Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) danih válasza #32839680 (#1) üzenetére


danih
addikt

Valószínűleg egy antennához csatlakozik mindkét modul, aztán remélik hogy egyikük csomagja célbaér :)

[ Szerkesztve ]

(#4) cairojack


cairojack
aktív tag

Az utolsó mondat csak szerintem értelmetlen?

Szimpi. Halálnak sem kell csúcs hardver, nem akarok én kenyeret pirítani a tepsi méretű telefonon. Max 4 col, korrekt proci, jó kamera, mindenre elég. Aztán jöhet az ízléses ház, mert amit a Samu-Noiiiikkka-Kony hármas művel az nekem nem szimpi.

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#5) szige


szige
tag

Állítólag egy héten belül minden kiderül. :) Már nagyon ideje!

(#6) Traianus válasza cairojack (#4) üzenetére


Traianus
tag

Azért a max. 4 collban ne nagyon bízz.

Egyébként ha tényleg érzékelhető lesz ennek a megoldásnak a hatása, akkor dicséretes.

(#7) cairojack válasza Traianus (#6) üzenetére


cairojack
aktív tag

Hát pár hónapja még azt nyilatkozták, hogy nem akarnak nagyon elmenni a tepsi irányba.Akkor azt mondták, hogy 4 col környékén fognak mozogni, és eddig jól csinálták. Razr I 4.3 coljával fizikailag kisebb, mint az első 4 colos Galaxy S. Plusz, amit imádok, hogy végre virtuális bill-t használnak. Hálisten már a Sony is kezd ráállni erre.
A Razr I-t majdnem megvettem, amiért nem, az az, hogy kiderült, még annál is jobb telókat akarnak csinálni (és ez náluk nem egyenlő azzal, hogy nagyobbat). És szintén nagyon fontos számomra, hogy tolódnak a nexus irányba, ami egy rohadt nagy piros pont részemről.

Szóval nálam az a cég lesz a következő befutó, aki kihoz egy max 4 colos, virtuális billentyűzetes, jó kamerás, cseppálló, közepes hardverrel megtámogatott, combosabb üzemidővel bíró, igényes anyagokba burkolt, kvázi nexus telót. :)
(Lehet ilyen sose lesz baszki :) )

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#8) Traianus válasza cairojack (#7) üzenetére


Traianus
tag

Egy ilyen telefon nálam is befutó lenne, de az utóbbi időkben mintha inkább 4,5-4,6 körüli kijelzőt emlegettek volna ezen telefon kapcsán :(

(#9) cairojack válasza Traianus (#8) üzenetére


cairojack
aktív tag

Hát azt meg kenjék a hajukra. A bdös k életbne nem fogok 4 colnál nagyobb telót venni. Igazából 3.8 az én méretem, de 4 colig még taaaaaaalán hajlandó vagyok elmenni. 4+ col az nekem már nem telefon. Lehet fax vagyok, de ez van. Előbb veszek 301 Nokiát, vagy a sarki újságosnál telefonos kártyát.

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#10) Re-Tech válasza cairojack (#9) üzenetére


Re-Tech
aktív tag

Ha neked tényleg a minél kisebb méret a lényeg egy (okos)telefonba, akkor van egy rossz hírem.

(#11) Kobaljov válasza #32839680 (#1) üzenetére


Kobaljov
senior tag

A Nexus 10-es táblagépben is ha jól emlékszem már MIMO-s WiFi-n antenna van

(#12) Phoenixy


Phoenixy
senior tag

Július 11.-én fogják bejelenteni az X Phone-t.
A bizonyíték a New York Times, USA Today, Wall Street Journal és a Washington Post újságokban található, a július 3.-aiban. :)

Az első kép a lényeges, miért csinálnának ekkora hirdetést csak egy képnek, aminek semmi köze a Motorolához? (jó rajta van az új logo is...)
Biztos jelent valamit. :)
A férfi és a nő X és I-t formáz. X és I vagyis XI. ami 11.-e, tehát Július 11.-e. :D

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 20 Pro

(#13) alevan válasza cairojack (#7) üzenetére


alevan
őstag

Ha találsz, nekem szólj először!

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#14) cairojack válasza Re-Tech (#10) üzenetére


cairojack
aktív tag

Nem a minél kisebb. A túl kicsi sem jó, érintős cumóból. Számomra valahol a 3,5-4 között az ideális. Amúgy igazad van, nekem is van egy olyan érzésem, hogy sokáig együtt leszek még a mostani telómmal. De reménykedek, hogy egyszer megjön a gyártók esze, és valaki gyárt majd telót erre a piaci résre is.

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#31) privacy99 válasza cairojack (#14) üzenetére


privacy99
senior tag

Apple, iPhone 4S, 5 :)

(#34) cairojack válasza BOBAKILL (#32) üzenetére


cairojack
aktív tag

De elnézést kértem.
Amúgy meg hát jah, későn kapcsoltak, de szerintem egy vonzó termékpalettával vissza tudnának kapaszkodni. Itt most nem 1-2 telefont értek, hanem 5-6 telefont, ami mind dizájnban, mind tudásban versenyképes, és nincs túlárazva (mint pl a BB-k, meg a Nokiák).
Azaz, ha a saját árkategóriájában a legtöbbet nyújtja a konkurenciához képest.
Ezen felül az sem árt, ha tudnának valamiben egyediek lenni, mint anno pl a Sony, aki elkezdte a vízálló mobilokat csinálni, ami sztem kifejezetten nagy, értelmes ötlet.
Motorolának lehetne az a védjegye (most, hogy a google-é), hogy nexus közeli telókat gyárt, a lehető legkevesebb sallanggal, a lehető leggyorsabb, leggördülékenyebb OS-sel, gyors, hosszú terméktámogatással.
Szerintem iszonyat sokat dobna az eladásukon.

És igazából ez nem is volna nagyon nehéz a google-el a háta mögött. Tényleg csak azon múlik, hogy a google milyen szerepet szán a gyártónak. Megmenteni akarja, vagy csak kirakatbábúnak kellett.

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#35) HuMarc válasza Phoenixy (#12) üzenetére


HuMarc
addikt

Kitűnő logika :DDD De komolyan. Én ilyenre sosem jöttem volna rá.

A cikkhez: Először mutassák a telefont, utána jöhet a Dual LTE MIMO akármi antenna.

[ Szerkesztve ]

(#37) cairojack válasza #32839680 (#36) üzenetére


cairojack
aktív tag

A hosszú alatt mondjuk 2 évet értettem, ami nem olyan hosszú, addig a gari is kitart (nem hiszem, hogy ez luxus lenne), és mindenképpen hosszabb, mint mondjuk a HTC-é pl.

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#38) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

A sok OFF-ot kitakarítottam, legyetek szívesek a témánál maradni. Köszönöm.

(#39) moleculez


moleculez
veterán

Remelem ugy oldjak meg hogy akkor altivalodik ez a miujsag, mikor zavart eszlel, nem folyamatosan, mert az megintcsak egy pofon az aksinak. Amugy jo 5let, johetnenek meg ilyenek...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#40) WinstonWolf


WinstonWolf
senior tag

Alig várom a holnapi főcímet:

Motorola X - Tényleg 1578 mm hosszúságú lesz a töltőkábel?

Szánalom...

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#41) oceanrush válasza cairojack (#7) üzenetére


oceanrush
senior tag

A virtualis billentyuzettel az a gond hogy hasznos kepernyoteruletet vesz el. :(

(#42) Mateosz


Mateosz
aktív tag

Én már várom, szerintem jó lesz.

*** Be prepared! ***

(#43) Prevent válasza cairojack (#7) üzenetére


Prevent
aktív tag

Azonos a velemenyem!

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#44) cairojack válasza oceanrush (#41) üzenetére


cairojack
aktív tag

Én pedig úgy látom, hogy pont, hogy hasznos képterületet lehet vele nyerni. A fix billcsik helyére képernyő kerül, ami full screen alkalmazásoknál nettó nyereség. Minden éremnek két oldala van. :)

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#45) oceanrush válasza cairojack (#44) üzenetére


oceanrush
senior tag

Egyaltalan nem nyereseg. Nalam a nyereseg azt jelenti, hogy pluszba kapok valamit, itt viszont csak elvesznek toled.

Vegyunk egy peldat: 1280*720 sgs3 vs. 1280*720 galaxy nexus. Az sgs3-on ez a 1280*720 mindig elerheto, a gnex-en 1184x720 elerheto. Nekem csak Nexus 4-em volt, de pl ezen sosem tunt el a navigation bar, fullscreen appoknal sem, csak a 3 ikon 3 kis pontta valtozott, de attol a teruletet nem kaptam vissza, ugyanugy ott volt a fekete sav.

Szerk.: Persze van akinek ez bejon, de en szeretem a teljes kijelzofelbontast kihasznalni. :)

[ Szerkesztve ]

(#46) cairojack válasza oceanrush (#45) üzenetére


cairojack
aktív tag

Mit vesznek el tőled? Egy 5 centis képernyő + gombok helyett kapsz egy 6 centis képernyőt, amit full screen appoknál teljes egészében megkapsz. Menüben, itt-ott kit érdekel mínusz egy centi, de ahol fontos, ott megkapod azt a plusz egy centit teljes egészében. Ennyi hasznos felületet nyersz. Már ha az app írójának volt esze. Az összes videólejátszónál. Pl BS player, VLC - ilyeneknél mind, mind kapsz +1 centi képernyőt, ahelyett, hogy a semmire sem jó fizikai érintőgombokat néznéd. És ezeknél az appoknál (pont mint PC-n) teljes egészében eltűnnek a kezelőszerve, nem csak három pöttyé zsugorodnak.
Ez nem bejövés kérdése, ez tény.

Nyilván kell az, hogy a fejlesztőnek is legyen annyi esze, hogy ezt a feature-t is beleírja a progijába, mert enélkül tényleg buksz fél centit a képernyőből, de értelmes programok esetében nyersz. Tehát ez a technológia összességében nyereség, csak tudni kell kiaknázni.

Az egyéb előnyöket már nem is említve. Én mindkettőt próbáltam, a virtuális bill szerintem sokkal jobb, és amint kezdenek majd átállni a gyártók, úgy fogja tudni egyre több app kihasználni ezt.

(Ha nem hiszed, próbálj ki egy BS playert egy virt.bill.-es telón.)

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#47) cairojack


cairojack
aktív tag

Íme, egy összehasonlítás, ha a Razr I Ffzikai billcsivel jött volna...

Hol is veszítesz akkor hasznos területet?

Egyéb iránt elég csak megnézni az régi Galaxy S-em specifikációját:

I9000: 122.4 x 64.2 x 9.9 mm - 4 col
Razr I: 122.5 x 60.9 x 8.3 mm - 4,3 col

Egy fizikailag kisebb házba bele tudtak rakni egy 0,3 collal nagyobb kijelzőt. Még ha azt vesszük, hogy lejön a billentyűzet által levett csík (de még egyszer mondom, egy normális appnál, ahol fontos, ott az egész képernyőt ki tudod használni, mert a billentyűk eltűnnek teljesen) akkor is megkapod a sima 4 colt?

Akkor miféle veszteségről beszélünk?

Persze, aki szereti a gombokat, annak ok.

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#48) oceanrush válasza cairojack (#46) üzenetére


oceanrush
senior tag

Az elmeleted szep es jo, de az a gond hogy a valosagban ez nem igy megy. Lasd sgs4 vs xperia z peldaul. Mindketto 5"-os.

Xperia Z: 139 x 71 x 7.9 mm
Galaxy S4: 136.6 x 69.8 x 7.9 mm

Az Xperia Z gombok nelkul, ugyanakkor meretu kijelzovel, nagyobb fizikai kiterjedessel bir, es ugye a kijelzobol is le van csipve a nagivation bar-nak par sornyi pixel.

Abban az esetben, a az Xperia Z, kisebb/ugyan akkor meretben nagyobb felbontasu kijelzot kinalna,
1080*(1920+X) felbontasban (ahol X=a navigation bar sorainak szama), akkor azt mondanam hogy oke, ez igy tenyleg jo. De amig nem igy van, addig az allitasod ervenytelen. :DDD

"Az egyéb előnyöket már nem is említve." Azert emlitsd mar meg oket :))

(#49) kromatika


kromatika
veterán

érdekes :K

(#50) dejaris válasza Phoenixy (#12) üzenetére


dejaris
addikt

Milyen véletlen egybeesés, a Nokia is pont akkor mutatja be az eost.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.