Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kashim


Kashim
őstag

Ez mán' döfi. :)
Jól a lovak közé csapott a Moto. Mondjuk személy szerint nem tudom elképzelni a szükségességét, mármint magamra nézve, de érdekes elgondolás, biztos lesz aki majd tapsikol, hogy végre van ilyen is.

(#2) Davidoff91


Davidoff91
aktív tag

Hát ez a telefon eszméletlenül jól néz ki, és tudásban is nagyon ott van.:Y Nehéz a döntés, LG vagy MOTOROLA, MOTOROLA vagy LG?:DD

Kashim: Én ezerrel tapsikolok és visongatok gyönyörömben.:D

[ Szerkesztve ]

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#3) fateless


fateless
veterán

Most néztem meg a tegnap belinkel engadget-es (10 perces) vidót, de leesett az állam. Nagyon tetszik. Most már látom, hogy ha a mostani HP 2530p-m kiszolgált, akkor már valószínűleg ilyet fogok venni helyette, nem egy másik laptopot.
Egyébként az Apple már jóval korábban tervezett ilyet, az a koncepció jobban is tetszett, de végül nem hallottam róla, hogy elkészült-e

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#4) Arthuro_Adam


Arthuro_Adam
őstag

Nem volt olyan, hogy az Android 2.2 is 480x800 (v. 854)-es felbontást tud?

(#5) pdatech válasza Arthuro_Adam (#4) üzenetére


pdatech
csendes tag

De volt ilyen.
Ezért is kritikus, hogy akkor most a qHD miatt mi fog futni a marketről?

De most a CES-n bemutatásra került a Bionic nevű 4,3 hüvelykes szintén kétmagos Androidos is, szintén qHD-vel. Ez vagy az jelenti, hogy a 2.3-ból gyorsa honeycomb is lehet, ami mindenféle felbontést támogat, vagy valami nagyon egyedi úton indult el a Motorola, de szerintem nem akarnak ők most nagyot hibázni, pont mikor végre elindult valami

kapcsolat: http://blog.pdatech.hu; http://www.facebook.com/pdatech; http://twitter.com/#!/pdatech

(#6) bolondember válasza fateless (#3) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

én asszem megyek is a mélygarázsba az államért... :Y

ez nagyon OMG. :B

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#7) D@niel


D@niel
addikt

Dupla annyit adnék ezért, mint egy desire Hd-ért... :U

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#8) Solar_Wind


Solar_Wind
senior tag

Ez odavág az iparnak :C

(#9) VD


VD
őstag

Na kérem, valami ilyesmire vártam már mióta!
Egy eszköz mind felett!
Útközben mobil, otthon média lejátszó és internet böngésző, az irodában meg kiváltja a számítógépet. Jaj de szép is lenne!!!
Kíváncsian várom a többi gyártó lépését. :K

(#10) #16820480 válasza pdatech (#5) üzenetére


#16820480
törölt tag

ez így nem teljesen igaz, amit írsz. nem volt (azt hiszem) 1.6 óta felbontásbeli megkötés, hanem ajánlott felbontásoka voltak. de a 2.1 és 2.2 is simán elfut 960x480-on, 720x480-on, 1024x600-on is, hiszen vannak ilyen eszközök. itt arról volt szó, hogy a GUI nem ilyen (esetleg nagyobb) felbontásra lett optimalizálva, tehát nem annyira jó a kezelése (lásd pl. a Tab is lényegében egy felnagyított SGS felület). ennek ellenére működik, és egy csomó program számára nem is okoz gondot a dolog (pl egy widgetnél tök mindegy a felbontás, ahogy mondjuk egy jól megírt instant messaging, vagy hasonló cuccnál is), csak akkor van gond, ha a szoftverfejlesztő fixen valamilyen felbontásokra készítette el, és akármekkora a képernyőd, a cucc csak annyin fog futni (lásd pl. a Spicára írt igo, vagy a fwvga-ra írt Motonav példáját).

(#11) D@niel válasza VD (#9) üzenetére


D@niel
addikt

+ 1, jól megfogalmaztad. Még egy erős alternatívákat kínáló Moto laptop kellene hozzá, ami épp van a videon...milyen op rendszer van rajta?

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#12) Davidoff91 válasza D@niel (#11) üzenetére


Davidoff91
aktív tag

Én Windows 7-nek láttam...DE: Újra megnéztem a videót és a bal alsó sarokból hiányzik a start gomb szóval fene tudja.:D

[ Szerkesztve ]

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#13) VD válasza D@niel (#11) üzenetére


VD
őstag

Ahogy Én látom, az csak egy dokkoló kijelzővel és billentyűzettel, és a telefonon lévő android hajtja meg. De lehet tévedek. :F

(#14) Greg-77


Greg-77
aktív tag

Ez nagyon komoly cucc! :Y A Motorola nagyon jó készülékeket hoz ki mostanában. Nagyon tetszik a telefon ezzel a laptop-dokkal nagyon ütős!

(#15) BoB válasza #16820480 (#10) üzenetére


BoB
veterán

A 2.2-ben megjelent az xhdpi denzitás.
Az xlarge méret pedig 2.3-ban.
http://developer.android.com/guide/practices/screens_support.html

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#16) Misály válasza VD (#9) üzenetére


Misály
addikt

"irodában meg kiváltja a számítógépet" - android? soha.

(#17) CS_D válasza Davidoff91 (#12) üzenetére


CS_D
senior tag

Win 7 valószínű, hogy nem, mert szerintem nem kompatibilis.

Ez csak valami új felület az androidhoz.

[ Szerkesztve ]

(#18) pdatech válasza #16820480 (#10) üzenetére


pdatech
csendes tag

Kb. jogos. Inkább valóban támogatott felbontásokról olvasni, a qHD nem volt közte, ahogy pl az SVGA sem, mégis dolgoznak ilyesmikkel.

Alapvetően a market szempontjából érdemes kritikusan tekinteni a nem standard felbontásokra.

De ha a Motorola egyszerre két gépen is ezt nyomja, ráadásul olyanokon, melyek vélhetően sok szolgáltatói csomagba elérhetők lesznek (ATT, Verizon, OrangeUK), akkor ez talán jel arra, hogy valamelyik későbbi verziófrissítéssel a market alkalmazásainak mind nagyobb része komform lesz a felbontással. Egyrészt, mert a fejlesztő is optimalizál, ám én inkább azt remélem, hogy 2.3 vagy Honeycomb frissítés eleve eltűnteti amjd a problémát.

Mindenképpen kiemelendő, hogy a Motorola az első, aki a közelébe ment a "retina display"-nek

kapcsolat: http://blog.pdatech.hu; http://www.facebook.com/pdatech; http://twitter.com/#!/pdatech

(#19) skajwa


skajwa
senior tag

Beindult az úthenger... Lehet a Motonál az androidos piac uralmát tervezik? :D

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#20) BoB válasza D@niel (#11) üzenetére


BoB
veterán

"Még egy erős alternatívákat kínáló Moto laptop kellene hozzá, ami épp van a videon...milyen op rendszer van rajta?"

A videóban látható laptopon nincs semmi sem. Csak egy héj. Kijelző, billentyűzet. Telefonnak ott van a dokkoló a hátuljában, abba teszed, az hajtja meg. Ilyenkor elindul a Firefox webböngésző, alul meg parancsikonok. Bal oldalra tette a nő kontaktokat, meg telefonáláshoz kapcsolódó dolgokat. De elmondják a videón :)

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#21) LA_COSTE válasza skajwa (#19) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Mi más lenne a cél? :U

(#22) bolondember válasza Davidoff91 (#12) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

olvasd el a hírt, de segítek:

"A CES 2011 alkalmával került kiállításra a Motorola első qHD felbontású megjelenítővel és 1 GB RAM-mal szerelt Android 2.2 Froyo alapú készüléke, mely a két külön megvásárolható Motorola Laptop Dock segítségével laptoppá(...)"

az egy sima dokkoló, amit a kijelzőn láttál az a Froyo volt, valszeg laptop dock üzemmódra kifejlesztett menüvel/kinézettel.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#23) lapa


lapa
veterán

azért tegyük hozzá, hogy se nem a moto, se nem az apple találta ki a konceptet.

csak akkoriban még nem volt elég fejlett a technika.

(#24) BoB válasza bolondember (#22) üzenetére


BoB
veterán

Igen ezt mondom én is csak ilyenkor a Firefox indul el. Az asztali verzió ;]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#25) #16820480 válasza pdatech (#18) üzenetére


#16820480
törölt tag

a honeycomb nem biztos, hogy telefonokra is jön, legalábbis most ilyen híreket lehetett olvasni a pocketnow-n. egyelőre a 2.4-es verzióval jelzett, szintén ginger néven futó frissítés jön majd. honeycomb lehet, hogy csak tabletekre lesz elérhető.

amúgy nem első a Moto ilyen kijelzőkkel, mert már van másnak is. :B

(#26) rizso


rizso
addikt

Nem is rossz elképzelés :) Az árra leszek kíváncsi...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#27) BoB válasza lapa (#23) üzenetére


BoB
veterán

A zsebszámítógép kifejezés új értelmezést nyer . :U

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#28) vans?


vans?
őstag

Jo az otlet, jo a cucc is, kivancsi leszek a tobbiekre is.

hábm bábm

(#29) Magnum_


Magnum_
nagyúr

ez a telefon kell :Y komoly vas, komoy akksi, kinézetre is sokkal jobb, mint a milestone és társai...

fateless: azért azt a notebookot nem váltja ki. esetleg valami 4-5-6évest, persze elfogadnám :)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#30) fattyu


fattyu
veterán

én most látom ezt a koncepciót először :D

És a laptop dokkolóval ez zseniális :D Nagyon need

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#31) Ateszzero


Ateszzero
őstag

Ritkán nézek be ide a mobilarénába, de mindig leesik az állam, amikor meglesem hogy mik jönnek.
Durva hogy hol tart a technológia. Szerintem 10 év múlva ilyenem lesz. :F

(#32) rudymester


rudymester
senior tag

Szépen lassan újraépíti magát a Moto és ennek csak örülök. A nagy öreg visszatért!

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#33) j-cool


j-cool
tag

Ott van a szeren a Moto, végre visszajöttek az élvonalba. Ettől a laptopos dologtól félek kicsit, hogy nem lehet majd mire használni, Android nem laptopra való. Mondjuk emailezni, msnezni, jegyzetelni könnyebb lesz vele.

Hatékony, online, gyors autós szerviz program, ami ráadásul ügyfeleket hoz? ---> http://szerviz7.hu ugyanez elérhető általános célú (minden szerviznek megfelelő) átalakítható verzióban is, érdeklődni privátban.

(#34) hans87


hans87
tag

Azt hittem rosszul olvasom a tudását. Elképesztő. Agyament. Emellett még durván ütősen néz ki. Tegnap a tabletjük, most meg ez. Ezt már szeretem a Moto-tól. :C

Nokia 5530

(#35) skajwa válasza Magnum_ (#29) üzenetére


skajwa
senior tag

"azért azt a notebookot nem váltja ki. esetleg valami 4-5-6évest, persze elfogadnám"

Amint csinálnak egy jól optimalizáld irodai szoftvercsomagot, az átlag felhasználó számára, szerintem bőven ki fog váltani egy notebookot. Átlag használat alatt, az internetezést és szövegszerkesztést értem, esetleg 1-2 flash játék....

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#36) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ez lesz a jövő :)

(#37) fattyu válasza j-cool (#33) üzenetére


fattyu
veterán

Szerintem a netbookot kiválthatja.

Netezés youtube zenehallgatás csetelés.
amugy nekem csak egy bajom van ezzel. Miért a moto? Itt is majd a lokkolt bootloader meg ez EU "support"

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#38) Xpredi01


Xpredi01
tag

Ez most miért is jobb mint egy laptop, mobil páros? :F

(#39) Magnum_ válasza skajwa (#35) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én is arra a felhasználásra gondolok, de ne legyen igazam. tényleg kiváncsi vagyok rá. meg a telefon és a kiegészítők áraira.

I humbly and respectfully decline™

(#40) lapa válasza Xpredi01 (#38) üzenetére


lapa
veterán

kicsit gondolkozz, esetleg írd fel egy papírra a különbségeket. egy pár:

mittomén 4w fogyasztás notiként
centi vastag noti (gondolom tele lapos akksival)
sose kell szinkronizálni
van 3g-d
hd filmek akárhány órában stb.

(#41) pdatech válasza #16820480 (#25) üzenetére


pdatech
csendes tag

A belpiacos japán modelleknél meg még előbb volt extra felbontás, mint a meizunál, de akkor mondjuk azt, hogy a Motorola teszi majd ismertté, vagy remélhetőleg az MMI hozza el ide.

A hangsúly nem a sw-neveken és a verziószámokon van, hanem azon hogy a fejlesztőnek mennyire lesz egyszerű az élete, amikor egy Androidos okostelefonra v. tabletre egyaránt alkalmassá akarja tenni a programját. Jelenleg még nem az. Ha a Honeycomb, mint név tőlem akár külön is lehet, ám a Tablet/Okostelefon-fejlesztés szétválasztása nem lehet célja a Google-nek, amikor az Apple pont azzal nyert, hogy összevontas az IOS-ben az iPAD/iPhone lehetőségeit.

kapcsolat: http://blog.pdatech.hu; http://www.facebook.com/pdatech; http://twitter.com/#!/pdatech

(#42) CygnusX


CygnusX
tag

Meg is van a második processzormag szerepe: felskálázni az eredetileg WVGA-ra elkészített alkalmazásokat qHD-be :D

"All glory to the hypnotoad!" (Futurama)

(#43) D@niel válasza lapa (#40) üzenetére


D@niel
addikt

+ a súly :)

Szóval van egy Moto-m, meg ez a notinak látszó valami, ami biztosan olcsóbb, mint egy komplett laptop. Össze kapcsolom mindkettőt, ott vannak a zenéim, filmjeim, netezek, megírom az sms-t full billentyűn, baromira nem merül (egy Miskolc-Budapest IC-t 3x megjárok vele), , és nekem tényleg az a legvonzóbb, hogy nem kell magammal vinni egy komplett gépet, mert nem viszek magammal, de még is nálam van egy komplett gép =)

Királyság ;)

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#44) Misály válasza lapa (#40) üzenetére


Misály
addikt

Cserebe lofasz teljesitmeny, es szethullik egy nagyobb excel-tablatol vagy mssql form-tol.

(#45) keIdor


keIdor
titán

Instant get.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#46) baleee89


baleee89
aktív tag

nem szeretem az ilyen nagy dögöket de ez kéne!

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#47) D@niel válasza Misály (#44) üzenetére


D@niel
addikt

Szerintem meg annyira nem fog széthullani az a 2magos proci... :)

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#48) Everman válasza Misály (#44) üzenetére


Everman
addikt

"Cserebe lofasz teljesitmeny, es szethullik egy nagyobb excel-tablatol vagy mssql form-tol."

Irodai alkalmazásokhoz nem kell atomerőmű, az excell táblákat meg kezeli a Google Docs-al és nem hullik szét semmi, mert a böngésző felületen natív felbontáson megy a webapp.

---

Ami engem még megdöbbentett, hogy amikor a dokkolóra dugják a jószágot, akkor nem egy Androidos alkalmazás indul el nagy felbontáson, hanem a Motorola saját Linux rendszere (WEBTop felület), amin később a Firefoxon kívül bármi futhat. Vagyis a kis smartphone párhuzamosan futtat két operációs rendszert.

(#49) Misály válasza D@niel (#47) üzenetére


Misály
addikt

Imadom amikor valaki meghallja a ketmagos szot, es azthiszi minden rendben, csak en vettem eszre hogy desktop akad a videon?

Everman, excel tabla google docs-al irodaban, gratulalok ulj le egyes, mar rohannak is a nagyvallalatok a teloert dobaljak ki a teljes ad forestjuket az exchange szervereket, es nyitogatjak az xlsx-eket google docs-al. Nem veletlenul demozzak a citrixet, a telefonon, nincs ertelmes ember aki uzleti szferaban google docs-ot hasznalna.

[ Szerkesztve ]

(#50) Xpredi01 válasza lapa (#40) üzenetére


Xpredi01
tag

De a "notigyártók" is fognak ezekkel a hardverekkel forgalmazni lapost. Onnastól meg ennek nem sok értelme van. Azt semmiképpen sem nevezném előnynek, hogy minden dolgom a mobilomon van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.