Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

300as amd alaplapok mellé használható vajon?

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#2) Madárpók válasza DraXoN (#1) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Persze, csak meg kell venni a szoftvert.

(#3) #16939776 válasza Madárpók (#2) üzenetére


#16939776
törölt tag

Meg olyan hardvert HDD+SSD ami alapból gyors.

[ Szerkesztve ]

(#4) Tyrel


Tyrel
őstag

Ez a gyakorlatban mit csinál?

Eddig azt hittem hogy kb. olyan mint egy SSHD, csak két külön meghajtóból oldja meg ugyan azt, esetleg hatékonyabban is... igazán voltak már erre szoftveres megoldások régebben is.

De mi az a FuzeRAM? Mi köze ennek az egésznek az RAM-hoz?

Na szóval nem egy nagy HDD elé lehet vele bekötni gyorsítótárnak egy kis SSD-t? Mi neki a logikája?

Turenkarn

(#5) Madárpók válasza Tyrel (#4) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Hasonló a működési elve mint egy SSHD-nak, csak te válogatod össze, hogy milyen hardverekből álljon, SATA SSD+HDD, NVMe SSD + HDD, NVMe SSD + SATA SSD, stb.

A másik különbség, a sima cache megoldással szemben, hogy itt a kapacitások összeadódnak, ugyanis amit áthelyez a gyorsabb drivera, arról nem tart fenn még egy példányt a lassabb eszközön.
A RAM dolog pedig annyi, hogy el lehet különíteni egy szeletet (pl. 2GB) a RAM-ból amibe rendszerindítás után automatikusan becacheli a leggyakrabban használt dolgokat.

(#6) Tyrel válasza Madárpók (#5) üzenetére


Tyrel
őstag

Oh, értem... köszi

Hm, végül is nem rossz cucc de kicsit feleslegesnek érzem otthoni környezetben, most már... Mikor még sokkal kisebbek és drágábbak voltak az SSD-k, akkor jobb lett volna.

Szerverparkokban viszont egy kifejezetten f*sza cucc lehet, már ha valamilyen szinten azért reduncanciára is képes.

Turenkarn

(#7) NandoXXL válasza Madárpók (#5) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Van valami adatvédelem is benne, vagy ha elszáll az ssd akkor annyi :DDD?

(#8) Legyes


Legyes
tag

Nekem X370-en megy SSD+HDD kombóban. A tapasztalatok vegyesek, de az első telepítés óta frissült 2x is és egyre jobb. Őrült gyorsulásra senki se számítson, de gamingben van értelme, ha az ember nem akarja a sokszáz GB cuccot drága SSD-n tárolni. Boot meghajtóként szerintem nincs értelme.

-=LeGyEs=-

(#9) MSI.Navi válasza NandoXXL (#7) üzenetére


MSI.Navi
tag

Az adatok védelmét szerintem a felhasználó kötelessége megvédeni, a HDD, SSD -k mellé sem osztanak adatvédelmet.

(#10) sztojo


sztojo
csendes tag

Most nem akarom fikázni a dolgot, de milyen összehasonlítás ez már? :)

Összehasonlítanak egy hagyományos 7200-as vinyót egy SSD+7200 vinyó párossal.
Gondolom az oprendszer az SSD-t, Wow az SSD-n...

Az egyetlen dolog amiben az előnyét látom az az összevont tárhely.

sztojo

(#11) MSI.Navi válasza sztojo (#10) üzenetére


MSI.Navi
tag

Ez nem így működik olvass utána, pont az a lényeg hogy 1-2 TB játékot is tarthatsz HDD -n és mégis gyorsan indul egy 125GB SSD segítségével.

(#12) Purple_46


Purple_46
tag

Érdekes cikk volt, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#13) Tyrel válasza sztojo (#10) üzenetére


Tyrel
őstag

Nem dedikáltan van az SSD-n, a két meghajtó a Windowsban egynek látszik, a FuzeDrive dönti el szoftveresen hogy melyik file-t melyik meghajtón tartja.

Az összehasonlítás egyébként tényleg nagyon ratyi, de nem az SSD miatt, hanem azért mert a 2 HDD nemhogy nem tök egyformák, de még erősen más kategóriából is vannak. A FuzeDrive-os gép HDD-je az SSD nélkül is érezhetően gyorsabb lenne a másiknál.

Turenkarn

(#14) sztojo válasza MSI.Navi (#11) üzenetére


sztojo
csendes tag

Értem én, hogy miként működik :D
De ennyi pénzért fejben is el tudom dönteni mit hova tegyek és veszek egy SSD-t inkább :)

sztojo

(#15) MSI.Navi válasza sztojo (#14) üzenetére


MSI.Navi
tag

Látom még mindig nem érted, semmit sem kell másolgatni:

A vállalat szerint az Enmotus FuzeDrive for AMD Ryzen segítéségével biztosítani akarják az egyszerű és gyors adattárolást, méghozzá anélkül, hogy rendkívül drága SSD-kkel kellene felszerelni az adott gépet, vagy a meghajtók között másolgatni kellene az egyes adatokat, hogy azok esetlegesen gyorsabban töltődjenek be.

(#16) chris-v


chris-v
senior tag

Otthonra: 2x SSD - RAID0
Költséghatékony és gyors :))

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#17) Mr. Spock válasza Purple_46 (#12) üzenetére


Mr. Spock
kezdő

+1 :K

(#18) FefeeX válasza chris-v (#16) üzenetére


FefeeX
veterán

A WoW sima SSD-ről sem tölt úgy, ahogy nála betöltött... Ez itt a RAM ügyeskedéssel együtt fut így, még a 2x-es szorzót tekintve is, és így is túl hihetetlen amúgy.
Szóval ehhez képest a sima SSD raid is töltene egy darabig...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.