Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Ennyit tud csak a Microsoft?
Ki csinálják ezeket? Mert valszeg valami okos-majmok lehetnek csak... :O

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#2) #07746304


#07746304
törölt tag

5 napja adták ki. Elég hamar lett belőle hír :D

(#3) gézu válasza #07746304 (#2) üzenetére


gézu
őstag

Előbb meg kellett várni, hogy a frissítés után marad-e annyi működőképes gép a rendszerben, hogy érdemes legyen a hírt legyártani.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#4) bekes.andras


bekes.andras
tag

Nekem nagyjából háromoszor próbálkozott az Update-el, majd rendszeresen belefagyott, és jött a visszaállítás. Azóta fel sem kínálja, mint lehetőséget, és most sincs semmilyen frissítési lehetőség. Más gépeimen minden működik, de a 2TB-os CRUCIAL SSD-t, vagy magát a rendszert nem szereti... Az 500GB-os CRUCIAL SSD alapú rendszeren nem jelentkezett hiba.

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#5) ScomComputer válasza 7Heads Drago (#1) üzenetére


ScomComputer
veterán

Látom,te ilyen mindent tudó PH-s megmondó emberke vagy....PH! addikt... lol.. :P
:DDD

(#6) Taranti


Taranti
senior tag

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#7) zdanee


zdanee
őstag

Kösz, csak három gépet kellett a múlthéten helyrepofoznom. Minden féléves frissítést rettegve várok, valami mindig elb@szódik. Mindig.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#8) zzola válasza bekes.andras (#4) üzenetére


zzola
félisten

Nekem egy új M2-es Intel SSD van a gépben, de hiba nélkül lefutott a frissítés! Igaz, azóta már újra pakoltam a rendszert...

[ Szerkesztve ]

(#9) zol2 válasza zdanee (#7) üzenetére


zol2
tag

Miért nem tolod el a frissítéseket? A funkciófrissítést 365 nappal, míg a "minőségi" frissítéseket (muhaha) 35 nappal el lehet halasztani. Addig meg csak visszavonják/javítják a hibás frissítéseket...

[ Szerkesztve ]

(#10) t72killer válasza zdanee (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mondanám, hogy jó látni, hogy nem vagyok egyedül - de nem, nem jó látni:(. Én anniversary-n vagyok, nejem fall creators-on, még nyár elején tervezem felrakni ezt a mostanit, de még gondolkozok rajta. mindíg felmerül, h mennyire egyszerűbb és nyugisabb lenne egy linux disztró...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) YASKATIR válasza zdanee (#7) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

El lehet am halasztani a frissiteseket 1 egesz evvel...

[ Szerkesztve ]

(#12) Fjoe


Fjoe
tag

Már kezdtem örülni ennek a javításnak, mert nálam az áprilisi frissítés óta a HD sentintel 80%-os teljesítményt ír a Samsung 840 EVO SSD-mre, illetve hogy nincs bekapcsolva a TRIM funkció. A Samsung saját szoftvere szerint pedig engedélyezett a TRIM. Érdekes, ha a HD sentinelben nyomok egy újratesztelést, akkor felugrik 100%-ra és már engedélyezett a TRIM :)
Gondoltam ez a javítás hátha megoldja a problémát, de sajnos nem. :(

(#13) mepet válasza zdanee (#7) üzenetére


mepet
addikt

Túléljük, ha megjelenik egy felkiáltójel a devicemanagerben vagy ha elmegy a hang, vagy valami. De ez azért új volt, hogy el sem indul a windows tőle... Vagy legalábbis nekem új volt. :B

(#14) #95590400 válasza zol2 (#9) üzenetére


#95590400
törölt tag

mert egyszerűbb minden fórumot telesírni azzal, hogy szaramikroszoft...

(#15) haxiboy válasza Fjoe (#12) üzenetére


haxiboy
veterán

Miért nem nézed meg CMD-ből hogy mi a valódi helyzet?
HD Sentinel SSD-k esetén gyakran fals infókat ad.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#16) #71823360 válasza YASKATIR (#11) üzenetére


#71823360
törölt tag

Azt te csak hiszed.
Utoljára ezért frissítettem a melós gépeket, hogy ezt be tudjam állítani, mert gyakorlatilag minden hálózattal kapcsolatos dolog elszállt egy nagyobb frissítés után. Arról nem is beszélve, hogy általában beszámoló készítés vagy negyed év zárás körül szokta kitalálni a windows a frissítési szándékát, és ha rosszkor nyomsz entert munka közben egy előugró frissítő ablakra, akkor kb így jártál. Másodszori beállítás után már csak a szerver reklamál, de "szerencsére" azon nincs elegendő hely (20 GB eltűntnek lett nyilvánítva winfos szerint), így csak helyhiány miatt nem tudok frissíteni szöveg fogad úgy, hogy amúgy be van állítva az egy éves halasztás. Nem tudom milyen frissítést akar leszedni amire nem elég 8 GB, de ettől függetlenül örülnék ha a maradék 20 is előjönne.

[ Szerkesztve ]

(#17) DigitXT válasza t72killer (#10) üzenetére


DigitXT
félisten

Cégnél meg most akarnak átállni erre a bughalomra. Én maradnék a 7-nél, amíg
van rá support, feltétlenül, de hát nem én döntöm el. Lesz itt szopóka-nyalóka...

(#18) zdanee válasza zol2 (#9) üzenetére


zdanee
őstag

Köszönöm a sok választ: ezek nem saját gépek. Ezek olyan gépek, amikor este fél 11-kor a zuhany alól kirángat egy telefon, hogy "újraindult a gépem munka közben és holnapra kell minden és nem lehet bekapcsolni, át tudsz jönni?". Zsinórban 3x egy héten.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#19) t72killer válasza zdanee (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Válasz: "nyomj be egy liveCD/USB-t, megyek vissza zuhanyozni/asszonyt prücskölni/stb"

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) Fjoe válasza haxiboy (#15) üzenetére


Fjoe
tag

Megnéztem azt is, fsutil szerint a TRIM be van kapcsolva :) Csak az volt az érdekes, hogy az áprilisi tréfa frissítés előtt normálisan mutatta az értékeket a HDS, utána meg nem. Plusz nálam, amikor telepítés vagy frissítés miatt újra akarna indulni a rendszer, az újraindításnál "kifagy", vagyis csak homokórázik az újraindítás rendszerüzenet alatt. Teszteltem egyszer, másfél órán keresztül próbálkozott az újraindítással :D

(#21) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nagyon jók ezek a frissítések! :U

1803 telepítése után oda lett a hálózat, scan nem működik, legalábbis a samsung masina többé nem érhető el az easy document creatorral i/o hiba végett.

Máig nincs rá megoldás. :(

(#22) King Unique válasza Fjoe (#12) üzenetére


King Unique
titán

Azt inkább a HDS-ben kellene javítani, ami az 5.20.1 béta verzióban már megtörtént. De amúgy a téma topikjában is volt szó erről, meg hogy az adatok frissítése után automatikusan is helyreáll.

(#23) Milka 78 válasza Fjoe (#20) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nálam az 5.20-as HDS szintén inaktívnak itéli meg a Trim-et,míg cmd-ben okésnak tűnik (Intel 600p).

King Unique : :R

[ Szerkesztve ]

(#24) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

Nem tudjatok veletlenul hogy a tavoli asztal hiba javitva lett?
Win10 vs Win 7 nem muxik a frissites ota es a hibara amit kiir nem talalok semmi megoldast mar vagy 3 hete.
Koszi

[ Szerkesztve ]

(#25) zdanee válasza t72killer (#19) üzenetére


zdanee
őstag

Igen, én is szeretem az IT Crowd-ot meg a Pokoli operátor naplóját, de ügye tudod, hogy azok szatírák és nem útmutatók? :)

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#26) FlashLed


FlashLed
senior tag

Pokolian jó amit a Microsoft csinál, ... :R :C

The Mechanic

(#27) bobalazs válasza Taranti (#6) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

;]

(#28) tecsu válasza FlashLed (#26) üzenetére


tecsu
addikt

:DD

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#29) Tazsam01


Tazsam01
tag

A legutóbbi frissítés óta miután felkelltem a gépet alvó módból még az egér is beakad 3 secenként 1 secre. Mindezt úgy hogy a windows szerint gyakorlatilag semmi sem használja a rendszert lemezek 1%on memó 30%körül cpu 2% körül.... Én meg nézek rá, hogy akkor mi lenne ha működnél, ha már így ráérsz...

(#30) t72killer válasza zdanee (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DDD . Pedig...

Jó kis társaság gyűlt itt össze, látom. Korábbi frissítéseknél inkább az volt a tapasztalatom, hogy leírom a sirámaimat az adott topikba (pendrive-ra kékhalál-sorozat) - amire jön tucatnyi lehurrogás, hogy biztos bennem van a hiba, nem kerestem újabb drivert, stb, enyhébb esetben biztos az intel a ludas.

Elég obszcén, de a nejem egy fontos projektzárás előtt most 3 hónapra full letiltotta a frissítéseket, semmi szüksége rendszerösszeomlásra, vagy akár idegeskedésre. (persze backupolni nem backupol normálisan:((()

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) negyedes


negyedes
addikt

remelhetoleg jvaitja a hibat, mert a mult heten jott egy tobb 10 lepedos masineria a gyartosorra persze win 10el es BSOD dobb minden egyes updatenel. :W

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#32) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Két hetet kellett várni a megmentő patchre? :Y

(#33) t72killer válasza Steve_Brown (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdés, hogy valóban megmentő-e, azaz a fentebb felhozott kb tucatnyi problémát mindet orvosolják-e? Egy db hotfix-el kétlem:U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) warrior93 válasza #71823360 (#16) üzenetére


warrior93
tag

Daily backup és pótlaptop, max 1 óra alatt előző napival lehet folytatni.
Persze itt még W7/8.1 fut.
Üdv. Egy könyvelőirodarendszergazda :D

Üdv. Woules

(#35) King Unique válasza t72killer (#30) üzenetére


King Unique
titán

Azért az elég érdekes, hogy még mindig 1607-et használsz, holott korábban azzal spammelted tele a fórumot, hogy nálad annál BSOD stb. van... Ami leginkább driveres probléma miatt lehetett. Na meg annak már a támogatása is megszűnt idén áprilisban... :Y Igaz az Enterprise és Education kiadásoknál biztosítanak még további 6 hónap karbantartást.

[ Szerkesztve ]

(#36) t72killer válasza King Unique (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lusta voltam újabb nagyfrissítést felrakni, inkább minimalizáltam az USB-használatot azon a gépen. De ha kicsit ráérek, ezt a mostani verziót felrakom, meglássuk hányadán állunk - és majd nyomhatom a spamet a 1803-ról:P

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) #71823360 válasza warrior93 (#34) üzenetére


#71823360
törölt tag

Bár ez sosem volt a szakterületem, de mivel gyakorlatilag mindenes vagyok (házi- és rendszergizda is), így az ilyenekkel is foglalkozhatok.

Feltételezem, hogy láttál már könyvelőt dolgozni, és sokszor egy másodperc alatt 5-6x is megnyomjuk az entert (pl.: esemény könyvelés). Ha ilyenkor dobja be a frissítő ablakot, és mondjuk határidő napja van, akkor izélhatom az előző napi felhő mentésem. Pótszerver van még az előző win 7-es velociraptorral, de határidő napján egy ilyen szituáció esetén szerintem esélytelen lennék.

Win 7-ről muszáj volt váltani, mert szándékosan kinyírta az update-errel a picipuha (azóta már win 7 topik összefoglalóban szerepel), és melós gépeknél fontosnak tartottam a biztonsági frissítéseket. Gyakorlatilag használhatatlanná tette az MS a 2 magos nem ssd-s gépeket, és alapvetően 2 magnál nem kell több a kevés szálkezelés miatt (Kulcs-Soft), inkább "magas" IPC volt fontos (kliensek sandy G870, szerver i3-2130. 3 fázisú tápellátás miatt magas órajelű 65 wattos procikat preferálom).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.