Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) elithun


elithun
őstag

Végre, már nagyon untam, hogy mindig a Google Drive mappába kell tenni a fájlokat, ha automatikusan szeretném szinkronizálni őket.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#2) enginev3.0


enginev3.0
félisten

És itt is beleszámít minden a korlátba?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Szerkesztési időből kifutva. Pont jó lett volna ez a dolog kb 2-3 nappal ezelőtt, mert akkor vágtam haza véletlen az egyik HDD-m, amin családi képek voltak (épp folyik az adatvisszamentés, elég sikeresen), és akkor most lenne másolatom mindenről, csak le kéne tölteni őket :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

milyen vonzó szolgáltatás.... (nem).

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) gyurkikrisz válasza bambano (#4) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Milyen okos komment... (nem) ;]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#6) macilaci78 válasza elithun (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Documents and Settings mappát kerülöm, valamiért ellenszenves, inkább a D:/Dokumentumokat használom, azon belül van a gdrive is. Könnyebb az Office-ban beállítani az alapértelmezett mappát, mint másolgatni ide is, oda is.
Így legalább nem feszélyez a format C: parancs kiadása sem.

A sajtófotó amúgy vicces, uszkve 1 GB adatmennyiséget mutat, ami röhejesen kevés. Saved games, Pictures, egy rakás pdf (e-számla, bankkivonatok, okiratok szkenjei) azért kérik a helyet, ha valaki akkurátusan adminisztrálja a dolgait...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#7) szami777


szami777
addikt

Jó kezdeményezés, este ki is próbálom.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#8) Kékes525


Kékes525
félisten

Az ötlet nagyon jó, csak kérdés az, hogy milyen sebességgel érhető el?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#9) elithun válasza macilaci78 (#6) üzenetére


elithun
őstag

Én is más mappába toltam át a gdrive mappáját, de vannak projektjeim is, amik különféle mappákból futnak. Szívás volt mindig vagy parancsikonozni mindent, vagy másolgatni őket.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#10) enginev3.0 válasza Kékes525 (#8) üzenetére


enginev3.0
félisten

Te netedtől függ

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#11) Kékes525 válasza enginev3.0 (#10) üzenetére


Kékes525
félisten

A többi felhőné nem (mega vagy dropbox, ezeket használom), ezek elég lassúak, pedig a netem a leggyorsabb, amit a Telekom forgalmaz.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12) #41133696


#41133696
törölt tag

Az lenne az igazi, ha ezt így:

simán fel lehetne tolni, csak a C-ről csinálok biztonságit, különben TB-os méretű lenne, meg értelmetlen is, hiszen OneDrive-on ott van ami nem a C:-n található és fontos, a többi meg Steam, Origin, Uplay játék, amit maximum letöltök újból. De rendszer újratelepítéskor nem kell letölteni őket megint :)

[ Szerkesztve ]

(#13) nfsu17


nfsu17
veterán

Jó-jó, de én már nem tudom használni a drive-ot, mert teli van...mind2 fiókom.
100GB-al sem vagyok kisegítve.
1TB-ért meg nem fizetek ennyit, max ha felébe kerülne.
Marad a google photos korlátlan mennyiségben.
eddig jól működik. Viszont ide meg nem lehet mindent feltolni.
onedrive-ra meg nem akarok átköltözni, mert egy nyomorék mpg fájlt sem tud lejátszani weben.
de amúgy előfizetnék rá, csak az az igazság, hogy elég google függő lettem már (gmail, drive, photos, naptár, stb.) minden egy fiókból, nem kell össze vissza bejelentkezni, stb.

(#14) csako


csako
veterán

Office mellé van 1 TB OneDrive-om... nem mostanában fogok áttérni :D
De tetszik az alkotásuk :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#15) dzsidzsas


dzsidzsas
aktív tag

Megán hosszú ideje van ilyen. Ráadásul 50g, nálam éveket késtek.

https://rollerezz.blogspot.com/

(#16) Crafter32


Crafter32
őstag

Nem hiszek a felhőben. Félek tőle. Kicsit olyan, mint a bankszámla. Az néz bele aki csak akar szinte.
Vettem egy külső HDDt és lementettem a laptopról mindent.

(#17) Noxy válasza Crafter32 (#16) üzenetére


Noxy
veterán

Én meg egy 2 x 4 TB-s NAS-t Raid módban.
+ a backup meg a képek tovább mentődnek, egy másik helyen lévő uan ilyen NAS-ra.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#18) R a y


R a y
senior tag

Én elvagyok 2 PB-tal.. :D

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#19) kelna91 válasza R a y (#18) üzenetére


kelna91
senior tag

Jó, én általában úgy olvasom a kommenteket, hogy "ja, persze, ilyened van, leszarom", de most mégis felteszem a kérdést, hogy ezt mégis hogy? :D :C

(#20) R a y válasza kelna91 (#19) üzenetére


R a y
senior tag

ahova jártam fősulira ott mindenki kapott gmail-es emailcímeket, persze nem gmail.com végződéssel. De ezt elmondom ez a kodolányi, tehát nekem kodo.hu-s a vége.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#21) kelna91 válasza R a y (#20) üzenetére


kelna91
senior tag

Nem annyira a .hu végződésen akadtam fenn, hanem azon a 2 PB-on... :D Az honnan van? Ilyen csomagot nem is kínálnak...

(#22) .tnm


.tnm
addikt

"Mac számítógépeken, mind a PC-ken"

Kérlek legalább Ti ne vegyétek át a MS marketinget, ahol PC=Windows. Windows-ra van ez a feature, linux-ra pl. még google drive kliens sincs.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#23) kymera válasza kelna91 (#21) üzenetére


kymera
senior tag

Van saját backup szervere :D

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#24) vlevi


vlevi
nagyúr

Hát, nagyon félve fogom elővenni ezt a backup&snyc dolgot.
Eddig azért nem mentem a közelébe sem, mert nekem nincs rá szükségem. Tárhelyem sincs, hogy ennyi mindent lementsek. Néhányszáz megányi dolog van fenn a google driveon, képek nincsenek is. Ami volt az a picasán volt, de a picsa is megszűnt.
Nem szeretném odaadni a google-nak a teljes gépemet.

Igazából az a bajom, hogy mondják, hogy egyszerű, meg izé, de az utóbbi években azt vettem észre, hogy ami egyszerű, az azt jelenti, hogy sumák módon átveszi felettem a hatalmat úgy, hogy képtelenség átállítani, paraméterezni, vagy beavatkozni a működésébe.

Akkor én inkább a bonyolultat kérem, ahol van egy [x] arra, hogy yes, vagy no :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.