Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dedike


dedike
addikt

Nem szoktam hinni a piackutatóknak, de ezt kénytelen vagyok , mivel saját tapasztalatom is egybevág a felmérés eredményével! :K

Jó szerencsét!

(#2) Karma


Karma
félisten

Vajon mennyi náluk a tarifa?
Jól jönne egy piackutatás a CV-mhez, hogy milyen fasza csávó vagyok :D

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#3) dawheeler


dawheeler
tag

Ja, hogy csak a letölthető alkalmazások számával elégedetlenek, ja, csak ennyi? :D:D

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

Nagy büszkeség, hogy végre tudtam gyártani egy normálisabb okostelefont. :C Amit igaz, hogy netről okosítani még nem nagyon lehet, de hát valamire verniük kell a mellüket a sok bukta után-

(#5) Misály válasza Karma (#2) üzenetére


Misály
addikt

Segitsek irni?:P

Egyebkent itt is elegedett vasarlo, es azt vettem eszre hogy az n8 "hubazmeg" faktora igen nagy.

(#6) (An)Dante válasza hemaka (#4) üzenetére


(An)Dante
őstag

...cserébe csomó olyan funkció van benne (USB OTG, WLAN 802.11n, Bluetooth 3.0, FM adó, stb.) amit számos konkurens modellhez nem nagyon lehet majd letölteni a netről, és ugye van pár olyan funkció (Ovi Maps, offline navigáció) amit csak igen drágán lehet beszerezni. Mondjuk Magyarországon az Android Marketből még drágán se, mivel a bankkártyás fizetés sem megy, nemhogy az egyenlegből való vásárlás...

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#7) fateless válasza dawheeler (#3) üzenetére


fateless
veterán

"a megkérdezett Nokia N8 tulajdonosok a rendelkezésre álló alkalmazások számától eltekintve minden téren elégedettek készülékükkel"

Érdemes elolvasni a cikket még egyszer, ha elsőre esetleg nem sikerül megérteni ;] :P

Ha lenne 100+k telefonra elköntendő magyar valutám, meglehet, hogy én is inkább ezt a Nokiát választanám, nem pedig egy Desire-t vagy egy SGS-t. Nekem a jó kamera és az Ovi Maps meggyúzúbb érv az androidnál (nem is említve AnDante által felhozott egyéb érveket). Egyedül a Defy tudna komolyan elgondolkoztatni ...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#8) dawheeler válasza (An)Dante (#6) üzenetére


dawheeler
tag

Azok a funkciók mind csupa hasznos dolgok, minden nap használja ezeket az összes nokia n8 tulaj, hisz:
- az OTG-hez nem kell ugyanúgy külön kábelt cipelned
- a 802.11n-es wlan sebességét bizonyára észreveszed
- a bluetooth 3.0 aztán igazán forradalmi, és rengeteg eszköz támogatja
- mien gyakori walkie talkiezo n8asokat látni :P

(#9) Gengi válasza hemaka (#4) üzenetére


Gengi
senior tag

"Nagy büszkeség, hogy végre tudtam gyártani egy normálisabb okostelefont."

Te se régóta követed akkor ....

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#10) dawheeler válasza fateless (#7) üzenetére


dawheeler
tag

Te nem érted mit írtam:P House-t nézel?

http://hu.wikipedia.org/wiki/Cinizmus
http://hu.wikipedia.org/wiki/Szarkazmus

[ Szerkesztve ]

(#11) Karma válasza dawheeler (#8) üzenetére


Karma
félisten

A legnagyobb korszakalkotó feature meg kimaradt: a HDMI!

Addig meg a védők menjenek és magyarázzák meg ezt.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#12) (An)Dante válasza dawheeler (#8) üzenetére


(An)Dante
őstag

A forradalmi megoldásnak talán épp az a lényege, hogy nem túl sok készülék támogatja,d e a jövőben el fog terjedni. Az FM adó a készülék hangjainak FM tartományon való továbbítására használatos, vagyis például autóban való kihangosítást tesz lehetővé és köze nincs a wlakie-talkie funkcióhoz.

Az USB OTG révén például olyan kiegészítők is elérhetővé váltak az N8-hoz, mint a digitális tévéadások illetve rádióadások vételére alkalmas headset, vagyis aktív komponensek meghajtását is lehetővé teszi ugyanúgy, mint az Apple rendszercsatlakozója, csak épp a szabványos microUSB csatlakozókiosztást használja...

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#13) joey04 válasza dawheeler (#8) üzenetére


joey04
titán

+1

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) dawheeler válasza (An)Dante (#12) üzenetére


dawheeler
tag

Van egyáltalán szabad FM sáv nálunk? (Budapest) Ez most komoly kérdés, ezt nem tudom. Meg azért egy FM jel előállítása szerintem a WIFI-nél is erőforrás igényesebb, meg fogadni is.

[ Szerkesztve ]

(#15) (An)Dante válasza dawheeler (#14) üzenetére


(An)Dante
őstag

A magyarországi szabályozást nem ismerem, de nem kell szabadon használható fix FM sáv, mivel a mobil adók csak alacsony teljesítménnyel sugározhatnak. Az egyetlen fontos dolog, hogy egy olyan frekvenciát találjon a készülék, amelyen nincs erős rádiós jel és így nem zavarja a kisebb teljesítményű adását, majd ha az autós rádió is kezeli az RDS jelbe kódolt alternatív frekvencia értékeket, akkor a szabad rádiófrekvenciák között a telefonos adó szabadon váltogathat, melyet az RDS rádiós szinte észrevétlenül képes követni. Az FM adó jóval kevesebbet fogyaszt mint a WLAN.

[ Szerkesztve ]

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#16) Gengi válasza dawheeler (#14) üzenetére


Gengi
senior tag

Nem megaWattos antennákról van szó ,ami a világ túlsó felébe is kisugároz. Az FM jel előállítása nem nagy kunszt. A továbbítása szokta vinni az energiát. (Fogadás: Vannak ilyen kis hagyi rádiók ,amik egy ceruza elemmel elmennek több napig is.)

Ha tekered a rádiót van két csatorna közt elég szabad hely. Max ha melléd állnak téged befognak a szomszéd autóból is :D

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#17) fateless válasza dawheeler (#8) üzenetére


fateless
veterán

Egyfelől igen értelmesen kommunikálsz, gratulálok, sőt meghajlok a tehetséged előtt :R Nem is tehetnék mást, hiszen tudásod határtalan, alapja pedig a wikipédia, semmiképp sem tudok vitába szállni veled - nem is óhajtok. Mivel ily nagy tudással bírsz, kérlek, magyarázd el számomra és a többi esetleges tudatlan olvasó számára, hogy pontosan mitől cinizmus vagy szarkazmus az, amit írtál - mellesleg érdekes, hogy nem tudod eldönteni, pontosan melyikről van szó, így inkább mindkettőt belinkelted.

Másfelől a felsorolt funkciók lényege nem az, hogy minden nap használod, hanem az, hogy amennyiben szükséged van rá, akkor élhetsz vele. Az ébresztő órát sem használom minden nap a telefonomban, mégis fontos, hogy legyen benne, ahogy a led sem napi szükséglet, de nem egyszer jól jött már. A 3.0-s BT lényege nem az, hogy mostantól mindenkihez így csatlakozom majd, hanem hogy az új technológia már megtalálható benne. Ugyanígy az "n"-es wifi is e célt szolgálja.

MOD
FM-transzmitter nagyon hasznos tud lenni. Mi minden héten használjuk, mikor magyarul beszél valaki, a fordítás pedig FM-transzmitterrel megy ki az angolul beszélők felé, hogy ők is figyelhessenek. Olcsó, gyors és egyszerű kiépítési mód volt.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#18) dawheeler válasza (An)Dante (#15) üzenetére


dawheeler
tag

Én nem az előállítás problémájára gondoltam, hanem arra, hogy hogyan fogod azt, és itt jött képbe az, hogy mennyire telített.

(#19) (An)Dante válasza dawheeler (#18) üzenetére


(An)Dante
őstag

Hogyan fogadod? Úgy mint minden más rádiós adást... Az autós vagy más rádiót egyszerűen a telefon által kijelzett frekvenciaértékre hangolod és máris kihangosítva hallgathatod a telefonon játszott zenéket.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#20) dawheeler válasza fateless (#17) üzenetére


dawheeler
tag

Vagy mert House-ra mind2 jellemző?:P

Magyarázat a hozzászólásomhoz, az értelmezni nem tudóknak:
- Hozzászólásomban, arra utaltam, hogy egy 100k-s mobiltelefonnál a letölthető alkalmazások száma, igen csak kurvára fontos, és ezzel nincsenek megelégedve, akkor az ÉN SZERINTEM, nem sikeres termék, mert MAGAMBÓL kiindulva, az alkalmazások a legfontosabbak a telefonban a hardverrel(chipset,kijelző, nem a parasztvakító elemek) egyetemben. (cép hoccú magyar mondat)

Hozzászólásod második feléhez: azok a döntő tényezők egy logikus mobilvásárlásnál, hogy mik azok a funkciók amit minden nap használsz vele, de elismerem lehet én gondolkodom hülyén.

[ Szerkesztve ]

(#21) dawheeler válasza (An)Dante (#19) üzenetére


dawheeler
tag

Jó, de ha nincs szabad sáv? És mindig csak rádiójelekkel mixelt frekiket kapsz?

(#22) Gengi válasza dawheeler (#20) üzenetére


Gengi
senior tag

Nem hülyén fogalmazol, csak nincsenek igényeid és a mának élsz :). Mi van azzal ,amit nem használsz minden nap hanem csak mondjuk heti 1-szer? Vagy mi van azzal ,amit ma nem használsz ,de már két hónap múlva kéne? Nem az a jó ,ha egy 100K-s készülék nem naprakész ,hanem van benne némi tarcsi a jövőre nézve?

Erre ne is gondolj ,hogy nincs szabad sáv. Vagy bár mutathatsz olyan helyet pesten ,ahol van ilyen.

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#23) tjb007 válasza dawheeler (#14) üzenetére


tjb007
nagyúr

(#24) Karma válasza Gengi (#22) üzenetére


Karma
félisten

Az N8 (és az eddig felmutatott S3-as eszközök) egyike se rendelkezik tartalékkal a jövőre nézve, lásd alaphardver. Meg ott az általam előbb linkelt hozzászólás, amire azért kíváncsi lennék, a valláson kívül milyen ésszerű magyarázat van.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#25) (An)Dante válasza dawheeler (#21) üzenetére


(An)Dante
őstag

Mivel egymáshoz közeli rádióadók azonos frekvencián nem sugározhatnak eltérő műsorokat, így a frekvenciasávok az áthallás elkerülése érdekében eleve bizonyos szabad sávok beiktatásával kerültek kiosztásra, vagyis az teljesen elképzelhetetlen, hogy ne legyen olyan sáv, ahol egy távoli adó jele annyira erős legyen, hogy a mobil adót zavarja.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#26) dawheeler válasza Gengi (#22) üzenetére


dawheeler
tag

Igen nézhetjük így is, csak nekem az okostelefon olyan mint az autó, ha nem szállsz ki vele időben, elértéktelenedik a kezedben, tehát elég sűrűn cserélem. És emiatt én nem igazán nézem, hogy hónapok után mire lesz szükségem.

És nem azt állítottam, hogy rossz, hogy benne van, csak azt, hogy nagyobb erőt kellett volna másba fektetni. De mivel MÉG mérnök és marketinges sem vagyok, ezért ebben is tévedhetek.

Na de most már abbahagyom a kommentelést, mert azt hiszitek, hogy valami antinokiaista vagyok, közben erről szó sincs, csak az árak/telefonok/tudás amit mostanában a nokia művel, az igen csak kiábrándít. (nokia 3310-5800ig csak nokiáim voltak, az 5800 volt az utolsó csepp a pohárban)

[ Szerkesztve ]

(#27) Gengi válasza Karma (#24) üzenetére


Gengi
senior tag

A buletooth 3.0 is alaphardvare nem :F . Az "n"-es Wi-fi szintén. Maga a készülékben dobogó "Szív" ,amit degradálták alap hardwaren-ek nem acélos , de a célokra tökéletes. Vagy jöttek hírek arról ,hogy a symbian a jövőben olyan UI-t kap ,amihez 1000-szeres számítási teljesítmény kell :F. De egyébként mondhatsz olyan készüléket ,aminek az "alaphardvare" nem fog elavulni kb 2-3 hónap múlva? Megjönnek a kétmagos Tegras gépek aztán ennyi volt.. Elmúlt a világ dicsősége..

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#28) (An)Dante válasza Karma (#24) üzenetére


(An)Dante
őstag

Nyilván a netrádió alkalmazás bánik gazdaságtalanul az erőforrásokkal. Nekem 5800-on sem volt bajon a Skype és a Maps egyidejű használatával, pedig abban harmad annyi szabad memóra van és fele olyan sebességű processzor. Más platformon sem nehéz egy-egy gagyin megírt alkalmazással találkozni. (iOS esetén nincs valódi párhuzamos futtatás.)

3D játékokat nézve valóban nem előremutató az N8, de az új Mali és a készülő Tegra platformok mellett az iPhone 4 is kb. C64 szinten mozog. Multimédiás téren maximum néhány hónapig lehet valami előremutató. A C7-ben az NFC is elég előremutató, de a többi S3 modellnek sem kell szégyenkeznie adatátvitel és általános funkciók terén. (Magyarországon az LTE hálózatok 2-3 éven belül nem jutnak nagyobb szerephez.)

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#29) Kasya válasza Karma (#24) üzenetére


Kasya
nagyúr

Biztos nem a hw a hibás. SE X1-en wifi netrádió + netezés is megy egy időben akadás nélkül. De még (sokszor) lassúlt böngészőben O2 xda atomon is ment. Igaz, itt néha azért beakadt a böngésző...
Szerintem vagy a wifi terheli le (amennyiben ezen jon a net rádió), vagy valami más lesz a bibi... nem vagyok szakértő :)

(#30) Karma válasza (An)Dante (#28) üzenetére


Karma
félisten

"(iOS esetén nincs valódi párhuzamos futtatás.)"

Ez az a tipikus "Köszönjük Emese." kategória, vagy még mindig divat az a tévhit, hogy a "rendszerfolyamatok futnak, és behívnak az egyébként leállított alkalmazásba"? Nem kéne elolvasni inkább az Apple dokumentációt, hogy pontosan mi is történik?

Az NFC már korábban is előkerült S40-es modellekben, nem lett semmi belőle.

Kasya: Nyilván nem a hardver a hibás, de felmerül bennem a kérdés: van választási lehetőséged az alkalmazás kapcsán? Ha csak a Nokia által írt van, akkor erősen IJ kategória.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#31) jacis


jacis
nagyúr

Nem csodálkozóm a cikken hisz én is egy elégedett N8 tulaj vagyok. Ami meglepett az inkább az, hogy ennyi általam is nagyrabecsűlt kollega kiáll a Nokia mellett.
Helyes csak így tovább.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#32) (An)Dante válasza Karma (#30) üzenetére


(An)Dante
őstag

Elég sok kötöttséggel jár a párhuzamos folyamatok fejlesztése és itt nem a rendszerfolyamatos behívásokra gondoltam. Egyelőre nem sikerült a teljes szabadságot felfedeznem az iOS 4 fejlesztőkészletével, de lehet, hogy bennem van a hiba.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#33) Ricardo válasza jacis (#31) üzenetére


Ricardo
félisten

Most hogy belaktad, és használod egy ideje. Megbántad a cserét vagy jó döntés volt?

(#34) Karma válasza (An)Dante (#32) üzenetére


Karma
félisten

Egy szóval se mondtam, hogy teljesen szabad lenne minden.
Viszont állítom, hogy nincs is erre szükség egyáltalán.

Mint korábban, most is nyitott vagyok példákra, amikre ez nem elég.
Az akkoriak már megvalósíthatóak.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#35) ClioRS válasza dawheeler (#8) üzenetére


ClioRS
őstag

Nagy marhaságot írsz.... Ha semmibe nem raknák bele az új cuccokat, akkor hogy terjedne el?
Meg azért kritizálni valamit, mert vannak benne plusz dolgok....

(#36) zseny


zseny
csendes tag

Ha tehetném most tényleg vennék nokia részvényt! :)

(#37) (An)Dante válasza Karma (#34) üzenetére


(An)Dante
őstag

Nyilván nincs, de néha komoly kompromisszumokra kényszerít. A hatalmas 3D és processzorteljesítményre sincs szükség az esetek zömében, hiszen 3D játékokkal csak kevesen játszanak órákon át, az inkább csak unaloműzésre jó. A vásárlók zöme ugyanarra használja, amire egy sima kígyó, tetrisz vagy sudoku is alkalmas lenne, de ha van valami látványos nyilván azt választja az ember.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#38) jacis válasza Ricardo (#33) üzenetére


jacis
nagyúr

Egyelőre úgy tűnik, hogy jó döntés volt.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#39) Misály válasza Karma (#11) üzenetére


Misály
addikt

Draga Karma, kepzeld en ha nem is napi de ket harom-naponta kihasznalom a HDMI feature-t a telefonon ( potom osszeg ma mar egy full hd tv ugyanis ). Megertem ha a BME-en nincs hdtv.

Netradionak meg kilencmillio oka lehet hogy akad, nalam nem volt ilyen.

Tobbiek akik nem ertik hogy miert vagyok megelegedve vele: azert mert tobbet tud mint a konkurencia es azt ki is tudom hasznalni.

Udv temetok.

(#40) Sofian válasza Misály (#39) üzenetére


Sofian
őstag

Node ezt egy SGS is tudja...potom összeg egy microusb HDMI kábel....sőt ott van DLNA is....potom összeg egy DLNA-s TV :DD

[ Szerkesztve ]

(#41) Misály válasza Sofian (#40) üzenetére


Misály
addikt

Jah a DLNA megeri azt a + 30-40 rugot tv-knel. Nameg kabelek utan is van kedvem rohangalni...

(#43) ZeGa01 válasza Sofian (#40) üzenetére


ZeGa01
tag

Tudomásom szerint az N8-ban is van DLNA.

(#44) ClioRS válasza ZeGa01 (#43) üzenetére


ClioRS
őstag

Így van :K

(#45) Necc válasza dawheeler (#3) üzenetére


Necc
addikt

Jah.

Nincsen rá többezer "fingós, böfögős" alkalmazás. Csak ennyi.

Azt valahogy mindenki az 'ignore' listára teszi, hogy ez a symbian visszafele teljesen kompatibilis a Symbian^1 (N97, stb.) rendszerekkel, és ha eltekintünk a widgetektől akkor a S60v5 rendszerekkel is kompatibilis. (Legalábbis ezt ígérték anno.)

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#46) Karma válasza Necc (#45) üzenetére


Karma
félisten

Egy normális eBook, PDF olvasó is elég ritka. Vagy remote desktop kliens. Vagy olyan lejátszó, amivel hang- és feliratsávot is lehet választani a filmhez.

Ezek csak azok a dolgok, amiket én nap mint nap használok.

A kompatibilitás szép (egészen addig, amíg el nem rontja egy nagy törés, amit hallhattunk hogy jönni fog), de csak papíron, ha S60v5-re se voltak natív alkalmazások.

BTW Misály, természetesen a BME-nek vannak HDTV-i, de nem tudom, hogy ahhoz nekem mi közöm. Elég kósza lövedék volt.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#47) Gengi válasza Karma (#46) üzenetére


Gengi
senior tag

Én használtam anno Remote klienst a NOKIA E65-ön. Mivel volt benne infra még tv kapcsolónak is használtam. PDF olvasó pedig: Acrobat Reader alap kiszerelés vagy már nem? Nekem még anno az volt.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#48) Karma válasza Gengi (#47) üzenetére


Karma
félisten

A remote desktop kicsit más, mint a távirányítás. :U VNC kliens egyébként fellelhető az internet mélyén, csakhát aki VNC szervert használ, az meg is érdemli.

Alapfelszerelés az Adobe Reader, de attól még egy kalap trágya.

“All nothings are not equal.”

(#49) Gengi válasza Karma (#48) üzenetére


Gengi
senior tag

Használtam remote desktopot is. Vagy te olyanra gondolsz ,amikor a telefonon megjelenik a gép monitorának tartalma? Vagy csak annyi ,hogy tudod irányítani mondjuk az egeret és a telefon kijelzője átváltozik egy nagy Touchpaddá? Meg eléred a géped tartalmát?

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#50) Karma válasza Gengi (#49) üzenetére


Karma
félisten

"amikor a telefonon megjelenik a gép monitorának tartalma?"

Erre.

“All nothings are not equal.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.