Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -zolee-


-zolee-
tag

Én is most vetten egy új monitort. Dell 2407WFP-HC és gyönyörű képe van. Hazavittem kibontom semmi gond. 3 nap múlva behalt egy zöld subpixel, de a Dell csak 5 után cserél szóval így jártam. Mindenesetre ezen az egy monitoron van több mint 6.000.000 subpixel szóval ezzel az egy "problémással" együtt tudok élni.

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#2) moma


moma
őstag

Nekem szerencsére tökéletes a monitorom. De néha egy egy koszfoltot látva szívbaj jön rám, hogy jaj ne, pixel hiba! Aztán lassan rájövök, hogy mi is az és már egyből nem is zavar :D Szóval az az érzésem, hogy akár pixel hibával is együtt tudnék élni, különösebb kínok nélkül :P

we all deserve a bit of luck.

(#3) adalbert1 válasza moma (#2) üzenetére


adalbert1
veterán

Ez a koszfolt érzés nekem is ismerős. :DDD

Amúgy már jó fél éves a monitorom, szerencsére pixelhibának se híre, se hamva (kopp-kopp-kopp).

concret: én azért visszavittem volna, nyelje csak be a bolt a bukót, ha már kifizettem az árát az összes pixelt használni akarom.

(#4) concret_hp válasza adalbert1 (#3) üzenetére


concret_hp
addikt

igazából olyan távolságról ahonnan nézni szoktam nem látom :U
és ha nem zavar a franc se b@sszon el mégegyszer időt rá.
ha meg rosszabb lesz akkor ugyis gariztatom.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5) anjani182 válasza concret_hp (#4) üzenetére


anjani182
őstag

Fogadjunk, hogy a leggagyibbat vetted?! Lg 222WS 22".

Forever and ever, let's make this last forever.

(#6) lesaux


lesaux
veterán

Kedves Olvasóink!
A "Miért maradok a CRT-nél" című cikket olvashatták. :)

(#7) CSorBA válasza moma (#2) üzenetére


CSorBA
őstag

szintén a koszfolt rémítget engem is :D
Egyébként enyém Samsung 2032BW :) Gyönyörű...

(#8) John_Doe


John_Doe
senior tag

szélesvásznú filmek persze fekete kerettel
Azt ugye gondolom tudod hogy a "szélesvásznú" film többnyire 16:9 arányú míg a wide monitorok 16:10 -es.
Nekem 19" -os normál samsungom van és meg vagyok vele elégedve. Számomra a CRT-nek több zavaró tulajdonsága van mint ezeknek ezért váltottam..

mod.: koszfoltos para nekem is van hetente

[ Szerkesztve ]

Shal'kek nem'ron!

(#9) concret_hp válasza John_Doe (#8) üzenetére


concret_hp
addikt

az 5-6 centi vastag keretre gondoltam :U
(4:3-be van kódolva a 16:9-es film, tehát az alsó felső fekete sávot is belekódolták)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10) concret_hp válasza anjani182 (#5) üzenetére


concret_hp
addikt

ja, mondjuk arról nem volt tudomásom, hogy ez olyan húde gagyi lenne, eddig sz@r lg lcd-t még nem láttam :U

egyébként, azt az egy pixelhibát leszámítva (ami az idő 80%-ában egyáltalán nem látszik) leszámítva sztem frankó a monitor :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

Magam részéről annyit ajánlanék, hogy legközelebb nézz szét a Samsungok között. Nem tudom mostanság milyen áron mennek, régen az 730BF-em 85k volt, szóval a zsemebe nyúltam rendesen, de megérte. Kaphattam volna ekkorát olcsóbban is, de inkább nem szavaztam meg a bizalmat más gyártóknak. Monitorok, kijelzők tekintetében márkahű vagyok, csak Samsung, azt is ajánlom mindenkinek. Eddig csak hibátlan darabokkal találkoztam, az enyém is az, mások sem panaszkodnak. Persze lehet, hogy csak nyerő széria, de szerintem annál azért kicsit többről van szó.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#12) anjani182 válasza concret_hp (#10) üzenetére


anjani182
őstag

Kérdeztél volna engem :C

Nem látod, hogy pl. DVD nézés közben a panel aljánál meg a tetejénél bevilágít a háttérvilágítás? Olyan ratyi panel van benne...dehát ugye a minőség nem nagyon számít :U Mit gondolsz, miért ennyi az ára?

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#13) doc


doc
nagyúr

nálunk a cégnél elég sokféle lcd van, lg, sony, samsung, viewsonic pl
a leggagyibbak a sonyk és lg-k, a legszebb talán a samsung(!!)
ha lecserélem az otthoni 21"-es crt-met, samsungok lesz :DD
ilyen "elvetelmült" képarányút azért nem akarok, mert a régebbi játékok pl. abszolút nem ismernek ilyen kretén felbontásokat, így csak durván torzítva lehetne velük játszani

(#14) HavocS válasza doc (#13) üzenetére


HavocS
senior tag

Végre valaki... már azt hittem, csak én gyűlölöm egyedül a wide monitorokat. Még szerencse, hogy azért lehet kapni olyan TFT-t is, ami 1600x1200-at tud, szerintem ha váltok, olyat fogok venni... addig meg bőven megteszi a Samsung 795MB :)

(#15) doc válasza HavocS (#14) üzenetére


doc
nagyúr

én szeretem a wide monitorokat (a notin is 1680x1050-es felbontásom van), csak játszani ne kelljen :D
dolgozni nagyon jó, filmet nézni is az lenne, ha gépen nézném, de ha egy fullscreenben futó programot 4:3-ra írtak, akkor azt azon kell nézni és kész
bár furcsállom hogy még senki nem írt olyan wrappert, ami kirak kétoldalra egy-egy fekete csíkot hogy a képarány helyes legyen

kéne nekem egy 1600x1200-as felbontású Samsung LCD, ilyen nincs? :(

MOD: amit én gyűlölök, az a szinte négyzet alakú képernyő
milyen baromság már, 5:4 :F
mikor mindenki a széles képarányok felé megy, erre 17-19"-ben elárasztották a világot a "kockaképernyők" :(

[ Szerkesztve ]

(#16) HummeRC válasza HavocS (#14) üzenetére


HummeRC
senior tag

Nem vagy egyedül. Én is utálom a wide-os monitorokat. Ennek már több helyen hangot is adtam, de sajnos nem tudom befolyásolni a piacot. :))

(#17) adalbert1 válasza doc (#15) üzenetére


adalbert1
veterán

Én egy fél éve mikor nézegettem a monitorokat és vettem a sajátomat (205 BW), akkor még volt 1600x1200-as samsung.
Amúgy én is samsung monitor párti vagyok, főleg a 757Dfx-el eltöltött évek után, habár az lcd paneleket 2-3 nagyobb gyártó gyártja, így hatalmas eltérések nem igen lehetnek (mondjuk azért egy 24"-es eizo-t elfogadnék :) )

(#18) Gabesz84 válasza doc (#15) üzenetére


Gabesz84
őstag

nvidia driver tud 2 oldalra fekete csikot tenni hogy helyes maradjon a képarány. ATI-ról nemtok nyilatkozni, de szerintem azis tudja.

(#19) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Én se komálom igazán a wideokat. Még annó 17"-es crt-m volt. Ekkor vettem laptopot 15,4-es widwlcd-vel, nagyon tetszett először, de mióta crt le lett cserélve 19-es normál 4:3-mas lcd-re (Acer Al1916CSD ha jól emlékszem), azóta már inkább az asztali gépet használom ha otthon vagyok.

(#20) John_Doe válasza CsodaPOK (#19) üzenetére


John_Doe
senior tag

A "normál" 19"-os LCD 5:4 arányú (az acer oldala szerint ilen az Al1916cs -is) :U
Én is 17" -es CRT-t cseréltem egy ócsó Samsung 940N-re.

[ Szerkesztve ]

Shal'kek nem'ron!

(#21) Rocko


Rocko
tag

fekete csík eltávolítás: media player classicba tudod állítani a numerikuson a kép méretét

[ Szerkesztve ]

(#22) koxx válasza doc (#15) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"kéne nekem egy 1600x1200-as felbontású Samsung LCD "Samsung 214T

(#23) concret_hp válasza anjani182 (#12) üzenetére


concret_hp
addikt

nem világít be :U egyenletesen sötét a kép mindenhol :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#24) Gzolo


Gzolo
senior tag

Lg F700b , szeretem

Amíg nem hal be, nem lesz cserélve :)
A hordozhatósága a legnagyobb hátránya :DDD , de színre jobban tetszik ,
mint rokon Samsung 740n-je :))

Nekem bejönnek a wide-ok, de inkább egy monitor-Tv kombóra pályázok, ha lesz rá lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#25) Khaal


Khaal
őstag

DVI-vel összekapcsolva driverből állítható, hogy a nem szélesvásznú felbontásokat oldalt két csíkkal jelenítse meg.
Filmmel eggyütt bekódolt fekete sávra meg media player classic vagy bsplayer a megoldás (ki lehet nagyítnai a képet hogy kitöltse a monitort).
A játékok nagy részére van megoldás, hogy 16:10-ben lehessen játszani, persze van ahol csak az oldalt két csík marad.

(#26) Hakudoshi


Hakudoshi
tag

Hát igen, LG... Én is szoptam LG monitorokkal eleget, így a nyáron, mikor új monitor vásárlásra adtam a fejem, a nyertes egy Samsung 931BF lett, igaz csak 19es, de a képe gyönyörű, 2ms g2g, pixelhiba 0 :DDD és mindez 52k volt (ósanba ;] )! :C

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#27) doc válasza koxx (#22) üzenetére


doc
nagyúr

nagyon pofás kis moncsi, de az ára :W :(

(#28) -conrad- válasza concret_hp (#23) üzenetére


-conrad-
addikt

Nekem Fujitsu-Siemens tft-m van, anno Auchan-os sulinetes vásárlás "eredménye".
Megvettem, hazavittem, pixelhiba. :( Visszamentem, az volt az első kérdésük, hogy mennyi van rajta. Én persze nem mondtam, hogy egy, mondom 8. :) Gondoltam úgysem nézik meg... Erre visszaadták az árát, én meg bevonultam újra a boltba a pénzzel. Volt a zsebemben pendrive tesztprogramokkal, és szépen rátoltam az egyik kasszás gépre őket. Az eladó srác problémázott, hogy őt emiatt kirúgják, mert nem lehetne, én meg mondtam, hogy monitorom meg lesz, és nem fogom minden alkalommal megtenni a 10 km-t autóval a teszt erejéig. Köszönhetően a talán kicsit erélyesebb fellépésnek már nézegethettem is a monitorokat a pulton. :) Persze mondanom sem kell, hogy kb. nyolc-kilenc darabot megnéztem mire találtam egy hibátlant. Végigbontogattam az egész raklapot. Ami szomorú volt, hogy sokan meg - mivel jó áron volt - vitték ellenőrzés nélkül őket.

De amire ki akarok lyukadni, hogy többször ellenőriztem és hibátlan volt, de egyszer mégis találtam rajta egy subpixelhibát. Először azt hittem, hogy por vagy ilyesmi, de tüzetesebben megvizsgálva kiderült, hogy nem. :(
Nos, lehet, hogy 1000-ből egy eset, de én erősen megnyomtam és megszünt a hiba.. én is csak néztem. :) Nem arról van szó, hogy dörzsöltem tisztítószerrel és lejött egy zsírpaca, mert ezt is megpróbáltam, szimplán mikor semmi nem segített akkor beleépítettem a hüvelykujjamat és megszűnt a hiba. Nem tudom, hogy ilyen technológiánál lehetséges-e kontakthiba, vagy valami más van a háttérben, de nekem segített.

(#29) doc válasza -conrad- (#28) üzenetére


doc
nagyúr

kézrátételes gyógyítás :DD :R

(#30) Ra3


Ra3
őstag

munkahelyemen van LG lcd-m, 3 pixel már a kezdetektől hibás rajta, de nem érdekel, nem én fizettem érte. az otthoni ViewSonic viszont hibátlan.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#31) Brumi válasza John_Doe (#8) üzenetére


Brumi
senior tag

És láttál egyébként már igazán profi CRT-t, hogy ezt mondod? Mert mostanában, de inkább pár évvel ezelőtt a TFT-k árának feléért-harmadáért igen komoly CRT-ket lehetett kapni. Nekem kemény 56 ezer forintomba volt a 19-es NEC-em de azóta sem láttam olyan TFT-t ami ilyen színeket produkálna.
Egyébként most állok gépcsere előtt és pont a monitor miatt nem veszek iMac-et, mert még az sem olyan jó mint ez a kb 5-6 éves CRT. Illetve a 24-es az jó, de tutira pixelhibásat fognék ki, és 500k nem az a pénzmennyiség amivel szórakozok.
Talán pár év múlva, ha már nem fogják rá a gyártástechnológiára a pixelhibákat, akkor veszek egy TFT-t, de addig semmiképpen sem.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#32) moma válasza Brumi (#31) üzenetére


moma
őstag

tapasztalat: crt-nél egy hosszú gépelőtt töltött nap után szép rózsaszín volt a szemem. LCD nél ez megszünt. Nem mindegy.

we all deserve a bit of luck.

(#33) cucka válasza Brumi (#31) üzenetére


cucka
addikt

modern normális minőségű tft-knek is jók a színei, átlagembernek teljesen megfelelőek persze ha nyomdai anyagokat szeretnél készíteni, akkor a crt a nyerő, de átlagjúzer szempontjából inkább csak hátrányai vannak, mint előnyei.

[ Szerkesztve ]

(#34) Brumi válasza moma (#32) üzenetére


Brumi
senior tag

Én ilyet utoljára akkor tapasztaltam, amikor sok évvel ezelőtt gagyi 14-es Gaba monitorom volt. Valahogy a Trinitron és Diamondtron képcsöves Sony és NEC monitoroknál ilyet nem tapasztaltam, bár ez szerintem egyénfüggő.

Nekem nagyon sokáig egyébként az LCD bántotta a szememet, de aztán megszoktam. A fő gondom inkább az az olcsóbb TFT-kel, hogy ha többen nézünk egy monitort, akkor a kis betekintési szögek miatt csak az látja jól, aki pont szemben van, a többiek csak találgatnak, hogy mi lehet a képernyőn.
A régebbi fehér 20'-as iMacben viszont lekopogom, hogy ultra jó kijelző volt, míg az újakban már csak TN panel van, így lejjebb adtak a minőségből. Már csak a 24-esben van profi TFT, az a gép meg 450-nél kezdődik...

http://www.flickr.com/photos/brumi/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.