Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) plus44


plus44
veterán

Na akkor a teszt sincs már messze.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#2) Magnum_


Magnum_
nagyúr

jó, ARM cortex meg minden, de nem kevés a 550mhz 2010 hajnalán a tbbihez képest?

I humbly and respectfully decline™

(#3) plus44 válasza Magnum_ (#2) üzenetére


plus44
veterán

Én is ezt néztem. És a videókat elnézve bizony lenne helye egy magasabbnak is.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#4) erdoke válasza Magnum_ (#2) üzenetére


erdoke
titán

A 600-hoz képest nem hiszem... Az 1024-hez képest pedig majd rövidesen oda lehet tenni, lévén jön a HTC snapdragonos Android csúcskészüléke.

A legjobb aláírás a héten

(#5) Duree


Duree
veterán

Egy tesztet szívesen megnéznék,mindenesetre nem tünik rossz vételnek.
Ha megjelenne egy szolgáltatónál olcsóbban lehet elgondolkodnék egy ilyenen.
De addig is marad a jó öreg HTC

duree54

(#6) ispi


ispi
tag

Azért itt nem lassul be olyan nagyon, simán megy minden, szerintem ez nem rossz tőle.

http://www.youtube.com/watch?v=Op_TtR1E0go

Nem ez a processzor van az N900-ban is, csak 50 MHz-el magasabb órajelen? Pedig az sem régi készülék.

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

(#7) Magnum_ válasza erdoke (#4) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nem a 600mhz-ra gondoltam nyilván,hanem a 800-1000mhz-kre

I humbly and respectfully decline™

(#8) Sefter válasza erdoke (#4) üzenetére


Sefter
veterán

na vééééégre, milyen kódnéven ha szabad kérdezni?

Psn ID: sefter_hun

(#9) hétalvó válasza Sefter (#8) üzenetére


hétalvó
addikt

bravo talan [link]

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#10) katsam


katsam
csendes tag

nem rossz ez a droid, de most már tényleg azon vagyok, hogy várok jövő februárig min a telefonvásárlással, hogy meglássam, mik lesznek ezekből a friss telókból, meg az árak is majd lejjebb mennek...

(#11) ispi


ispi
tag

A motoker-ben úgy néz ki, hogy már előrendelhető 180K-ért. Gyanítom, hogy megint itt lesz a legdrágább ez a telefon is. :(

[ Szerkesztve ]

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

(#12) kaller1 válasza ispi (#11) üzenetére


kaller1
veterán

Nem kell itthon megvenni és kész.Megrendeled UK-ből és még szállítással együtt is megvan 140k-ból.

.::> <::.

(#13) ispi válasza kaller1 (#12) üzenetére


ispi
tag

Csak ár információt jeleztem, nem vásárlási szándékot. Ha meg olcsóbban akarom megvenni, nem kell UK-ig menni, gyanítom elég lesz csak a szomszédba.
Úgy látom mégsem lesz egyenlőre írott Droid tesztünk, lehet, hogy megvárják a Milestone-t inkább?

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

(#14) fi:zi'k válasza ispi (#13) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Célszerű lenne, mivel Európa nem Droid-ot kap, hanem Milestone-t.

fizik

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15) katsam


katsam
csendes tag

Gondolom akit érdekelt már nézegetett róla videókat, de ha nem:
http://www.youtube.com/watch?v=yO2FfpNZ8_0
Szerintem iszonyat jó, gyorsan behoz mindent, talán ha jól láttam a browsernél kicsit szaggatottan görgetett, de sztem ez is megoldható lesz majd egy firmware update-tel ha tényleg laggol és nem csak a felvétel rossz.

(#16) LA88


LA88
csendes tag

Már majdnem egy hónapja lehet venni a német O2-nél, ráadásul függetlenül, szerződés nélkül is kamatmentes részletre. (481 Euro, 1 euroért elviheted utána 24x20 Euro...de bármikor ki lehet fizetni a hátralékot egyben is) Ilyenkor vagyok szomorú hogy itthon mi van...
link

[ Szerkesztve ]

(#17) skajwa


skajwa
senior tag

musthave :)

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#18) katsam válasza LA88 (#16) üzenetére


katsam
csendes tag

És szerinted ezt ki is hozzák ide, vagy el kell érte menni dojcslándba?

(#19) katsam válasza katsam (#15) üzenetére


katsam
csendes tag

Meg is volt ez az update ahogy elnézem, és orvosolták is a problémát, teljesen simán görgethető már az egész. egyre jobban tetszik ez a dög :/

(#20) ispi válasza katsam (#19) üzenetére


ispi
tag

"...egyre jobban tetszik ez a dög..."

Ráadásul ezzel nem vagy egyedül.

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

(#21) katsam válasza ispi (#20) üzenetére


katsam
csendes tag

ha o2-tól lehetne rendelni ide, ráadásul ezzel a 20x24€ megoldással, hát nem sokat gondolkoznék rajta, de gyanítom az csak németeknek elérhető opció

(#22) ispi válasza katsam (#21) üzenetére


ispi
tag

Meg gondolom német nyelvű a készülék, amivel én nem tudnék mit kezdeni. Rögtön nyúlkálhatnék bele, amit nem tudom lehet-e meg nem is akarnék rögtön a vásárlás után, ilyesmivel bekezdeni.

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

(#23) orbano válasza ispi (#20) üzenetére


orbano
félisten

bizony, szerintem nagyon baba. bár nekem nem kell ilyen kategóriájú telefon, de ha kéne lehet ezt választanám...

A vér nem válik VAZZE!™

(#24) katsam válasza ispi (#22) üzenetére


katsam
csendes tag

szerintem, mivel a 8 éve vett első telefonomban is volt rá lehetőség, bemész a nyelvi menübe, és állítasz egy angolt :D ennyit talán még valahogy összehoznál ^^, ;>

(#25) ispi válasza orbano (#23) üzenetére


ispi
tag

Nekem jó lenne egy olyan telefon, amiben van egy használható GPS (eltévedős vagyok), van benne wifi, hogy az ágyban is tudjak netezni :)) , elég nagy a kijelzője, hogy jól lehessen rajta netezni vagy olvasni, megfelelő képeket és videókat rögzít, ha már egyszer ki kell fizetni a kamerát is, van benne led vaku (ez nekem fontos, mert így mindig van nálam zseblámpa is) és végül, de nem utolsó sorban van qwerty bill.-e, mert nagyok az ujjaim meg sokat szoktam irkálni, de közben szeretem átlátni, hogy mit írtam, nem csak egy kis részt egy kis kijelző darabkán. Persze ezeket külön - külön is össze lehetne hozni, de akkor egy táskányi cuccal kellene mászkálni, így meg minden egyben van. A leírtak alapján, eddig ez a legideálisabb telefon nekem.

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

(#26) ispi válasza katsam (#24) üzenetére


ispi
tag

Nem tudom ezeknél hogyan működik ez, hogy bennük van-e mindenféle honosítás kivéve ugye a magyart, és azzal kell mindig várni, míg megjelenik. De ha csak ennyi, akkor azt talán összehoznám :DDD , kösz a bizalmat. :P Az angol jó lenne, ha arra át lehetne pöttyinteni, az már maradhatna is úgy.

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

(#27) orbano válasza ispi (#25) üzenetére


orbano
félisten

én inkább veszek egy tablet PC-t, telefonálásra meg egy arra legkényelmesebb telefont tartok. ez most a w890. pici és gyorsan lehet vele tárcsázni. nem is kell több nekem szerencsére. a tabletben meg lesz GPS (bár nem vagyok eltvedős fajta :D ), jó vele netezni, plusz minden mást is tud kompromisszumok nélkül. egyedül a munkámhoz túl gyenge, különben első gépnek is megtartanám dokkolóval és eladnám a főgépet.
ezt majd talán 1-2 év múlva megtehetem ha gyorsulnak a gépek. de elhatároztam, hogy okos telefont nem fogok venni. legalábbis drágát tuti nem.

A vér nem válik VAZZE!™

(#28) ispi válasza orbano (#27) üzenetére


ispi
tag

Mindenkinek mások az igényei, elvárásai. És az a jó, különben elég sivár lenne a műszaki cikkek felhozatala. A tablet PC nekem már nagy lenne, épp azért akarok egy ilyet (vagy hasonlót) mint a Droid, mert ez mindig nálam van, elfér egy öv tokban és benne van minden amit jelenleg szeretnék, nem kell külön foglalkozni vele, hogy magammal vigyem mindenhova, mert úgy van nálam, mint egy sima mobil. Szinte észrevétlenül. Persze picit azért nagyobb, de nem jelentősen. Ha meg kényeztetni akarom magam és igazi Pc-re vágyom, arra ott van a normál változat asztallal, gurulós székkel, erőtartalékokkal és nagy monitorral. :D Túl drága okos telefont én sem akarok venni, azért várok ki ezzel is, egy ilyenért az itthoni 180 elég irreális. Máshol lényegesen emberibb az ára mint ahogy írták mások és lesz az még alacsonyabb is. Majd akkor beruházok egyre, valamelyik olcsóbb országban.

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

(#29) madarasz92


madarasz92
őstag

Szerintem kicsit kicsi a procija ettől fűggetlenűl kiváncsi leszek mit hoznak ki belőle..

(#30) #16820480 válasza madarasz92 (#29) üzenetére


#16820480
törölt tag

ne a MHz-et nézd, hanem a teljesíŧményt. a cortex a8 procik elég jók.

(#31) fairi


fairi
addikt

ez az első android telefon ami tetszik nekem..
méret megfelelő,van benne egy használható kamera,nagy LCD,érintőkijelző,sebesség megfelelő,proci se vmi őskövület,qwerty csak bónusz,android 2.0 is elég szimpatikus már!
csak mikor, mennyiért lesz itthon :O

(#32) katsam válasza madarasz92 (#29) üzenetére


katsam
csendes tag

Szám szerint tekintve tényleg kevésnek tűnhet (főleg az 1ghz-es snapdragonokhoz képest), de igazából ez van a iphone 3gs-ben (ha jól tudom), és gond nélkül fut minden azon is, ráadásul ha jól meg van írva a szoftver akkor meg igazából semmi sem jelenthet akadályt, a legfrissebb videók szerint pedig tisztességesen meg van írva, a főképernyők között megszűnt a lag, lágyabban siklik elő a menü is.

orbano: van abban vmi amit mondasz, én is gondolkoztam rajta, hogy vegyek-e egy notit és maradjon a mostani telefonom (k800i), de az nem ugyanaz. notit valszeg nem hordoznám mindenfelé magammal, nyűg lenne inkább mint "élmény". fontosnak érzem, hogy bármikor csekkolhassam az emailjeimet, megnézhessek egy-egy oldalt, hisz volt, hogy egy egyszerű ám egész jó pénzt hozó melóról maradtam le azért, mert nem voltam gépközelben, és csak este láttam a mailt. de ízlések és pofonok, nem mindenkinek van erre szüksége, nem is mindenki vesz ilyen kaliberű telefont. :>

[ Szerkesztve ]

(#33) orbano válasza ispi (#28) üzenetére


orbano
félisten

persze, én sem mondtam hogy ez az übertuti megoldás mindenkinek. nekem egy bajom van az ilyen telefonokkal, hogy nagyok. kistelefon-buzi vagyok, nyáron, rövidgatyában magammal hurcibáni egy ilyen böszme telót rémálom. meg annyira nem is vágyom az azonnali netezésre. ha kell, előkapom valahol a notit, ha meg olyan helyre megyek nem viszem magammal, el vagyok pár órán át net nélkül. egy ilyen másfél kilós kis kütyü meg szerintem tűrhető, egy kényelmes válltáskában el lehet vele rohangálni, és legalább suliban tudok vele jegyzetelni, meg ha nagyon kell melózni kicsit az előadás alatt :)
180 meg nekem is sok, annyiért akarok notebookot venni, nehogymár ugyanennyit adjak egy ilyen kis miniatűr vacakért "csúcstechnológia" ide vagy oda.
mondjuk egy olyan új gigabyte cuccot, ami normál telefon méretű és táccsos, el tudnék képzelni. bár lehet zavarna, hogy nem tudok vele elég gyorsan kikeresni valakit a telefonkönyvből (rettenetesen sokat telefonálok, sokféle embernek munka közben)

A vér nem válik VAZZE!™

(#34) katsam válasza orbano (#33) üzenetére


katsam
csendes tag

130k a német o2-nál a milestone, bár itthon úgyse ennyi lesz :/

(#35) androidfan


androidfan
csendes tag

Az aksi nem fogja kiutni a vaklo szemit. :D

Inkább az unalom öljön meg, mint a munka.

(#36) #16820480 válasza orbano (#33) üzenetére


#16820480
törölt tag

a telefonkönyvben keresés elég gyors tud lenni érintős telefonon is, csak hozzá kell szokni. áltlaában van oldalt egy betűsor, azon végighúzod az ujjad, amíg a megfelelő kezdőbetűhöz ér, aztán már nem kell sokat görgetni általában (hacsak nincs 500 Kovács ismerősöd).
illetve van gyorstárcsázás is a leggyakrabban használt neveknek, meg hangtárcsázás.

(#37) orbano válasza #16820480 (#36) üzenetére


orbano
félisten

na most ezek egyike sem veszi fel a versenyt még a SE gyorskeresőjével sem, én meg erre NAGYON háklis vagyok már. főleg akkor, ha rá akarnak venni, hogy adjak ki 130k-t egy telefonra. báh. nálam az még mindig egy notebook ára :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#38) #16820480 válasza orbano (#37) üzenetére


#16820480
törölt tag

ha már vitatkozni akarunk, akkor szerintem 130-ért nem árulnak notebookot, csak legfeljebb használtan :)
egyébként szerintem érdemes azért legalább kipróbálni, mert gyorsabb, mint amilyennek tűnik. bár persze nem felel meg mindenkinek egyformán, ez igaz, de én sem tudtam elképzelni, hogy lehet jól gépelni virtuális billentyűzeten, amíg nem próbáltam egy normálisat. viszont konkrétan hasonlítani nem tudom, hogy hoygan működik, soha nem volt SE telefonom, mert soha nem gyárotttak olyat, ami nekem megfelelt volna (najó, G900-at majdnem vettem, de túl drága volt azért a tudásért szerintem).

(#39) fi:zi'k válasza #16820480 (#38) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

130E-ért nincs új notebook?! :F

fizik

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#40) #16820480 válasza fi:zi'k (#39) üzenetére


#16820480
törölt tag

én nem vennék olyat, amit annyiért árulnak... tehát számomra kvázi nincs.

(#41) orbano válasza #16820480 (#38) üzenetére


orbano
félisten

próbáltam én má mindent, de nekem ez az ideális tárcsászás:
-előveszem a telefont
-feloldom a billzárat
-beírom: 227
-aztán LE gomb
-mennyomom a tárcsáz gomboz és már hívódik is a Caroline nevű személy.

és ugyanezt megtehetem akármelyik személlyel, legfeljebb 4 számjegyet kell beütnöm, vagy kétszer kattintanom a LE gombra, ha sok a találat. és mindegy hány C betűvel kezdődő bejegyzésem van.
ezt imádom egyszerűen, ilyen volt a winmos mpx200-ban és azóta sírtam folyamatosan vissza. ez az egyetlen feature ami miatt nem vágom ki a mostani telefonom a p*csába. és ez pont elég ahhoz hogy még szeressem is :)
ja és a legjobb, hogy a tárcsázott számok között is keres, és akár a hónapokkal ezelőtti bejövő hívásom telefonszámára is emlékezik.

A vér nem válik VAZZE!™

(#42) #16820480 válasza orbano (#41) üzenetére


#16820480
törölt tag

nálam ez úgy néz ki, hogy:
-előveszem a telefont
-feltolom a tárcsázó ikonját a képernyőn, ami a tárcsázó rész utoljára használt lapjára (tárcsázó, hívásnapló, kontaktok) dob a billentyűzet feloldásával egyidejűleg
-itt lehet még egy érintés, ha éppen nem az a fül kell, de általában a kontaktlistát használom, szóval nem gyakran
-végighúzom az ujjam az oldalsó sávon, amíg ahhoz a betűhöz érek, akit akarok hívni
-lenyomom a név melletti telefon ikont, és már hívja is a telefon

az tény, hogy nincs egyben a híváslistával, bár az is viszonylag jól kezelhető, és úgy néz ki, hogy kvázi korlátlan elemre emlékszik... no midnegy, nekem ez így kényelmes :)

(#43) katsam válasza #16820480 (#38) üzenetére


katsam
csendes tag

Ismerősöm most vett egy acer notebookot 15,4"es kijelzővel, 4 giga memóriával és core 2 procival 127 ezer forintért. szerintem azzal azért már lehet ügyködni, mondjuk nem renderelésre gondolok ^^,

(#44) #16820480 válasza katsam (#43) üzenetére


#16820480
törölt tag

én meg arra gondolok, hogy legyen rá rendes és működő világgarancia, gyors és precíz szervizháttérrel, legyen megfelelő az összeszerelése és a hűtése, legyen könnyű a gép, praktikus a tervezése, stb.
ezekből nem sokat teljesít az Acer, egyszerűen nincsenek ilyen kategóriás gépei. ellenben Dell Latitude, Lenovo Thinkpad, HP xxxxP gépek igen jól veszik az akadályt (meg van még néhány, csak nem sorolom most fel).

(#45) Beerwolf


Beerwolf
senior tag

Nem is olyan drága, mint vártam volna.

(#46) fi:zi'k válasza #16820480 (#44) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Attól hogy neked egy premium noti felel csak meg, még nem azt jelenti hogy nincs alatta semmi.
Van, csak nem te vagy a célcsoport. ;)

fizik

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#47) #16820480 válasza fi:zi'k (#46) üzenetére


#16820480
törölt tag

én azt mondom, hogy pont aki kispénű, az nem engedhetné meg magának, hogy rossz minőségű cuccot vegyen. második gépnek persze lehet, hogy nem nagy baj, ha mondjuk heteket kell várni egy szervizelésre, vagy hasonlók, de nekem ez az elsődleges (és egyetlen) gépem, így fontos a megbízhatóság és kényelmes használat.

(#48) orbano válasza #16820480 (#44) üzenetére


orbano
félisten

ebben nagyon egy véleményen vagyunk. persze sajnos nem sokan engedhetik meg maguknak az ilyen gépek megvásárlását. bár én előbb veszek ilyeneket használtan, mint egy zsír új acerasusmsi-t...

A vér nem válik VAZZE!™

(#49) orbano válasza fi:zi'k (#46) üzenetére


orbano
félisten

rengetegen vesznek ilyen 1-150 ezres notikat, aztán meg meglepődve anyáznak, hogy ha valami elromlik, akkor minimum kéthétre ugrik a gari. és örülhet, ha 3 hét múlva egy olyan gépet kap vissza, amit megjavítottak. holott nem kellett volna sokkal többet rááldoznia, hogy egy next business day világgaris üzleti gépe legyen. de sajnos nálunk az olcsóságnak nálunk nagy kultusza van, mert a jövőre senki nem gondol, csak arra, hogy minél kevesebbet kelljen a pénztárnál csengetni, és miénk lehessen a hőn áhított kütyü...

A vér nem válik VAZZE!™

(#50) katsam válasza orbano (#49) üzenetére


katsam
csendes tag

Lehet igazatok van, nemtudom, nekem csak egy viszonylag erős asztali gépem van, barátaimnak vannak laptopjaik. Legtöbbnek acer van, és eddig senkinek nem volt vele hardveres problémája, csak egynek, aki lerúgta az asztalról :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.