Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) ghiottone válasza uba (#450) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Másnak se nagyon. Kb. jővő hét szerda lesz. A múltkor is 1 hétre rá kezdték el szélesebb körben teríteni.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#452) proradeon válasza ghiottone (#449) üzenetére


proradeon
őstag

Nálam a pixelek kizártak a hátsó ujjlenyomat-olvasó miatt. Így egyelőre úgy látom, hogy részemről Nokia 9 PureView lesz a Z2 Force után. Hardveresen jónak tűnik, és szoftveresen is gatyába rázták már. És hát, Android One. :)
De ez még a távoli jövő. Egyelőre elvagyok a Z2 Force-szal.

Egyébként az biztos, hogy ez a ujjlenyomat-olvasó alatti részen felváló felső réteg garanciális javítás hatásköre alá tartozik?

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#453) ghiottone válasza proradeon (#452) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nem biztos, mert olvastam a Lenovo fórumban, hogy nem akarták javítani egy Indiainak, de a közösségi oldalukon felvette a kapcsolatot és cserélték. Korábban írták, hogy cserélik garanciában amikor a megjelenés után 2-3 hónappal megjelent a probléma, de az Amerika volt.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#454) Uzi74 válasza proradeon (#452) üzenetére


Uzi74
senior tag

Igen, a hátsó olvasó kizárja vagy eléggé megnehezíti hogy autós vagy kerékpáros tartóban hozzáférjél...

(#455) SL-27


SL-27
tag

Megjött.

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#456) Uzi74 válasza SL-27 (#455) üzenetére


Uzi74
senior tag

Nekem is

(#457) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Én még most is várok mi lesz a vége a Force-omnak. Bermuda-háromszög alakult kis az ügyfélszolgálat - szerviz és köztem. Szerviznek 26.-án kifizettem a bevizsgálást és kértem a visszaküldést. Ügyfélszolgálat tegnap kérdezi visszakaptam-e a készüléket? Írom nekik, hogy még nem. Küldöm nekik a képernyőmentést a szervíz adatlapról, hogy függőben a visszaküldés. Erre válaszolnak tegnap délután, hogy biztos rossz a rendszerük. Majd rákérdeztem, hogy akkor most mi a következő lépés? :W

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#458) Kobak 27 válasza SL-27 (#455) üzenetére


Kobak 27
tag

Nekem is megjött, de hogy fogja leszedni ilyen szar wifi mellett, azt nem tudom.
Van már erre megoldás?
A másik, amit írt valaki más is, nálam is előfordult, hogy hív valaki, felvenném, de nem sikerül. Se a fogadással, se elhúzva, semmi, vissza se tudom hívni. Újraindítás után működik.
Evvel a wifivel valamit kezdenem kell, mert kriminálisan szar.

(#459) Lovi24 válasza Kobak 27 (#458) üzenetére


Lovi24
senior tag

Ilyen hívásfogadás problémáknál nálam az oldotta meg,hogy ha 2x megnyomtam a bekapcsológombot. Ha jól emlékszem úgy le tudtam húzni a notisávot és onnan vettem fel a hívást. Igaz nálam még pite előtt is volt ilyen.

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#460) uba válasza Kobak 27 (#458) üzenetére


uba
csendes tag

Elég nyögvenyelősen, de tegnap lejött wifin a frissítés. Azóta még nem teszteltem, de nem tűnt fel eldobás, vagy lassulás.
A hívásfogadás hiba nálam eddig nem jelentkezett.

(#461) Herczi válasza uba (#460) üzenetére


Herczi
senior tag

Nálam ugyanúgy rossz a wifi, újraindítás után ideig-óráig jó általában, aztán egyszer csak feladja a küzdelmet. Telefonértékelésnél 2 naponta elküldöm őket az anyjukba, bár kétlem, hogy bárki nézegetné egy 2-3 éves telefon értékeléseit a cégnél. :DDD

(#462) Benoe77 válasza Herczi (#461) üzenetére


Benoe77
őstag

Két megoldási javaslat (próbálkozás) van még a problémára:

Az egyik a modem firmware felülírása: [link] Itt fontos lépés az OEM Unlock bekapcsolása a fejlesztői beállításoknál.

A másik a "digital wellbeing" app letiltása az alkalmazásoknál

(#463) uba válasza Benoe77 (#462) üzenetére


uba
csendes tag

A "digital wellbeing" app letiltása mit befolyásol a wifin?

(#464) Benoe77 válasza uba (#463) üzenetére


Benoe77
őstag

Megjavítja szerinte

(#465) ghiottone válasza Benoe77 (#464) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Korábban a pixel 3-aknál teljesítmény problémáira is megoldás volt a wellbeing app letiltása.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#466) ghiottone válasza Benoe77 (#464) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Eddig jónak tűnik a wifi miután letiltásra került a Digitális Jólét.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#467) proradeon válasza ghiottone (#466) üzenetére


proradeon
őstag

Nekem a júliusi update óta nincs WiFi problémám. kopp-kopp

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#468) SL-27 válasza ghiottone (#466) üzenetére


SL-27
tag

Besza-behu!!! Ez tényleg működik. Legalábbis most itthon csak úgy hasít a WIFI. Tiltsátok le a Digitális Jóllét alkalmazást.

Holnap tesztelek, ahol csak tudok :)

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#469) uba


uba
csendes tag

Mindeközben: Motorola One Zoom

(#470) ghiottone válasza uba (#469) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Tok+fólia van hozzá, már csak a telefonnak kell megérkeznie ;)

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#471) uba válasza ghiottone (#470) üzenetére


uba
csendes tag

Viszont ez sem Android One. :(

(#472) ghiottone válasza uba (#471) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nem, de még az android enterprise recomended listába se látni - érdekes.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#473) nagim válasza Benoe77 (#464) üzenetére


nagim
tag

Nekem le lett tiltva rögtön, miután Pie-ra frissítettem, de így is szar a Wifi. Ma kipróbálom a modem újraflashelést.

(#474) uba


uba
csendes tag

Tegnap én is letiltottam a digital wellbeing appot, de sajnos most alig jönnek le a Play Store frissítések.

(#475) SL-27 válasza uba (#474) üzenetére


SL-27
tag

Hát, nem tudom akkor.
Nálam ez volt ma délután WIFI-n:

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#476) nagim


nagim
tag

Úgy tűnik, a modem újraflashelése eddig bevált (OEM Unlock és USB debugging bekapcsolva előtte).

2 napja csináltam meg, azóta nem volt Wifi drop (otthon és melóhelyen sem), sokkal stabilabb a Wifi és a 4G kapcsolat, de még mintha az üzemidő is jobb lenne. Remélhetőleg így is marad.

(#477) Herczi


Herczi
senior tag

Még nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki nekem megjavult a WiFi a well being app tiltásától.

(#478) Herczi válasza Herczi (#477) üzenetére


Herczi
senior tag

Csak elkiabáltam. :DDD

(#479) Herczi


Herczi
senior tag

Ma már hívást sem bírtam indítani csak újraindítás után, jól alávágtak ennek a telefonnak. :(

(#480) ghiottone válasza Herczi (#479) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Én most visszaszereztem az első Forceomat. Nulláról indítottam, nem másoltam vissza felhőből semmit. 2 napja minden működik normálisan, csak a 2,4 Ghz-es wifin látom, hogy gyenge a sebesség, 5Ghz-es hálózatokon ok. Nagyon vacillálok, hogy maradjak-e Force-on vagy legyen a Zoom. - ott minden működik megfelelően, aksi brutális, csak kár, hogy nem 6gb ram és a kameraszoftver is lehetne összeszedettebb, mert túltolja a digitális zajszűrést.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#481) Herczi válasza ghiottone (#480) üzenetére


Herczi
senior tag

Én közben rendeltem egy Sony Xperia XZ3-at (aztán vagy elküldi a Telekom, vagy nem). 130k volt, Sonym még nem volt, elvileg eléggé Stock a rendszer, majd kiderül. A force meg megy a fiókba, aztán hátha javítanak rajta valamit.

(#482) ghiottone válasza Herczi (#481) üzenetére


ghiottone
nagyúr

XZ3-at néztem én is korábban, csak a hátlapi ujjlenyomatolvasó és a gcam port hiánya miatt esett ki. Jó lenne ha rendbe raknák a Force-ot.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#483) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Több, mint 1 hónap után a Motorola hivatalos álláspontja a "shattershield display"-el kapcsolatban:

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#484) uba válasza ghiottone (#483) üzenetére


uba
csendes tag

:(
akkor csak a P garanciális, az OLED nem?

(#485) ghiottone válasza uba (#484) üzenetére


ghiottone
nagyúr

kb. :W
Mindegy leírtam még nekik a véleményemet erről a kényelmes álláspontról, mert a shattershield soha nem fog betörni abban teljesen biztos vagyok és így az egész egy nagy humbug + jeleztem, hogy az Európai Fogyasztói Központhoz fordulok.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#486) drzsoo1


drzsoo1
aktív tag

Arról van tapasztalatotok hogy Pie alatt a Bluetooth gyakorlatilag használhatatlan? Egyik eszközömet se látja, Oreo alatt még jó volt.

[ Szerkesztve ]

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

(#487) Uzi74 válasza drzsoo1 (#486) üzenetére


Uzi74
senior tag

Nekem a bluetooth jobb, mint valaha - (a wifi viszont gáz)

(#488) Kobak 27 válasza Uzi74 (#487) üzenetére


Kobak 27
tag

A Bluetooth nekem is jól működik, a wifi szintén kriminálisan szar. Korábban írtatok mindenféle megoldást, van már olyan, amivel működne rendesen? Semmit nem tudok csinálni gyakorlatilag wifin, se horizon.tv se youtube, egy oldalt is nehezen tölt be. Van valami megoldás?

(#489) FlDutchman


FlDutchman
tag

A motorola fórum alapján, tegnapelőtt végeztem el:

1) wifi + bluetooth visszaállítás
2) gyári beállítás visszaállítás
3) Google alkalmazások frissültek
4) Google fiókba bejelentkezés, de kihagyva a biztonsági mentésből való helyreállíást.
5) telepítve külön: MS Outlook, twitter

másfel napig úgy tűnt rendben va, ma reggel viszont kellett a fb messenger, telepítettem is. Délelőtt már láttam wifi-n, hogy IP-cím lekérdezésén "kérdőjeles" ikonnal be van akadva (azt hittem csak a lefedettség volt rossz), de azóta is folyamatosan ledobál és lassú.

Van valakinek kedve ugyanezeket a step-eket végigjátszani?

(#490) uba válasza Kobak 27 (#488) üzenetére


uba
csendes tag

Nálam BT és WIFI is közepesen szar, lassú csatlakozás és adatátvitel, de azért működik mindkettő.

(#491) uba


uba
csendes tag

Viszont jött moto camera 2 frissítés.

Ebből az is látszik, hogy megérkezett a sötét play store. :)

(#492) ghiottone válasza uba (#491) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Tegnap néztem én is - mondjuk én átállítottam a Fejlesztőin belül az éjszakai módot, így kb. minden google app sötét lett. Most One Vision-ön vagyok - nem rossz, csak kicsit hosszúkás és nem amoled.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#493) uba válasza ghiottone (#492) üzenetére


uba
csendes tag

Kivéve a Gmail és a Settings - nálam legalábbis ezek nem sötétek developer night mode-ban sem. Azt írták 1-2 hete, hogy a store és a mail szerver oldalon sötétedik, amiből most jott a store.

One Visiont én is néztem. Az frankó Android One? Azt mondták, hogy az akksija átlag alatti.

(#494) ghiottone válasza uba (#493) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Az, havonta jönnek a frissítések. Eddig nem vettem észre, hogy annyira rossz lenne az aksi. Eddig annyit bír mint a Force.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#495) uba válasza ghiottone (#494) üzenetére


uba
csendes tag

Utolsó off: 4 GB RAM érződik z2f 6GB után?

(#496) ghiottone válasza uba (#495) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Igen, ha gcamot és gyári kamerát használok + app megy, akkor mellette néha látom hogy újratölti az opera böngészőt. Ez a 6GB ram, ami a Force-ban van jól eltalált kiszerelés. Az a fura, hogy a Zoom esetében jobban éreztem a kevesebb 4gb ramot, mint a Vision-be - itt mivel már régebben piacon van, így jobban egyben van a szoftver valószínűleg.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#497) ghiottone válasza uba (#493) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Aksival kapcsolatban - 42 óra készenlétre közel 5 óra sot, amiben volt 38 perc waze. Emellett 42 perc bt zene Spotify a kocsiban és 1 óra hívás 2 simmel, 4g napközben bekapcsolva, de főleg wifin. Ez az én felhasználási szokásaimmal jobb, mint a Force, kb. az, mint az X4.
1-2 kép: [link]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#498) Uzi74 válasza ghiottone (#497) üzenetére


Uzi74
senior tag

Ha nem oldanák meg a Z2 Force Wifi problémáját, mit gondolsz a Z3 Play még értelmes opció utódnak, vagy inkább dobjam a modokat és One Vision vagy G7 Plus?

(#499) ghiottone válasza Uzi74 (#498) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Mindegyik középkategória a Force után.
- Z3 Play volt nemrég ismerősnél a kamera nem jó.
- G7 Plus jobban merül, mint kellene.
- Vision elmegy, de az ipsen alul van fényszivárgás és nagy a kameralyuk.Kamera rendben van, de gcamot nagyon nehéz az exynos miatt találni - 1 van ami megbízható, meg az asus kamera appja.
- Zoom lenne jó, de nem 140-ért.

24.-én lehet jön valami újabb Motorola - de ez is csak sd675, 4gb ram, ips és 64mpx lencse eddig infók alapján.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#500) Uzi74 válasza ghiottone (#499) üzenetére


Uzi74
senior tag

Köszönöm, akkor várok kicsit, háthat jön valami még - legszívesebben mod kompatibilis valamit látnék..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.