Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

tényleg szép telefon lett.

Ez viszont sajnálatos :(
"A sztereó hangszórótól a sorozat viszont már régebben megszabadult, sőt: a multimédiástól is – a beszélgetési modul hallatja a hangját telefonáláskor és kihangosítva."

(#2) atosan


atosan
addikt

Köszi a tesztet. Tényleg szép telefon, de nálam az aksinál elbukik, viszont hasznos a 2 sim+micro sd foglalat.

Maine coon

(#3) Nartaas


Nartaas
tag

A g6 play lesz a befuto. Olcsobb, es a 4000es akksi mar jol hangzik.

(#4) Sanyi.mTs válasza Nartaas (#3) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

csak ha nem játszol. (mivel gyengébb vasat kapott)

(#5) ghiottone


ghiottone
nagyúr

+ információ, hogy a G6 és a G6 Plus is android enterprise készülékek, így 1 főverzió frissítés garantált (G széria amúgy csak ennyit kap) és 3 évig kapja a biztonsági frissítéseket, így a Google által kiadott security patch-ek 90 napon belül megérkeznek.

A videó hangján remélem javítanak, mert arra már sokan panaszkodtak.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#6) atike


atike
nagyúr

Tetszik! Köszi a tesztet!

(#7) kbyte1024 válasza Nartaas (#3) üzenetére


kbyte1024
addikt

Hát úgy legyen mert ennyiért a snapi 450 karcsú nagyon....

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#8) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Remek kis készülék, viszont nem fog neki majd ártani egy kis idő utáni áresés. Engem csak az zavar igazán, hogy már tényleg csak 1 főverziót divatos frissíteni a Moto telefonoknál, vagy az alsó szegmensben még annyit se.

A G5 mostanság fog 8.1-et kapni, és ezzel be is lesz fejezve a főverzió frissítés, ez ennyi késés mellett elég kínos.

(#9) Cifu: Pontosan MINIMUM 435 kellett volna, ha nem 439..

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#9) Cifu válasza kbyte1024 (#7) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hát a G6 Play-ben meg 62e Ft-ért a Snapi 430 a karcsú... :(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) tomiivagyok válasza Matada2.3 (#8) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

ne aggodj, lesz. tavaly 60-ert vettuk elofizetesben, reszletre a g5-om (hirtelen kellett masik telefon), 2-3 hetre ra 40 ezer forintot levagtak rola. :)
azota is a 60-at fizetjuk, amugy, es elegge kibaxasnak erzem, de ez van

(#11) ghiottone válasza kbyte1024 (#7) üzenetére


ghiottone
nagyúr

HTC Desire 12+ is Snapdragon 450 volt picivel drágábban, mint a G6. Amúgy a 450 az majdnem 625-ös visszavett órajelen. Tény, hogy drágább, mint egy Xiaomi, de a 2 év garit és a jobb minőséget meg kell sajna fizetni itt is, mint a többi régebbi gyártónál.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#12) Matada2.3 válasza ghiottone (#11) üzenetére


Matada2.3
veterán

Viszont az akkuidőn a 450 se segít. A G5plus-hoz hasonló méretű telep nagyobb kijelzővel.. :(

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#13) ghiottone válasza Matada2.3 (#12) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Az akuidővel szerintem a gond a 8.0-s rendszerükben lehet és a háttérben ébren tartó appokkal. X4 esetén ilyenbe belefutottam. Nougaton például jó volt a kijelzőidőm (2 nap 2 simmel 5 óra körüli sot mellett 1,5 óra beszéd és ennyi BT spotify a kocsiban), Oreon már nem (ugyanilyen felhasználás 3 óra max. kijelzőidővel). Z2 Force-on is volt 1-2 app, ami beragadt, de ott nem érezte meg a rendszer, sőt fel sem tűnt.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#14) Fred23


Fred23
nagyúr

4 óra SOT nagyon karcsú.

(#15) Cifu válasza ghiottone (#11) üzenetére


Cifu
nagyúr

A gond csak annyi, hogy ezt a telefont simán lehet a Honor 9 Lite-hoz is mérni, fejlettebb, gyorsabb és takarékosabb SoC-al - és ahhoz is 2 év gari van...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#16) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

A nyers kép amit lő szerintem több mint pofás. Hozzá se kell nyúlni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17) pengwin válasza ghiottone (#11) üzenetére


pengwin
addikt

Minőség?
Mitől?
A magasabb ártól? :N

Az a probléma, hogy ma már ez a minőség érv nem állja meg úgy a helyét, mint mondjuk 8 éve, a Xiaomi simán hozza ezt a szintet, elvégre "ugyanazokból" az alkatrészekből építkezik.
Tök jó, 75 ezerért ad a Motorola egy visszavett órajelű S625-öt 3+32GB-tal, én meg 62-ért vettem két év garanciával S625-ös, 4+64GB-os készüléket, jobb kamerákkal és ac-s WiFi-vel.
Úgy néz ki barátnőmnek most kéne telefont venni, és a Moto G5 nagyon szimpatikus volt a klasszikus kialakítása miatt (3 kártyahely, cserélhető akksi), de az már egy halott készülék, és azóta a "hagyományos gyártók" is csak ugyanolyan készülékekekt kínálnak, mint a Xiaomi, csak lényegesen drágábban... így nagyon nehéz nem echtes Hundert Prozent kínai telefont venni.

Mellesleg én akkor se vennék ilyen üvegszendvics telefont, ha nekem fizetnének.
Teljesen elment a gyártók esze a divatmajomkodástól, alig van már értelmes kialakítású készülék (pl. Blackberry K2 műanyag hátlappal).

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#18) Nartaas válasza Sanyi.mTs (#4) üzenetére


Nartaas
tag

Szinte soha nem szoktam:) Meg jobb is hogy gyengebb, talan igy meg takarekosabb.

(#19) logitech1


logitech1
tag

szép telefon lett :)

Posta nem érdekel Átvétel: személyesen helyszíni próba garanciával (3 nap) - utána egyéb garancia, visszavétel nincs! Alku nincs! Nem fér bele az időmbe

(#20) ghiottone válasza pengwin (#17) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Sajna nem, nem az a minőség. Használtam pár Xiaomit. Hívás közbeni hangerő, jelerősség, kijelzőpanel minősége, bt kodek, aluminium ház erőssége nincs egy lapon. Kameránál a pulzáló fókusz is eléggé gyakori.
Az olcsóságnak ára van. ismerősi körömben aki nem hajlandó, vagy nem tud egy készülékért többet adni azoknak én is ajánlom a Xiaomi telefonokat, de ha több pénzt szánnak rá akkor elkezdünk keresgélni hol van akcióban Motorola telefon.

Amúgy igen, nem tudom ki volt az az eszelős, aki kitalálta, hogy az üveg a prémium :W és minden készülék lassan már üveghátlapos.

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#21) kelly416 válasza ghiottone (#20) üzenetére


kelly416
veterán

Hát... én csak egy redmi note 4-et használok kicsit több, mint egy éve (meg Feleségem egy másikat és Anyám egy harmadikat, és sosem panaszkodtak, de Ők inkább tényleg csak simán használják a telefont telefonálásra, kicsi face, kicsi kamera, kicsi jewel mania, kicsi böngészés...), de hangerő vagy hívás közbeni hangerő bajom sosem volt. Térerő problémám szintén nem (se mobilnet, se wifi), a kijelzőmet cseréltettem gariban egy alig látható sárga folt miatt ez tény, de kicserélték szó nélkül első jelzésre. Bluetoothon nem kell full hangerőn zenét hallgatni (bár a mai napig meg voltam győződve, hogy az FMtransmitter hibája, és most sem vagyok teljesen biztos benne hogy nem, csak másnál is előfordult, hogy magas hangerővel torzít a bluetooth), de az aluházra sem lehet egy rossz szavam sem. Tok összesen talán 80 órát ha lehetett a telefonon miközben egyetlen karc sincs rajta, kijelzővédő üveg meg talán 1 napot (3 részletben), mert nem bírtam elviselni, hogy eláll a szélénél, márpedig ez a Moto pont ugyanezt a trendet követi és le van kerekítve a kijelző széle, úgyhogy ugyanúgy hordanám ezt is. És a kijelzőm is teljesen karcmentes. Persze ejteni nem ejtettem el sosem, max. ágyról lamináltra koppant, és homokba sem dugtam, de ott volt a közelemben mindig, akár flexeltem, akár fúrtam-faragtam, bármit csináltam. Ja? És még infra is van rajta, aminek sokszor hasznát veszem, de nem elengedhetetlen kiegészítő.

Tudod, hogy volt pár Motorola (és Lenovo) telefonom, de azt kell mondjam, már majdnem hozza a Xiaomi is a nagyon minőségét. Vagyis nem tudom, mert én le vagyok maradva, lehet, hogy az új széria már meg is ugorja a lécet. Főleg, ha mondjuk egy LG-t nézünk, mert nekem pont velük volt a legtöbb minőségi problémám pl. a bootloop-os alaplapok miatt, de a Sony is bakizott nem egyet pl a hirtelen meghaló akkuval vagy a magától elrepedő kijelzővel. A Motorola nekem mindig kicsit a szívem csücske marad valami megmagyarázhatatlan okból, de azt kell mondjam saját tapasztalat alapján, ha valakinek fontos az ár, vegyen Xiaomi-t itthoni garival. Akár 50-55 ezer magasságában a Redmi Note aktuálisok, akár kicsit többért miui nélkül az A1 (mindjárt jön az A2), felette a sima Mi széria, esetleg ha még mindig van tartalékban zseton, akkor ott vannak a Mi Mix2-Mi Mix2s készülékek, amik mindig a kategória ársávjának 2/3 részéből megvannak, és hozzák a kategória tudását.

(#22) Juhaszatti válasza Cifu (#15) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A Kirin 659? Semmivel sem fejlettebb vagy gyorsabb, mint a Snapdragon 450

(#23) ghiottone válasza kelly416 (#21) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Én anno a Note 3 Pro-ban és a Mi5s-ben csalódtam a fentebb leírtak miatt is, azóta kerülöm a márkát saját használatra. De ezt mondhatom htc-re pár hónap u11 és a Samsungra is Galaxy S8 után.

Objektíven nézve - azért az árért amiért a Xiaomik mennek megérik és ahhoz képest minden más márka drága. Ez tény, ezzel nem lehet vitatkozni.

Nokia-t használok most átmenetileg, de azt inkább hagyjuk, már azon gondolkodtam, hogy beszerzek egy Mi A1-et helyette, mert az van a kolleginának (én ajánlottam) és nem panaszkodik. A Nokia 3-asainkat 1 hónap után már gariztani kell sárguló kijelzők, hívás eldobálások miatt, a Moto E4-ek pedig 10 hónap után is hibamentesek.

Ha szubjektív akarok lenni, akkor nálam megbízhatóságban a Motorola vezett. C-n kívül mindent próbáltam, még tablet is volt és egy kínai felújított Droid Mini-n (hibás kijelző, elismerték, kifizették alin), valamint egy német amazonos BF akciós G5s-en kívül eggyel se volt problémánk.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#24) kelly416 válasza ghiottone (#23) üzenetére


kelly416
veterán

Ez tény, hogy nagyon kis szervizigénye van az általam ismert Motoroláknak is Motorola RAZR-tól a Moto X4-ig. De van az a pénz, amiért inkább választok egy Xiaomi-t és egyszeri garanciáztatást, mint egy Motorolát amit nagy eséllyel nem kell gariztatni, de másfélszer annyiba fáj és kevesebbet is kínál. Sajna nálam most a pénz eléggé meghatározó (néhány éve még nem volt feleségem, két gyerekem, szabadabban nyílt a tárcám), és így nem is kell nagyon sokat gondolkoznom, mire és mennyit költsek. Viszont megnyugtató, hogy nem egy munkáltatóm által adott Samsung J3 2016-ba kell mindenáron beköltözni, hanem van pici pénzért is alternatíva, és a gyerekeknek is tudok venni új készüléket elérhető áron, ha eljön az ideje.

De egyet értek Veled, ha lenne sok pénzem, én is Motorolát vennék.

(#25) janeszgol


janeszgol
félisten

Tetszik a telefon, pláne a kamera. Azért a Huawei (és Honor) háza táján lehet jobbat is kapok ennyi pénzért.

[ Szerkesztve ]

(#26) nordo


nordo
tag

Mitől gyönyörű? Még a logó is rohadtul bénán néz ki ott ahová került.

(#27) #80439296


#80439296
törölt tag

(x)

(#28) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Alapvetően tetszik a telefon (főleg a kamerával készült képek) és le is cserélném rá a Redmi Note 4X-emet, ha:
1. Kicsit erősebb SoC lenne benne
2. Kicsit nagyobb akksi lenne benne
3. Kicsit olcsóbb lenne

Így viszont sajnos nem alternatíva, pedig a külseje is nagyon bejön - de hát visszalépni soha nem akarok.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#30) ates


ates
aktív tag

Köszi a tesztet. 4000+ akksival szerintem meg az ar is elfogadható lenne, bár a formai világa nem az én izlésemnek való.

(#31) kbyte1024 válasza Csapoati (#28) üzenetére


kbyte1024
addikt

Miiii???:) Nehogy már ne legyen jó 75ropiert a snapi 450, meg a 3000aksi;)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#32) asdf_


asdf_
veterán

Sosem fogom megerteni az uveg hatlapot. Halal folosleges, csuszik, gyujti az ujjlenyomatot, telen gondolom hideg, es ha leesik a telefon, osszetorik, tehat automatikusan gumibugyiba rakja az ember, amogott meg kibamindegy, hogy uveg/fem/muanyag van, mert ugysem latja senki. Tehat a gyarton kivul mindenkinek rossz.
Soha a budos eletben nem vennek telefont ekkora baromsaggal, mint uveg hatlappal.

(#33) Csapoati válasza kbyte1024 (#31) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Még ha Blackberry lenne... :DDD

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#34) pengwin válasza Csapoati (#33) üzenetére


pengwin
addikt

Igazi billentyűzettel rendben is lenne ennyiért... :K

Lazán kapcsolódó megjegyzés:
Én még mindig várom a Milestone 5-öt... Vagy lehetne felőlem Moto Q is a neve.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#35) Jeanne d'Arc

Kiálló kamerától továbbra is rosszul vagyok.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#36) gzbotii válasza pengwin (#34) üzenetére


gzbotii
veterán

Lenne is rá vagy 50.000 vevő globálisan..

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#37) Matada2.3 válasza asdf_ (#32) üzenetére


Matada2.3
veterán

Az üveget én se komálom, viszont elvitathatatlanú mellette szól a könnyebb és vagy egyetlen IP megoldás, ami fém ház mellett lehetetlen + a Qi töltés lehetősége. Persze jelen esetben egyik sincs ebben a készülékben, ami csak gázabbá teszi.

Finn the human

(#38) logitech1 válasza Jeanne d'Arc (#35) üzenetére


logitech1
tag

Nem a telefonnal kell kiváló minőségü filmet késziteni arra ott a kamera [link]

Posta nem érdekel Átvétel: személyesen helyszíni próba garanciával (3 nap) - utána egyéb garancia, visszavétel nincs! Alku nincs! Nem fér bele az időmbe

(#39) Csapoati válasza logitech1 (#38) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ezt mindehova cipeled is magaddal? :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#40) Hallosz


Hallosz
senior tag

Gyengécske a belső, viszont avítos a formaterv. Szerintem :R

Mert lakni, muszáj.

(#41) #65577472 válasza logitech1 (#38) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ha ezek közül veszek egyet, utána a hátlappal egy síkban lesz a kameraszenzor?

(#42) pengwin válasza #65577472 (#41) üzenetére


pengwin
addikt

Az inkább attól függ mennyit vagy hajlandó reszelni-csiszolni... ;]

(#36) gzbotii
75-ért, a Moto G6 felszereltségével és landscape QWERTZ-zel? Szerintem lehagytál két nullát. ;)
Inkább egy ilyen kéne, mint egy 200. iPhone vagy Galaxy Sx másolat.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#43) Jonesy84 válasza Matada2.3 (#37) üzenetére


Jonesy84
tag

Főleg úgy, hogy a felhasználók 95%-a rögtön dobja bele egy műanyag tokba a telót, nehogy baja legyen. Én rühellem a tokokat, de az üveg telót én is bele tenném, mert annyira csúszik és sérülékeny. Bezzeg ha jó féle műanyagból lenne a hátlap meg lenne oldva, de az nem prémium :( Bezzeg a műanyag tokban lévő üveg hatlap az igen :)

(#44) #65577472 válasza pengwin (#42) üzenetére


#65577472
törölt tag

A hülyeséget még azzal is megfejelte, hogy belinelte a kínálatot. ;]

(#45) FireFox1996


FireFox1996
őstag

Nem a legvékonyabb, de nagyon gyenge az aksija :W

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#46) boncser


boncser
aktív tag

"...az Android P érkezésére pedig elég jók a kilátások."

Hát azt várhatjátok...a G5 is még mindig 7.0-n van pedig ott is voltak kilátások a frissítésre.

[ Szerkesztve ]

(#47) ghiottone válasza boncser (#46) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Meg is kapja, majd.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#48) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Korrekt telefon, a kategóriában kifejezetten jó hátlapi kamerával.

(#50) kand Úr!


kand Úr!
csendes tag

Engem a G6 plus érdekelne jobban, nem tudja véletlenül valaki mikor lesz kapható?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.