Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gutriqper


gutriqper
tag

Ár/érték arányban nagyon gyengére sikerült ez a modell. Kár érte..

(#2) diegho


diegho
nagyúr

86-ért már oneplus one-t lehet venni újonnan 2 év garanciával.

(#3) kortic


kortic
tag

Tipikus jó ez de nem ennyiért :DDD
A stereo hangszórókért kár :/

[ Szerkesztve ]

Local phone smartass, exMobiltudós, szerviztechnikus - kijelzőcsere nélkül nem telefon a telefon

(#4) Wapmester


Wapmester
senior tag

A Motorola is beleesett a piac gyors változásának csapdájába és elkésett, mert már a konkurencia beelőzte és jobb ár-érték aránnyal tud előjönni.

(#5) Fred23


Fred23
nagyúr

Szerintem jobb, mint a konkurencia, mert a vízállóság megér extra 10-15k-t is. Úgy pedig nagyon is jó vétel. Persze kinek a pap...

Stauffenberg: az 1GB RAM tényleg nagyon csúnya dolog részükről, de ez legalább már nagyjából elég, nem úgy, mint az 512MB, amire idén még bőven akadt példa.

[ Szerkesztve ]

(#6) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

A Motorola elsütötte harmadszorra ugyanazt.

Számomra teljesen érthetetlen, hogy egy 2015/2016 szezonra kiadott középkategóriás telefont miért vernek agyon még mindig 1 GB RAM-al. Mert ne legyenek illúzióink: Csak az 1 GB RAM-os változat közvetlen utóda az eddigi G modelleknek, mert a 2 GB RAM-os már egy magasabb árkategóriába lett feltolva.

Eddig volt szimpatikus a Moto G sorozat.

(#7) Dexar007 válasza Stauffenberg (#6) üzenetére


Dexar007
veterán

Mert az embereknek nincs szüksegük 8000 giga ramra. A htc one s-emben 1 giga van,nexus tabletben 2, es volt nalam egy honor 6 is ami 3gb-os. Mindegyik ugyanolyan undorito modon beszaggat idövel,de cserebe a honor6-on egyszerre tudsz aszfalt 6-tal jatszani miközben a real racing is fut. Hurra. Ertelme? 0. Inkabb azt oldanak meg,hogy ne vagjam földhöz öket idövel egyszerü böngeszes közben.Mert mindegyiknel össze lehet hozni olyan szaggatasokat,hogy az mar nevetseges.3 giga ram ide vagy oda.

Give me your cum,bull!

(#8) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

az FM rádió sztereo?

(#2) diegho
hol?

(#9) szentkuti11 válasza Sanyi.mTs (#8) üzenetére


szentkuti11
addikt

Igen.

(#10) Stauffenberg válasza Dexar007 (#7) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én nem azt mondtam, hogy 8000 GB RAM kell egy telefonba, hanem arra akartam célozni, hogy legyen már inkább 7800008963444000000982374 GB RAM, mert szeretném egyszerre futtatni a világ összes alkalmazását (azokat is mind osztott képernyőn, szóval legalább 823" méretű kijelző kellene 8K felbontásban). De miért álljunk itt meg? Legyen képes rögtön big data számításokra, sőt szeretnék időjárási modelleket is futtatni 500 m2 felbontásban egész Európára.

:W :W

(#11) ghiottone válasza diegho (#2) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ja, mert az újonnan is annyiba került - nem egzakt összehasonlítani egy több mint 1 éve kapható telefont egy friss modellel.

Nálunk, mármint az Unióban elcseszték az árazását, mert 179 dollárért azaz kb. 52e forintért ez a telefon jó vétel lenne. Az megint más dolog, hogy a Motorolának nem kellett volna 1GB-al kiadni alapmodellt a G szériában - de ezzel bevezetni egy terméket megint baromság - bár ugye mindennek megvan a célja. Indiába 1000 rúpia a különbség a 2 verzió között és ott (+Brazíliában - a "favellákban megy a 4G" :DDD ) a dual simes XT1550-est nyomják. EU megkapta az 1 simest retail verzióban először 1/8-as variánssal, utána jönnek a 2/16-osak is 1 hónap múlva, ha meg egyedivé szeretnéd tenni akkor nesze neked MotoMaker - bár az amazonon is lehet majd MotoMaker kóddal rendelni 30 euró felárral.

Én az 1 genes G-vel kezdtem, volt nálam 2nd genes is, de most nem tudtak meggyőzni a 3rd generációval - inkább maradok az X vonalán (abból is használtam 2-t majd 1,5 évig) és várom az X Play-t :)

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#12) Látnok válasza Stauffenberg (#10) üzenetére


Látnok
aktív tag

Életem első okos telója Motorola volt. Imádtam kb a 2. év végéig. Onnantól kezdődött az egyik olvtárs által is fentebb megírt lassulásos/fagyásos mizéria.

Aztán ugyanezt eljátszotta a lányom samsungja, a másik gyermekem sonyja, a kollégáim LG-je......

Na ez az amit a droidnak valamilyen módon orvosolnia kell (már persze a sok gyárilag elhelyezett biztonsági rés mellett).

A sátán két legerőteljesebb eszköze az elterelés és a megtévesztés. Ne terelődjön el a figyelmed és ne hagyd magad megtéveszteni!

(#13) Sanyi.mTs válasza ghiottone (#11) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

retail verzió mit jelent? :B

(#14) Fred23 válasza ghiottone (#11) üzenetére


Fred23
nagyúr

A Moto E lehet, hogy jobb lesz ár/értékben, bár persze ez is szubjektív. Nálam a 4,5" értékesebb, mint az 5" például. A Moto E 2nd 1GB RAM-ot kapott, gondolom, az új is akkor ennyit fog, pláne a Moto G 1GB-ja után. Ez viszont számomra -ha csak éppen is- elég. Hol vágják meg vajon? Az LTE változata megkapta korábban a Snapi410-et, tehát a 3rd is meg fogja majd. Mi maradhat?: 540*960-as felbontás a HD helyett, valamint 8MP-es kamera a 13 helyett. Ha csak ennyi, és marad a vízállóság is, ami sok infó alapján a jövőben általános lesz a Motorolánál, akkor a kérdés már csak az, hogy mennyivel lesz olcsóbb. Van egy olyan érzésem, jobban meg fogja érni számomra a 3rd Moto E, mint a 3rd Moto G.

[ Szerkesztve ]

(#15) ghiottone válasza Sanyi.mTs (#13) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Motorola esetében a forgalmazásnál alapvetően 2 verziót tudunk megkülönböztetni:
1.egyes típusok esetén a Motorola saját felületén (MotoMaker) végzi az értékesítést,
2. a megszokott normál "retail forgalomban" értékesített verziók, ahogy kb. minden más kártyafüggetlen telefon, dobozos termékként lehetett elérni nagyobb webshopokon keresztül.

Fred23: - okosan fogják ezt is megoldani lásd a 2. genes E, amikor kiadtak Snapi 410-es 4G-vel és Moto Camera + MotoDisplayel 1 telót, de a vakut kispórolták. - Na akkor ez a verzió vagy az 1 genes G-t vegye az ember??? - ugyanez lesz majd a 3. generációnál is de ott az inkább a 2nd. genes G-hez lesz szerintem közelebb vakuval és kb 4,7 colos méreten.

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#16) Stauffenberg válasza Látnok (#12) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Sok mindentől lehetnek fagyások, lassulások. A két legjellemzőbb a wipe nélkül felrakott rendszerfrissítés meg a telepakolt tárhely (a flash meghajtó jellegéből adódik, hogy nem szereti ha rogyásig van tömve, ez PC-be szerelt SSD-re is igaz). Meg persze vannak konstrukciós hibák is (pl: 1st gen Nexus 7-be az ASUS retekszar memóriát tett).

De nem értem, hogy ez például mivel igazolja vagy cáfolja a normális mennyiségű RAM-ról alkotott véleményem. 1 GB RAM mindenhonnan nézve baromi kevés és ostoba a Motorola, hogy így adta ki a Moto G 2015 alapmodellt.

És akkor erre rámondhatnám azt is, hogy a "lassulások, fagyások" mellé nem kell még újabb problémának a szűk RAM az állandó újratöltögetéseivel.

(#17) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem rossz, de a hasznalhato verzio 90k-ert sok, foleg hogy egy kozepkategorias mobilrol beszelunk.

(#18) darealkilla


darealkilla
aktív tag

Kár az értesítő LED-ért is, a második SIM kártyát se lehet hova tenni...

én vagyok az ördög

(#19) falijja


falijja
őstag

Kár hogy a motorola visszafejlődött amoled-ről IPS-re az idei felhozatallal... :O Persze van aki ennek örül, de nekem így kilőve az egész paletta.. :(((

(#20) Aucor


Aucor
senior tag

Ez hogyhogy magyar nyelvű?

(#21) ghiottone válasza Aucor (#20) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Lassan gyűrűzött be a magyar nyelv - már egy ideje egyre több Moto saját alkalmazásában megjelent a magyar nyelven történő kommunikáció is. A kamerával kezdték, majd a galéria, connect, legutóbb már az Moto app is megkapta + a jelzések alapján rájöttek, hogy Magyarországra is eljutnak a telefonjaik ;) (így legalább nem kell foglalkoznom a multilang pack-ok gyártásával) Nekik nem telik semmibe, csak raknak egy X-et a Hungarian elé a "firmware készítése" közben.

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#22) azoltan88


azoltan88
tag

Mit ne mondjak ez nagyon gyenge eresztés lett. Inkább hagyták volna a kamerát úgy mint az elődjénél, de raktak volna bele 2 gb ram-ot. Sajnos a 2014-es moto g-ben is kevés volt az 1gb. :( És miért kell kivenni belőle azokat a funkciókat amelyekért az elődjét dícsérték? Nincs stereo hangszóró, se értesítési led. Ennyi pénzért nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#23) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Az értesítési ledet mi a jóédes Nátókompatibilis lőszerhüvelyért kellett kiszedni? Egyébként egyetértek, inkább lett volna kevésbé megapixelesebb kamera, cserébe default 2GB ram.

Furcsa, hogy ugyanaz a készüléktípus kapható egy és két giga rammal. Nem gondolkodtak azon esetleg, hogy SO-DIMM foglalatot tegyenek bele? :)

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#24) bollokcs80 válasza azoltan88 (#22) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Régebben is szemeztem a Moto G-kkel (meg idén a Moto E-vel is), de mindig akadt valami apróság ami miatt lemondtam róla (nincs SD, nincs villanó, fix akksi, csak adatkábel, csak töltő).

Hardveresen is megoldhatnák jobban, E-ben lenne 8/1GB, G-ben 2/16, X-ben 3/32. Ennek megfelelően beárazni alsó-közép-felsőkategóriába és kész.

A friss stock Android viszont komoly erőssége még mindig.

B.Cs.

(#25) Obyboy válasza diegho (#2) üzenetére


Obyboy
addikt

+1

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#26) Jeanne d'Arc

Nem értem mi ez tularazas a gyartoknal...

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#27) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Sajnos elég messze került az ár/érték arány az első Moto G-étől... Ez szinte semmivel sem tud többet, mint az (2 éve), az ár meg csak nőtt. Bár nem tudom, hogy a dolláros ár mennyivel, lehet csak a ratyi USD/HUF árfolyam áldozata ez a telefon is.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#28) ollie válasza ghiottone (#11) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A 179 dollár netto ár.

***

(#29) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Nagyon vicces, hogy 2 app futtatása gondot okoz 1GB RAM-mal az Androidnak.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#30) Stauffenberg válasza Oppenheimer (#29) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Melyik valódi párhuzamos futtatást tudó rendszernek elég az 1 GB RAM? :)

(#31) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Azt azért elmondhatná valaki miért nem pattintanak még legalább fél giga ramot ezek is ebbe a sz@rba, mint más okosabb gyártók akik inkább még ráköltenek 1 dollárt, hogy legalább 1,5GB legyen.
De nem, spórolni kell...

(#32) Stauffenberg válasza szabi__memo (#31) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"De nem, spórolni kell..."

Ez nem spórolás, hanem termékpozicionálás. Semmi értelme nem lenne a 1,5 GB RAM-nak sem. Egyszerűen elég lett volna a 16 GB / 2 GB változat az eddigi áron és kész. Akkor lenne benne épp elég előrelépés amit egy középkategóriás telefontól várnánk és úgy hatna, mint a legelső Moto G.

(#33) Oppenheimer válasza Stauffenberg (#30) üzenetére


Oppenheimer
veterán

hagyjuk már ezt valódi párhuzamos bullshit faszságot. újratölt 2 app 1 giga rammal? újratölt. iOS-en újratölt 10 app 1 giga rammal? nem. senkit nem érdekel, hogy egy app mennyi background taskot futtathat, de elárulom, hogy minden oprendszer futtat background taskokat, szóval mindegyik "valódi párhuzamos".

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#34) Fred23 válasza ghiottone (#15) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem is a 2nd Moto G-hez fog hasonlítani, ezt írtam én is! Csak S400 helyett S410, HD kijelző helyett 540*960, 5" helyett 4,5" ( lehet tényleg akár 4,7 is, de annak nem örülnék ), és extra vízállóság. Számomra ilyen helyzetben egyértelműen a vízálló lenne a nyerő, tehát az új Moto E.

A 3rd Moto G se reménytelen eset számomra, lesz még olcsóbb is, ha nem is túl sokkal. A vízállóság pedig olyasmi, amin én bármeddig tudok lovagolni, amíg vannak beázó telefonok. Szerintem alapnak kéne lennie a vízállóságnak.

(#35) szabi__memo válasza Stauffenberg (#32) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem túl okos döntés annak tükrében, hogy a kínai jobb nevű gyártok 100 dolláros készülékeik már egy ideje 2GB rammal jönnek.

(#36) SybenX válasza Oppenheimer (#33) üzenetére


SybenX
őstag

Kezdjük ott hogy az IOS-en nincs is multitasking.

[ Szerkesztve ]

(#37) Yayoh


Yayoh
aktív tag

Ez így elég gyenge , többet vártam volna.

(#38) batai15


batai15
félisten

nem rossz kis telefon de drága.
volt gen 1 g szerettem , de az s410 már nagyon gáz ennyiért
Miért nem 615? meg 2gb ram lenne az alap...

(#39) batai15 válasza SybenX (#36) üzenetére


batai15
félisten

Hallod te ki vagy ? napokba annyi sületlenséget olvastam már tőled , maradj csendbe kicsit.. :U

(#40) SybenX válasza batai15 (#39) üzenetére


SybenX
őstag

Olvass kicsit utána.

(#41) batai15 válasza SybenX (#40) üzenetére


batai15
félisten

Neked vagy az iosnek? előbbhez nincs ingerem utóbbit már jóval előtted meg tettem.
De elárulom fasorba nincs amit mondasz annak ahogy valóban működik

(#42) SybenX válasza batai15 (#41) üzenetére


SybenX
őstag

Mondja a nagyokos...Olvass utána,mondtam.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#43) Hallosz


Hallosz
senior tag

:) A RAM az Adndroin rendszer Achilles sarka. Pontosabban a RAM, fel és kihasználása.
Bármit csinálsz, bármekkora a RAM, néhány hét, 1-2 hónap alatt, földhözvágósra lassul a telefon.
Megnézted már, hogy mihez adsz hozzáférést, az appok telepítésekor? Mondjuk PDF olvasó.
- névjegyzék
- Wifi adatok, bizony a jelszó is
- kamera
- mikrofon
- SD kártya írás olvasás
- SMS írás olvasásá törlés
- e-mail szintén
- a teljes tárterületet kontrolálja
Vajon mit akar egy PDF olvasó, vagy zseblámpa alkalmazás az SMS üzeneteimtől?
Amit ide vagy a felhőbe felraksz, az már nem a tiéd, az már a Google bácsié, te, csak használhatod.

Gondolom nem árulok el titkot, iparszerűen, a nap 24 órájában permanensen lopják és felhasználják az adataidat.

Ezért nem elég a 2 vagy 3 GB RAM. :R

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#44) batai15 válasza SybenX (#42) üzenetére


batai15
félisten

haggyuk már.. majd fogom olvasni a hülyeséget az s6 topikba?

(#45) SybenX válasza batai15 (#44) üzenetére


SybenX
őstag

Első találat google-be.
[link]
[link]

Témát lezárom.Remélem most rájössz,hogy nem és írok hülyeséget.

(#46) batai15 válasza SybenX (#45) üzenetére


batai15
félisten

ez csak azt írja le hogy nem 100% ba valós multi task, nem úgy mint androidon.
De ettől független ios tudja. Ha hiszed ha nem -és nincs szifonom mielőtt fannak gondolsz.

(#47) SybenX válasza batai15 (#46) üzenetére


SybenX
őstag

Tudni tudja valamilyen szinten,de nem lehet összehasonlítani az androiddal.Csak ennyit akartam.

[ Szerkesztve ]

(#48) batai15 válasza SybenX (#47) üzenetére


batai15
félisten

hát eléggé gyengét fogalmaztad meg akkor.. mire gondolsz hogy nem össze hasonlítható?
Tudja amit tudni kell még ha nem is fut minden realtime.

(#49) SybenX válasza batai15 (#48) üzenetére


SybenX
őstag

Mivel máshogy működik,ezért nem reális összehasonlítani.
De hagyjuk ezt,mert már kezdem unni.

[ Szerkesztve ]

(#50) viano válasza SybenX (#49) üzenetére


viano
aktív tag

Mellesleg az off-ból is sok már egy kicsit, főleg jelzés nélkül!

Szerintem a Motorolánál túl sok döntést a marketingesek hoztak/nak meg.
Persze kellő hardveres ismeretek nélkül.

Én inkább a piac reakciójára leszek kíváncsi, azaz mennyire lehet megélni a régi jó hírből,
mert az erősebb verzó még kevésbé versenyképes.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.