Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) dilajoska1 válasza nozs23 (#45) üzenetére


dilajoska1
őstag

Ez egy fotós oldalról és cikkből lett kikukázva 😉!!!

Mint ahogy 1000+1 magyar kifejezésnek nehéz találni angol megfelelőt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#52) nozs23 válasza doooo (#50) üzenetére


nozs23
addikt

Koszi, hogy megprobaltad osszeszedni. Azt te is latod, hogy az elso peldad nem pelda, mert semmi koze nincs a fotozashoz. De mar ertem mit probalsz meg igy leirni.

Ez egyszeruen elesites. A vonalakhoz semmi koze.

A "sharpness"-hez tartozik ez is nyilvánvalóan, de kicsit specifikusabb értelemben. Edge contrast, accutance, stb, ezek azok, amik kötődő fogalmak.

Teljesen errol van szo, igen. Ezek a fogalmak az elesiteshez tartoznak. A kepes peldadon is csak azt lehet latni, hogy egyes gyartok hogyan kezelik a digitalis elesitest. Nem “vonal” specifikus.

(#53) UnA válasza MrBazsi (#43) üzenetére


UnA
Korrektor

Ezt a lefolyó kijelzőt már csak a kínaiak nyomják (biztosan divatos arrafelé), ami lehet érdekes egy ideig, ellenben nagyon célszerűtlen.

(#54) szupermacs


szupermacs
veterán

És én még mindig tökéletesen elégedett vagyok a D700-am 12 megapixeljével. :)

(#55) Somatom


Somatom
veterán

Nekem nagyon fáj, hogy a Motorola abbahagyta a Z vonalat. Mindenki abba az irányba tolta el a teló képességeit, amire épp szüksége volt. Többnapos üzemidő, fizikai billentyűzet, dedikált autós tartó, vagy Hasselblad kamera. Sajnos, a tesztek szerint ez nem sikerült igazán jól, de a koncepcióban benne volt a lehetőség egy jó kamerás mobilra.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56) Fecó 11 válasza doooo (#50) üzenetére


Fecó 11
csendes tag

Szia! Te mivel foglalkozol? Nagyon sokat tudsz/írsz a témákhoz, öröm olvasni! Remélem nem voltam tolakodó! :N

(#57) RedSwallow


RedSwallow
tag

Amikor jellemzően a telefonok hátlapja üveg volt, a csúszósság akkor is szerepelt negatívumként a tesztekben?

(#58) doooo válasza nozs23 (#52) üzenetére


doooo
veterán

Hanyagoljuk a dolgot... Unalmas elbeszélni egymás mellett.
Ha ezentúl ezt a szót látod leírva (nem általam, mert ahogy most nem én hoztam fel ezt, ugyanúgy máskor sem szoktam), ignoráld. Probléma megoldva.

(#59) Sinesol


Sinesol
veterán

A teszt alapján eléggé túlzónak érzem ezeket a pontszámokat, a cikk elolvasása után nehezen tudom elképzelni, hogy ez jó vétel. Drága és még csak nem is igazán jó különösebben semmiben.

Érdekes lenne megnézni, hogy az összes tesztet alapján nézve vajon milyen a pontszámok eloszlása....tippre szerintem a tesztek nagy részében minimum 7-8 pontot kap minden...ami viszont eléggé rontja a hitelességet.

[ Szerkesztve ]

(#60) Rivaul


Rivaul
addikt

Elolvastam a cikket mert kíváncsi voltam ho tartanak ma ezek a 200 megás "szörnyetegek". Hát.. Amíg csak a telefon kijelzőjén nézem szimplán a képet, addig szép. De ahogy bele kell nagyítani. Onnantól katasztrófa ez is. Gyakorlatilag az Iphone keresztbe megeszi. Pedig az is csúf. De azon el lehet olvasni az utca táblákat. A Moto képein csak foltok maradtak meg. Sajnos amíg azzal is lehet +3 vásárlót szerezni hogy nagy számokat írunk a dobozra, addig felesleges is érdemben újat alkotni. Erre a szintre bőven elég nekem egy 2-3 éves Iphone.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#61) Francia91 válasza SkyLine3000 (#7) üzenetére


Francia91
veterán

A Pixel Binning igenis elég szép eredményekre képes, elég csak megnézni, hogy a Nokia 808-as vagy a Lumia 1020-as mit tudott kihozni belőle. A mai napig vannak nagyon jó eredmények a Pixel binning technológiával. Ezen Motorola esetében megint ott cseszték el, hogy 200 Megapixelt zsúfoltak rá egy 1/1,22"-os szenzorra, miközben a Nokia 808-as közel ugyanekkora 1/1,2"-os szenzorán volt 41 Megapixel.... A Samsung majdnem ugyanekkora szenzorra tolt majdnem 5x annyi pixelt, persze, hogy ne várjunk tőle csodát....
Nekem a Redmi Note 10 Pro telefonomban a főszenzor 1/1,52"-os, de szépen működik a pixel binning, igaz, 108 MPixeles a felbontása, de még azon a határon belül mozoghat, ahol még épp nem akarják megerőszakolni a fizikát.
Amúgy meg kíváncsi lennék erre a Motorolára egy jó gCam mod-dal is, elég sokmindent kihoz pluszban a GCam jó sok készülékből, az enyémből is

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#62) Somatom válasza Rivaul (#60) üzenetére


Somatom
veterán

Ezek pont arra valók, hogy a kijelzőjükön mutogasd a fotóidat. Minden másra ott a Mastercard MILC, DSLR.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#63) Armagedown


Armagedown
őstag

A képeket elnézve, inkább maradjon 12 megapixeles, éles kép, mint egy 200 megapixeles olajfestmény.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#64) Polarstar válasza #27070592 (#4) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Foghatatlanul vékony házba persze. :D
Ez speciel pocsék fogású, pedig nincs isi nagy kezem.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#65) TTTotya válasza ujvendeg (#32) üzenetére


TTTotya
senior tag

749 angol fontért vettem. De a Motorolától kaptam 712 fontos online ajánlatot is, csak addigra megvettem máshol és nem volt kedvem kínlódni a visszaküldéssel és az újra rendeléssel.
És nem a 200 megapixeles kamera miatt esett rá a választásom.

Szerintem nem rossz ajánlat ez, ha azt nézzük, hogy a többi flagship mennyibe kerül…

[ Szerkesztve ]

(#66) #27070592 válasza Polarstar (#64) üzenetére


#27070592
törölt tag

Igen.
Nem is értem miért lett ekkora divat a vékonyság.
Egy telefon tökéletes 10mm vastag házban. És úgy lenne elegendő tér nagyobb kapacitású akku beépítésére is.
De úgy tartósabb és tovább használható lenne, ami kapitalizmusban szentségtörés.. :U

(#67) Polarstar válasza #27070592 (#66) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Anno a 22 millométeres Sony Ericsson P széria milyen jó volt. Kompakt, mindenhol elfért!
A k széria sem volt vékony a 12 milliméterével.
Most meg hiszti van, ha valami 8 milliméteres. Plusz ugye a kibaszott lekerekítés!
Na ezt fogdosd fázós, érzéketlen kézzel! :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#68) miq73


miq73
friss újonc

Vajon hogy nézhetne ki a 200 megapixeles videózás...

(#69) gery14


gery14
senior tag

Omfg még létezik motorola bár minek.. ;] 🤣

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#70) gombasm válasza nozs23 (#40) üzenetére


gombasm
aktív tag

"A fogalom viszont nem letezik, sem magyarul, sem angolul.,,"

Pedig gyakran használják, persze fotós szakirodalomban, nem telefonosban.
Itt egy idézet pl. egy objektívekről (is) szóló cikkből:

"Az objektívek fejlesztésekor a mérnököknek rengeteg kívánalomnak kell megfeleljenek. Egyrészt a mai modern, nagy felbontású szenzorok kiszolgálásához elképesztően jó vonalélességgel (feloldóképességgel) kell rendelkeznie az objektívnek, ugyanakkor senki sem szeretné, hogy a kép sarkai életlenek, lágyak, torzak legyenek (kóma), hogy közelre fókuszálva jelentősen csökkenjen a látószög (focus breathing), hogy a nagyon világos területek szélei mentén kékes-lilás színhiba (kromatikus aberráció) jelenjen meg, és persze azt sem, hogy erős geometriai torzítás terhelje a képet. Az meg már csak a fotósok álma, hogy mindezt úgy érje el a gyártó, hogy hogy se drága, se nehéz ne legyen az objektív. És akkor még a képszéleken, sarkokban nyitott blendén jelentkező vignettálásról (peremsötétedésről) nem is beszéltünk."

Forrás: [link]

Nexus 4 & Redmi 5+ & HW Nova 9 SE & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#71) Cs.Petya


Cs.Petya
csendes újonc

Csúcs telefon az biztos,kijelzője tökéletes, de egyszerűen nem értem miért pont a MPel akarjak eladni… egy azar algoritmus mellett semmit nem ér, igaz itt nem szar de egy 14 pro meg mindig szebb képeket csinál hiába “csak” 48MP. Meg ha már azzal merjük abban ott vannak a legjobb makró fotók, jó Zoom, cinematic mod action mod stb stb. Szóval Összességében jó telefon de kicsit indokolatlan nekem a 200MP

(#72) soko70 válasza Cs.Petya (#71) üzenetére


soko70
aktív tag

Sziasztok, van aki használja is a készüléket?:R

[ Szerkesztve ]

(#73) soko70 válasza Cs.Petya (#71) üzenetére


soko70
aktív tag

Azért az ár sem mindegy

(#74) Sinesol válasza soko70 (#73) üzenetére


Sinesol
veterán

Igen drága ez a teló, ahhoz képest, amit tud.

(#75) soko70 válasza Sinesol (#74) üzenetére


soko70
aktív tag

Most néztem 330e, szerintem azért annyira nem rossz már, de rendelkezik plusz dolgokkal amivel mondjuk xiaomi testvér nem.

(#76) Sinesol válasza soko70 (#75) üzenetére


Sinesol
veterán

ilyesmi árban van Samu S22+ vagy Google Pixel is, ami hardveresen, szoftveresen jóval jobban össze van rakva, kiforrottabb, vagy ha nem fontos a droid, akkor van ebben az árkategóriában már Iphone is, ami megintcsak más szint. Ez a telefon 300 alatt lehetne opció, 250k körül meg ajánlott...mivel 300 körül még mindig csak azt mondanám, hogy az a 30k amit rá kell dobni egy Samuhoz, már nem egy nagy összeg.

[ Szerkesztve ]

(#77) ghiottone válasza Sinesol (#76) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A Pixel sajnos nem az igazi. Pixel 7-ről mentem a kistesó Fusionre. S22+ is volt előtte, de ott meg az alacsony pwm és az sd888-ashoz képest jobban melegedő processzor miatt kellett visszaküldenem. Az ár túlzó itt, de nemsokára ezt is elkezdik akciózni.

Szerk.: Saját tapasztalatom alapján szoftveresen csak a kameraszoftverben van az említett 2 készüléknek elönye. A stock közeli rendszer simán hozza a Pixel 7 -es szintjét, a Ready for pedig a Samsung Dex módját. + a Moto jól optimalizál és a plusz gesztusvezérléshez kapcsolódó extrák és az interaktív Moto display eléggé kiforrottak.

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#78) TTTotya válasza soko70 (#72) üzenetére


TTTotya
senior tag

Én igen.

(#79) soko70 válasza TTTotya (#78) üzenetére


soko70
aktív tag

Több kérdésem is lenne, akkumulátor, kijelző, illetve valamit már reszeltek a kamerán? Jó lenne tudni, mert egyébként nagyon szimpatikus a készülék. :R

(#80) mrThomi válasza soko70 (#79) üzenetére


mrThomi
addikt

Akksi nagyon jó, nagyon jól tarja a százalékokat, nincs felesleges, értelmetlen merülés, mint pl egy op 9 pro, snap 888 eseteben. 5 órás kijelző idő után is van még 40% bőven. Éjszakai 8 órás alvás után max 4% mínusz. En nagyon érzékeny vagyok akku témában, de ez így patika.
Kijelző nekem szemre van olyan éles mint egy qhd, fullhd + ellenére is viszont a fényerő 3/4 után ugrik csak meg, ez kicsit fura mert pl egy s22 ultea 1/4 is már elég fenyerőt tol ki magából.

Kamera engem nem nagyon izgat nem azért vettem hanem inkább a 144hz, és a sallang mentes stock android miatt, illetve bejön a moto féle aod. Viszont ha kamera, kérdezném másoktól akinek ultrája van, hogy kamera módok közötti váltás során, nem kattan hangosan a kamera modul ? Mintha az ujjamat ropogtatnám, kicsit talán tul hangos is, remélem ez nem csak nálam ilyen.
Ha valakit érdekel vakami, 3 hete használom a telót

Nothing Phone (2a)

(#81) TTTotya válasza soko70 (#79) üzenetére


TTTotya
senior tag

Továbbra is elégedetten használom. Az első frissítéssel jött hibajavítás is a biztonsági updaten kívül, de nem részletezték, hogy volt e benne a kamerára vonatkozóan valami. Sztem javult valamelyest a túlélesítéses jelenség. Az akksi ideje elképesztően jó. A kijezőre sincs panaszom, reszponzív, fényes, felbontás sztem ebben a méretben ok. Rendszer gyors, nem találkoztam hibával.

(#82) TTTotya válasza mrThomi (#80) üzenetére


TTTotya
senior tag

De kattan nekem is, de sztem az csak a rekesz állítás miatt van

(#83) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Üdv! Az 50 wattos vezeték nélküli töltést vajon milyen töltő paddal tudja a telefon? Mert az 55 wattos Xiaomi és az 50 wattos OnePlus töltőpad sem tölti olyan gyorsan! Ampera szerint 2800 mA-val tölti mindkettő! Az vajon hány wattnak felel meg? :F

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#84) TTTotya válasza PeteePeti (#83) üzenetére


TTTotya
senior tag

A gyári 50w Supercharge töltővel tudod elérni azt a sebességet. Ebay-n vagy kínai webshop-ból érhető el egyenlőre.

(#85) Nigér


Nigér
őstag

Sziasztok!
Ezt a telót néztem ki következőnek, érdekelnének friss tapasztalatok.
A fotós képessége(i) tényleg/még mindig olyan kula, mint a teszt idején?
Egy 1. gen. Xperia 1-et váltana.

(#86) Nagymelák válasza Nigér (#85) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

1 hete használom, remek telefon, nekem a fotók is megfelelőek. Aksi jól bírja, a töltése remek és gyors mint a villám.

(#87) mrThomi válasza Nigér (#85) üzenetére


mrThomi
addikt

Átlag felhasználásra használom és a sebesség amiért igazaból beszereztem, nagyon elégedett vagyok, jó a fogása, az akksija is, viszont sokan nem szeretik a kamerát. Legelső tesztek után kapott egy frissítést amivel valamelyest javult a dolog, de még mindig panaszkodnak [link] videónál kamera remegésre, illetve gyatra képminőségre. Mindenki a 13-rá vár, senki nem tud semmit mondani, de állítólag lesz április is belőle ami 8 hónap késés. Ha ez fontos neked felejsd el a Motot mert 2-3 havonta max csak egy biztonságit kapsz. Motorola Communityt olvasva [link] páran ezért vissza is akarják kapni a pénzüket. Kár mert én nagyon szeretem, de lehet lassan én is megvállok tőle. Az ára kezd mérséklődni, most Amazonon kb 700 euróert már beszerezhető újjonan. [link] (magyarba lehet, hogy drágább az adó miatt, nekem erre 708€-t ír, ami már jó ár sztem)

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (2a)

(#88) Nigér


Nigér
őstag

Hali, köszi mindkettőtöknek a választ!
Annyira nem sürgős még a dolog szóval kivárok, de benthagyom a lehetőségek között.
:R

[ Szerkesztve ]

(#89) Midway


Midway
senior tag

Vettem én is egy ilyen telefont.
Most tesztelem . Ami egyből feltűnt a rezgő motor gyengesége. Sok fajta telefonon volt már , de ilyen harmatos rezgő motor egyikben sem volt . Állítani az erősségét lehet valahol , mert nem találom a beállításokban . Csak ki/ be kapcsolás van .
Másnak is ilyen gyenge vagy ez a példány rossz ?

(#90) mrThomi válasza Midway (#89) üzenetére


mrThomi
addikt

Ez érdekes amit mondasz, mert nekem kifejezetten tetszett a rezgés. Erős és határozott, nekem az egyik kedvenc vibramotorom volt. Most egy OnePlus 11 van, de nekem ez tűnik gyengébbnek a Motohoz képest. Szerintem ez megszokás kérdése is. Állítani nem tudod sajnos, csak ki és be kapcs van.

Nothing Phone (2a)

(#91) Midway válasza mrThomi (#90) üzenetére


Midway
senior tag

A tesztben is leírták, hogy lehetne határozottabb . Talán szervízben szoftveresen lehetne erősebbre állítani. LG és Xiaomi után elég harmatos.

Amúgy ez a hátlap tényleg nagyon csúszós. Keresek rá fóliát, a tokot én nem szeretem.

(#92) mrThomi válasza Midway (#91) üzenetére


mrThomi
addikt

Tudom, olvastam, hogy kritizálták a vibramotort, talán itt a topikba is említette valaki korábban, de nem értem miért nekem nagyon bejött. Pont, hogy nekem a xiaomié tűnik rosszabbnak. Érdekes, hogy mindenki máshogy érzékel. Ha hallásra kéne mondani, kicsit érces és üveghangú

Nothing Phone (2a)

(#93) Midway válasza mrThomi (#92) üzenetére


Midway
senior tag

Nem a hangja, hanem s rezgés erőssége, alig érezni.
Pont az lenne a lényeg hogy érezni lehessen a zsebben.

A csiszolt üveg hátlapra meg alig tapad a fólia . 🤦

[ Szerkesztve ]

(#94) mrThomi válasza Midway (#93) üzenetére


mrThomi
addikt

Értettem amit írtál. Hangot csak azért írtam, hogy ahhoz tudd hasonlítani, mert szerintem mindenki máshogy érzi vagy másnak más a jó. Nekem kézdben, feloldásnál vagy írásnál a rezgés milyensége erzésre nagyon jó volt. Éreztem minden egyes regést, talán már túlságosan is erős volt. Nekem ebben a 2 esetben rezeg csak a telefon. Zsebbe, híváskor vagy értesítéseknél mindig levan halkítva és ki van minden rezgés kapcsolva. Ha ennyire parának érzed, nézz meg esetleg egy kiállított telefont bár azt nem tudom, hogy hol :F Fólia hátul nehezen, igen. Tok nem játszik egyáltalán ?

Nothing Phone (2a)

(#95) Midway


Midway
senior tag

Jött már valakinek a 13 as frissítés ?

(#96) Midway


Midway
senior tag

Ne vegyen senki motorla telefont!!
Nincs szoftveres támogatás!! :(((

(#97) Nagymelák válasza Midway (#96) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Ma reggel jött rá biztonsági frissítés, jó hogy nem havonta érkezik, de ettől még nem kell leírni egy gyártó készülékét.

(#98) Midway válasza Nagymelák (#97) üzenetére


Midway
senior tag

Az android 13-at nem tudják kiadni a motorola a tavalyi csúcsmodelre. Más gyártoknál már az alsó kategóriás telefonok is megkapták már .
Tavaly év végére ígérték és most is csak béta tesztelésen van.
Ez támogatás szerinted? :((

(#99) Nagymelák válasza Midway (#98) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Tény hogy nem jött még ki, én elvagyok a mostani droiddal, arra reagáltam hogy "senki ne vegyen, motorolát" mert ez így azért elég egyoldalú álláspont. Ezzel a rendszerrel is tökéletes számomra.

(#100) buek1967


buek1967
tag

Elvileg van már 13 OTA is. De: érdemes rögtön a Lenovo update szoftverével frissíteni még belakás előtt esetleg? Szerdán veszem át, addig gyűjtöm az infókat. (ALZA most 219k, szvsz nem rossz ár.)

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.