Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Jó sokat kell rá várni, mondjuk nem bántam meg, hogy b450-et vettem. 3 évet biztos kihúz ez is.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#2) Televan74


Televan74
nagyúr

Ez meg minek. Chipset még nem támogatja a PCI Exp. 4.0 -t.Ez akkor nem különbözik attól a megoldástól hogy a gyártók bios frissítés után CPU -ból szerették volna engedélyezni a PCI Exp. 4.0 -át,ahol az lehetséges.Inkább vennék egy X470 -et,mind ezt. Várjuk inkább a B650 -et.

B450 -ről abszolút nem éri meg váltani. Pont én vagyok az a vásárlói réteg akit a PCI Exp. 4.0 -val nem kellene bolondítani. Mert nekünk aztán fontos a 4.0 -ás sebessége.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) Stan648


Stan648
tag

Tavaly 2019 végére illetve 2020 elejére ígérték.
Ebben a cikkben meg nincs megemlítve, hogy mikor jön. Csak a cím utal rá, hogy már talán nincs messze. ;]
Végén még előbb lesz Ryzen 4000-es széria X670-el, mint B550.

[ Szerkesztve ]

7600X + A620 + 32GB DDR5 + RX 6700 XT

(#4) Televan74 válasza Stan648 (#3) üzenetére


Televan74
nagyúr

X670 -n prémium áron! ;] A jobban felszerelt X570 -es lapok is 100.000 Ft + kategória.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) Cifu válasza Televan74 (#2) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez meg minek. Chipset még nem támogatja a PCI Exp. 4.0 -t.Ez akkor nem különbözik attól a megoldástól hogy a gyártók bios frissítés után CPU -ból szerették volna engedélyezni a PCI Exp. 4.0 -át,ahol az lehetséges.

Én is ezen gondolkodtam. Ha az AMD engedte volna az alaplapgyártóknak, hogy a felső PCI-Express x16-os csatin Gen4-es elérés legyen a 400-as szérián, akkor ez teljesen okafogyott lenne minden szempontból. Így sincs sok értelme, teszem hozzá...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) kovsol válasza Televan74 (#2) üzenetére


kovsol
titán

"Ez meg minek."
"B450 -ről abszolút nem éri meg váltani. "
Aztán szerinted ezt azért adják ki, hogy alaplapot cseréljenek az emberek? Nem. Ez arra van, hogy aki majd később vesz 3/4xxx procikat legyen neki nagyobb választási lehetősége.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7) Ribi válasza Cifu (#5) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mivel nem volt lap erre hitelesítve, ezért lehettek volna gondok.
Nem lehet csak úgy engedélyezni. Aztán ha random fagyások vannak akkor így jártál?

[ Szerkesztve ]

(#8) Cifu válasza Ribi (#7) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ezt már anno kitárgyaltuk. Az ASUS konkrétan nagyon szép ki táblázatot adott ki, hogy mely alaplapjainál mely csatlakozókon mekkora sebesség érhető el.

Szóval lett volna rá mód. Az AMD viszont fűnyíróelven fogta, és elkaszálta az egész koncepciót... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9) Ribi válasza Cifu (#8) üzenetére


Ribi
nagyúr

Azért én megnéztem volna hosszabb teszteket és hogy mennyi ami ténylegesen hiba nélkül viszi is.
Meg vicces, hogy pont a hájend lapokon nem megy.

(#10) Cifu válasza Ribi (#9) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hát pont ez az. Az ASUS alaposan letesztelte és szégyen nélkül megmutatta, hogy mely lapjain lehet és melyeken nem lehet kihasználni a Gen4-es PCI-Expresst. Az AMD viszont meg se adta az esélyt, hogy az alaplapgyártók éljenek a lehetőséggel...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11) Komplikato válasza Ribi (#9) üzenetére


Komplikato
veterán

Anno Intelnél volt olyan, hogy amikor a Core 2 kijött, pont aktuális csúcs chipsetes lapok nem tudták, mert azok még nem olyan VRM-el jöttek ki. Aztán hasonló volt anno az LX chipset is, akik értettek hozzá, megvárták a BX chipsetet, normális AGP -vel.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#12) Reggie0 válasza Ribi (#7) üzenetére


Reggie0
félisten

Miert, a tuningot hogy engedelyezik? Ezt is lehet pont ugy hozzaferhetove tenni. Nem erre lett gyartva, sajat feleloseg kihasznalni.

(#13) Dragon3000 válasza Televan74 (#2) üzenetére


Dragon3000
veterán

X470-nel ellentétben itt legalább a chipset, pci-e 3.0-t oszt tovább és nem 2.0-t.

[ Szerkesztve ]

(#14) bullboy válasza Cifu (#10) üzenetére


bullboy
tag

Én meg jártamban-keltemben mibe akadtam? Így, hogy eldöntöttem, WoT-ozni elég lesz egy A320 egy 1600AF-el..
Dobtam egy hátast. Meg láttam más videókat is (asszem szintén zsizsabájt lappal) , hogyan engedélyezzük B450-es lapon. Szal nem lehetetlen.
Az A320-on a srác le is teszteli a videó végén, mekkora a növekmény 3.0 -> 4.0-ra. XT5700(XT?) az alany.

(#15) Cifu válasza bullboy (#14) üzenetére


Cifu
nagyúr

Wow... :Y

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#16) Reggie0 válasza bullboy (#14) üzenetére


Reggie0
félisten

Amugy a videoban az az allitas, hogy a kezeben levo kartya a kettobol az egyik tipus, ami tamogatja a gen 4-et max a videokartya kategorian belul igaz.

(#17) Dragon3000 válasza Reggie0 (#16) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mivel tavalyi a videó, így akkor még lehet, hogy minden kártyát nézve igaz volt.

(#14) bullboy
Ettől függetlenül nem vennék komolyan cpu alá a320-at a gyenge vrm rész miatt, amit szoktak az ilyen lapokra tenni.

(#18) bullboy válasza Reggie0 (#16) üzenetére


bullboy
tag

Az bőven elég, ha hihetünk neki, hogy az az egy az 4.0-ás zsuga.
S majd 2x annyit tolt 4.0-n mint 3.0-n.

[ Szerkesztve ]

(#19) bullboy válasza Dragon3000 (#17) üzenetére


bullboy
tag

1600AF mellé a 6 fázisu VRM-es Gigabyte bőőven de bőven fasza. Ha eladod 1-2 éven bellül , akkor a bukó is minimális.
Van olyan videó, ahol A320-ba tett egy R5 3600X-et a fickó + 2080Ti. Ugyan azt tudta, mint a szintén ugyan azon tesztben szereplő X570-ben. Keress rá.
Akkor minek adjak ki több mint 3x annyit, ha a vége ugyan annyi FPS? S mind2 elavul egy idő után. Ha az A520-ak is tudni fogják ugyan azt 40$/16.000huf körül (mint az A320), akkor best buy lesz az is. Uff.

(#20) Reggie0 válasza Dragon3000 (#17) üzenetére


Reggie0
félisten

Biztos nem, mar joval a video es annak a gpunak megjelenese elott volt pcie4-es fpga kartyam.

(#21) Dragon3000 válasza bullboy (#19) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nagyon szeretem, amikor az ember leírja, hogy nem venné meg a legszarabbat, akkor mindig ilyen számok jönnek kétszer háromszor vagy akár ötször drágább.... Ha olcsón kell, akkor a b350/b450-ből vannak jók, amik csak pár ezerrel kerülnek többe, így a túlzó háromszor többe kerül hülyeséget el kellene felejteni.

(#22) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Végső soron úgyis az árazás fog dönteni, de nem hiszem, hogy akár az X470-hez képest is valami kedvezőre számíthatnánk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.