már jó pár kétmagos kínai modell (szépen, folyamatosan jön a többi is) amik árban és hardveresen is lenyomják mint annak a rendje, persze három dologról (GPS, Bluetooth - bár ez már elég sokban van, beépített 3G) ezért az "olcsóságért" le kell mondani. Lehetne most jönni a minőséggel mint negatívum de most már arra sem nagyon lehet panasz.
Két sarkalatos pont van még, a support és a garancia. Szerencsére mindkettő van bár a support leginkább a nagyobb márkákra jellemző de ilyen szempontból semmivel sincsenek rosszabb helyzetben a kínaiak, a Motorola is sz@rik a vásárlók fejére.

(#9) a.sebi


a.sebi
őstag

bátor dolog volt az asus transformer prime fölé lőni az árakat...heheh, azért az més kategória....
vicces hogy 1 éve még nem értettem a tablet őrület lényegét, erre engem is elért a tablet szele....galaxy tab 10.1 em már imádott termékeim közé került, galaxy note pedig szinte fölöslegessé, de az a véleményem hogy ezek a tabletek 10.1 es kijelzővel használhatatlanok egy dokkoló vagy billentyüzet nélkül, mert ha ágyban használod akkor kikell támasztani hogy tudj vee írni....én vettem egy gyári billentyüzetet,és azzal már hibátlan.,

(#10) BossBoss válasza littlelion21 (#6) üzenetére


BossBoss
őstag

Jaja, mondjuk az nem rossz, de ezekkel a funkciókkal kellene ennyibe kerülnie. Amúgy én most vettem 100k-ért egy bontatlan új iPad-et(wifi only, 16GB)... Sztem köszönő viszonyban nincsenek egymással! :U

(#11) sdd2


sdd2
veterán

Köszönjük a tesztet, drága de jó tablet. :)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#12) Rusi


Rusi
senior tag

Van bemutató és kamera videó is. :)

Mobilaréna (2010-2017)

(#13) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

A teszt korrekt az ára hát......... :W

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#14) sdd2 válasza Rusi (#12) üzenetére


sdd2
veterán

:R

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#15) hétalvó válasza sdd2 (#14) üzenetére


hétalvó
addikt

expansys

azért 3g nélkül 120k, ami nem olyan elborult ár egyébként

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#16) sdd2 válasza hétalvó (#15) üzenetére


sdd2
veterán

Úgy már nem annyira vészes, de az is lehetne inkább 110K és már a legjobb vétel lenne. :K

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#17) csab2


csab2
veterán

Az árnál azért nem szabad elfelejteni, hogy ez egy 32 gigás, mobilnetes verzió. Az új iPadből ez a verzió pl. 219 900 forintba kerül.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#18) Tono10


Tono10
csendes tag

Kicsit elkésett a cikk, már december óta kapható. Egyébként az aktuális bolti ára a készüléknek 120.000.- ft bruttó garanciával. Valamit nagyon elnéztetek.
Ja, és a Motorola hivatalosan is kiadta, hogy 7. hó végéig megérkezik az ICS frissítés rá.
Ráadásul már novemberben megjelent mindkét Xomm 2-ről cikk. Kezdek csalódni az oldalban. Márcsak azért is, mert eddig elfogulatlanok voltak az írások, mostanában már ez sem elmondható.

[ Szerkesztve ]

Ha üzenetet kapsz, illik válaszolni!

(#19) Rusi válasza Tono10 (#18) üzenetére


Rusi
senior tag

Mint a cikkben is le van írva, már kétszer be volt tervezve, hogy megkapjuk és megírjuk. Mivel nem forgalmazzák itthon, így nyilván boltból kellett elkérnünk, az meg nem "csettintésre" megy, főleg nem egy ilyen árú és kategóriájú eszköznél. Az árát meg nem néztük meg, feljebb nem egy ember írta, hogy a 16 GB-os, WiFi-s változat valóban 120 ezer forint körül van. Mi viszont egy 32 GB-os 3G változatot teszteltünk, ami a csúcsmodell, illetve a 170 ezer forintos ár ezúttal rendes áfával és 2 éves garanciával értendő.

Mobilaréna (2010-2017)

(#20) Tono10 válasza Rusi (#19) üzenetére


Tono10
csendes tag

Akkor talán ki kellene emelni, hogy a készülék fél éve piacon van és nem a pár hónapja kiadott készülékekkel kell összemérni, hanem a vele 1 időben megjelentekkel. Jómagam is mobilkommunikációval foglalkozom immáron 16 éve. Van tapasztalatom és jópár teszten is túl vagyok. Ráadásul eddig adtam az oldal véleményére, de az utóbbi időben nem sok korrekt tesztet olvastam. Sajnos az elfogultság, márkahűség, különböző érdekek nagyon érezhetők a teszteken, és ezt nem rosszindulatból írom.

Ha üzenetet kapsz, illik válaszolni!

(#21) hallerlaller


hallerlaller
addikt

büdös nagy pirospont az infráért, távirányítózni a legnagyobb móka :K

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#22) andris1602


andris1602
aktív tag

remek gép kissé magas árral :) azért jó hogy a Motorola még megvan, remélem sokáig készítenek még ilyen minőségi cuccokat :)

köszi a tesztet Rusi :R

(#23) sdd2 válasza Tono10 (#20) üzenetére


sdd2
veterán

Én nem értek egyet! Minimális elfogultság mindenkiben van de a tesztíráskor megpróbálja objectíven nézni a tesztelő. Ha te így érzed akkor nem kell olvasni az oldalt de más ember munkáját becsmérelni nem éppen etikás dolog. Én is kicsit Sony felé húzok de próbálok mindig objectív véleményt alkotni a termékekről. Én azt nézem mit nyújt, mennyiért és milyenek a riválisok. Mindenki így próbálja. Ha a tesztkészüléket ők 1 éve a megjelenés után kapják meg akkor akkor kapják, nem tehetnek róla! Azt is hozzátenném, hogy ha most veszek tabletet akkor nem azt fogom nézni, hogy mikor jelent meg és akkor milyenek voltak az elvárások, riválisok, hanem pont a mostani tényállást fogom szemügyre venni, így teljesen logikus, hogy a mostani eszközökkel mérik össze. Köszönjük ezt a hozzászólásodat, további jó fórumozást :R

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#24) erdoke válasza csab2 (#17) üzenetére


erdoke
titán

Ez max. a piacon maradt iPad 2 ellenfele (szintén 119-ről indul), az pedig 12 órát bír az új procival, és ott a 200e+ tabletes alkalmazás, vajsimán futó 5.1-es iOS, stb.

A legjobb aláírás a héten

(#25) H-ger


H-ger
tag

xpad 70i teszt lesz?

hger-xperiablog.blogspot.hu - Minden ami Xperia!

(#26) Tono10 válasza sdd2 (#23) üzenetére


Tono10
csendes tag

Ahogy Te, úgy én is a véleményemet írtam le, és nem becsméreltem (ez a véleményem). (egyébként etikus, nem etikás) Ezek szerint (némi túlzással), ha most kapok tesztelni egy MDA Compact 2-t, akkor a mostani telefonok tükrében kell vizsgálnom? Ezt Te sem gondolod komolyan. Nem védeni akarom a Xoom2 -t, csak tárgyilagos szeretnék lenni. Természetesen mindenki véleménye szubjektív és mindenki másért vesz táblagépet, de ha belegondolunk, akkor a gyártók pont ezért gyártanak ennyiféle gépet. Az iPad-et is összehasonlítják mindenféle más táblagéppel, holott az oprendszer hiányosságai egy Andoiddal, vagy egy Windows-val szemben gyalázatosak nembeszélve pár funkcióbeli hiányosságról. De ennek ellenére kitűnő mobil termékeket készít az Apple, melyek az én igényeimnek nem felelnek meg, de nyilván van olyan ember, akinek igen.
Például nekem nagyon fontos egy ilyen terméknél, az USB port és HDMI csatlakozó megléte (nem átalakítóval, hanem a fizikai ottléte), de ettől még van jobb és szebb gép, mint az én kis Eee Pad Slider-em, ami ráadásul nehezebb, mint a legtöbb konkurencia.
Tehát én csak azt szerettem volna mondani, hogy egy publikus teszt ne legyen részrehajló és leginkább legyen pontos. És jelen esetben most az időcsúszásra gondolok. Hangsúlyozom, nem becsmérelni akartam a cikket, csak kiigazítani a hiányosságokat.

Ha üzenetet kapsz, illik válaszolni!

(#27) johny dragon válasza Tono10 (#26) üzenetére


johny dragon
aktív tag

Ha az MDA cucc SGS2 árban van, össze lehet őket hasonlítani, plusz ez egy fél éves cucc, aminél ninvs újabb jelenleg Motorlából.

Xperia mini pro 4.0.4

(#28) csab2 válasza erdoke (#24) üzenetére


csab2
veterán

Tisztában vagyok vele, hogy nem egy kategória az új iPad és ez a Xoom 2. Csak szemléltetni akartam, hogy nem mindegy a felszereltség az ár viszonylatában.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#29) szentespeter


szentespeter
tag

Ezt nem értem... Egy minőségi közép-felső kategóriás tablet NEM kapja meg alapból az ICS-t, de egy 30k-s Ghoo-tab 7000-n gyárilag az fut... szomorú... De az infraport király ötlet :)

/Sony Xperia Z/ PÜ-re illik válaszolni...

(#30) nincsisbéla válasza hunter84 (#3) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Jaja, kár érte, mert amúgy egy jó kis cucc lenne! :(

Mentalita'

(#31) Zeze94


Zeze94
tag

Üdv!
Asszem a microSIM és a microSD helyét elfelejtettétek odaírni..:) A 2ik oldalon, az utolsó bekezdésben kellene lennie, valahol ebben a mondatban:Alulra került a microUSB és a microHDMI kimenet, utóbbiért megint egy jó pont, hiszen nincs szükség adapterekre...

Amúgy meg jó kis cucc, csak tényleg drága..

(#32) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Speedshopban a media edition(8.2) 16gb 3g 160ezer.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#33) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Van valahol a két új Xoomból kipróbálható bemutatópéldány? (lehetőleg olyan ami nincs egy zárral lerögzítve mert főleg a fogására, súlyára lennék kíváncsi)

(#34) sdd2 válasza Tono10 (#26) üzenetére


sdd2
veterán

Én így látom, te úgy látod... Akkor ezen nem érdemes vitatkozni.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#35) Gusztáv válasza tjb007 (#8) üzenetére


Gusztáv
addikt

Na igen, én pont most rendeltem egy SmartQ Ten3-at, abban is ez a SOC van. Kínai testvéreink nagyon nyomatják az ipart, egyre kisebb a lemaradás hardveresen. A Motorola legnagyobb baja, hogy már számolatlan alkalommal köpte szemen a vásárlóit a beígért majd szép csendben elfelejtett frissítésekkel. És ha már haxolni kell, akkor inkább egy olcsóbb kínai gépen kísérletezem, mert ott elég komoly közösség dolgozik a legbizarrabb dolgokon is.

Laci

(#36) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Szánalmas, ahogy a Motorola üzletpolitikája.....

All→M8

(#37) H-ger


H-ger
tag

tetszetős, de az ár....
mikor már 30-40 ezres tabletek ICS-et kapnak ez miért nem?

hger-xperiablog.blogspot.hu - Minden ami Xperia!

(#38) berik899


berik899
tag

Motorola XOOM 2 Media Edition 64 000 pénz expansy-nál nem gyenge így már sztem nagyon megéri. [link]

(#39) buek1967 válasza berik899 (#38) üzenetére


buek1967
tag

Most már 69k, de még mindig jó az ár. 3G Stick-et visz valamilyet? OTG-n csetlakoztatható pendrive vagy SDHC? Üzemidő a probléma még, érdekelnének konkrét tapsztalatok.

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#40) buek1967


buek1967
tag

http://www.knowyourmobile.com/comparisons/1503681/nexus_7_vs_motorola_xoom_2_media_edition.html

Itt a Nexus-al vetik össze, a konklúzió: mivel a nexus 7 SOKKAL olcsóbb, tehát az nyer. (Nálunk viszont inkább egy árban lennének, van a MOTO-nak pár előnye, pl. cseppálló, jobbal szól, hdmi out, stb.)

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#41) DVlad válasza buek1967 (#40) üzenetére


DVlad
őstag

Jó ideje használom már (16 wifi) és eddig nem produkált semmi olyat, ami a készülék okán lett volna zavaró. Atom stabil, gyors, okos és szerintem a legszebb is a kínálatban. Átgondolt és nagyon igényes termék minden vonatkozásban. Mikor megjelent, a 10 óra videó nézési adattal egyedülálló is volt. Az expansys-nál fillérekért meg lehet venni már (sajnos: DDD).
A helyén kéne kezelni a dolgokat, pláne ha cikkrõl van szó.

(#42) MrPetya19 válasza DVlad (#41) üzenetére


MrPetya19
addikt

Szerintem ha 120k a 3g, 16gb, akkor az különösen ajánlott, ha nem csak ajánlott. Hiszen 20k-val olcsóbb, mint a galaxy tab 2 ugyanilyen felszereltséggel.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#43) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

hát, nem akkora díl az az expansys, németeknél 80e 3g-vel.. ;)

cantante di sampietrini

(#44) MrPetya19 válasza keopsz (#43) üzenetére


MrPetya19
addikt

De az németo, mi meg Magyarországon vagyunk.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#45) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

az expansys szted magyar cég? :DDD

..elmész a német veboldalra, és iderendeled, 12 euró a szállítás, nem értem, hol a probléma. :C

cantante di sampietrini

(#46) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

..am miért írja róla a gsm aréna, h Tablet with no support for GSM voice communication, SMS and MMS.?..

a huawei mediapadre meg azt írja, h "with support".. hmm.. így muszáj lesz mégis a kínait venni. :C

[ Szerkesztve ]

cantante di sampietrini

(#47) DVlad válasza keopsz (#43) üzenetére


DVlad
őstag

A német és a magyar oldalukon is forintra egyezik az ár. Pl.: 10.1 wifi + bill/egér 76k netto. És ugye innen ez a végsõ ár + szállítás 5k.
Linkelnéd, hogy hol 80k brutto?

(#48) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

na, nem fogalmaztam pontosan. :) nem a német expansysnél annyi..

cantante di sampietrini

(#49) DVlad válasza keopsz (#48) üzenetére


DVlad
őstag

Rendben, ezért kértelek, hogy ne titkold tovább azt az oldalt. :D

(#50) mohotol válasza keopsz (#48) üzenetére


mohotol
aktív tag

öö, ezt tényleg linkeld már be, légyszíves! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.