Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nálunk évek óta csak néhány fenyőág jelképezi a karácsonyfát.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2) Cifu


Cifu
nagyúr

Két éve vettünk egy normálisabb műfenyőt (amit 3D-snek neveznek) nos, azért jóval drágábban, mint egy "sima" fenyőt, előnye, hogy nem kell a tűlevelekkel bajlódni, nem kell később a kidobásával foglalkozni, hátránya, hogy kell neki hely, ahova a következő karácsonyig elrakod. Kinézetre is elég korrekt.

A fő gond, hogy az olcsóbb műfenyők (amik a valódi fenyőfákkal egy árban kaphatóak) elég gagyik sajnos, sokszor még távolságból is...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Igazi. A műfenyő nagyon illúzióromboló. Az számomra nem érv, hogy egyszer egy évben emiatt össze kell söpörni a tűleveleket, ami kb. 2 perc. Amúgy ezeket nyilván üzletszerűen ültetik, szóval a környezettudatosság itt nem igazán játszik.

(#4) thesound


thesound
őstag

Igazi, legyen az akármekkora. Nálam a fenyőillat hozzátartozik a karácsonyhoz.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#5) #77646080


#77646080
törölt tag

Tavaly ősszel váltottunk műfenyőre, a Cifu topiktárs által is megírt előnyök miatt. Nem bántuk meg. Nálunk nincs probléma a tárolással, találtam neki megfelelő helyet. :) Jobb érzés az is (amolyan bónusz), hogy nem pusztul el egy fenyő emiatt.

Korábban mi is kipróbáltuk a pár ágas megoldást, de valahogy nem volt (számunkra) ugyanaz az élmény.

[ Szerkesztve ]

(#9) marositech


marositech
senior tag

Mufenyot valasztom.
Banat fog fakat keresni unnepek elott.
Cipelni? Eh!
Nem passzol a talpazathoz? Faragj!
Bonuszkent az emberek 60%-a nem kepes normalisan kidobni a fakat. Tizedikrol ledobjak, utca kozepere otthagyjak, a fadarabokat a lepcsohazak utvonalain nem takaritjak el.

Es igen a fenyoillat...sajnos verhetetlen.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#10) gilfoyle válasza Cifu (#2) üzenetére


gilfoyle
őstag

Milyen a 3D fenyő? Láttam én is ~40k körül. Vastagabbak a tüskék és nem hajlik/deformálódik olyan könnyen?

(#11) draco31


draco31
veterán

Mi 14 éve vettünk egy műfenyőt, akkor nagyon olcsóak voltak, 1.5 méteres, szép sűrű. Nem bántuk meg, nincs szemetelés, stb. Ha meg illatot akarunk, akkor veszünk egy fenyő illatosítót.
Hogy a mostaniak mennyit bírnak, azt nem tudom...

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#12) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Tedd fel magadnak az alábbi kérdéseket:

- Illat számít?
- Ár belefér a büdzsébe?
- Talpba faragásra fogható vagy?
- Faragás miatt gyantától ragacsos kéz elmegy?
- Gyerek van, akivel mindez közös program lehet?
- Mókus és a lehullott tűlevél belefér?

Ha mindre igen a válasz, akkor élő fenyő. :)

Kisgyerek koromban apám mindig hozott élő fenyőt. Volt nagy, volt kisebb, volt büszke, volt görbe, de mindegyik igazi fenyő volt, pedig nem különösebben vetett fel minket a pénz. Aztán amikor őseim elváltak, anyum vett egy kis műfenyőt. Kicsi volt, formás volt, de nem az a nagyon profi, inkább csak olyan "elmegy" kategória. Szerettük, de nem volt ugyanaz, mint anno akár a leggörbébb. Pár évvel később, amikor kiröppentem a családi fészekből, néhány szezon erejéig ismét igazi fenyőt állítottam. Imádtam, visszahozta a gyerekkorom legkedvesebb emlékeit. Végül miután asszonykámmal összeházasodtunk, és neki már volt egy nagyon profi műfenyője (ami tényleg nagyon jól nézett ki), úgy döntöttünk, hagyjuk magunkat az anyagiak által "kijózanítani". Gyerek még nincs, nekünk meg jó ez így.

De az utóbbi bő két évtized egyik karácsonya sem volt összemérhető azzal, amit 30 éve, kissrác koromban éltem át az apám által a szovjet forgótalpba faragott igazi fenyővel. :)

(#16) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Ha kisgyerek van a háznál, mindenképpen igazit! Az illata, a hangulata miatt. Műfenyőt csak annak javaslom, aki azért állít fát, mert ez a szokás, de ezen túl nem jelent semmit maga az ünnep.

(#23) UnA


UnA
Korrektor

.... és a témához: nálunk is igazi fenyő volt sokáig, de már sajnálom szegény fenyőket, és nagyon profi műfenyők vannak. Már nálunk is az van kb. 4-5 éve, és emellett készítünk a párommal ádventi koszorúkat valódi tuja ágakkal – azt lehet szaglászni, aki az illatra vágyik :)

(#25) #81733120


#81733120
törölt tag

Mi mindig igazi fenyőt szerzünk be. Egyrészt ez már egy családi szokás, másrészt meg az illata...:)

(#28) Gerasz válasza Jhonny06 (#3) üzenetére


Gerasz
aktív tag

"Amúgy ezeket nyilván üzletszerűen ültetik, szóval a környezettudatosság itt nem igazán játszik."

Minden termék (környezeti hatással is járó) előállítása üzletszerűen történik.

(#29) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Szerintem nyugodtan vehetsz műfenyőt de FONTOS és ezt írták is már, hogy valami MINŐSÉGIBB - drágább - darabot válassz. Láttam már olyant hogy nem mondtam volna meg róla hogy nem igazi de az ilyen minőségnek ára van az illat sem lényeges mert vannak fenyő illatú illóolajok amiket párologtatóba teszel és olyan fenyőillat lesz ami már sok is.

(#30) szente


szente
addikt

Földlabdás èlőfenyő nem jöhet szóba? Muterèk mindíg olyat vesznek, aztán elültetik valahová.
Így a feeling is meg van ès a környezetèrt is tettèl valamit. Plusz azoknak alig hullik a levelük.

[ Szerkesztve ]

(#32) Cifu válasza gilfoyle (#10) üzenetére


Cifu
nagyúr

2D az, amikor lapos (műanyag vagy papír?) lap van felvagdosva, aztán nagyjából szétforgatva kiad egy fenyőfaág-szerű kinézetet.
3D az, amikor a tűleveleket műanyagból készítik, hengeres alakúak, tehát van rendes vastagságuk is.

A kettő közötti megoldás az, amikor a műfenyő ágainak végén 3D megoldás van, a belső részen meg 2D, így olcsóbb, mint a teljesen 3D, és a leglátványosabb részen (az ágak végein) mégis jobban néz ki, mint a teljesen 2D.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#34) Cifu válasza szente (#30) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mi három évig próbálkoztunk földlabdás fenyőfával.

Egyik sem maradt meg kiültetés után. Próbálkoztunk azzal, hogy először csak a garázsba hoztuk be, majd karácsony után oda raktuk ki, hogy szokja a meleget és a hideget (állítólag a hősokk miatt pusztul). Próbáltuk az elültetést minél hamarabb, és volt, hogy vártunk vele, amíg kienged a föld. Aztán persze lehet, hogy csak mi csináltunk rosszul valamit... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#35) #21346560 válasza thesound (#4) üzenetére


#21346560
törölt tag

(#37) thesound válasza #21346560 (#35) üzenetére


thesound
őstag

Első gugli találat?

Van tapsztalat amúgy evvel? Ha olyan mint egy wunderbaum, akkor bukta.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#38) somogyib


somogyib
őstag

Én az igazira szavazok, nekünk is mindig az volt. De nem az illat miatt, mert nekem inkább a narancs és mandarin a karácsonyi illat, nem a fenyő. :) (ez gondolom ilyen gyerekkorból megmaradt dolgok, a tormáról meg a húsvét jut eszembe).

(#39) Cathfaern válasza thesound (#37) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem, ezeknek tényleg fenyőillata van.

(#40) #21346560 válasza thesound (#37) üzenetére


#21346560
törölt tag

Valóban csak gugliztam, számomra is az igazi fenyő a fenyő!
És én sem agyalok azon, hogy megöljük, mert ha nem lenne karácsony, nem is ültetnék el ezeket. Mint a bundákhoz tenyésztett állatokat...

(#41) llax


llax
senior tag

Igazi, csakis a padlótól plafonig érő, újabban "saját termés".

Akkor is ki kellene vágni, ha nem karácsonyfát akarnánk belőle, mert ahol vannak, ott túl nagyra nem nőhetnének. Persze nem egyszerre lettek ültetve, hanem rendszeresen kerülnek újabbak a kertbe a meggyfák(!) közé, így válogatni is lehet.

(#42) thesound válasza somogyib (#38) üzenetére


thesound
őstag

Így-így. Gyerekkorból maradt az illat :)

Lehet beszerzek valami illatosítót. Szüleimnél lesz igazi fa, itt csak dísznek van hely. :)

Füstölőzni szoktunk néha, de a narancs/vanília/fahéj illatúaktól mindig az az érzésem támad, hogy kérek egy nagy tányér süteményt :DDD

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#43) Kasya


Kasya
nagyúr

Csak igazi, vágott. 160-200 cm közt. Fajta ártól és kínálattól függően. A műanyagot nem nekem tálaltak ki.
Főleg az illat, de valahogy az egész fa körüli "macera" is mellett szól.

[ Szerkesztve ]

(#44) dr.bubo


dr.bubo
őstag

Csak az élő

az igazi.. :D :DD :DDD

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#45) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Vettem egy 15 centis műfenyőt hozzá való üvegdíszekkel az Ikeában összesen 3 ezer forintért.
Ezentúl örökké a hangszóróm tetején fog lakni.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#46) updog


updog
senior tag

Igazi... sajnos. Igazából nekem mindegy lenne, ráadásul ezek a "modern" fenyők (évek óta az ikeás nordmannt vesszük) nem ugyanolyanok mint egy luc, a maga szúrósságával, csöpögő gyantájával és jellegzetes illatával. Asszony erőlteti, hogy lásson ilyet a gyerek is, ez kell a karácsonyhoz stb.

Igazából olyan szempontból teljesen mindegy hogy a műanyagok fröccsöntésével, vagy az igaziak "erdőből" kivágásával, majd szemétre dobással és eltüzelésével szennyezzük a környezetet...

Ugye ha mindkét opcióról lemondanánk, azt hívnák az úgynevezett "igazi változás"-nak, amire kb. senki nem hajlandó.

Ja, WTF hogy majdnem 20 hsz. gyomlálva lett :Y

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#47) #77646080 válasza updog (#46) üzenetére


#77646080
törölt tag

Igazából olyan szempontból teljesen mindegy hogy a műanyagok fröccsöntésével, vagy az igaziak "erdőből" kivágásával, majd szemétre dobással és eltüzelésével szennyezzük a környezetet...

Sajnos, ebben teljesen igazad van.

_____
majdnem 20 hsz. gyomlálva lett

Yepp, volt egy turbinaagyú trollunk, de már nincsen... :D

(#48) Hintalow


Hintalow
senior tag

Már évek óta műfenyő, lassan 10 éves a gyerek, annyira már nem nyűgözi le a dolog, panelház, erkély nincs. Tárolni sem tudom, hol felállítás előtt, és a fenének sincs kedve szenvedni vele :D

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#49) #81733120


#81733120
törölt tag

Azt egyébként kihagytam, hogy van még egy kis, kb. 30 centis műfenyőcském is. :B
Nagyon szeretem a fenyőfákat, a karácsony egyik "összetevője" számomra. :D

(#50) twollah1976


twollah1976
őstag

A felfujhato kemping fenyore eskuszom.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.