Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) llax válasza Kolondrum (#92) üzenetére


llax
senior tag

Nálunk a vallás téma kimarad, vendégek/vendégeskedés kimarad (inkább a két ünnep között), túlzásba vitt sütés-főzés kimarad (de azért nem hétköznapi), ajándékozásnál feltétel, hogy valami szerényebb és még véletlenül se hétköznapi használati tárgy legyen (azt hétköznapra kell megvenni).
Szóval semmi extra... Mégis, a (tágabb) családban a legjobban várt ünnep a karácsony.
(Január első harmadában jön még 4 születésnap is...)

A plafonig érő fa családi hagyomány, ez mindig olyan volt nálunk, még az 1. születésnapom előtt 2 héttel készült fotón is olyan van... Ha a csúcsdísz és a plafon (2,8m) közé befér az ujjam, ott már valami el lett szabva :) (Más állandó vagy "kötelező" téma nincs, se kaja, se egyéb, csak a nagy fa.)

(#102) llax válasza nemlehet (#100) üzenetére


llax
senior tag

Már amelyiknek...

(#103) x_o_n


x_o_n
veterán

Ugyan macerás de én már élőfenyöt ,igaz nem hatalmasat vásárolok amit utána ki ültetünk a közelben.

(#104) somogyib válasza nemlehet (#100) üzenetére


somogyib
őstag

"a hangulat számít, meg hogy a szülei hogyan állnak az egészhez"

Pontosan! És ez marad meg felnőttkorra is. :K

(#105) Cs1csó válasza llax (#99) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R nemlehet

(#106) llax válasza Cs1csó (#105) üzenetére


llax
senior tag

Többről szól ez a dolog...
Ott kezdődik, hogy az egyikkel dolgozni is kell, már ahhoz is, hogy a házba bevihető legyen. Kicsit nagyobb kihívás a díszítése (szúr), ha jó nagy a fa, akkor még nagyobb kihívás (sámli/létra is kell + sokkal több minden kell rá). Mindeközben többször takarítani is kell.
Amikor készen van, akkor úgy csodálod, hogy ez a Te műved (is)... Ha gyerek is részt vett benne (nem csak a díszítésben), akkor az övé is. Vagy még inkább együtt mindenkié.
Egy nagyobb fa igazi csapatépítő tréning a családnak.

(#107) Algieba válasza somogyib (#104) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ez így van. Felnőttként is a régi karácsonyok emléke adja az ünnepi időszak lényegét, mert egyébként mostanra semmit sem jelent számomra.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#108) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Térjünk vissza fenyőkre :)

Vmi jó tipp, javaslat, honnan lehet normális műfenyőt beszerezni?

(#109) Cs1csó válasza gilfoyle (#108) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nézelődj az Árukeresőn, lehet lesz a lakóhelyedhez közeli bolt is ahol személyesen is meg tudod esetleg nézni.

(#110) Chaser válasza gilfoyle (#108) üzenetére


Chaser
titán

Anno tescobol vettunk, olcso volt es jo, 2m koruli, multikban ilyenkor biztos aruljak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#111) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Holnaptól a Lidl-ben lesznek műfenyők. A 22.222Ft-os, prémiumnak hírdetett fa képen nagyon jól néz ki. Van valakinek tapasztalata vele?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#112) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Tavaly végül igazi fenyő lett és idén is az lesz. Nem találtam meg a műfenyőből az igazit.

(#113) Narxis válasza total90 (#55) üzenetére


Narxis
nagyúr

+1

(#104) somogyib
Azért nem olyan biztos ez, nekem szüleim mindig hoztak fát és díszíteni kellett, gyerekként élvezi az ember de felnőttként már csak plusz egy dolog amit meg kell csinálni.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#114) updog válasza madmike (#111) üzenetére


updog
senior tag

Bár már valószínűleg nem releváns a kérdés, de mi megvettük, baromi jól néz ki, ~900 ágat kell rajta kihajtogatni(!), valódi 3d-s tűlevelű Nordmann utánzat. Még nem raktuk össze (az kéne még bakker, november van, de már hallottam a rádióban hogy van akinél áll a fa :D) , de a dobozába belenézve abszolút meggyőzött (illetve asszony már körbekérdezett ilyen anyukás fb-csoportokban, korábbról is dícsérik).

3-4 évnyi piacos, vagy 6-7 év IKEA-s fenyővásárlás helyett már meg is térül anyagilag.

Hogy az egyszeri fröccsöntés/Kínából ideszállítás/majdani szemétté válás vs. a 6-7 évnyi fenyőfa locsolása/kivágása/Svédországból(?) ideszállítása/elégetése közül melyik a kevésbé ártalmas, azt számolgassa aki szeretné :)

szerk: ja, #46-ban még azt írtam, jobb lenne ha egyik sem :D Ez van, elbuktam.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#115) gilfoyle válasza updog (#114) üzenetére


gilfoyle
őstag

Idén végre rászántuk magunkat a műfenyőre, megvettük a Lidl-ben.
Ez persze nem olyan, mint a tavalyi 3D tüskés, csak az ágak végén van 3D tüske. Meglátjuk milyen lesz, ha csak 2 évig lesz meg, már akkor behozta az árát és megmentettünk egy fenyőt ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.