Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HawerKing


HawerKing
őstag

Mint Tab S2 (8) tulaj kivancsi leszek a bemutatora, de ezt a nagy kijelzo meretet ilyen keparanyal nemtudnam megszokni, a 8" pont tokeletes :DDD

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#2) nkmedve


nkmedve
őstag

"Tab S3 vékonyabb lesz elődjénél"

Ezt nem kéne, már az S2 is messze túl vékony, néha félek hogy kettétörik. Persze igy akkor egy normális akku nem fér bele, fog az S3 is hozni kb. 4 órás SOT-t s annyi. Nem jó irány...

(#3) AS


AS
félisten

Ha S820 lesz benne akkor veszem is :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#4) Fred23


Fred23
nagyúr

Biztosan érdekelt pár embert ez a hír is... -de az S8 bejelentése azért tán mégis jobb lett volna! :D

(#5) moleculez válasza Fred23 (#4) üzenetére


moleculez
veterán

Főleg mindennap...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#6) sid87 válasza nkmedve (#2) üzenetére


sid87
senior tag

Imádom, hogy olyan vékony, mint egy lap érzésre. Alig van súlya.

Én 6 óra+ kijelző időt érek el vele.

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#7) nkmedve válasza sid87 (#6) üzenetére


nkmedve
őstag

Persze jó az ha könnyű, de a mostani változatok a kamera kidudorodásán kívül mindössze 5.6mm vastagok, ennél jobban vékonyitani szerintem fölösleges.

Nálam a 8"-os változatnál alacsony fényerőn 4-5 óra kijelző idő már elég jónak számit (ez nem játék alatt, hanem böngészés, youtube, facebook, stb.). Kb. ez az egyetlen bajom vele, a gyenge akku. Persze ez használattól függ, de szerintem semmiképp nem lesz jó ha csökken az akku kapacitása (megint, mert ugye már egyszer csökkent a Tab S és S2 között)..

(#8) Izzé


Izzé
őstag

Most már ideje lenne az első szériának is utódot kapnia. Nem értem minek erőétetik a 4:3 képarányt, a tabletek 90%-a ilyen. A Tab S tudott valami mást mutatni, de a 2 és úgy fest most a 3, csak beállt a sorba....

(#9) Eugene Roe válasza Izzé (#8) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Ha a 4:3 120 ezer lenne, a szélevásznú pedig ugyanazzal a hardverrel és külsővel 80 ezer, még akkor is a 4:3-at választanám. Szerintem csak és kizárólag filmnézésnél lenne előny, de minek az egérmozi? Nálunk két emberre van 2 pc, 1 tv, 1 tablet. Utazáskormeg vagy plantsvszombies, vagy youtube, vagy könyv.

Munkára lehet jobb a széles, de nem tudom ki dolgozik tableten, ha 200-ért vehet használt macbook airt is, vagy 500-ért újat "úgy is kitermeli" alapon. Mi az amihez sokkal jobb a széles képarány?

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#10) Izzé válasza Eugene Roe (#9) üzenetére


Izzé
őstag

A filmnézés. Egérmozinak meg ne nevezzük, mert azt a távolság dönti el. egy tabletet nem 1m-ről szoktak nézni. Itthon is van egy 127cm-es, meg egy 82cm-es tv, +1 monitor, de az amoled miatt labdába se rúgnak a tablet mellett. Tartalomfogyasztásra ja jobb a 4:3, filmnézésre viszont abszolút alkalmatlan, míg a 16:10 tökéletes filmre és netezni is fasza.

(#11) nkmedve válasza Izzé (#10) üzenetére


nkmedve
őstag

"4:3, filmnézésre viszont abszolút alkalmatlan"

Már miért lenne alkalmatlan? Kicsivel kissebb a hasznos felület, és nagyobb alul-felül a fekete rész (ami AMOLED-nél sokkal kevésbé zavaró mint LCD-nél). Akinek 10" 4:3 nem elég filmezésre annak 16:10 sem lesz az, nincs az az egetverő különbség.

(#12) Izzé válasza nkmedve (#11) üzenetére


Izzé
őstag

Volt 4:3 tabom és nagyon zavaró volt filmezni vele. Ha nem akartam egy keskeny sávot lesni, olyan szinten kellett belenagyítani, hogy a két széléről nagyon sok értékes részlet tűnt el. Hidd el, nekem és még sok emberkének kell hozzá a 16:10 és /pill nincs alternatívája tab s-nek ha váltani szeretnénk. Léteznek utóbbi képaránnyal tabok, de olyan ami oled lenne nincs.

(#13) nkmedve válasza Izzé (#12) üzenetére


nkmedve
őstag

Én nem mondom, hogy nem jobb a 16:10 erre a célra, csak azt hogy a 4:3 semmiképp nem alkalmatlan. Egy azonos átmérőjű (mondjuk 9.7") képernyőnél a 4:3 és 16:10 között kb. 1.5cm különbség van szélességben, kevesebb mint 10%. A Tab S esetén inkább azért erződik jobban a különbség, mert annak alapból nagyobb átmérője van (10.5 vs 9.7) nem elsődlegesen az arány miatt.
Azzal egyetértek hogy a Tab S-ről nem igazán van amire váltani (amúgy is elég kicsi a választék a tablet piacon), jó lenne más méretkategória és esetleg arány is a 9.7" 4:3 mellé.

(#14) Izzé válasza nkmedve (#13) üzenetére


Izzé
őstag

Figy, vannak akiknek a 16:10 élvezhetetlen netezni, meg vannak akiknek a 4:3 filmezni. Maradjunk annyiban, hogy izléseken nem fogunk összeveszni. :N

"Azzal egyetértek hogy a Tab S-ről nem igazán van amire váltani (amúgy is elég kicsi a választék a tablet piacon), jó lenne más méretkategória és esetleg arány is a 9.7" 4:3 mellé."
Nagy +1! :K

(#15) sid87 válasza nkmedve (#7) üzenetére


sid87
senior tag

Igen, de nálam a 6 óra nagyon jónak számít, telefonom 2 órát tud...

Amúgy a kép arány szerintem a felhasználás módjánál eldől. Aki filmezésre használja inkább, az vegye azt, aki inkább tartalmat fogyaszt néha videókkal, az meg a 4:3mat. Ez a jó, hogy van ilyen is olyan is, lehet dönteni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#16) Edge válasza Izzé (#10) üzenetére


Edge
veterán

Ne fullhd, hanem sima hd filmeket nézz 4:3-on, úgy elég kicsi a sáv alul felül (1-1cm).
Amúgy a 4:3 nekem is jobb, képregény olvasásra, netezésre, gaméra sokkal kényelmesebb.
Amúgy meg végre egy tab amibe normális SOC kerül. Remélem jobb árban lesz mint a sony z4... kéne már vmi utód az N9-nek.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#17) adise válasza Edge (#16) üzenetére


adise
őstag

két azonos arányu felbontásnál, hogy lesz nálad kisebb a sáv az egyiknél? :F

(#18) Edge válasza adise (#17) üzenetére


Edge
veterán

nem az arány miatt hanem a felbontás miatt, a fullhd az szélesebb mint a hd ugyebár, és mivel egész képernyőbe kell beleszorítania a lejátszónak így nagyobb lesz a sáv, hdnál meg kisebb.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#19) adise válasza Edge (#18) üzenetére


adise
őstag

remélem nem gondolod komolyan amit írsz és csak trollkodsz :F

(#20) Edge válasza adise (#19) üzenetére


Edge
veterán

Hát :DDD fene tudja lehet csak olyan hds sorikat néztem aminek a képaránya jobban passzolt a 4:3-hoz.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.