Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Quasi_modo válasza rtzmp (#47) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

ehetne egy link a táblázat fejlécében az eddig mért értékekre (összes) telefononként táblázatos formában,
+1. Ezt én is támogatom.

valami

(#52) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Örülök az ilyen extráknak, ezek teszik az oldalt még profibbá. :R

Finn the human

(#53) joey04 válasza Chosen (#49) üzenetére


joey04
titán

Ez a sunlight contrast nekem bűzlik. Vegyünk 3 olyan készüléket, amivel volt tapasztalatom napfényben és a listán van. S4, i5, és 808. A 808 nagyon szar, annál az s4 is jobban látható, nem tudom mit keres a lista élén. az i5 pedig valóban jobb az s4-nél, de a lista alapján nem sokkal, a valóságban viszont ég és föld a különbség az iPhone javára. Valamint ez a légrés is kérdéses, mert pl az LG az Optimus G óta használja a Zerogap touch technológiát, aminek elvileg pont az a lényege, hogy kb nincs légrés, csökkenti a tükröződést. Ehhez képest a G2 igen hátul van a sorban, pedig elvileg abban is alkalmazzák, és alapból is magas a max fényerő.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#54) Quasi_modo válasza joey04 (#53) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ne sértődj meg, de ha te a 808-at nem látod napfényben akkor szemorvosra van szükséged.
És nem azért, hogy védjem a hazait. egyszerűen jól látható és kész. ez persze nem azt jelenti, hogy nincs jobb napfényben, mert van.

valami

(#55) Chosen válasza joey04 (#53) üzenetére


Chosen
addikt

Én is észrevettem már, hogy van olyan ahol nem stimmel, de úgy ~80-90%-ban helyes a mérésük. Displaymate-féle reflectance a biztos, abban nem lehet tévedni, csak ők kevés készüléket mértek le. Légrésen kívül lehet még touch layer is, ahogy említik az egyik tesztben. Hiába nincs LG-nél légrés, ha nem integrálták a kijelzőbe a digitizert, akkor hasonló minőségromlás lehet a végeredmény. i5-nél pl a kijelzőbe van integrálva és no air gap, ezért szerepel jól mindenhol. 808-ról nem nyilatkozom, nem láttam napon, ahogy S4-et sem.

[ Szerkesztve ]

(#56) Eli577 válasza joey04 (#53) üzenetére


Eli577
senior tag

Igen, ezt a minap pont a Z1 topikban tárgyaltuk. Az amoledekrol ugye közismert, hogy gyengébb a láthatóságuk napfényben, mégis a lista elején vannak. Nem teljesen világos.

(#57) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

Na ezt már kellett!
Én örülök neki! :)

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#58) joey04 válasza Chosen (#55) üzenetére


joey04
titán

Ennek a zero gap dolognak majd valami lg szakértő utánanéz, de mindenhol azzal reklámozták, hogy milyen marha jó a láthatóság szabadban. Az a baj, hogy G-t nem láttam csak boltokban és szobában pár ismerősnél, így nincs vele tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#59) Necc válasza beccyboy (#35) üzenetére


Necc
addikt

"...az olyan körülírások, mint pl a "napfényben nehezen olvasható" helyett lesznek mérőszámok is..."

...amik ugyanugy nem fognak semmit se erni, mert a napfenyben valo olvashatosagot nem az fogja meghatarozni, hogy a kijelzo izombol letolja a nap fenyerejet, hanem az, hogy az adott felulet mennyire tukrozodik.

Mas: velemenyem szerint ezek a meromuszeres vizsgalatok nem lesznek mindig pontosak, vannak olyan keszulekek, amik maximumra tolt fenyero mellett is visszaveszik a fenyerot. Eleg csak egy iranyitott fenyu zseblampaval megvilagitani a fenyero erzekelo szenzort, es valamennyi keszulek eseten meg fog ugrani a kijelzo fenyereje, de vannak olyan szoftverek (pl. android eseten a quickpic) amik felul tudjak biralni (megint csak tobb-kevesebb sikerrel) a fenyerot a tenyleges maximumra.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#60) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Ha már mértek, akkor az alapfogalmakat tisztába kellene rakni.

A cd/m2 a fénysűrűség mértékegysége, szóval nehezen lehet vele fényerőt jellemezni.

Tudom, hogy a köznyelvben a fényerő szó terjedt el, de mértékegységgel és műszerrel körítve akkor is hülyén hangzik egy mondatban. Azért, mert a fényerő szintén fénytani mennyiség, már "foglalt".

"Vettem egy új tolómérőt, megmértem az összes labdám átmérőjét, rendre 3, 5 és 7kg-osak voltak."

Köznyelvi szavakat használva a felület "fényessége" sokkal jobban leírja a fénysúrűség fogalmát.

[ Szerkesztve ]

(#61) tipuka válasza Bog (#27) üzenetére


tipuka
addikt

Ez remek, már vártam egy ilyen bejelentést! :R Hajrá a fiúk, a hangminőséges dolog se lenne rossz. :P :C

[ Szerkesztve ]

(#62) Pantal válasza rtzmp (#47) üzenetére


Pantal
senior tag

+1

(#63) Lavar


Lavar
aktív tag

Kiváló! :C :R

(#64) Ali G.


Ali G.
senior tag

ez egész jó ötlet :D

(#65) HuMarc


HuMarc
addikt

Az a 0 nit nem rossz :D

(#66) HawerKing


HawerKing
őstag

hasznos bővülés :C

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#67) zombinyul válasza Eli577 (#50) üzenetére


zombinyul
addikt

Igen, nekem is foltos minimalisan a kepe fakete hatternel. :D
De meg mindig az amiledek vannak legkozelebb a 0-hoz.
Koszonjuk Uraim a faradtsagos munkat, igy tovabb. A vegen eljutunk odaig, hogy egy teszt is tokeletes tampontot adhat egy telefon milyensegerol, az irany helyes. Kivancsian varom a kovetkezo teszteket is!

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#68) ikormos válasza beccyboy (#35) üzenetére


ikormos
csendes tag

Biztos, hogy mindig a nagyobb fényerőt nyújtó képernyő olvasható jobban napfényben?
Nincs itt elvi különbség is pl az amoled és a tft között? Tükröződés?
KI
(most látom, ez már többekben felmerült)

[ Szerkesztve ]

(#69) Quasi_modo válasza ikormos (#68) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Biztos, hogy mindig a nagyobb fényerőt nyújtó képernyő olvasható jobban napfényben?
Nem.

valami

(#70) CaptainHomer


CaptainHomer
csendes tag

Remek fejlesztés! :C

(#71) thxer


thxer
aktív tag

A Windows Phone-t még így se nagyon lehet lemérni, ugyanis sötétben az automatikus érték alacsonyabbra állítja a fényerőt, mint a kicsi beállítás, napfényben pedig magassabra, mint a nagy.

(#72) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Szuper! Biztosan sokakat nem érdekel, de engem nagyon is! :K

(#73) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Jó ez az LG IPS. :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#74) Zozicsek


Zozicsek
tag

Sziasztok!

Csak futólag olvastam végig a bejegyzést, de lenne egy kommentem a színhőmérséklethez, csak a korrektség végett: alapvetően a kelvin fokban (K) leírt színhőmérséklet itt azt jelenti, hogy a megjelenítő fehér színe milyen színhőmérsékletű. Megjelenítőknél 6500 kelvin (D65) szokott a cél lenni, bár az elméleti tökéletesen neutrális fehér az 5000 kelvin (D50). Ennél a mérésnél az eltérés lényegében azt jelenti, hogy ha a mért érték 6500-nál nagyobb, akkor a kijelző által megjelenített fehér kékebb (hidegebb) a célnál, ha kisebb 6500-nál, akkor sárgább (melegebb).

Zárójelben teszem hozzá, hogy az Eye-one Display 2 hivatalosan semmilyen LEDes kijelző mérésére (de legalábbis kalibrálására biztosan) nem alkalmas.

"Nice to meet you, Rose. Run for your life!" - Doctor Who

(#75) madgie válasza Zozicsek (#74) üzenetére


madgie
titán

Méréssel nincs gond, fehéregyensúlyt jól mér plazmán, LED-en, wide gamut kijelzőn... a kalibrálás már valóban nem megy igazán neki ilyenkor.

(#76) crey válasza madgie (#75) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Szerencsére nem is kell kalibrálásra használni az MA-n, csak mérésre :)

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#77) madgie válasza crey (#76) üzenetére


madgie
titán

:K

(#78) Cece04


Cece04
tag

Jó hír, minél több szempont, annál jobb :)

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#79) Coq


Coq
aktív tag

Ez jo lesz ! :K

(#80) csakegyjoci válasza Plazmacucci (#13) üzenetére


csakegyjoci
tag

Szerintem egyáltalán nem. Gyönyörű képet adnak le Super AMOLED kijelzővel és a betekintési szögük is jó. :C

(#81) falijja


falijja
őstag

Ennek igazán örülök az egyik leghasznosabb eleme lett számomra a tesztekben.... :R

(#82) helixP válasza Plazmacucci (#13) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszönjük Emese. Mindenki képes volt szakmailag hozzászólni, Neked ez sikerült.

(#83) gabancs


gabancs
addikt

Ulagosan nem lehetne megmérni a Huawei P6-ot?

(#84) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Galaxy SIII-ról tudunk valami infót? :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#85) ollie válasza SpongyaBob (#84) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, a Samsung csúcsmobiljaként jelent meg. :DDD

***

(#86) SpongyaBob válasza ollie (#85) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Igazán köszi :R

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#87) Chosen válasza SpongyaBob (#84) üzenetére


Chosen
addikt

Itt mindent megtalálsz róla, csak sokat görgess lefelé.

(#88) SpongyaBob válasza Chosen (#87) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszönöm, ez igazán hasznos link :K :R

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#89) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Én jó ötletnek tartanám a legalacsonyabb értéken is mérni, hogy milyen tartományok között lehet állitani. Talán, a min. fényerő egyik telefonnál sem kikapcs. Az én Lumia 820-amnak a legkisebb fényerőn is kisüti a szemem este, míg a most vásárolt LG L90 D410 telefonomat szinte nulla fényerőre le lehet húzni, ami sokkal kellemesebb. Az én szememben hasznos lenne. Illetve jó lenne feltüntetni a táblázatban egy intervallumot, hogy Magyarország területén a nyár napsütésben kb. milyen fényerő kell, hogy ne kelljen árnyékot keresni. Tudom, hogy a tükröződés is befolyásolja, de ezért elég lenne egy tartomány. Vagy ami kicsit költségesebb, hogy lenne egy tesztasztal egy nyári napsütést szimuláló fényforrással. Ezzel aztán egyediek lennétek a piacon!

Jevons paradox

(#90) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Kibővítem véleményem:
Most, hogy már többet haszmáltam az Lg L90 Dual telómat elmondhatom, hogy hiába van a tesztetek szerint az LG L90 telónak jó fényereje, a mostani napfényes napokon 100% fényerő mellett is harmatos. Nyáron majd az árnyékot is kereshetem... Szóval a teszt eredményességével kapcsolatban csalódott vagyok. Gyakorlati szempontból a fényerőt jelenlegi séma szerint mérni értelmetlen.
LG L90: 408 nit -forrás-
Lumia 820: 321 nit forrás-
A Lumia 820 nyáron, a legnagyobb napsütésben is tökéletesen látható volt.

Jevons paradox

(#91) Rusi válasza Aprósólyom (#90) üzenetére


Rusi
senior tag

Azon "apró" különbség felett elsiklottál, hogy a Lumia 820 AMOLED kijelzős (ClearBlack), ami önmagában, a technológiájából adódóan sokkal jobban látható napfényben, és nem kell hozzá brutál fényerő sem. A normál IPS és egyéb LCD panelek között is nagy különbségek adódhatnak napfényes láthatóságnál, ami nem feltétlen áll egyenes arányosságban a maximális fényerővel. Pl. az OGS (One Glass Solution) is sokat segít a nem AMOLED kijelzőknél, mivel itt az üveglap, az érintőfelület és maga a kijelző között nincsenek légrések, ezzel jóval kisebb a tükröződés, ami önmagában javítja a láthatóságot. Az LG-nél a True HD/Full HD/Quad HD IPS panelek szoktak a legjobbak lenni, az L90-ben csak "sima" IPS van (az L65 is IPS, de annak még a betekintési szöge is borzalmas), de mondjuk egy G Pro 2 (True IPS+ panel) teljesen patent.

Mobilaréna (2010-2017)

(#92) B.i.L


B.i.L
senior tag

Sziasztok!Érdekel,hogy esetleg táblázatban is szerepelnek a tesztben lévő készülék/értékek?Pusztán a kiváncsiság hajt,hogy hogyan alakul az un:"fényerő" az idők folyamán...

Horgászni mentem...B.i.L

(#93) Aprósólyom válasza Rusi (#91) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Igaz, de ezt nem tudtam. Valószínű nem vagyok vele egyedül. És a napfényben való láthatóság közel sem egyértelmű dolog, ahogy írtad is. Én szívesen támogatnám anyagilag is a sztorit, hogy megfelelő eszközöket vegyetek rá.
GSMarena-n olvasható felületesen, hogyan csinálják ők: [link]
Ha már a tesztek... a telefonok akkutesztjeit is jó lenne sablonosítani, mert azok is inkább benyomás alapján állnak össze.

Jevons paradox

(#94) Fred23


Fred23
nagyúr

Nem lehetne tovább bővíteni a méréseket? Akár képekkel kiegészítve. Például lehetne fényerő eloszlás, színpontosság, színtér mérés -és akár a készülék kijelzőjének legjobbra kalibrált állapotában, azt megmutatva!

Most néztem például az XZ2 Compact tesztjét NOTEBOOKCHECK-en, és ettől a képtől például összenyálaztam a monitort:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.