Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Jön frissítés, ami csak biztonsági....

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#252) uba válasza ghiottone (#251) üzenetére


uba
csendes tag

Ide még nem ért... :(

(#253) Uzi74 válasza ghiottone (#250) üzenetére


Uzi74
senior tag

Amazon stornózta az egész rendelést, se projektor, se semmi - adtak egy 50 Eur-ós bónt (csak a Z3 play-re), amivel 195 Eur lenne a Z3 play power pack-el - hát nem tudom, így már annyira nem forró az ajánlat, de nem is rossz....

[ Szerkesztve ]

(#254) ghiottone válasza Uzi74 (#253) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Annyiért nem rossz az.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#255) ghiottone válasza uba (#252) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Még áprilisban jönni fog, szerintem még 1-2 nap.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#256) Uzi74 válasza ghiottone (#255) üzenetére


Uzi74
senior tag

hááát, erre már nem vennék mérget :)

"Annyiért nem rossz az." - árban nem, csak a Z2F-nél nem tudom valóban többet adna-e (sok helyen inkább kevesebbet)

[ Szerkesztve ]

(#257) ghiottone válasza Uzi74 (#256) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Igazad lett :(

A Z3 Playben nekem az oldalsó ujjlenyomat olvasó nem volt praktikus + a kamera videóban gyengébb volt, illetve a processzor is és a memória, na meg a taroló sebessége is visszalépés.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#258) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Retail US verziókra is most indul majd a Pie teszt. Jött egy meghívó pár napja - ilyen sebességgel még májusba sem lesz pite.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#259) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Csak ide ért:

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#260) SL-27 válasza ghiottone (#259) üzenetére


SL-27
tag

A pitét meg túlsütik már :W

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#261) Kobak 27


Kobak 27
tag

Sajnos még nem meleg a pite, de talán egyszer.
Tegnap este nálam is jelzett a telefon, hogy lehet frissíteni, ma reggel meg is tettem.

Más.
Nektek nem volt olyan mostanában, hogy a telefonszámoknál a kedvencek mintha törlődtek volna? Nálam is, meg a feleségem g3-asán is ez volt, nálam még most sincs benne szinte senki. Ez valami hiba vagy szándékos lehetett?

(#262) ghiottone válasza Kobak 27 (#261) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Tegnap nálam volt ilyen - nyitom az appot és a kedvenceknél csak a 2 csillagozott volt, semmi több.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#263) Kobak 27 válasza ghiottone (#262) üzenetére


Kobak 27
tag

Nálam is és a feleségemnél is ez volt/van.
Érdekes, lehet frissítettek valamit és azért tűnt el?
Fura mindenesetre, ilyen még nem volt. Szerintem ez nem készülék, legalábbis nem Z2 force készülék specifikus, hanem vagy Motorola vagy akár android.

(#264) uba


uba
csendes tag

Rendeltem ilyet:
https://www.amazon.com/gp/product/B07121TMPJ/
A gombok kissé nehezen nyomhatók, de egyébként jól illeszkedik és védi a kamerát is. DHL, vámmentes, 1 hét.

(#265) ghiottone válasza uba (#264) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nem csúszós? Nálam az ilyen típusú tokok mindig emiatt kerültek le viszonylag hamar a telóról.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#266) uba válasza ghiottone (#265) üzenetére


uba
csendes tag

Nem, sőt, a pereme kifejezetten stabil, jó "tapadós" fogású.

(#267) uba


uba
csendes tag

Na, ez asszem sosem fog eljutni hozzánk. :( Android Q Dark theme
https://developer.android.com/preview/features/darktheme

(#268) proradeon válasza uba (#267) üzenetére


proradeon
őstag

Ez egy olyan feature, amit már az M-es android óta ígérgetnek. Már annak a bétájában is volt dark mode, aztán eltűnt. Azóta ezt minden főverzióval eljátszották. Szóval hiszem, ha látom a végleges Q-ban.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#269) ghiottone válasza uba (#267) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Pff. Úgyis veszek egy Z4-et, bár az S10 is benne van a kalapban.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#270) proradeon válasza ghiottone (#269) üzenetére


proradeon
őstag

Hát amit összeszenved a Lenovo a Motorola android frissítésekkel, én Z2 után majd igyekszek lehetőleg valami Android One telefonra váltani. (Jelenleg sajnos az egyetlen Android One Motorola telefon a Motorola One, amit elcsesztek az IPS kijelzővel. :( Remélem értelmesebb lesz a kínálat, mire eljutok a cseréig.)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#271) ghiottone válasza proradeon (#270) üzenetére


ghiottone
nagyúr

1 hét múlva érkezik talán az ez évi Motorola One széria - legalábbis Brazíliában bemutatnak új készülékeket - bár nekem a múlt évi augusztus végi debütáláshoz képest ez korai, inkább a Z-kre számítok, mert az június elején volt mindig bemutatva. Ha jön a One akkor ott Samsung Exynos 9610 és Snapdragon 675-ösöket pletykálnak - majd elválik mi lesz a végén. A többi One telefon (pl. Nokia, Xiaomi A széria) esetében a fórumokat olvasva van jó pár hiba, azokat én tuti nem próbálnám ki.

Igazság szerint a Q után lesz majd rendben android vonalon a biztonsági frissítés, mert az alapból azzal szállított készülékeknél a Google a Play Protecten keresztül fogja biztosítani a havi frissítéseket a tegnapi bejelentés alapján.

Nekem se tetszik amit a Force-al művelnek frissítés címszó alatt, de a teló atomstabil és teszi a dolgát, így még megvárom a Pie-t.

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#272) Benoe77 válasza ghiottone (#271) üzenetére


Benoe77
őstag

"a teló atomstabil és teszi a dolgát" ezért nem várom a Pie-t :)

(#273) uba válasza ghiottone (#271) üzenetére


uba
csendes tag

Egyetértek az utolsó mondattal. :)

(#274) uba válasza uba (#273) üzenetére


uba
csendes tag

mármint ghiottone mondatával ;)

(#275) uba


uba
csendes tag

Szerintetek a május 15-i eseményre megkapjuk a Pie-t? :)
Vagy másik modell terméktámogatása teljesen független a Lenovonál?

(#276) ghiottone válasza uba (#275) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nem hiszem. Annyit tudok, hogy a Z2 Play Pie soak tesztnél kiadtak egy 480 megabájtos bug fixet és ha az rendbe van akkor jöhet a pie. A Force soak tesztről nincs infóm.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#277) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Play aruházban kiadtak egy frissítést a kamerához - mintha végre szinkronban lenne a vaku.

• Bug fix for moto z2 force low light capture
• Miscellaneous bug fixes

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#278) Lovi24


Lovi24
senior tag

Volte,vowifi használható valahogy a telón? Neten találtam pár infót ezzel kapcsolatban,de a beállításokban nem.

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#279) ghiottone


ghiottone
nagyúr

A braziloknál már pités mocorgás van - de még nem tiszta, hogy ez a soak teszt, vagy a végleges update:

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#280) uba válasza ghiottone (#279) üzenetére


uba
csendes tag

Májusi biztonsági csomaggal. Szinte hihetetlen!
Netán a holnapi Z4 bemutató után...? :U

[ Szerkesztve ]

(#281) ghiottone válasza uba (#280) üzenetére


ghiottone
nagyúr

:B Z4 bemutató? Hol? lemaradtam. Amúgy az egyik bemutatóban azt mondták, hogy a Z4 csak 1 android főverzió frissítést fog kapni, ami fura, tekintettel arra, hogy mindegyik Z 2-t kapott eddig. A német Motorola azt nyilatkozta nem tervezik a Z4-et, nem is nyilatkozott egyik Európai Motorola twitter fiók sem arról, hogy várható-e errefelé :(

Én egy június 11.-ei bemutatóról tudok, de az One Action lesz valószínűleg.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#282) uba válasza ghiottone (#281) üzenetére


uba
csendes tag

Valamiért erre emlékeztem, mintha ezt olvastam volna valahol, de nem nagyon találtam a forrást. :)
Van egy ilyen:
https://www.gearbest.com/blog/new-gear/motorola-moto-z4-release-date-and-price-49999-on-june-6-5512

[ Szerkesztve ]

(#283) uba válasza uba (#282) üzenetére


uba
csendes tag

Ez az, itt is írták, bár nem bemutató:
https://blog.motorola.com/2019/05/30/new-moto-z4-uncompromised-phone-unreal-price/
on June 6. You can place a pre-order here at Motorola
Szóval előrendelhető - Amerikában.

[ Szerkesztve ]

(#284) ghiottone válasza uba (#283) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Igen, igaz, ezt láttam. Általában a saját blogukban mindig leírták hogy egyes régiókban mikor lesz elérhető és ez az első, hogy se globális, se Európai dátum nincs, csak US és Canada - így nem hiszem, hogy lesz felénk :(

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#285) SL-27 válasza ghiottone (#284) üzenetére


SL-27
tag

Nem ez lesz az utolsó Z? Lehet csak egy tiszteletkör Amerika felé, aztán csá.

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#286) ghiottone válasza SL-27 (#285) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Valószínűleg igen. Elvileg 3 modellt terveztek. A Z4 Playt sd675-el, a Z4-et sd855-el és 6gb rammal valamint a Z4 Force-ot sd855 + 8gb rammal. A Lenovo viszont úgy döntött, hogy a Play modellből legyen a Z4 és nem adnak ki több modellt az évben. A múlt évi Z3 sd835-el is csak a Verizonos szerződésük miatt lett kiadva, ez meg az 5G-jük miatt.
Most először voltak nyereségesek a Lenovo akvizíció óta és az nem a Z vagy az X széria miatt volt. Egyértelműena közép kategóriás készülékek felé vették az irányt + a One és a G széria a húzó.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#287) Uzi74 válasza ghiottone (#286) üzenetére


Uzi74
senior tag

Kár lenne érte, ha nem lenne folytatás, na meg a modok is mehetnek a levesbe... Majd ha fárad a Z2 Force veszek egy Z3 Play-t, remélem az még kap 1-2 update-et...

(#288) ghiottone válasza Uzi74 (#287) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Biztonsági még 1 évig lesz a Forcera.

Közben Indiában: [link] :))

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#289) uba válasza ghiottone (#288) üzenetére


uba
csendes tag

https://www.androidcentral.com/motorola-begins-rolling-out-android-9-pie-z3-play-and-z2-force

(#290) proradeon válasza uba (#289) üzenetére


proradeon
őstag

Délután megörültem a hír címének az RSS olvasóban, de a tartalmat elolvasva az az érzésem volt, hogy kattintásvadász a cím (mivel a 'hír' a világon semmi ujdonságot nem közöl). :(

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#291) ghiottone válasza uba (#289) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ez ugyanaz, amit 2 napja írtam, de úgy néz ki, hogy soak test. Mondjuk volt egy márciusi build is elvileg.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#292) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Kapunk egy májusi biztonsági frissítést, még zajlik a soak teszt.

Holnap érkezik egy pixel 3a, csinálok majd kamera összehasonlítást is a moto gyári + gcam porttal.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#293) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Egy kis fotó összehasonlítás: Google Pixel 3a vs. Moto Z2 Force gyári app & Gcam (az elején 1-2 6-os verzió, de túl meleg színekkel operált, így visszaváltottam a scrubber-féle 5-ösre.)
[link]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#294) nagim válasza ghiottone (#293) üzenetére


nagim
tag

Szép képek, köszi az összehasonlítást :R
Sokszor az az érzésem a Z2 Force-szal, hogy lehetne jobb az eredmény, csak az élességállítás nincs a helyzet magaslatán (gcam esetében a leglátványosabb, sok esetben csak ott nincs fókusz, ahol kéne).

(#295) proradeon válasza nagim (#294) üzenetére


proradeon
őstag

Nekem nem szokott gond lenni a fókusszal, de látom, hogy ghiottone-nak a macskát nem sikerült befókuszálni. :D

Nálam inkább az a jellemző, hogy ha túl sok képet csinálok egymás után, akkor a HDR feldolgozás - véletlenszerűen - befagy.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#296) ghiottone válasza nagim (#294) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Egy normális gcam port kellene csak, vagy ha gyárit rendesen összekalapálnák. Pont 1 évvel ezelőtt csináltam a Force tesztjéhez az első ilyen képeket és visszanézve az akkori moto appnál a hdr jobban működött, mint a mostaniban.
Mindig elkalandozok, 1-1 készüléket kipróbálva, de a legvégén maradok a Force-nál. Mondjuk, ha a pixel dual lenne akkor lehet cseréltem volna, mivel itt a kamera legalább következetesen hozza ugyanazt a színvonalat. Szerintem ha valamikor elkészül a pie, akkor egy frissebb 6.2.030-as gcam porttal simán meglenne a pixel szintje, bár a scrubber most is közel van hozzá.


proradeon: :D igen a macskát nem fókuszáltam, bár a többinél se nagyon babráltam a fókusszal.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#297) nagim válasza ghiottone (#296) üzenetére


nagim
tag

Ebben reménykedem én is, hogy lesz ez még jobb (így se rossz, a Lenovo P2-m után egyenesen fantasztikus :)) ). A feleségemnek viszon megnézem majd a Pixel-t is, neki nem kell a dual sim, de a jó kamera, jó kijelző és normális méret fontos.

(#298) ghiottone válasza nagim (#297) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ilyen szempontból a pixel tényleg jó. A héten összeállítok belőle egy részletes bemutatót a logoutra. Aksija is nagyon jól bírja, napi használatban is oké, de a Force után érezni, hogy 2gb mínusz és a processzor gyengébb, de ha nem kellenek erőforrás igényes játékok, akkor nincs vele gond, jól végzi a dolgát. Melegedés se vészes -tegnap a tűző napon jól bírta a fotózást, kevésbé melegszik, mint az 1. generációs Pixel a 820-as Snapdragonnal. A hívás közbeni hangminőség, ami picit gyengébb, illetve a kijelző fényerő szabályozása érdekes - a maximum érték elég, bár gyengébb 100 nittel, mint a Force-é, de az a fura, hogy a manuálisan állítva az 50% az túl halvány, kb. 70% körül van a tényleges 50% (kikapcsoltam az alkalmazkodó fényerőt).

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#299) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Android 9 a júniusi biztonsági frissítéssel várható nemsokára - itt az infó az Amerikai oldalról: [link]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#300) ghiottone válasza ghiottone (#299) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A linkelés nem ment tegnap :D [link]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.