Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) ghiottone válasza uba (#550) üzenetére


ghiottone
nagyúr

2 év volt a támogatás, az letelt sajna 2019. júliusban.
Nem próbálod meg gariztatni?
Tesóm Lg G8s-re váltott - elégedetten használja. Kamera jó, aksiidő jó. Frissítés lassan jön, de stabil a rendszer. Nekem OP 7T van, amit kaptam bent, de 190-et nem ér. Elvileg pár nap múlva jön egy sd765-ös Motorola kameralyukkal, lekerekített kijelzővel 6gb rammal - az szerintem nem lesz 500 euró felett - aztán 3 hónap után már 400.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#552) proradeon válasza ghiottone (#551) üzenetére


proradeon
őstag

Én a motorola "gyors" frissítéseiből azt tanultam meg, hogy a következő telefon vagy Pixel lesz, vagy Android One projektes. Legalábbis ez lesz az elsődleges kritérium. Sajnos ez eléggé leszűkíti a választékot, de azért vannak jónak tűnő ajánlatok (pl. Nokia 9 Pureview szimpatikus.)

Mindenesetre a Motorola-t végleg elfelejtem a Z2 Force után.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#553) uba válasza ghiottone (#551) üzenetére


uba
csendes tag

Értem a két évet, de azt biztonsági frissítésre nem szép dolog leállítani - szerintem.
A garis javíttatás hosszadalmasnak és bizonytalannak tűnik, ráadásul nincs normális tartalék készülékem.
Azért nagyon nem szomorkodom, nemrég vettem 2 modot! :))

[ Szerkesztve ]

(#554) ghiottone válasza proradeon (#552) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nokiát nem ajánlom. Nálunk volt pár darab középkategóriás, de kijelzősárgulás mindegyiknél megvolt és a szoftver is kuka - bugos, nincs rendesen megírva. Mondjuk a Xiaomi android one telóknál is ugyanilyen gyatra a helyzet szoftveresen - a 10-est már októbertől ígérik és mindig majd következő hónapban jön....

A pixelekkel se fenékig tejfel az élet, pl. a 3a-nál a 10-essel a wifi/bt érzékenysége gyengébb lett és az aksi is jobban merült, amit kb. a 4. frissítés hozott rendbe csak. + kijelző minőségben se acélos a 3a és a 4-sem. A Pixeleknek 2 előnye van: a kameraszoftver és a gyors frissítés, de a többi semmi kiemelkedő.

uba: nem kell félni a gariztatástól. + van felesleges Force-om. ;)

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#555) SL-27 válasza uba (#550) üzenetére


SL-27
tag

Jogos! Legalább egy biztonsági csomagot évente el bírnék viselni.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#556) uba válasza Quagmire (#534) üzenetére


uba
csendes tag

szia, miután leszedted a gyári fóliát, raktal rá másikat, vagy anélkül használod?

(#557) Herczi


Herczi
senior tag

Szerintetek mennyiért lehet eladni egy Z2Forcet? Ha-n nem találtam egyet se. Ér még valamit egyáltalán? 2 éves talán, kijelző első naptól fóliás, kereten van pici használati nyom. Már egy éve az asztalomon van, sajnálom szegényt, hogy céltalanul éli az életét. :DDD

(#558) ghiottone válasza Herczi (#557) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nekem februárban 50-ért ment el + bőr hátlappal, hátsó fóliával, +1 előlapi fóliával, 3 tokkal és még 5 hónap garival.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#559) Herczi válasza ghiottone (#558) üzenetére


Herczi
senior tag

Köszi szépen.

Oneplus 7t hogy tetszik a Motohoz képest? A 7T pron, meg az S10+-on gondolkodtam most, aztán lehet hagyom a telefoncserét és megtartom Sony XZ3-at. Hiányzik a Moto "smooth"-sága, de egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy másban megtalálom, akkor meg minek költsek rá.

(#560) ghiottone válasza Herczi (#559) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Fél éve használom és probléma mentesen működik. Aksi idő jó, kamera rendben van. Frissítések jönnek 2 havonta + ott a béta vonal ahol havonta adják ki az újabb rendszert. Minden frissítés kicsit hoz valami újdonságot a rendszernél és a kameránál is és eddig nem volt semmi sem rosszabb utána. Gcammal hozza a pixel szintet. Szoftver, hardver sebességben picit előrébb van mint a moto. Eddig nálam ajánlott az OnePlus.

Samsung, ami Exynosos nem ajánlom. S10e és S10 volt nálam és aksiidő gyenge volt, a telefon melegedett és a kamera anno nem volt jobb, mint a Force gcammal. Ha lenne Snapdragons akkor azt ajánlanám mert tabletba az sd855-ös Galaxy Tab S6-ot használok és az rendben van.

Motoból nemsokára kiadnak egy Fusion/Fusion+ párost amire kiváncsi leszek.

Pixel 4a lesz szerintem még jó választás lehet majd az ára miatt, csak az aksi tűnik kicsinek - bàr a 3a is hozta anno simán a Force aksiidejét.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#561) Herczi válasza ghiottone (#560) üzenetére


Herczi
senior tag

Oneplusból egyedül a vezeték nélküli töltést hiányolom, amúgy jobban tetszik mint a samu. A 90hz mennyire szembetűnő amúgy?

(#562) ghiottone válasza Herczi (#561) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nem igazán veszem észre, ami fura mert a pwm-et, jelly effektet amolednél kiszúrom. Itt az animáció sebességét 0.5-re állítva nem érzek akkora különbséget a 60 és a 90 között.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#563) Herczi válasza ghiottone (#562) üzenetére


Herczi
senior tag

Erre számítottam, csak páran annyira ajnározták a 90 hzt. Köszi szépen. :R

(#564) SL-27


SL-27
tag

Lesz (esetleg van már) javítás a használhatatlan WIFI-re?
Gond nélkül működik a Z2 Force-om, de ez a wifi hiba...

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#565) Kobak 27 válasza SL-27 (#564) üzenetére


Kobak 27
tag

Szerintem ez esélytelen sajnos. Én is a Z2 Force-ot használom még, mert a wifit leszámítva teljesen jól működik.
Azt tapasztaltam, ha néhány naponta újraindítom, akkor a wifi hiba helyreáll, aztán újra belassul. Mikor belassul, újraindítom.
Csináltam sebesség teszteket is, lassuláskor kb 3-4mbit/s a sebesség, mikor helyreáll ez akár 250 is lehet.
Még egy dolgot vettem észre, amit korábban nem használtam, 5ghz-n kevésbé vagy lassabban jön elő ez a hiba. Ugye az a technológia jó, de nem nagy a hatótávja, így nem mindenhol használható.
Amikor működik a wifi rendesen, simán tudok rajta pl Netflixet nézni, de pl. van 1-2 játék, amit csak mobilnettel tudok használni, mert eldobálja.
Szóval én már nem várok sokat, még nyúzom kb fél évet és csere lesz, pedig minden más működik rajta és nem is lassú. Az újabb telefonoknak a kamerája az, ami sokkal jobb, Hasselbladdal együtt is sajnos.

(#566) proradeon válasza Kobak 27 (#565) üzenetére


proradeon
őstag

Ehhez hozzáfűzném még a saját tapasztalatom: Én ugyanazon 5Ghz-es WiFi hálózaton használtam a telefont hónapokig, és úgy nem jött elő a hiba. Amint rácsatlakoztam más hálózatra, rövid időn belül előjött. :F
Tehát valóban jobb lehet attól, ha 5 GHz-es hálózattal használja az ember. Illetve ha ugyanezt kombinálja azzal, hogy más hálozatra nem lép fel, akkor talán ugyanazt fogja tapasztalni, mint én.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#567) Benoe77 válasza SL-27 (#564) üzenetére


Benoe77
őstag

Én nem frissítettem, nálam azóta is minden jó. Már korábbi motorola telefonnál szívtam meg ilyen utolsó nagy frissítéssel, azóta óvatosabb vagyok.

(#568) Kobak 27 válasza Benoe77 (#567) üzenetére


Kobak 27
tag

Neked még a korábbi android van fönt? Mázlista... kb semmit nem adott, de elvett. Szívás.

(#569) SL-27


SL-27
tag

Nekem eldobja a simát és az 5 GHz-t is, mintha soha nem lett volna.
Ettől eltekintve ugyanolyan pörgős a teló, mint az első bekapcsoláskor. Más hibája nincs.
Twitteren bedobtam múlt héten, hogy ez a WIFI hiba még mindig megvan, válaszoltak is: "Jaj, tényleg? Kösz, hogy írtál. Ki vagy, mi vagy, merre vagy? Mikori a probléma? Próbáltad elhárítani valahogy?" stb.
Aztán felvilágosítottam a kedves ügyfelest - vagy minek nevezzem -, hogy nem fogom részletezni, mert ismerik a problémát egész jól, dobtam is neki pár linket, ahol olvasgathat. Azóta semmi hír :D
Hát, e van...

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#570) Uzi74 válasza SL-27 (#569) üzenetére


Uzi74
senior tag

Én is főleg a wifi probléma meg a beígért android update miatt váltottam még anno egy Z3 play-re, ha bekapcsolom a Z2 Force-t érezhetően gyorsabb, update meg úgy néz ki nem jön a play-re... :W

[ Szerkesztve ]

(#571) proradeon válasza Uzi74 (#570) üzenetére


proradeon
őstag

Én meg inkább végleg elhagytam a Motorola márkavonalat. Imádtam a Z2 Force-ot, és a mai napig azt használnám, ha nem tették volna tönkre. :(((

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#572) Benoe77 válasza proradeon (#571) üzenetére


Benoe77
őstag

Igen, lassan nálam is kérdés lesz, hogy melyik márkára érdemes menni innen?

(#573) ghiottone válasza Benoe77 (#572) üzenetére


ghiottone
nagyúr

+proradeon, Uzi74, SL-27, Kobak 27

kb. 1 hónapja beszereztem egy Moto G 5G Plust az OP 7T-m mellé (a cikk még nem aktív). Hiányoztak a Motorolás gesztusok és az évekig használt megszokott dolgok. Alapvetően nem is lenne rossz teló, de összességében nézve 400 euróért már nem kapunk olyan minőséget, mint régen, vagy a Force esetében. Jól optimalizált, gyors telefon és simán hozza a Force sebességét az SD765G, de a kameraszoftver szokás szerint nem az igazi, az ultraszéles lencsével készült képek rettenetesek, mintha olajfestmény lenne. A Zoomnál és az olcsóbb Vision/Actionnál volt optikai képstabilizálás, itt nincs. Szerintem felesleges volt 4 szenzort rakni a hátlapra, vagy inkább használták volna a Zoom háromszoros optikailag stabilizált lencséjét és az ottani ultraszéles lencsét. Gcammal persze jobb eredményeket produkált: [link] Ami azonban számomra kifejezetten meglepő volt, hogy a hívások közbeni hangminőség közel sincs a megszokott jó minőséghez. Digitális zörejt hallottam folyamatosan a háttérben Telekomos és Telenoros hívásoknál is ugyanott ahol az X2 és az OP 7T is tisztán szólt. + páran panaszkodtak a vonal másik végén, hogy nem hallanak rendesen - bár itt lehet letakartam az alsó mikrofont. Hogy ez egyedi hiba volt azt nem tudom, de egy nemrég beszerzett Zoom is hasonlóan teljesített ugyanazon a helyen.

Ami engem zavar, hogy 2 hónapja cseréltem édesanyám G5s Plus-át G8-ra és 3 év különbséggel ugyanannyiért a jó minőségű aluminium ház helyett már csak műanyag hátlap van és az NFC-t is kiszedték. Bár ugye a 400 eurós G 5G Plus és a 600 eurós Edge is csak müanyag hátlapot kapott és ez kezd általánossá válni drágább telefonoknál is (S20FE, Note20). Kb. a Zoom volt az utolsó prémium összeszerelési minőségű Moto (pár hete szereztem egy amazonosat, de azt meg a tesóm elkérte) illetve az Edge Plus se lehetne rossz, csak 1 kártyás és marha drága.

Mire lenne érdemes váltani? Pixel vagy OnePlus.
- OP 7T-t már közel 1 éve használom és egy nagyon stabil, gyors, megbízható telefon, gcammal hozza a Pixel szintet is: [link] 2 havonta frissítik, 2 fő verziót és 3 év biztonsági frissítést kap.
- Pixel 4a-t most teszteltem [link] Jó méret, kb. jó ár, jó kamera, 3 év biztos frissítés. Annyi, hogy némelyik telefonnál recsegős hátlapra panaszkodnak és nehéz beszerezni.

Benoe77: Te csináltad helyesen. A legutolsó 8-as rendszer remek volt és azt gyönyörűen tönkre vágták Motorolás szokáshoz híven. Máig nézegetem a német ebayt, hogy hátha találok egy megkímélt Force-ot, de sajnos ez már szinte lehetetlen. Gondolkodtam egy Edge beszerzésén is, de ott a kijelzővel rengeteg hiba, panasz van + az az edge panel nekem nem tetszett a Samsungokon se (s8, s9) pedig ott kisebb is volt a lekerekítés.

Uzi74: Akkor kezdett gyanús lenni, amikor a Z2 Playre sem jött már meg a 9-es android. Bezzeg a Z Play még megkapta a 2 főverziót. Sajna az android one-s Motorolákon kívül már nem igazán adnak ki 2 főverziót. Az Edge+ esetében is sunnyogva kibökték hogy elvileg lesz majd 2. főverzió is, ami azért valljuk be, hogy egy 1000 eurós telefonnál minimum kellene, hogy legyen.

proradeon: jelenlegi termékkínálatot elnézve én is nehezen vennék újra Motorolát. A nemsokára megjelenő "Kiev" kód névű készüléküket még megnézem, de nem hiszem, hogy kb. a Fusion Plus és a G 5G Plus közzé érkezve mély benyomást fog majd tenni. Szerintem sokan elhagyták a Moto termékvonalát. Ismeretségi körben és a fórumokat is olvasva már eléggé megcsappantak a korábbi használók részben a Force frissítési gondja és a hasonló "leszarom, vegyél középkategóriás Motot, mert az úgyis hamarabb frissítjük" hozzáállások miatt. :(((

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#574) Lovi24 válasza ghiottone (#573) üzenetére


Lovi24
senior tag

Én még hozzácsapnám a Realme-t is a OnePlus-hoz és a Pixel-hez,mint egész jó alternatívát Moto után;)
Őszintén szólva ezek a kamerás dolgok nekem annyira a lista végén vannak,hogy nem mérvadó egyáltalán. Ezt azért emelem csak ki,mert nem tudom igazán összehasonlítani hogy mihez képest, milyen képet csinál. Nekem teljesen megfelel és a Realme topikban is meg vannak vele elégedve.
Február óta használom a Realme X2 pro-t és nekem nagyon pozitív a véleményem róla. A 12/256gb-s verziót sikerült az Amazonról beszereznem. Gyors,stabil,egyszerű a rendszer. Stock közeli. A kijelző,proci,akku felső kategóriába passzol. Dolby Athmos,stereo hangszóró , 90hz Amoled,UFS 3.0 ,meg ilyen apróságok. A gyors töltés brutál, 30 perc alatt 0-ról full-ra tölt. Havonta jönnek a patch-ek,tényleg foglalkoznak vele.
Én mindenképpen ajánlom :D

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#575) Uzi74 válasza ghiottone (#573) üzenetére


Uzi74
senior tag

Most hogy jönnek a BF akciók, asszonynak már megint behalt a Z akkuja, nézegtem neki utódnak a G9 Plust, de itt más modellek is lementek a 250 Eur határ közelébe, érdemes valamelyiket még számításba venni, ha a kamera (zárt térben is) és a képenyő a legfőbb szempont?
https://www.mydealz.de/deals/motorola-smartphones-black-friday-angebote-zb-moto-g9-play-eur12799-moto-g9-plus-eur20249-moto-one-hyper-eur20999-1692257

(#576) ghiottone válasza Uzi74 (#575) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A képernyő gyenge a G9 Plusban: [link] A 64Gb-os G 5G Plus nem férne bele? Abban a kijelző rendben volt + Wichaya gcam porttal a kamera is ok lesz.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#577) Uzi74 válasza ghiottone (#576) üzenetére


Uzi74
senior tag

Volt 250 alatt is (most 263), beleférne. Ha nagyon akarnám lehetne a 6/128-as verzió is, az is most éppen 300 Eur alatt van, alig több mint az alap...

Wichaya gcam -al elérné a G9 Plus-t a kamera? (vagy az amúgy sem annyira jó?)

[ Szerkesztve ]

(#578) ghiottone válasza Uzi74 (#577) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nem tudom, mert a G9 Plus nég nem volt nálam. Zoomon és G 5G Pluson jól megy, lehet otr se lenne gond.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#579) Uzi74 válasza ghiottone (#578) üzenetére


Uzi74
senior tag

Thx a tippet, asszony meg van elégedve az G 5G-vel, az automatikus fényerőszabályzás működött furcsán - azt kikapcsoltuk.
Az akkuidő is nagy felüdülés (főleg a másodszor döglött Z után)

(#580) Kobak 27


Kobak 27
tag

Sziasztok!

Használja még valaki a jó kis Z2 Force-ot?
Csak azért kérdezem, mert nekem mintha változott volna a kezdő képernyő struktúrája. Másként jelennek meg az értesítések, más a betűtípus és van egy ilyen kékes háttér. Néztem, hogy semmilyen frissítés nem jött rá, ezért érdekes. Más tapasztalt ilyet?

(#581) ghiottone válasza Kobak 27 (#580) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Szia.
Most frissült a Moto Display app, ott kell keresni a beállításainál. A One Zoomon és a G8-asoknál is a hétvégén mondták a családtagok, hogy változott a kijelző és megjelent a kék hullám, alias "animált háttér" is - ha jól emlékszem a nevére.

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#582) Uzi74 válasza ghiottone (#581) üzenetére


Uzi74
senior tag

Thx, akkor ezért változott meg a többi moto telón is, nekem is kékes lett a háttér z3 play-en

(#583) SL-27 válasza Kobak 27 (#580) üzenetére


SL-27
tag

Igen frissült. Egy kis öröm az ürömben.
A WIFI-ről le is mondtam.

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#584) Uzi74 válasza SL-27 (#583) üzenetére


Uzi74
senior tag

Unlimited mobil adattal én is fontolgatom néha, hogy előveszem ismét kikapcsolt wifi-vel - a z3 play néha megakad, igaz sok app van intallálva.

(#585) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Van nálam most tesztre egy G100-as alzától akciósan. Eléggé erősre sikeredett, csak a lilás-kék hátlap nem az én világom + az amoled azért hiányzik. A Samsung Dex 1:1-ben le lett másolva benne - régi Atrix 2 időből webtopos érzetem van.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#586) Uzi74 válasza ghiottone (#585) üzenetére


Uzi74
senior tag

Már a G 5G is elég gyors asszonynál, nekem is megmozgatta a G100 a fantáziámat. A docking station nélkül is ki lehet tenni tv-re (csak a kábellel?) Remélem lemegy 300 Eur környékére.
Desktop élményem a Razt Maxx-al volt anno, de ott 720p output volt csak és elég nyögvenyelősen működött.

(#587) ghiottone válasza Uzi74 (#586) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A Force is gyors volt, aztán az sd855+-os OP 7T-n néztem, hogy ez igen, ez még gyorsabb, most pedig itt ez a 870-es procis cucc és nem tudom lassacskán hova tovább.

Persze, működik. Nekem van itthon egy Ugreen Type c-s HDMI átalakítóm. Abba beleraktam a sima HDMi kábelt és remekül üzemel. Kamerára vagyok még kíváncsi - egy Pixel 2 vagy 5-el összevetem a gyári és a gcam appot is majd.

300-ért majd ha lesz akkor szerintem lehet benevezek egyre, csak azt lenne jó tudni, hogy vajon meddig szól a támogatás, mert arról mélyen hallgatnak. Azon gondolkodok amúgy, hogy ha az új G szériát a Samsung A széria ellen vetik be, akkor talán ideje lenne előrébb lépni a szoftveres támogatásban is 3 évre legalább.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#588) Lovi24 válasza ghiottone (#587) üzenetére


Lovi24
senior tag

Z2F óta vannak új Moto- s funkciók?
Mennyire zavaró,hogy nem amoled a kijelző?
Gondolom üzemidőben is jó a teló!?
Nézegettem én is a G100-at,habár nem terveztem váltani,csak már több mint 1 éve megvan az X2pro ...... :)

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#589) ghiottone válasza Lovi24 (#588) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Így néz ki most a Moto app: [link]
Sötétben kicsit zavaró a szürke kijelzőn megjelenő moto kijelző.
Üzemidő - ma eléggé meghajtva kikapcsolásig merítve ezt hozta:

Nekem a céges OP 7T már a 17. hónapját tapossa - amit 1 okostelefon se ért még meg nálam - és szerintem még marad legalább 2 éves koráig.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#590) Lovi24 válasza ghiottone (#589) üzenetére


Lovi24
senior tag

Köszi, jó lett a videó.
Látom sokat fejlődött a Moto app,jó látni hogy foglalkoznak vele.
Remélem az sw frissítésekkel sem maradnak majd el.
Ez a desktop mód nekem is lapdock-os Atrix-ot juttatta eszembe,de jó kis teló volt :)

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#591) ghiottone válasza Lovi24 (#590) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A lenovo fórumon sajna csa 1 rendszer frissítést írnak.
Azt nagyon kedveltem. Anno rendeltem hozzá lapdockot is, amin a csatlakozókat át kellett forgatni, mert az 1 Atrixnál más volt az elrendezése. :)

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#592) Lovi24 válasza ghiottone (#591) üzenetére


Lovi24
senior tag

Ja,nekem is volt lapdockom,szerintem még Te ajánlottad az Ebay-es eladót :)

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#593) Uzi74 válasza ghiottone (#591) üzenetére


Uzi74
senior tag

A security patch-eket nem kapják meg sokáig, az még problémásabbmak tartom, mint a főverziót.
Z2 Force 2019 jan 1-én kapta az utolsó security patchet ( van valami stabil custom rom rá ami napi használatra is ajánlott lehet, LineageOS talán?)
A Z3 Play sem kap már patchet, 2020 julius az utolsó

(#594) ghiottone válasza Uzi74 (#593) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A Force 2019 júliusig jutott el, nem? Nekem még az rémlik a 9-es frissítés és utána még javítgattak valamit sikertelenül. A lineage-t ajánlották a lenovo fórumon is rá.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#595) Uzi74 válasza ghiottone (#594) üzenetére


Uzi74
senior tag

Igen, igazad van 2019 július. Lehet utánaolvasok a lineage-nak akkor, egy próbát megérhet

(#596) uba válasza Uzi74 (#595) üzenetére


uba
csendes tag

Sziasztok, LineageOS helyett az Android 10 GSI működhet?
https://www.getdroidtips.com/android-10-moto-z2-force/

(#597) Uzi74 válasza ghiottone (#591) üzenetére


Uzi74
senior tag

Jól látom az összes moto modellre 2 év security patch igérés van lauchtól számítva? (one-ra meg 3 volt?) Épp látok olcsón g 5g plus 6/128-at (241 Eur-ért), csabító, de "Security updates will stop on July, 2022", lényegében kicsivel több, mint 1 év múlva...
Samsungnál erősebb a mondás most:
"In a blog post today, Samsung revealed that all Galaxy smartphones and tablets will receive security updates for a minimum of four years after their release, and the policy extends to devices as far back as 2019. This change of policy guarantees that more Samsung devices will get security updates in the fourth year of their life. Samsung previously announced three years’ worth of major system updates for all of its phones and tablets last year."

(#598) ghiottone válasza Uzi74 (#597) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Igen. A mostani Motorola telefonok közül csak az Edge+ kap meg 2 főverziót, de a biztonsàgit nem tudom lesz-e 3 év. A One Vision/Action volt még, ami 2 főverziót és 3 év biztonságit kapott. A Samsungok jól tolják, 3 év főverzió és 4 biztonsági. Még a Xiaomi is ad a Mi, Poco és a Redmi Note esetében 2 android verziót és 4 Miuit.
Én a Motot már elengedtem, inkább OnePlus, Pixel és Samsungból fogok majd választani.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#599) Uzi74 válasza ghiottone (#598) üzenetére


Uzi74
senior tag

Kár a moto-ért, mert a hardver sokszor érdekes. Igaz, hogy 6 hónapon belül 40%-ot esik az ára sokszor a modelleknek - 4 év alatt 2 telefon kijönne a release árhoz képest - hosszú update helyett 2 készülék...
Gondolom a lenovo sem jobb update tekintetében: Legion Phone Duel 499 Eur a lenovo shopban, meglehetősen erős hardverrel a g100 árán...

(#600) Kobak 27


Kobak 27
tag

Nekem már 4 éve van Z majd ugye cserélve Z2 force. Ha nem lenne a wifi probléma, akkor még mindig egy tűrhető telefon, bár a kamerája az új Samukéhoz képest felejthető, még a Hasselblad moddal is.
Nálam még marad kicsit, szerintem még fél évet biztos, mert nem érzem azt az elképesztő késztetést, hogy cseréljem.
Megjegyzem soha nem volt még ilyen sokáig egy telefonom sem, kb 2 évesen cseréltem mindet.
Nekem ez nagyon nem szimpi, hogy 1-2 év szoftver frissítést írnak csak, Samura sokkal több van. Valószínű ha cserélem, akkor Samu lesz, mondjuk most a Node 20 tetszik, de fene tudja kell e. A másik, hogy nem tudom, hogy ér e 250e Ft-tal többet egy új, mint a mostani. Azt nem is nézve, hogy hányszor ejtettem már le, amiből ugye nem lett képernyő törés.
Anno ez egy jól sikerült telefon volt és még szerintem most is megállja a helyét.

(#601) SL-27 válasza Kobak 27 (#600) üzenetére


SL-27
tag

Én is így vagyok vele. Z-vel nyitottam ezt a szériát, cserélték Z2 Force-ra. Máig kifogástalan a működése: a rendszer pörög, az üzemidő nálam még mindig állat (a WIFI-t most hagyjuk) :DD

Néha esik, puffan, de én nyugodt vagyok, viszont a környezetemben olyankor mindenkit kiver a víz - én meg röhögök rajtuk és mondom, hogy: NEM TÖRIK. EZ EGY MOTOROLA. :C

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#602) Uzi74 válasza SL-27 (#601) üzenetére


Uzi74
senior tag

Nekem moto defy, Razr i, Moto Razr Maxx, majd pár moto g nyitotta a sort, utána 2 Moto z, Z2 Force, Z3 Play. A legtöbb ideig a moto-k között egy nem moto - nexus 5 volt használatban. A moto-k sajnos mindig hamarabb elvéreztek szoftverileg. Hardverrel a moto z akkun kívül ritkán volt probléma (defi hangszóró halál volt még régen). Vagy az újabb android hozott volna csak funkciót (pl BT LE razr maxx-nál) , ami nem volt meg, vagy az update rontotta el a használhatóságot (Z2 force).
Z3 play magán és céges profillal meg sok appal már nem birkózik meg, hosszú másodpercekig nem nyílik meg a céges outlook pl. Z2 Force security patch-e meg már olyan régi, hogy sír a Teams kliens induláskor. A custom romokban sajnos nem bízok annyira, hogy első számú telefonnak használjam, pedig erőben ott lenne a z2 Force - vagy van aki használ valamilyen Rom-ot megelégedéssel?
Utód:
A Samsung telefonok kevesebb 5G frekvenciát támogatnak (egyes DSS Kombinációk hiányoznak), mint a g 5g pl, nekem egyelőre azért esik ki. A pixel 4a 5g dual sim módban egyik simnek esimnek kell lennie (megoldható lenne, de rugalmatlanabb mint 2 nanosimmel) Mint korábban íram, egy kedvező árú g 5g -t lehet bevállalok másfél-2 évre... (lehet nem logikus döntés és csak a szokás rabja vagyok - meg az alacsony belépő árnak)

[ Szerkesztve ]

(#603) SL-27 válasza Uzi74 (#602) üzenetére


SL-27
tag

Csak a szériát nyitottam Z-vel... Amúgy szinte csak Motorola telóim voltak. A kedvenc a RAZR v9 FOREVER.
Az elsőnek (amit még anno a címerezős pénzemből vettem) még akkora antennája volt, hogy az ember szemét kiszúrta :D

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#604) Kobak 27


Kobak 27
tag

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de mikor meglátom az új Iphone reklámot, mikor a kiscsaj elejti a telefonját és bemondják, hogy a legellenállóbb telefon (apró betűkkel a Ipohenok között), nevethetnékem van és csak annyit tudok mondani, bagatel. :D
Ilyenkor eszembe jut a Force, majd utána a Defy, ami már kb 10 éve is tudta ezt. Sebaj, előbb utóbb felzárkózik. :D (Nem Iphone fikázás akart lenni, inkább csak egy megmosolyogtató tény.)

(#605) SL-27 válasza Kobak 27 (#604) üzenetére


SL-27
tag

Tökre egyetértek. Én minden Moto telómra vigyáztam, egy kezemen meg tudom számolni, hányszor vertem le vagy ejtettem el őket... de azok az arcok körülöttem olyankor :DD Kétségbeesett, riadt fejek :DD
Telót felkapva a padlóról/aszfaltról, felmutatva, hogy kutya baja: Ez egy Motorola, köszönöm :)

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#606) ghiottone válasza SL-27 (#605) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Én meg csak egyszer ejtettem le, de akkor nesze neked shattershield :DDD - ami végül is kibírta, csak az amoled alatta nyekkent meg.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#607) Kobak 27


Kobak 27
tag

Itt a vége. Eddig bírta a Z2 force. A wifit már egy ideje elengedtem, hol működött hol nem, de az aksi most adta meg végleg. Kb 2-3 órát bír, utána 50% alatt random kikapcsol. Vakuval már 70% alatt se tudok fotózni, úgyhogy meguntam. :)
Tegnap a SES akcióban vettem egy Note 20-at, kíváncsi leszek az milyen lesz ezután. Hiányozni fognak a modok, a Hasselbladdal még nyáron is videóztam, tök jó lett, a jbl-t meg szinte napi szinten használtam. Lehet lejátszónak megtartom kábelről. Sajnálom, hogy nem folytatták, de sajnos az új Motorolák nekem most nem opció. Ez van, átálltam a sötét oldalra.

(#608) SL-27 válasza Kobak 27 (#607) üzenetére


SL-27
tag

Ú, ez elég szomorú. :( Az enyém még bőven elvan 1, olykor 1,5 napig is. A sima Z-m viselkedett így akksi terén, akkor kaptuk ugye sokan a Z2 Force-ot cserekészülékként örökbe.
Ettől függetlenül én is nagyon elgondolkodtam... Kell majd új Motorola? Ez attól függ, hogy milyen teszteredményei lesznek kb. fél év után az Edge 20 Pro-nak :)

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#609) ghiottone válasza Kobak 27 (#607) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Kár érte. Én még néha elgondolkodom rajta, hogy kellene egy példány és custom os rá. Kedveltem anno ezt a telót. A mostani Motorolák már nem olyanok. Egy Edge 20 Pro-t majdnem vettem ebayről, de a kamera eléggé harmatos ilyen áron és a csak 2 év támogatás.
Várom a hónapban megjelenő Pixel 6-ost és az OP 9RT-t, aztán majd valamelyik jöhet hosszabb távra.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#610) SL-27


SL-27
tag

Két napja elszállt a kamera alkalmazás: Az előlapi kamerát vígan kezeli, de a hátsó halott, minden fekete. Töltöttem le másik három appot (nem egyszerre), de azok is meghaltak egy nap alatt. Azt hiszem hardveres hiba lehet. Valakinek ötlet?

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#611) ghiottone válasza SL-27 (#610) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A Moto check vagy help vagy nem tudom most hogy hívják alkalmazásba hardvertesztre mit ír? Ha hibás, akkor hardveres lesz sajnos.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#612) Kobak 27 válasza SL-27 (#610) üzenetére


Kobak 27
tag

Van eladó Hasselblad mod-om. :DD
Bocs, én már átálltam a sötét oldalra, ahogy jeleztem egy hónapja, mivel nálam az akku adta meg magát.

(#613) SL-27


SL-27
tag

Csináltam egy Factoryt... az előlapi kamera magára talált, a hátsó halott. És esküszöm a Wi-Fi mintha működne a "gyalulás" után... persze vágom a centit, mikor hal be legközelebb.
Nem küldöm szervizbe...ez már így elvan haláláig :DD Amúgy se vagyok nagy fotós.
...ez a "Pixel 6" nagyon tetszik... ha lesz itthon, ha nem :)

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#614) ghiottone válasza SL-27 (#613) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Én előrendeltem egy sima 6-ost. Az OP 7T-vel mindig szívok a pontatlan fehéregyensúly miatt - vagyis szabadban főleg ok, de beltérben fakó a végeredmény.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#615) uba válasza ghiottone (#614) üzenetére


uba
csendes tag

5a-t hivatalosan nem is lehet Európából?

(#616) ghiottone válasza uba (#615) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nem. Max. a bigapplebuddy-n keresztül tudnál behozni, ha nincs kint ismerős.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#617) SL-27 válasza ghiottone (#614) üzenetére


SL-27
tag

Pixelekre bárhol veszed, globális garancia van? - bocs, lehet hülye kérdés :)

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#618) ghiottone válasza SL-27 (#617) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Eu-ban teljes Eura vonatozik, de ha hibás és vissza akarod küldeni, akkor a Google support csak olyan országban megadott címre küldi ki a futárt, ahol van hivatalos Google Store pl. Ausztria, Németország, Anglia, stb.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#619) uba


uba
csendes tag

Búcsúzni jöttem, bár nem megyek messzire. Edge 20-ra váltottam, sokat gondolkodtam, de végül maradtam a moto-nál mert nagyon bejön a könnyű android ruha, a karate lámpa 😁 és a moto display (még ha nem is AOD).
Nekem valahogy a wifi-vel sem voltak hosszú távon gondjaim, de az már egyre jobban zavart, hogy 2019 júliusi az utolsó security patch. Nálam megbízhatóan szolgált 3 évig, a modokat nagyon sajnálom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.