Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

impedancia tartományról lehet tudni valamit? (50 Ohm alatti vagy feletti?)
Köszi a cikket! :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2) esoember


esoember
csendes tag

20 ezerért nem drágának nevezni azért eléggé bátorság egy egyszerű vezetékes fülhallgatót! Mindenesetre jó mindenféle tesztet olvasni az oldalon!

(#3) Lami66 válasza esoember (#2) üzenetére


Lami66
őstag

Ez nem egy egyszerű vezetékes fülhallgató. Lehet, elkerülte a figyelmedet, de a kábel tartalmaz dac-ot is. Bár a cikk nem tér ki rá, a benne levő dac high-resolution minőségű, legalábbis a honlapjuk szerint: "High-resolution audio (24-bit/96 kHz) with a Class G amplifier".
Egy hi-res dac önmagában alig jön ki 20 ezerből, és akkor még van vele együtt egy fülhallgató. Egy ilyen szettet (hi-res dac + fülhallgató) nem tudsz 20 ezerből kihozni.
Ami ellene szól, az a 20 Font szállítási költség (honlapjukról rendelve). Mert az 50 font árat eléggé megdobja, és úgy már majdnem 30 ezer Ft.

[ Szerkesztve ]

(#4) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

A régebben jó hangminőségéről ismert Xiaomi Piston fülhallhatónak is létezik DAC-al szerelt Type-C csatlakozós verziója, csak éppen negyed áron a Moshihoz képest :K

Nem hallottam még a hangját, de valószínűleg hamarabb jut el hozzám a Xiaomi, mint a Moshi ;)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5) oli83


oli83
tag

Sziasztok,
Ismer valaki olyan fülhallgatót ami vezetékes, és van benne aktív zajcsökkentés mint pl bose qc20.

(#6) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Jogos amit a cikkiro ir, tenyleg lehet hogy egy patent fules es 1-2 eve meg abszolut lazba hozott volna, de miota kivancsisagbol vettem egy Xiaomi Airdots prot azota abszolut nem tudnek mar visszaallni vezetekes fulesre. Bent a munkaban marad a vezetekes Momentum fejhallgato de utcara meg futashoz mar nem tudom elkepzelni hogy vezetekest hasznaljak.
Arrol nem beszelve hogy akkor ebben most mikrofon sincs?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#7) Aprósólyom válasza GeryFlash (#6) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem féltek ilyen füleseknél akku hibától? ;]

Jevons paradox

(#8) GeryFlash válasza Aprósólyom (#7) üzenetére


GeryFlash
veterán

Fél éve van meg, 2-3 évet el fog menni. Ellenben a Pistonok/Hybridek 1-1,5 év után szétb***odott kábel. Szóval nem, az akksi degradáció abszolut nem egy félelmetes dolog a vezetékhez képest.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#9) Viktor77 válasza GeryFlash (#6) üzenetére


Viktor77
titán

Első kép megnéz, Google Assistant piktogram észrevesz, win.
Vagy harmadik kép megnéz, kis lukat észrevesz a DAC burkolatán, win. :)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#10) Noukoum válasza GeryFlash (#8) üzenetére


Noukoum
veterán

Szintén, fél nagyon maximum 1 évet bírtak a vezetékes fülesek nálam naná hogy a kábel ment mindig tönkre. Persze biztos nem kíméltem őket, de én így használom. Így utólag lehet ha figyeltem volna a kábel minőségére akkor tovább bírták volna (nyilván ha magasabb ársávban vásárolok), de egyáltalán nem bánom. Annyi szabadságot ad a vezeték nélküli füles hogy minden pénzt megér számomra :) Azt viszont nagyon sajnálom hogy kb szerelhetetlen, tök jó lenne 3 év múlva aksit cserélni benne és tovább használni.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#11) GeryFlash válasza Viktor77 (#9) üzenetére


GeryFlash
veterán

Jogos. En csak cikknel ctrl+f --> mikrofon --> 0 talalat.

Noukoum: Nem az arsavon mulik. Egy 3 ezres sennheiser is jobban birhatja mint egy 40-50 ezres fules, abszolut nincs hatassal az ar a tartossagra. Ha napi szinten utcan menes kozben hasznalod sajnos ennyit birnak, nyilvan otthon v irodaban evekig is hasznalahtoak lesznek.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#12) <Adamsky> válasza oli83 (#5) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ilyenre gondoltál? Mondjuk, ha már ANC, akkor vagy Bose vagy Sony. A többi a rossz és az elfogadható kategóriába esik. Nem saját tapasztalat, review-k alapján ...

(#13) Noukoum válasza GeryFlash (#11) üzenetére


Noukoum
veterán

Azért szerintem a kábel minőségén is rengeteg múlik.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#14) pengwin válasza Noukoum (#10) üzenetére


pengwin
addikt

20-30$ között már nagyoon tisztességes, minőségi, cserélhető kábeles fülhallgatókat lehet kapni. Amiknek megvan az az előnye is, hogy pl. lehet mikrofonos, sima és Bluetooth vevős kábeled is hozzájuk.

Egyébként jó látni, hogy a fejlődés jegyében már egy 20 ezres vezetékes fülhallgatót is el lehet adni az embereknek, mert kell bele DAC a fejlett USB-C csatlakozás miatt... :C
Ennek is tönkre fog menni a kábele, 2-3 év alatt, akkor meg DAC-ostul kuka. Környezetvédelem 5*.
Ahogy a mini akksis true wireless™ bogyókra is ugyanez áll. Nem szabadna ennyi szemetet gyártani. Ha bármelyik része tönkremegy (DAC, akksi, driver, kábel), akkor az egész kuka.

Üdv, pengwin

(#15) oli83 válasza <Adamsky> (#12) üzenetére


oli83
tag

Szia Adamsky,

Köszi szêpen, ezt a típust nem ismertem, utánna nézek, hogy mit tud :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.