Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wolruf


wolruf
őstag

Jópofa írás :) A lapdockban van egy akksi? Azzal mennyit megy el? Lehet, hogy csak én olvastam át felületesen az írást :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#2) opeter87


opeter87
senior tag

Érdekes jó cikk, grat :C

Engem a Lapdock rész fogott meg. Különleges megoldás (bár a Motorola honlapján 500 dollárért van, az meg azért húzós), szóval mennyire használható ez a Lapdock (természetesen az ékezeteket leszámítva, amit írtál is)?
Mekkora a kijelző?
A dokkolóból "kiesik" a telefon?
Telefon nélkül, akkor be sem kapcsolható?

(#3) amanoba


amanoba
őstag

Köszönjük a bemutatót,kicsit jó lett volna többet olvasni a lapdockról, mint ahogy előttem is megfogalmazták.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#4) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Jó kis cucc.

Mennyibe volt az egész készlet, ha szabad kérdezni?:)

Amúgy szerintem nem szerencsés, hogy mindig automatikusan elkezdi tölteni a telefont a dokk, mert ez hosszútávon káros lehet a telefonnak, nem?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#5) wolruf válasza Zirowe (#4) üzenetére


wolruf
őstag

Szerintem nagy gondot nem okozhat, nekem Milestone 1 volt, szinte mindig a dokkján volt, nem lett baja az akksinak. 1 év után nagyon jó akksi egészséggel vette át az új tulaj, szerintem azóta is így használja :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#6) rum-cajsz


rum-cajsz
őstag

Hát így utólag elolvasva tényleg lehetett volna többet írni a Lapdockról, főleg, hogy ezt szerettem volna jobban kivesézni, bocsánat, majd megpróbálom a blogomban pótolni a mulasztást (vagy írok egy új cikket csak arról :) )!

A válaszok sorban:
wolruf
Igen, van benne saját aksi, nem tudom mennyit megy el, mert szinte csak esténként használom, amikor netezni akarok, és lusta vagyok bekapcsolni a gépet. Valahol olvastam egy üzemidőt, de sajnos nem találom most, a cikkben méltatták ezt a tulajdonságát.

opeter87
Hát igen, az 500 dodo nem valami vásárló csalogató ár, szerencsére ennél olcsóbban sikerült megszereznem a cuccot.
A kijelzője 11.6" , és ránézésre kb az Macbook Air méretei lehetnek vastagságban is.
Itt van egy kép felül van a laptop dock, alatta egy ThinkPad X120e és egy HP Mini 1103.
[link]

Telefon nélkül nem kapcsolható be, és nem esik ki belőle a telefon, stabilan rögzül, sőt még arra is gondoltak, hogy a telefonra "kabát" kerül, és úgy is lehessen dokkolni.

Edenyke
Hát ha a feleségemnek nem árulsz be, akkor megmondom :D
Az állandó töltést pedig engem is zavar, de sajnos nem találtam lehetőséget a kikapcsolásra. Ez egy fekete pont a Motorolának.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#7) hito


hito
nagyúr

Személy szerint is köszönöm a cikket, élmény volt olvasni. Viszont nagyon örültem volna egy egész oldalnyi how to-nak is (root, unlock, CWM, CF tapasztalatok). :B

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

A koncepció érdekes szerintem ez a jövő csak bedokkolód és máris ott a PC, laptop, játékkonzol, médiacenter stb.. A Motorola bepróbálkozik, kár hogy a kiegészítők marha drágák.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9) DemonDani


DemonDani
addikt

elég sok a hiányosság ilyen formán nem túl hasznos cikk de a téma mindenképpen jó, kicsit csiszolni kiegészíteni és okés lesz,

árat még most sem írtál konkrétan, mitől félsz, hogy megköveznek? :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#10) m@xsys válasza rum-cajsz (#6) üzenetére


m@xsys
senior tag

Ez a jövô!
Jó volt olvasni errôl a Motoról. Irigyellek jó értelemben érte. Gratulálok hozzá :)
Ha nem gond, megirhatnád privátba mennyibe is került

(#11) rum-cajsz válasza hito (#7) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Készül majd az is, de az a sajt blogomon. Szóval türelem. Lehet, hogy ma este kész is lesz.

DemonDani
Írd meg mivel egészítsem ki, és ha tudom, akkor megteszem. :)
Nem titkolózom, csak viccelődöm. :D
130k volt a teljes csomag.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#12) opeter87 válasza rum-cajsz (#6) üzenetére


opeter87
senior tag

Na a 11,6 már egy nagyon jó használható méret. Felbontását nem tudod?
Kép alapján a legkisebb a három közül :C

Ha az egész csomagot 130k-ért vetted, akkor az nagyon nagyon jó vétel volt :DDD (500 dollár ugye csak a Lapdock)

#13 hito
Az teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

(#13) hito válasza opeter87 (#12) üzenetére


hito
nagyúr

1366x768 a felbontas ha jol emlekszem.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#14) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Jó kis cikk. :)

A plecsniért nem fognak beszólni? Mintha vhol már olvastam volna. :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15) eszgé100


eszgé100
őstag

ez volt az a telefon amivel nálam egy időre az Android elvágta magát. Emlékszem, tavaly egy időben vettünk telefont egy munkatársammal, én egy i4-et ő pedig pár napra rá ezt. emlékszem mennyi oltást kaptam tőle, hogy ilyen meg olyan hardver van benne, meg az i4 sehol sincs ehhez képest (erről nyilatkozni nem tudok, mert a mai napig nem tudom, hogy mi van benne, igazság szerint nem is nagyon izgat...) , megmondom őszintén, hogy rettenetesen le voltam rajta döbbenve mikor hallottam a számokat, a dockja miatt pedig rendesen irigyeltem is.

DE

egy pár után a kezembe került, miután már szépen belakta, és olyan szintű akadásnak voltam szemtanúja, amit el sem tudtam képzelni, az oldalak választásánál, a listagörgetésnél, a programok indulásánál, mindenhol, először azt hittem, hogy nem nyomta meg a gombot és azért nem csinál semmit a teló. az akkori gyári rom volt rajta és csak akkor vált világossá, hogy az Android sehol sincs optimalizációban, így hiába a nagy számok, sajnos a felhasználói élmény sz.rt sem ért.
azóta persze biztosan frissítettek rajta, gyanítom, hogy sokat csiszoltak a rendszeren, de tavaly mikor ez történt nem volt kérdés, hogy ha újra kellene vennem telefont melyiket választanám.

ezzel nem szeretném leszólni a telefont, vagy megsérteni azokat akik szeretik és elégedetten használnak androidos készüléket, szigorúan csak egy általam tapasztalt élményen alapuló vélemény, megtéríteni, vitázni senkivel nem szeretnék, a normális ember úgy is el tudja dönteni, hogy neki mire van szüksége.

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#16) adalbert1 válasza Cyberpunk (#8) üzenetére


adalbert1
veterán

Szerintem is rövid távon ez lehet a veszte. Az 500 dolláros hivatalos ár baromi sok csak magáért a dokkért, annyiért kb. megveszed az egyik összehasonlítós képen linkelt x121e-t, amihez azért nem kell telefon a használathoz. Viszont pár generáció múlva akár teljes értékű megoldásként is el tudom képzelni ha fejlődik eleget a hardware és a software.

(#17) Cyberpunk válasza eszgé100 (#15) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szoftveresen nem volt a toppon annak idején. De. De nem szép egy készülék után lehúzni a WC-n egy egész platformot.
Azt is nézd Android alatt vannak eltérő kijelzőfelbontások, eltérő hardver. Ezzel szemben az Apple kiad évi 1 készüléket persze hogy egyszerűbb az optimalizációja. Ezért egy iPhone mindig smooth-ab lesz.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#18) wolruf válasza Cyberpunk (#17) üzenetére


wolruf
őstag

Kiegészítve azzal, hogy az iPhone alapkoncepciója az volt, hogy az UI folyamatos legyen. Nem akad, nem röcög (mögötte néha nem is csinál semmit). Volt szerencsém most pár napig néhány iPhone 4 felhasználóval utazgatni, hát, ott is vannak akadások. Nem, nem az UI akad. Az folyamatos, gyönyörű (statikus háttér mellett általában az Android is az :) ). Azonban az alkalmazások közötti váltásokkor (home gomb, új app indítás) volt várakozás. Nem sok, csak 1-2 másodpercek. Kb. pont annyi, mint az androidos kütyüknél. Ugyanazokra használva kb. ugyanannyira jó mindkettő. Az LG 2X-em (szunnyadó második maggal) ugyanolyan jól használható volt az utazás alatt, mint az almák. Kíváncsi leszek az ICS-re, ott mennyit gyorsul/lassul/bénázik majd :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#19) Jhonny06 válasza fi:zi'k (#14) üzenetére


Jhonny06
veterán

de, nem ártana levenni

(#20) rum-cajsz válasza Jhonny06 (#19) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Kösz mindkettőtöknek a figyelmeztetést, töröltem.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#21) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

meg lehet tudni, h hol sikerült beszerezned ezt a pakkot?

(#22) rum-cajsz válasza Sanyi.mTs (#21) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Nem titok, vaterán vettem. És amerikából származik.
Amúgy e-bayen nagyon jó áron lehet venni akár együtt is a cuccot, csak ugye akkor nincs garancia, mivel itthon nem lehet érvényesíteni az amerikai vételt. :(

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#23) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Jó cikk lett, bár én pár mondattal többet írtam volna minden oldalra, kivéve a végszóhoz! :)

Köszönjük! :R

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#24) eszgé100 válasza Cyberpunk (#17) üzenetére


eszgé100
őstag

bocsánat, félreértés ne essék, én továbbra is vevő vagyok az androidra, csak számomra még nem volt alternatíva akkor(!) az ios-el szemben mikor vettem a telefont. én nem szeretek túl sokat babrálni vele, nekem elég úgy ahogy kiszedem a dobozból. Kipróbáltam a HTC Desire-t, SGS-t (bár ott már méretbeli problémák is felmerültek 4" már nagy nekem), meg egy pár LG-t (azoknak nem emlékszem az nevére), de azok tényleg gyalázatosak voltak.
ami azt illeti, tablet fronton van pár androidos készülék ami pl jobban bejön, mint egy ipad, 16:9-es képátlók miatt, ez a 3:2 pl marhára nem tetszik, sehogy sem alkalmas filmnézésre :(

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#25) defymoto


defymoto
senior tag

Nagyon jó cikk gratulálok :) :C

(#26) Matada2.3


Matada2.3
veterán

engem megfogott ez a cikk ha egyszer (lehet soha) meghal a defy-om akkor biztos ilyet fogok venni csak most utánanéztem ebay-en bontatlanul (dobozosan v. nem használtan) 420-450$ meg tudnám szerezni dokkal együtt. :)

Finn the human

(#27) defymoto válasza Matada2.3 (#26) üzenetére


defymoto
senior tag

Igen én is ezen gondolkoztam :) ebay-en olcsó(viszonylag).

[ Szerkesztve ]

(#28) nuke7 válasza rum-cajsz (#11) üzenetére


nuke7
veterán

ment egy pü :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#29) Namelesske


Namelesske
addikt

Jó kis cikk, jó kis cucc.

Engem az érdekel, hogy hogyan lehet vele elvégezni az alap dolgokat. Van átjárhatóság a telefon és a dock szoftverei között? Mármint ki tudom rakni teljes képernyőre mondjuk az Office-t? Vagy van egy fix szoftver készlet böngésző meg pár dolog plusz oldalt ott a telefon képe és azt kell bazseválnom, ha azokat a szoftvereket akarom használni.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#30) Apika


Apika
Közösségépítő

Gratulálok ehhez a cucchoz! Nekem nagyon tetszik! :K

(#31) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Jó volt olvasni a cikket köszi szépen.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#32) tvamos


tvamos
nagyúr

Gratula a cikkhez, nagyon jo! Koszi!

Engem kicsit elszomoritott, hogy a Blurral sokszor 100%-on megy a proci, mig a zsebemben van a telefon, es 3-4 ora alatt lemerul. Szerencsere a launcer csere segit.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#33) rep3at


rep3at
őstag

Nagyon tetszik ez a cucc, ha sikerülne szert tennem egy ilyen fullos csomagra akkor esély lenne rá hogy visszatérjek a droidhoz. Egyébként esély sincs rá.

Forward thinking. كرر

(#34) premete válasza opeter87 (#2) üzenetére


premete
veterán

Új Lapdock 129 USD+szállítás, ebayen használt volt 85 dollárért múltkor. Én is gondolkodtam rajta, de mivel (szinte) mindig nálam van egy alig nagyobb laptop, kihagytam. Ahhoz pedig, hogy a laptopot (2x2660 Mhz, 4GB ddr3-r, 256 GB ssd, win7+linux dualboot, másfél kiló) kiváltsa, gyenge.
Grat az íráshoz a szerzőnek.
@tvamos: ki kell szedni belőle a blurt, sokkal gyorsabb lesz a rendszer. Én a 7.-én kiadott, legfrissebb at&t-s 2.3.6_1.41 romot rootoltam, deodexáltam, blurtalanítottam, és száguld.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#35) rum-cajsz válasza Namelesske (#29) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Engem az érdekel, hogy hogyan lehet vele elvégezni az alap dolgokat. Van átjárhatóság a telefon és a dock szoftverei között? Mármint ki tudom rakni teljes képernyőre mondjuk az Office-t? Vagy van egy fix szoftver készlet böngésző meg pár dolog plusz oldalt ott a telefon képe és azt kell bazseválnom, ha azokat a szoftvereket akarom használni.

A lapdockot alaphelyzetben tényleg egy buta laptopnak kell elképzelni.
Csak akkor éled fel, amikor belehelyezem a telefont. Itt egy kép róla:

Bal oldalt látható a telefon képernyője, aminek segítségével a telefont teljes értékűen tudjunk használni. Alul láthatóak a parancsikonok. Ennyi a menüje a webtopnak.
Az első négy ikon a telefon funkcióinak gyorsabb elérésére van. A fekete képernyő egy multimédiás (kép, zene, film) lejátszó program. Ezt lehet a távirányítóval is kezelni.
Van még egy fájlkezelő. És egy firefox böngésző.

Ezzel ki is merültek a lehetőségek, amit az alapprogrammal lehet. De mint írtam "hekkelni" lehet rá akár egy teljes linuxot is.

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#36) rep3at válasza rum-cajsz (#35) üzenetére


rep3at
őstag

Hát ezt a dokkolót meg lehetett volna csinálni teljes értékűre is, úgy lett volna igazán értelme, bár filmnézésre mondjuk így sem rossz..

Forward thinking. كرر

(#37) rum-cajsz válasza rep3at (#36) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Talán a Chrome OS lebeghetett a szemük előtt. Végül is a cloud rendszereknek nagy támogatása van az USA-ban. A google alkalmazások (naptár, docs, stb...) elég népszerűek ott.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#38) rep3at válasza rum-cajsz (#37) üzenetére


rep3at
őstag

A Chrome OS.. Hát nem is tudom szerintem eleve bukott elképzelés. Na de kissé elkanyarodtunk a témától :)

Forward thinking. كرر

(#39) Namelesske válasza rum-cajsz (#35) üzenetére


Namelesske
addikt

Akkor jól vettem ki a keynote-bol. Hmm érdekes, főleg, hogy a mobil ágat megvette a Google és pont Firefoxot adnak hozzá :D:D Végülis elmegy, de azért jobb lenne, ha ott is lenne egy email kliens, IM, Office, PDF Olvasó, egy VLC, egy képnézegető. Jó tudom a media center része tudja ezeket, de azért jobb lenne önállóan is elérni őket teljes alkalmazásként.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#40) defymoto válasza Namelesske (#39) üzenetére


defymoto
senior tag

Csak nemrég engedélyezték, hogy megvásárolja[link]
Office tényleg jó lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#41) rum-cajsz válasza defymoto (#40) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Az office nekem nem hiányzik. Már vagy 10 éve használok linuxot, de két kezemen meg tudom hányszor indítottam el azt a monstrumot.
Nekem nagyon bejön a google docs, ha ilyenre van szükségem, azt használom. Az igényeim 90%-a megoldható benne, a maradék 10 meg nem érdekes. :)

Az e-mail kliens benne van a telefonban, szerintem azért nem rakták bele külön a lapdockba, bár valószínűleg kényelmesebb lenne egy teljes képernyős alkalmazásban olvasni a leveleket.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#42) tvamos válasza Namelesske (#39) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azt en sem ertem, mi az a rengeteg VLC item a marketen!

De, mivel a beepitett lejatszo eddig mindent lejatszott, igy eddig nem hianyzott a VLC.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#43) Namelesske válasza tvamos (#42) üzenetére


Namelesske
addikt

Ablakban is működik? Önállóan?

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#44) tvamos válasza Namelesske (#43) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ilyet talaltam: VLC Direct.
Nekem nem megy, valami beallitasok miatt reklamal, de nem szarakodok vele.
Ablakban? Ugy erted, hogy a 4"-es kijelzo felen megy a film, a masik felen meg a browser?!...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#45) opeter87 válasza premete (#34) üzenetére


opeter87
senior tag

Hát a 129 dollár is húzós, bár már emészthetőbb mint az 500.

Az iPad esetében is mindig ebbe futok bele, hogy van egy-egy jó kiegészítő, de nagyon húzós áron :W

(#46) tvamos


tvamos
nagyúr

Nem lattatok valahol / esetleg sajat / meghibasodott lapdockot?
Valamennyit fizetnek erte... termeszetesen!
Kijelzo hibas, is erdekel!!!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47) Namelesske válasza tvamos (#44) üzenetére


Namelesske
addikt

Nem úgy értettem a Dock-on fut ablakban nem a telefonon. Mármint a Dock kijelzőjére téve. Mert a telefonon fut. :D

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#48) rum-cajsz válasza Namelesske (#47) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Nincs ilyen lehetőség sajnos.
Pontosabban az ubuntuval lehet, alapból nem.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#49) premete válasza opeter87 (#45) üzenetére


premete
veterán

Nem mondanám húzósnak 30 ezerért hdmi-s monitort-bill+egeret sem kapsz, és akkor még a tápról és hdmi-s csatikról nem is beszéltem.
Amit találtam itthon legolcsóbban: hdmi-is 10"-os monitor/tv: 25000, bt egér ~5000, bt billentyűzet ~7 ezer, ez már többe van, és még kell hozzá töltő+ micro hdmi-hdmi kábel (ha nem volt a csomagban).
Ha nem bt-s cuccokat használsz, akkor kell multimedia dokkoló, az is 15K alaphangon.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#50) hito válasza premete (#49) üzenetére


hito
nagyúr

Vagy 13 ;] :D

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.