Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Angie™ válasza savage45 (#150) üzenetére


Angie™
addikt

Ha számít a véleményem, én nagyon szeretem és meg vagyok elégedve vele.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#152) zordi válasza Angie™ (#149) üzenetére


zordi
tag

Annyira faxa ugy agyon ütötte az üzemidőt, napkozben toltőt kellett vennem hurrá

(#153) Angie™ válasza zordi (#152) üzenetére


Angie™
addikt

??

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#154) zordi válasza Angie™ (#153) üzenetére


zordi
tag

Android 14-el fele annyit bír az akksi

(#155) Angie™ válasza zordi (#154) üzenetére


Angie™
addikt

Én nem tapasztaltam ilyet.. Nálam nem változott az üzemidő az android14 miatt

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#156) mrThomi válasza zordi (#154) üzenetére


mrThomi
addikt

Csinálj egy gyári visszaállítást. Ott valami nagyon bekavart nálad

Nothing Phone (2a)

(#157) DrKapocs


DrKapocs
őstag

Sziasztok! Gondolkozok egy ilyen készülék megvásárlásán. A vásárlás indítéka a készülék PWM értéke, ami a Notebookcheck szerint 720 Hz. Vagyis a szem számára kevésbé megerőltető az adatok szerint. A jelenlegi Samsung A52s készülékemet váltaná, ha a vétel mellett döntök. Mi a véleményetek a készülékről? Bármi érdekel, de különösen érdekelne az, hogy milyen tapasztalatotok van, valóban érezhető, hogy a szemet kevésbé terheli a készülék? Nem vagyok Antutu vadász, de érdemes lehet megvenni egy kb. 2 éves flagship készüléket, bár azt gondolom, hogy számomra egy SD 8+ gen 1 még sok évig elég lehet. Egyébként most elég jó áron lehet venni az Alzán és emagon is. Néztem az Edge 40 Pro-t is, az kb. 50 eFt-tal drágább és csak nevenincs webshopokban kapható. Minden véleményt nagyon köszönök, nem volt még Motorolám! :R

(#158) buek1967 válasza DrKapocs (#157) üzenetére


buek1967
tag

Családban van két a52s, nekem meg ilyen. Kijelző nagyon jó, Moto funkciók szuperek. Kamera, gyorstöltés, akku, hangszóró szintén. Flagship feeling. Nincs viszont okos smartview tok, illetve nehezebb is, mint a samuk. A vezeték nélküli töltést nem igazán használom, próbáltam ajándék töltővel, de nem igazán múködött, helyezketni kell, meg lassú is.

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#159) Angie™ válasza DrKapocs (#157) üzenetére


Angie™
addikt

Én maximálisan meg vagyok elégedve vele, nem bántam meg, hoyg megvettem. Ha nem szeretnék sok százezer forintot elkölteni mobilra akkor ez még mindig egy szuper alternítíva lehet. Egy dolgora érdemes odafigyelni, hogy nincs a készüléknek vízálló tanusítványa. Edzés közben a mezem hátsó zsebében szokott lenni egy plusz extra sporttokban, ami azért át szokott nedvesedni.. vízválasztó lesz, hogyan fogja bírni majd a melegebb tavaszi és forró nyári napokat :K

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#160) DrKapocs válasza Angie™ (#159) üzenetére


DrKapocs
őstag

buek1967 & Angie
Köszönöm a válaszaitokat. Lehet még pár kérdésem? Soha nem volt még Motorola okostelefon a kezemben. Sokat olvastam, nézelődtem a készülék kapcsán. Kicsit tartok az 5000 mAh alatti akkutól, de mindenhol jókat olvastam róla. Megtetszett, főleg a kijelző miatt. Még 200 eFt-ot is sajnálok kiadni egy telefonért. Olvastam itt egy kommentet az AOD-ról, hogy meg kellett szoknia. Kicsit megilyedtem, rákerestem. De úgy láttam, hogy itt nem a Xiaomi-féle 10 másodperces AOD-ról van szó vagy ha igen, akkor is van 3rd party app rá. Video

Még egy kérdés, a hívásrögzítés megoldható a készüléken? Az a52s-re egy indonéz romot flashelve megoldható volt vagy a Cube ACR is meg tudta oldani a problémát flash nélkül.

Vízállóság nálam nem szempont, jó módja van készülékeknek, főleg öltönyzsebben hordom őket. Megapixel, Antutu huszár nem vagyok, elfogadható képeket csináljon, az a52s nálam már bőven jó volt. Stabil és megbízható legyen és persze azért gyors rendszer is kell. Azt olvastam, hogy a Samsunghoz hasonló Biztonságos mappa itt is elérhető, illetve az appok is klónozhatók. Pl. 2 banki appot (George) tudok csinálni ezáltal? (Édesanyám netbankját is én kezelem.)

(#161) Angie™ válasza DrKapocs (#160) üzenetére


Angie™
addikt

Szerintem az akkuidő rendben van. De, a töltése az brutális 125W az 125W. Úgy szoktam tölteni, hogy reggel felrakom a töltőre elmegyek fogatmosni visszajövök és kész :)
Én úgy vagyok vele, hogy ennél lassabban tölthető telefont én már nem szeretnék használni :)

Ha megmozdítod a telót akkor bekapcsola azonnal az AOD. Elég csak egy leheletnyit hozzáérni. Nekem ezzel nincs problémám.

Hívásrögzítéseel kapcsolatosan nem tudok nyilatkozni ezt én nem használom.

A teló gyorsasága szerintem rendben van. Láttam van benne biztonságos mappa, de azt sem használom..

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#162) DrKapocs válasza Angie™ (#161) üzenetére


DrKapocs
őstag

AOD: én azt szeretem, ha csak rá kell nézni, nem kell piszkálni. De ez 3rd party appal szerintem korrgálható.

(#163) buek1967 válasza DrKapocs (#162) üzenetére


buek1967
tag

Egy jelentős probléma van viszont: a Yettelnél nem engedélyezik rá a VOLTEt. Így híváskor nincs net. Nagyon zavaró tud lenni, ha pl. online meeting közben jön egy hívás.

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#164) DrKapocs válasza DrKapocs (#162) üzenetére


DrKapocs
őstag

buek1967:
Köszönöm szépen. Ez nem lesz gond, szinte csak wifin vagyok fenn.

Megtennétek nekem, hogy ránéztek: ezt az appot (AODNotify) fel lehet tenni a készülékre? Nekem a Samsungon (mármint a Samsungos verziója) ez van fenn, zseniális. Itt, ezzel megoldható a mindig allways on?

(#165) Geo19870322


Geo19870322
tag

Sziasztok, ennek a telónak a vásárlásán gondolkozom csak lenne előtte pár kérdésem és tapasztalatokra is kíváncsi lennék.
Samsung S10+ 8/128-ról váltanék, szerintetek érdemes a váltás?
Android frissítésekkel hogy áll a Motorola? Meddig fog frissülni hivatalosan?
Javult már a képfeldolgozás? Önmagában a 200mpx sajnos nem jelent sokat...
Tudom, hogy nem mai telefon ez sem, de amiket találtam teszteket róla az alapján simán megugorja a jelenlegi közép-prémium kategóriás telefonokat és az ára is mérséklődött már.
Köszi az infókat előre is! :R

(#166) buek1967 válasza DrKapocs (#164) üzenetére


buek1967
tag

Feltettem, de szerintem nem jó. Vagy nem intuitív a beállítása...

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#167) DrKapocs válasza buek1967 (#166) üzenetére


DrKapocs
őstag

Köszönöm szépen. A valószínűbb az, hogy nem működik rajta.

(#168) DrKapocs


DrKapocs
őstag

Akciós az emagon a készülék, 170 eft. Rendeltem egyet, hamarosan csatlakozok a tulajdonosok köréhez. Szerintem még mindig jó készülék, a 750 Hz-es PWM és a DC dimming volt a döntő nálam.

(#169) Angie™ válasza DrKapocs (#168) üzenetére


Angie™
addikt

Ennyit simán megér :K

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#170) mrThomi válasza DrKapocs (#168) üzenetére


mrThomi
addikt

Amúgy szerintem fehérbe brutál szép, de nem értem kb miért nem kapni sehol. Ha meg találok is valahol akkor túl drága a feketéhez képest. Nem értem mi ez az árkülönbség a 2 szín között. 169 huf-ot viszont még mindig megér a cucc az biztos.

Nothing Phone (2a)

(#171) DrKapocs válasza mrThomi (#170) üzenetére


DrKapocs
őstag

Többe kerül nála egy Samsung A55, pedig azért nem egy kategória a kettő. Bár még nem érkezett meg, de remélem. :)

(#172) Angie™ válasza DrKapocs (#171) üzenetére


Angie™
addikt

És még az egész készülék és doboza is illatos lesz :K

Én így pár hónap használat után úgy érzem, hogy a következő telefonomat is nagy örömmel fogom választani a Motorola kínálatából illetve soha többet nem szeretnék olyan mobilt ami akár 1W-al is lassabban tölt mint ez :P
Ez vmi félelmetes, hogy reggel felrakom töltőre, elmegyek fogat mosni, visszajövök és fel van töltve :K
Nem kell a napomat hozzáigazítanom.. :K

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#173) mrThomi válasza Angie™ (#172) üzenetére


mrThomi
addikt

Azért 125W vagy annál gyorsabb töltésre már elég sok telefon képes.

Közbe rájöttem, fehér valszeg azért nincs mindenhol, és ha van is értelmezhetetlenül drága, mert az kínai verziós

Nothing Phone (2a)

(#174) DrKapocs válasza Angie™ (#172) üzenetére


DrKapocs
őstag

Tudom, örök kérdés: Nem árt az akkunak a gyors töltés? Mert azért 125W az bizony sok. Ti hogyan tapasztaltátok?

(#175) Angie™ válasza DrKapocs (#174) üzenetére


Angie™
addikt

Én mindig igyekszem úgy tölteni, ahogyan elvileg kellene, vagyis folyamatosan 40-80% között tartani az akkut. Néha ez becsúszik 50-90%- közé és egy-két hetente egyszer kap egy teljes százas töltést.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#176) Geo19870322 válasza DrKapocs (#168) üzenetére


Geo19870322
tag

Szia. Majd légyszi számolj be a tapasztalataidról. Milyen telóról váltottál? :R

(#177) DrKapocs válasza Geo19870322 (#176) üzenetére


DrKapocs
őstag

Igen, mindenképpen. Az AOD-tól kicsit félek. Samsungon hozzászoktam, hogy értesítés esetén bekapcsolt az AOD és mutatta mi történt, pl email jött. Egyébként pedig nem ment az AOD. Ez jó feature volt.

Samsung A52s-t vált.

[ Szerkesztve ]

(#178) Geo19870322 válasza DrKapocs (#177) üzenetére


Geo19870322
tag

Én S10+után venném, de nagyon bizonytalan vagyok, már megnéztem/olvastam vagy ezer tesztet... Én a támogatás miatt aggódom legjobban. Már csak A15 és vége... :Y

(#179) Angie™ válasza Geo19870322 (#178) üzenetére


Angie™
addikt

Most jött nemrég a 14. Egy év mire jön a 15. És az is menni fog egy évig, vagyis ennyiért 2 évre van jó telefonod. Utána is lehet használni ha lejárt a főverzió vagy el lehet adni, 2 év múlva és venni mást. Lehet addigra meg is unod, vagy szétmegy az akkuja.. most nyílván nem örök életről beszélünk . De ha fontos a támogatás ott az alma vagy a Samu 7 évvel.. 2-3x drágábban.. mondjuk én biztos nem tudnék 7 évig egy telefont használni, de ízlések és pofonok

Ha fogok látni majd egy szuper akciót edge 40 pro-ra akkor cserélni fogok btw.

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#180) DrKapocs válasza Geo19870322 (#178) üzenetére


DrKapocs
őstag

Nekem az A52s-em a mai napig a OneUI 4.1-en van, Android 12. Minden frissítéssel egyre és egyre lassabb, bugosabb egy készülék, szoftveres avultatás zajlik kérem szépen Samsungéknál. Régebben az A50-em frissítettem, frissítés után gyakorlatilag használhatatlanul lassú lett a telefon, downgrade pedig ugye nincs. Akkor azt mondtam, újra nem etettek meg. Én nem parázok a frissítés elmaradásától. Kb. 2 éve adtam le a 10 éves Mi2s-em, beszámíttattam a 3G-s lekapcsoláskor. Hibátlanul működött második telefonként, navigációra, letölteni. Kétes weboldalakat nem látogatok, nem töltök le semmit kétes helyekről, semmi warez, ha bármit felteszek vírustotallal átnézetem, VPN-t használok, emellett veracrypt, cryptomator, jelszóval védett 7zip állományok. Én így figyelek a biztonságra. Az A15 még kb. 10 évig elég lesz, mikor lesz az A15 minimális követelmény még?! Hardveresen pedig a középkategória legalább 3 év múlva fog ott tartani, amit ez a készülék ad.

[ Szerkesztve ]

(#181) mrThomi válasza Geo19870322 (#178) üzenetére


mrThomi
addikt

Nem rossz a motorola csak az a baj vele, hogy az embereknek akkor jut eszébe ránézni ha már extrém alacsony lett az ára, mert a konkurenciával alapjáraton nem veszi fel a versenyt. Mire meg bezuhan az ára addigra meg már nem biztos hogy megéri jönnek a kérdések hogy meddig lesz támogatott, elég lesz e még az aksi stb illetve. Ha most a 40 pro lenne 170e kettőt vennék, de a 30 ultra is megéri még ezt az árat szó se róla. Én úgy érzem, hogy a jó ár ellenére is mindig lépéshátrányba lesznek ami elmondható más gyártók telefonjaira is de a motorolára talán jobban. De ahogy előttem írták a frissítések se tesznek mindig jót. Most pl van egy jó akció amazonon 350€ a oneplus 9 pro 12/256-ra, de nézem a yutub teszteket, ha felfrissítem A13-ra kb nem lesz akku időm annyit zabál alatta az új rendszer, így el is vetettem az ötletet hogy 3 éves új készüléket vegyek pedig az ára tényleg jó. De már egy S23 Ultra akksi ideje is rohamosan romlott a one ui 6.1-től. Ezzel kellene valamit kezdeni hiába a 5+ éves frissítési ciklus és a brutál hardver már közép alsó kategóriában is ami nagyon jön fel, eléri azt a szintet amikor 5 évre bőven elég a hardver, de a szoftveres dolgokat kellene már végre jobban gatyába rázni ami viszont eddig egyik gyártónak se sikerült szvsz.

Nothing Phone (2a)

(#182) DrKapocs válasza Geo19870322 (#176) üzenetére


DrKapocs
őstag

Pénteken megérkezett, szombaton tudtam használatba venni. Nem lenne korrekt dolog összemérni a Samsung A52s-el, hiszen az egy másik kategória. Nem szabad egy kb. 400 és egy 150 eft-os készüléket összemérni. Egészen más dimenzió a két telefon, de néha muszáj lesz utalni rá. Ez az első flagship telefonom. Brutál jó készülék. Nem lassú az SD778G sem, de ez azért más kategória. A kijelző gyönyörű, illetve valóban sokkal jobb a szemnek. Szemkímélő mód, villogáscsökkentő, illetve 750 Hz körüli pwm. Na, nem hiába, felülmúlta az elvárásaimat. Sok év után a gyári androidot szokni kell, de jók a motorola megoldásai. Biztonságos mappa van, appok klónozhatók. Tetszik, hogy nincs tele minden bloatware appal a rendszer, nekem ez előny. Egyelőre az android 13-ig frissítettem. Egy kérdésem is lenne: Milyen a 14, jó rá, nem lesz tőle lassabb a rendszer? Mert most nagyon hasít. A hang jó, hívásminőség is. A 125W-os töltés szédítő. Nagyon gyors. Ezek az első benyomásaim.

(#183) Geo19870322 válasza DrKapocs (#182) üzenetére


Geo19870322
tag

:C örülök, hogy bevált a teló, én az utolsó pillanatban kifogtam egy szuper S23 akciót, így maradok a Samsung berkein belül :) :DD

(#184) Angie™ válasza DrKapocs (#182) üzenetére


Angie™
addikt

Nyugodtan rárakhatod a 14-et nem lesz rosszabb vele a készülék. Én egy bugot véltem felfedezni a 14 alatt ami nem volt a 13-nál de ez eléggé specifikus és inkább a használt alkalmazás lehet a ludas :DDD
A gránit bank mobilalkalmazása, fizetési kérelem küldése/fogadása esetén borzalmasan csippan a telefon 14 alatt, nem is értem, honnan szedi elő azt a hangot. Valószínűleg majd ezt a banki szoftver frissítése fogja megoldani vmikor, de ez már másik téma. Én ennyi problémát vettem észre.. :B

Használd egészséggel a telót :K

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#185) DrKapocs válasza Angie™ (#184) üzenetére


DrKapocs
őstag

Köszönöm szépen!

Két dolog, ami számomra fontos:
- AOD: a Samsungon az Allways On Display nagyon jól működött, hiányzik az, hogy folyamatosan lássam, ha történt valami (email jött, nem fogadott hívásom volt, merül a telefon vagy feltöltődött, stb.) Az nem hiányzik, hogy folyamatosan működjön az AON, hanem az, hogy történés után folyamatosan mutassa azt, mi történt. Erre működő megoldás az AODNotify. Samsungon is ezt használtam, a Motorolára is megvettem (kb. 740 Ft volt). Kiválóan működik itt is. Én ugye nem szeretem, ha csipog, pittyeg a telefon e-mail, Telegram üzenet érkezésekor, én az AOD-ot szeretem. Csak egy példa a működésére:

A másik a vágólap gyengesége. Ugye ez nem a Motorola sara, mert a Google szigorítást vezetett be a vágólap kapcsán az Android 10 óta. A Samsung ezt igazából megoldotta, az oldalsó panelen (edge sáv) elő lehetett hívni a vágólapot és ott figyelt az utolsó 40 másolt szöveg (vagy akár kép is). Motorolán nagyjából ez is megoldható, mert az oldalsó értesítési sávra (edge panel, nem tudom már mi itt a neve) kiraktam a Clipboard Pro appot. Innen elő tudom hívni a vágólapot. Ráadásul itt az automatikus törlés is elérhető, így a biztonság oltárán is tudok áldozni, nem kell az automatikus törlést a Macrodroiddal intézni.

(#186) DrKapocs válasza Angie™ (#184) üzenetére


DrKapocs
őstag

Azért az android 14-re való átállás nem volt olyan sima, jó pár appnak gondot okozott. Nem rendszer szinten volt gond, hanem a telepített appoknak nem tetszett. Macrodroid, Cyberghost, stb. Jópárat újra kellett rakni. Előnye is volt a frissítésnek, a google féle ébresztőóra megjavult. Igazából minden működik rajta, nem lett lassabb a készülék sem. Én így most gyakorlatilag az összes frissítésen átmentem pár nap alatt. Android főverzió váltáskor szokták javasolni a clear cache -et recovery mode-ben. Itt egy videó róla. Nyilván nem wipe data, csak wipe cache kellene. Te csináltál?

Én egyelőre még nem, mondjuk semmi hiányát nem érzem, gyors a készülék. Nem mintha ártana vagy sokáig tartana megcsinálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.