Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16820480


#16820480
törölt tag

Hát, ha még csak most kötöttek megállapodást, akkor vagy sokára jön még a Nokia 9, vagy nem abban fog debütálni ez az optika.

(#2) juuzer válasza #16820480 (#1) üzenetére


juuzer
addikt

Hát azért remélem belekerül a Nokia 8-ba :D

Vamos a la playa.

(#3) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Vamos! :)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#4) Ricardo


Ricardo
félisten

"ám most hivatalos bejelentés is érkezett ezzel kapcsolatban. A HMD Global és a Zeiss ugyanis együttműködési megállapodást írt alá, ezzel frissítették fel a több mint tízéves kapcsolatot a finn Nokia és a német Carl Zeiss AG közt."

Most jelentették be. Nem biztos, hogy most állapodtak meg. Meg aztán mivel nem friss partnerség, már dolgoztak együtt remélhetőleg "gyorsan" fog menni.

(#5) Воланд


Воланд
titán

A cikk szerzoje nem szeretne utanolvasni ennek az egesz Nokia, HMD, Foxconn temanak? Mert tegnap is sikerult hulyeseget irnia es ebbe a cikkbe is kerult egy "kis" pontatlansag....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6) joey04 válasza Ricardo (#4) üzenetére


joey04
titán

Így van.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#7) jacis válasza Воланд (#5) üzenetére


jacis
nagyúr

Birom ezt a nagy kioktató hangnemet ebben a témában tőled...

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#8) rdt89


rdt89
addikt

Ha jön a Carl Zeiss megint akkor a telefongyártók felköthetik a gatyát, legalább tovább éleződik a verseny kamera téren. :) Kár, hogy a Cyber Shot-ot elhagyta vagy lebutította a Sony (Ericcson)

[ Szerkesztve ]

(#9) Graphics válasza Воланд (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Írd le akkor, okuljunk

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) Воланд válasza jacis (#7) üzenetére


Воланд
titán

Akkor jo, megnyugodtam.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Ha nem kínai lenne a Nokia, még örülnék is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12) Воланд válasza Graphics (#9) üzenetére


Воланд
titán

"A HMD Global és a Zeiss ugyanis együttműködési megállapodást írt alá, ezzel frissítették fel a több mint tízéves kapcsolatot a finn Nokia és a német Carl Zeiss AG közt"

Igazabol nem ertem, hogy miert kell 50.000-szer leirni, hogy a HMD Global es a Nokia kozott semmi kapcsolat nincs, azon tul, hogy a HMD licenceli a markanevet. Ebbol kiindulva szerintem teljesen logikus, hogy semmifele kapcsolat nem lett felfrissitve a Nokia es a Carl Zeiss kozott. A hivatalos sajtokozlemenyben - ami ugye nincs megjelolve a cikk forrasakent, mert minek az -, sem szerepl ilyen mondat, szoval nem tudom eldonteni, hogy most ez igazabol a nemtoromdomseg jele, vagy csak siman felre lett forditva a szoveg.

"The relationship between ZEISS and Nokia phones began more than a decade ago"

Ebbol a mondatbol lett kihozva az, amit fent ideztem.

Szerk.: Azota at lett irva a cikk, szerencsere igy meg ertelmetlenebb. :C

" A HMD Global és a Zeiss ugyanis együttműködési megállapodást írt alá, ezzel frissítették fel a több mint tízéves kapcsolatot a finn Nokiákat piacra küldő cég és a német Carl Zeiss AG közt."

A finn Nokiakat piacra kuldo ceg a HMD Global, akik soha nem alltak kapcsolatban eddig a Carl Zeiss-el, szoval nem tudom, hogy ezt hogyan lehetettt felfrisiteni. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13) #16820480 válasza rdt89 (#8) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, mert a Leica is megváltotta a világot. Ahogy amúgy annak idején a CZ is az N90-ben. Ja nem :P

(#14) roli543


roli543
őstag

Istenem, egy Nokia N8.. mennyire imádtam. Máig szerintem az egyik legszebb telefon, full fémmel, és brutál kamerával, és Xenon! vakuval. Vajon a gyártók miért felejtettek el? Főleg Androidon... nagyon sajnálatos..
A cikkhez, ha valóban olyan minőséget nyújtanak, mint anno, akkor mindenkit lesöpörnek a pályáról! Hajrá Nokia!

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#15) Tomi_Ohl válasza roli543 (#14) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Állítólag az a gond a Xenon vakukkal, hogy nem lehet őket zseblámpának vagy videózáshoz használni, ezért nem építik már telefonba.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#16) Rusher4587 válasza Dilikutya (#11) üzenetére


Rusher4587
tag

Ezt hogy érted, hogy kínai?
Illetve akkor mondj nekem egy telefonmárkát, ami nem kínai, és az miért nem kínai?

Si vis pacem, para bellum!

(#17) Воланд válasza Rusher4587 (#16) üzenetére


Воланд
titán

Apple, Samsung.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18) MikeWazowski válasza Rusher4587 (#16) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Attól, hogy esetleg ott gyártják, még nem lesz a márka kínai. Te jó ég... :W

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#19) Ricardo válasza #16820480 (#13) üzenetére


Ricardo
félisten

Azért az N8 odacsapott a kortársainak.

(#20) ClioRS válasza Воланд (#12) üzenetére


ClioRS
őstag

Neked ez a hitvallásod? Vagy csak unatkozol?
Kérlek, nehogy leírd még egyszer, hogy ferdítés, meg nem megfelelő információk vannak a cikkben, mert már nagyon unalmas az összes Nokia/HMD (csak, hogy örülj) cikknél azt olvasni, hogy oktatod a népet.

[ Szerkesztve ]

(#21) Hadrian


Hadrian
tag

Optika már van, zsír. Modul honnan lesz, Sony, Samsug vagy más? Szoftvert ki csinálja hozzá?

(#22) jacis válasza ClioRS (#20) üzenetére


jacis
nagyúr

+1

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#23) ak76 válasza Ricardo (#19) üzenetére


ak76
senior tag

Én is szerettem,ha éppen jó volt.
De többnyire nem volt jó.
A magyar Nokia support pedig ha létezik még szarabb volt mint a telemaxos,vagy a conrad-os,egyszerűen hülyék voltak hozzá,vagy szartak bele,mindegy is,mindenesetre 5x adtam le annak idején az Árkádban az N8-ast javításra,és hatodjára sikerült nekik huzamosabb időre működésre bírni,adtam is el rögvest...
A Symbian meg,ugye,symbian... :D

(#24) Anulu79 válasza Tomi_Ohl (#15) üzenetére


Anulu79
addikt

Nem állítólag hanem tényleg nem lehet használni a xenont lámpaként.

Én már nagyon várom a csúcs Nokiát. Jöhetne már mert nem találom a helyen a mai készülékek között. :)

(#25) Baggins86 válasza Воланд (#12) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Úgy, hogy a Nokia az Nokia a marketingeseknek meg az embereknek is, nem pedig HDM global. Ha bemész egy burger kingbe akkor sem mondjuk a fusion zrt egyik éttermébe mész, hanem a burger kingbe... Tudom, hogy ez egy szakmai oldal nem az index tech rovata, de annyira nem kell kibukni ezen.

(#26) Rusher4587 válasza Воланд (#12) üzenetére


Rusher4587
tag

Ha te olvastál valami más forrást, akkor linkeld be, mert érdekel, de én mindenhol azt látom, hogy a HMD egy tavaly decemberben alapított finn cég, ami volt Nokiásokból és persze gondolom, külföldi befektetőkből áll, akik licenszelik a Nokia nevet a régi cégtől, akik már nem kívánnak foglalkozni telefonokkal, vagy azért, mert nem látnak benne jelentős hasznot, vagy azért, mert ennek valamilyen szerződésben lefektetett jogi akadálya van.
A HMD HQ-ja a Nokia HQ-val szó szerint szemközti épületben van. Persze kinézhetjük pár kici kínaiból, hogy a brand építés miatt egy ilyen költözést is bevállaljanak, de nem tartom valószínűnek, fejesnek meg régi arcokat alkalmaznak, wiki idézet:
The CEO of the company is Arto Nummela, who joined Nokia in 1994 serving several positions including product creation and portfolio before moving to Microsoft Mobile when it was formed 2014.[32] The presidency role is fulfilled by Florian Seiche, formerly Nokia's Senior Vice President of sales and marketing, who also had stints at Siemens, Orange and HTC.[33] On 15 August 2016, Pekka Rantala, former CEO of Rovio Entertainment, became HMD's Chief Marketing Officer,[34] commenting that Nokia will "rise again". Rantala previously held several positions at Nokia from 1994 to 2011 such as leader of Nokia's European operations.

A Nokia régóta foglalkozik ipari távközlési eszközökkel, gondolom, most ez az ő fő profiljuk, de valószínűnek tartom, hogy a jól csengő nevüket nem adnák oda valami jött-mentnek, akármennyi pénzze is van, mertazzal a jelenlegi üzletüket is kockáztatnák, és inkább tényleg olyan régi-új mérnökök, vezetők és befektetők keze alá került ez az egész, akik rajongói a Nokia telefonmárkának, de legalábbis erősen bíznak a saját elképzeléseik és a Nokia név találkozásából fakadó sikerben.
A nosztalgikus érzés is komolyan közrejátszhat az ilyesmiben, főleg, ha egy sikeres, de meglett korú ember vissza akarja kapni a régi gárdáját, a régi munkahelyét, ahol sikeres évtizedeket töltött (szóval egy kicsit a fiatalságát), gondolom, te is tudod, hogy milyen vagyonokat költenének és óriási energiákat mozgatnának meg sokan a régi idők kedvéért!
Most olvasom, hogy a HMD mögött többek között egy befektetői alap áll, de annak is Jean-François Baril a feje, aki szintén volt Nokiás!
És ha ez a helyzet, akkor a Világon semmilyen más kézben nem lenne jobb helyen a Nokia márka, mint az ilyen fanatikusokéban, akik beleadnak apait, anyait, szerintem ezt az életművüknek tekintik!
Eddig azt látjuk (a szánalmas 3310-től most tekintsünk el, az csak egy poén, semmi több, ők sem gondolták komolyan...), hogy pár olcsó, de minőséginek ígérkező telefont raktak le az asztalra.
Az már nagyon sokat elárul, hogy belül példás a felépítése, nem úgy, mint a kétoldalú ragasztókkal egyben tartott, negyed milliós fostartályoknak, amik csillognak-villognak, aztán két év múlva repülnek a kukába (vagy hardverapróra légyszividdelhúszezerért címkékkel)

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum!

(#27) Rusher4587 válasza MikeWazowski (#18) üzenetére


Rusher4587
tag

Bocsánat, félreérthetően fogalmaztam, márka, ami nem kínában gyártat. :)
LG ás Samu Koreában, de szerintem az alkatrészek jelentős részét ők is Kínából szerzik be!
És nyugi, engem aztán rohadtul nem érdekel, hogy valami kínai-e, vagy sem, van a minőségi termék, és van a sz@r. Előbbire számtalan példa van Kínában, utóbbi pedig tőlük nyugatabbra, és fordítva...
Ez a kínai termékek lenézése amúgy tipikus példa rá, amikor a történelem ismétli önmagát! :P
Régen a japán cuccok voltak a gagyi szinonimái, és már rég minőséget gyártották, mire a Világ észrevette, aztán ma már pont az ellenkezőjét jelenti az, ha valami Japán!
Kína most a második fázisnál tart. Rájönnek szépen, hogy minőséggel tudnak vevőket megtartani, árakat növelni, és ha nem más, hát majd a párt ott is szépen mindenkit rá fog erre kényszeríteni.

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum!

(#28) #16820480 válasza Ricardo (#19) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az szerintem inkább a nagyobb érzékelő miatt volt az kiemelkedő, mert CZ üveget már jóval korábban is használt a Nokia. Más kérdés, hogy ezeket nem azok a cégek gyártják általában, csak licencelnek valami konstrukciót, aztán viszlát.

(#29) Hadrian válasza Rusher4587 (#26) üzenetére


Hadrian
tag

Olcsók? Mennyibe fognak kerülni? Érdekelne.

(#30) -=MrLF=- válasza Rusher4587 (#26) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Jó kis összefoglaló köszi. :R

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#31) ClioRS válasza Rusher4587 (#26) üzenetére


ClioRS
őstag

Ebbű baj lesz more :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32) Xaels válasza Rusher4587 (#27) üzenetére


Xaels
félisten

Akkor meséld el miért is kapunk hivatalosan egy "butított" verziót a Nokia 6-ból a kínai verzióhoz képest és azt is jelentős késéssel?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#33) Dr. 444Hertz válasza Rusher4587 (#26) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Az viszont a szövegedből nem derül ki, hogy a fejlesztés kiknek a kezében van.
Úgy tudom, hogy a Foxconn nem csak gyárt, hanem ők tervezik a készülékeket, és fejlesztik a szoftvereket és az egyéb dolgokat.
Az, hogy ezekbe a folyamatokba mekkora beleszólása van a HMD-nek, na ez az a rész, ami számomra például tök homály.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#34) rdt89 válasza #16820480 (#13) üzenetére


rdt89
addikt

Mert a hassleband a Moto- ba tarolt. :) Régen a SE és Nokia kamera között tényleg jó kis párbaj volt mostanra meg kb. leült ezért gondolom, hogy felkavarja az állóvizet. :) Mert azért a Nokia ki is használta a CZ liszenszet nem úgy mint a Huawei.

[ Szerkesztve ]

(#35) #16820480 válasza rdt89 (#34) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, az sem váltotta meg a világot. De komolyabb optikának és nagyobb érzékelőnek nagyobb hely kell, és leginkább a telefon síkjára merőleges irányban, ami ugye a zsebre tehetőséget nem engedné meg. Még talán a Sony BT-os megoldása lehet egy járható út, ahol teljesen független modul, és a telefon csak kijelzőként működik.

(#36) joey04 válasza ClioRS (#20) üzenetére


joey04
titán

De legalább kiszámíthatóan hozza a témát minden topikban. Bár a máv lenne ilyen pontos.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#37) Воланд válasza ClioRS (#20) üzenetére


Воланд
titán

Ne haragudj, de nem fogok elnezest kerni azert, mert egyeseknek nem tetszik, hogy nem az MA-n, mint szakmainak mondott portalon megjeleno forras nelkuli es pontatlanul leforditott cikkekbol tajekozodok, majd hangok merek adni annak, hogy ami itt megjelenik az nem fedi a valosagot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#38) Воланд válasza Rusher4587 (#26) üzenetére


Воланд
titán

Akkor leirom meg egyszer: a HMD Global marketingen, sales-en es retail chanel epitesen kivul nem csinal semmit. Az R&D-t, gyartast a Foxconn leanya, a FIH vegzi. Nezd meg a HMD Global oldalat, tok szep, hogy volt Nokiasokkal van tele a ceg, csak eppen az osszes sale-es, meg marketinges. Egyetlen egy mernoki pozicio sincs feltuntetve, egy szo sincs az r&d-rol. A ceg indulasakor az volt a nagy hir, hogy 500 millio dollart terveznek elkolteni az indulast koveto harom evben, de nem fejlesztesre, hanem marketingre. Mondjuk lathatoan jol megy nekik, mert a hulladek 3310 rip-off-on kivul kiadtak egy par kozepszeru keszuleket, amik sem szoftveresen, sem hardveresen nem mutattak semmi kiemelkedott, egyesek megis istenitik oket..

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#39) EndR válasza #16820480 (#13) üzenetére


EndR
tag

Az N90-et nem tudom; nincs tapasztalatom, de hogy az N8-as messze verte a kortársait, az biztos.
Nálam több mint 5 évig ment hiba nélkül, és csak azért lett cserélve, mert elkaszáltak minden nemű támogatást hozzá.
Ha tehetném, még mindig őt használnám, kiváltképp a kameráját! :K

3210 > R320s > OT 715 > J6 > MY X-6 > 6230 > N95 > N8 > M5 > 9 > S20FE

(#40) Vikthor


Vikthor
nagyúr

PV 808 utód android alapon lesz e, ha nem akkor nem veszek Nokiát addig.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#41) Dilikutya válasza Rusher4587 (#16) üzenetére


Dilikutya
félisten

LG. Mint márka, a Nokia sem kínai, csak a mostani készülékeik. Nem európai tervezés/gyártás.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#42) moleculez


moleculez
veterán

A): Воланд - blogot a népnek oszt kész, aztán Ő írja a HMD/Nokia/MS /CIA/FBI cikkeket.
B): Privatban egy szerkesztőknek tartott "továbbképzés"
c): Hagyjuk ezt a témat senki nem ért hozzá, csak okoskodik
D): ->C

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#43) kpal


kpal
veterán

A képen szereplő N8 még ma is olyan képet csinál amivel nem kell szégyenkezni.

(#44) Soybex


Soybex
őstag

A kérdés hogy milyen hardver fog állni ezeknek a nokiáknak a hátterében. Egy snapi 835 4gb ram 3500-4000mAh-s akksi bestbuy lenne, bár mondjuk álmodni szabad nem? :U

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#45) moleculez


moleculez
veterán

Volt 925-m 930-m most 1020-m (igaz nem fő telefon, csak afféle smartcam), valamit nagyon jól csináltak akkoriban.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#46) Vikthor válasza moleculez (#45) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ezért írom én is hogy egy PV 909 pl. tök jó lenne...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#47) Dilikutya válasza moleculez (#45) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azokat a Nokia tervezte, gyártotta, ezt meg nem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#48) ClioRS válasza Воланд (#37) üzenetére


ClioRS
őstag

Én egy szóval nem mondtam, hogy bocsánatot kéne kérned. Nem is kell. Ahogy az sem, hogy minden cikkhez leírd ugyanazt.
Elég nonszensz elvárni, hogy minden Nokia/HMD/foxconn cikk így kezdődjön:
"A Nokia néven, HMD által forgalmazott telefon, amely cégeknek amúgy semmi köze a gyártáshoz, csak a marketinghez, mert a tervezés és gyártás a Foxconn leányvállalata (FIH) által történik...."
De ha ennyire bassza a csőröd, írj róla egy szép vaskos logout bejegyzést, aztán mehet az összes cikkhez ctrl+c/ctrl+v-vel a link, csak ne érezd már azt mindig, hogy neked ezt kötelező mindenkinek elmagyarázni.

(#49) ClioRS válasza Dilikutya (#47) üzenetére


ClioRS
őstag

Azért ránéznek, hogy mire rakják rá azt a logot. Meg azért a 6 nem lett rossz, elég masszív ketyere, kicsit drága csak.

Lesz ez még jobb is a jövőben szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#50) Graphics válasza Воланд (#38) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én is azt mondom írj egy blogoutot, aztán csak linkelj, nem kötelező mindig teletolni ezzel a topicot. Téged se karmol az ideg. És másokat sem.

Ennyi

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.