Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Kasya válasza updog (#46) üzenetére


Kasya
nagyúr

Lehet én vagyok tudatlan, de miért környezetszennyező a rendes fenyőfa? Miért jobb egy fröccsöntött valami?

(#52) twollah1976 válasza Kasya (#51) üzenetére


twollah1976
őstag

A fenyogyanta es a tulevelek miatt kornyezetszennyezo.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#53) Kasya válasza twollah1976 (#52) üzenetére


Kasya
nagyúr

Erről még nem hallottam.

(#54) twollah1976 válasza Kasya (#53) üzenetére


twollah1976
őstag

Latod ma is tanultal vmit.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#55) total90


total90
veterán

Egyik sem.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#56) llax válasza updog (#46) üzenetére


llax
senior tag

A kivágás és "szennyezés" téma azért érdekes.

Kivágás: A karácsonyfa célra nevelt fenyőfák e célból létesített ültetvények. Annyira kell sajnálni azok kivágását, mint egy fej káposztáét. Nagyra növő fenyőerdő céljára alkalmatlan helyen és talajon nevelik, mindezt többszörösen sűrűn, mint egy fenyőerdőben. Már elültetésükkor ott a halálos ítélet is... (Láttam néhány ilyen ültetvényt, a családi vállalkozásunknak se lenne nagyon "profilidegen" ilyen létesítése.)

Szennyezés: Alapvetően természetes hulladék. A tűlevelek nem használnak a termőföldnek, azzal vigyázni kell, hogy nagyobb mennyiség ne jusson belőle nem kívánt helyre. Viszont elégethető, mint bármilyen tűzifa, a füstjének (ha nem töményen kapod) finom illata van. Akinek van otthon vegyes tüzelésű kazán / kályha / zárt égésterű kandalló, annak nem gond a megsemmisítés, extra szennyezést nem okoz vele.
Vannak itt-ott az országban aprítékot is hasznosító hőerőművek, a városokból begyűjtöttet csak oda kellene eljuttatni, így szintén elkerülhető minden extra terhelés.

(#57) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Talán idevág egy kis pénzügyi tényező is. :(

(#58) Kasya válasza twollah1976 (#54) üzenetére


Kasya
nagyúr

De hogy miért, árról még a google se világosított fel.

(#59) pikszel válasza somogyib (#38) üzenetére


pikszel
őstag

Szintén, de nálam a fenyő illata (luc) a meghatározó, ami a kezemen marad a faragás után ;]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#60) updog válasza llax (#56) üzenetére


updog
senior tag

Nem értek a fenyőtermesztéshez, nem tudom hogy amúgy parlagon lévő területeken csinálják-e, vagy kell hozzá termőföldet/erdőt feláldozni, hogy mennyi vizet igényel a "természetesen" felül, árt-e más állatoknak, növényeknek, így ehhez nem tudok hozzászólni.

Én pont azt olvastam (most googlezás után, legalább ennyi helyen írják az ellenkezőjét is..) hogy a fenyő (főleg ilyen frissen) még tele van gyantával, és ezért nagy lánggal és kormolva ég, veszélyes otthoni kályhában elégetni. Azt tudom hogy amit pl. Bp.-n begyűjtenek az megy az égetőbe, gondolom ott mindegy. Na nem mintha úgy általában az égetésnek nagyon híve lennék :U

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#61) Chaser válasza updog (#60) üzenetére


Chaser
titán

én úgy tudom feldolgozzák, ezért is gyűjtik külön, aztán lehet rosszul tudom
részemről néhány ág amit a kivágott fenyőkről szednek le, nem egy fa halálától lesz szebb a karácsony - persze, lehet azzal takarózni h ezeket mindenképp kivágják, ha senki nem venné valószínűleg ritkítanák a meglévő állomány, aztán többi lehetne erdő, amit majd egyszer biztosan kivágnak persze, de akkor sem azért él h pár napig egy lakásban legyen, aztán jobb esetben feldolgozóban, rosszabb esetben égetőben végezze -

szerk:
llax
a kertünkben kettő van ültetve, kis földréteg, alatta sitt, az egyik 40m körüli, másik 20-25, nem kell félteni a növényeket, jól alkalmazkodnak - nagyon jó példa rá, milyen szépen megfér az árnyékliliom közvetlen a fenyő alatt, nem hatja meg a gyantás talaj amit a tűlevelek okoznak -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#62) Cs1csó válasza Kasya (#51) üzenetére


Cs1csó
félisten

A haszna igazság szerint hosszútávon jön elő, ha vigyázol a műfenyőre akkor akár 20 éven keresztül is kiszolgálhat így már azért gazdaságos.

(#63) llax válasza updog (#60) üzenetére


llax
senior tag

Erdőterületet nem áldozol fel Magyarországon. Törvényi okai vannak. Ami egyszer erdő lett, az az is marad, ha (valami nagyon nyomós okból) nem ugyanott, akkor máshol kell pótolnod. (a gyakorlatban űzzük ezt a témát)

Termőterület/parlag. Érdekes kérdés ez. A területek többsége magántulajdon, néhány szabályozás/megkötés figyelembevételével szabadon hasznosíthatja a tulajdonosa növények termesztésére/nevelésére. Olyan mint feláldozás, az csak úgy értelmezhető, ha azon nem valami növényzetet nevelsz. Amit egyszer szántónak/gyepnek/stb. minősítettek, azt pl. építési telekké minősíteni (feláldozni) csak brutális összegű illeték megfizetése után lehet ("kivett terület").

Víz. Bármilyen növény (akár magára hagyott gyep) nő az adott területen, ugyanúgy igényli. A mértékben lehetnek eltérések, locsolás nem túl jellemző, a természetesen érkező víz pedig természetes körforgásban marad.

Árt-e bárminek? Max. annyira, mint bármilyen egyéb mezőgazdasági hasznosítás. Vagy még annyira sem (pl. nem igényel olyan intenzív művelést és vegyszerezést, mint egy gyümölcsös.) Ha nem fenyőfa ültetvény lenne ott, akkor lenne más. (Magántulajdon, így vagy úgy, de hasznosítva lenne, akár olyan valamire, amire rengeteg vegyszer és műtrágya kell, mondjuk exportra termelve, ami itt szennyez, máshol hasznosul.)

Kicsi kályhában és nyitott égésterű kandallóban valóban bajos az elégetése. Kazánban, vagy nagyobb és zárt kandallóban kevesebb a probléma.
Elégetés tovább: Normális esetben olyan helyen égetik el, ahol amúgy is égetnének. Legjobb esetben aprítékkal üzemelő kisebb erőművekben, ugyanis oda sem a feldolgozás és szállítás, sem a keletkező füst nem okozna többletterhelést ("részben helyette" és nem "pluszban mellette").

Aztán tegyünk fel egy érdekes kérdést: Mi lehet vajon a szennyezőbb? Egy 1,5m-es karácsonyfa teljes életciklusa vagy 2kg szaloncukor előállítása, beleértve a műanyag csomagolását és utóbbi megsemmisítését?
A karácsony egyéb "velejáróiról" már nem is beszélve... Mint ajándékok és azok csomagolása, élelmiszer pazarlás, meg úgy általában a pazarlás. Vagy vegyünk egy izzósort: mi jár több CO2-vel? A fenyőfa elégetése vagy az izzósor néhány napi működtetése??? (lehet akár az elégetés is, de utóbbi is probléma...) Akkor még a műfenyőkkel nem is foglalkoztunk: meddig kellene használni egyet, hogy ugyanakkora "öko lábnyoma" legyen, mint az alatt minden évben egy új fenyőfának?

Utóbbiak azok, ami miatt soha nem értettem, miért pont a fenyőfa lett a karácsony "mumusa". Fizikailag a legnagyobb, de talán a legkisebb szennyezéssel előállítható és a végén a legkevésbé ártó hulladéka a karácsonynak...

(#64) Chaser válasza Cs1csó (#62) üzenetére


Chaser
titán

ha beleszámoljuk, h a vágott fenyőért minden évben el kell menni, meg kell venni, haza kell vinni, talpba kell faragni akkor sok év sem kell hozzá, az idő pénz, persze valakinek élmény ez, kis gyerekeknek el is hiszem h tetszik, nekem is tetszett, ma már csak annyit látok, h teljesen értelmetlenül kivágnak egy fenyőt

llax nálam nem mumus, de kicsit ellentmondásos, h a "szeretét ünnepének" egyik főszereplője egy halálra ítélt fa legyen - az egész bullshit egyébként is, csak nagyzolásról szól, tisztelet a kivételnek -

erről jut eszembe ami nemrég is:
kakas a pulykának:
- boldog hálaadást pulyka!
pulyka:
- a k_rva anyádat!
:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65) llax válasza Chaser (#64) üzenetére


llax
senior tag

Valentin nap, nőnap, anyák napja, ballagások, halottak napja, stb, növényzet igényének kielégítése nem kevésbé problémás (ami biztos: sokszor annyi vegyszerrel jár), mint a karácsonyé.

"h teljesen értelmetlenül kivágnak egy fenyőt"[

Huhhh. Az értelmetlen, sőt, a fenyőfáénál 1000x értelmetlenebb létesítésekről majd kivágásokról sokat tudnék mesélni, csak itt az eddigieknél is sokkal jobban OFF. Mert ha hiszed ha nem, a "jól kitalált" támogatási rendszereknek köszönhetően irgalmatlan mennyiségű "élt: 5évet" fa van/volt, ami fenyőfával ellentétben 0 hasznot adott a társadalomnak... Ha tudnál mindezekről, a karácsonyfára csak legyintenél...

(#66) Chaser válasza llax (#65) üzenetére


Chaser
titán

nem a vegyszer érdekes nekem, maga a tény: egy fa elpusztítása "brahiból", de ilyen hülye az ember:)
ha valamit létesítenek majd kivágják, mert úgy okos', addig is termelt oxigént, nem volt értelmetlen a létezése, persze ha létezhetne tovább is úgy lenne az igazi

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67) 8th


8th
addikt

Műfenyő, már sok éve. Igazi fánk szerintem nem volt az utóbbi tíz évben talán csak kétszer. Aztán találtunk egy egész pofás műfát fillérekért és azóta az van. Kényelmes mert nem koszol, nem hullik, nem szúr és csak egyszer kellett kifizetni. Amúgy meg...

:D

(#68) somogyib válasza Chaser (#66) üzenetére


somogyib
őstag

"ha valamit létesítenek majd kivágják, mert úgy okos', addig is termelt oxigént, nem volt értelmetlen a létezése, persze ha létezhetne tovább is úgy lenne az igazi"

Ilyen szempontból búzát se kéne vetni, mivel az is csak addig termel oxigént amíg le nem aratják. Meg be kellene tiltani a futballt is (szegény telepített fű :) ).

Ha körülnézel a lakásodban mennyi dolog van 'brahiból' elpusztított fából? Gerendázat, lecezés, lambéria, bútorok, ajtók, lépcsőfok, fakanál, vágódeszka, képkeret... Vagy nálad minden műanyag meg fém?

(#59) pikszel nálam a faragásnak a fílingje a meghatározó, nem az illata. :D

[ Szerkesztve ]

(#69) Chaser válasza somogyib (#68) üzenetére


Chaser
titán

azért van különbség étel és brahi közt:) ahogy a tartós használati tárgyak között is
egy db fa ajtó van, fenyő, nem pár napra terveztem, hanem mondjuk 10 évre - berendezés még nincs -
a válasz arra érkezett, vannak telepítések amiket meg nem nevezett okból végeznek el, aztán pár év múlva kukázzák, erre mondtam, annyi értelme van, h legalább addig is termelnek oxigént

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#70) Kasya válasza Cs1csó (#62) üzenetére


Kasya
nagyúr

A karacsony nem epp a "gazdasagossagrol" szol. A vagott viragot is megveszem, pedig az se "eri meg". A muanyag fenyo se biztos hogy 20 ev mulva megterul, ha az evek alatt eltorik, seruls, stb..

(#71) updog válasza llax (#63) üzenetére


updog
senior tag

"Mi lehet vajon a szennyezőbb? Egy 1,5m-es karácsonyfa teljes életciklusa vagy 2kg szaloncukor előállítása, beleértve a műanyag csomagolását és utóbbi megsemmisítését?
A karácsony egyéb "velejáróiról" már nem is beszélve... Mint ajándékok és azok csomagolása, élelmiszer pazarlás, meg úgy általában a pazarlás"

Én úgy nőttem fel, hogy fater minden évben hazahozta a fát, befarigcsálta, a mi feldíszítettük, ajándékok a fa alá voltak pakolva, csillagszóró, fenyőillat, jó kis vacsorák. Ha megérzem a lucfenyő illatát, önkéntelen is a gyerekkor gondtalansága ugrik be nosztalgikusan. Le tudnék-e erről mondani? Hogy a gyermekem kimaradjon ebből az élményből? Minden további nélkül. :DDD ;]

Tülekedés, tömeg, CSILLÁMPOR (emberiség elleni bűntettnek nyilvánítanám), töltöttkáposztás halászlé, bÁjgli, cukormázas cukros cukor megszórva porcukorral, ha nem szedsz még egyszer, februárig nem szólok hozzád, mitkérszkarácsonyrakéremalistát, de ha én kérdem: janekemmindegy, végül úgyis vicces bögre és hűtőmágnes lesz, favásárlás, favásárlás máshol, favásárlás a harmadik helyen, végül megveszem az ikeában, faragd be, utána ragadsz még két napig, hullik a tűlevél, megette a gyerek a tűlevelet, needdleaszaloncukrotnemazértvan(??!!!), hogy a *****ba vigyem le az ötödikről az összeaszott fahullát... alig várom. :N

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#72) Cs1csó válasza Kasya (#70) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igaz nem jó szót használtam, hosszú távon kisebb terhelést kap a pénztárcád, az időd, és a természet.

(#73) somogyib válasza Chaser (#69) üzenetére


somogyib
őstag

Értem - és persze én is kisarkítva írtam, amit írtam. :) De remélem az is érthető, hogy mit akartam mondani.

(#74) Kolondrum válasza Hieronymus (#1) üzenetére


Kolondrum
félisten

Miért?

(#75) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Köszi a sok választ.
Az idén kipróbálom a műfenyőt, úgy döntöttem.

Az igazi fa körüli macera nem zavart sosem, az utóbbi években pedig a faárusok 'alapból' bele is faragják a tartóba a fát, ez benne van az árban. Tudom szállítani, ill a teraszon tárolni is - ez is pipa.
A macerásabb az elszállításhoz időzített leszedés vízkereszt környékén.

Arra kíváncsi leszek a gyerekek (4 és 7 évesek) mit szólnak a kihajtogatható fához... Ha nagyon nem jön be, majd elajándékozom a munkahelyemnek, oda jó lesz :)

(#76) Narxis


Narxis
nagyúr

Csakis mű.

Thanos was right.

(#77) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Én évek óta semmit. Több okból sem szeretem a karácsonyt, ha tehetem, egyedül vagyok.
Viszont ha nagyon választanom kellene, én egy harmadik verziót, a földlabdásat választanám. Igazi, de nem döglik meg.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#78) Cs1csó válasza gilfoyle (#75) üzenetére


Cs1csó
félisten

A műfenyő már pár év alatt behozza az árát, időt spórolsz vele, DE fontos, mivel kb. egyszer kell megvenni ezért keress valami nagyon jó minőségűt ami megtévesztően hasonlít egy eredetire. A kisgyerek lehet észre sem veszik, ami gyereke amúgy is ritkán járnak fenyőerdőben, főleg karácsonyfának való fák között.

[ Szerkesztve ]

(#79) Chaser válasza Geri Bátyó (#77) üzenetére


Chaser
titán

ha mákod van nem döglik meg, januárban ültetni művészet - arról nem beszélve, ha túl kevés vizet kap amíg a lakásban van az a baj, ha túl sokat akkor meg az, nem arra találták ki h + 20-25 fokból esetlegesen -15-be kerüljön ki -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#80) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Volt ismerősöm, aki a saját kertjébe ültette ki és túlélték.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#81) somogyib válasza gilfoyle (#75) üzenetére


somogyib
őstag

"az utóbbi években pedig a faárusok 'alapból' bele is faragják a tartóba a fát"

Érdekes, ilyennel még nem találkoztam. (mondjuk nekem nem is hiányzik, mert a talpbafaragás nálam a műsor egyik legjobb része :) )

(#82) #77646080 válasza somogyib (#81) üzenetére


#77646080
törölt tag

Igen, újabban én is többször láttam ilyet. Szerintem korrekt, hiszen van, akinek ez sok segítséget jelent.

(#83) gilfoyle válasza somogyib (#81) üzenetére


gilfoyle
őstag

Azt hozzáteszem, hogy az elmúlt 5 évben 2 árustól vettem a fákat, mindkettő elektromos kézi gyalut használt, kb 3 perc volt belefaragni...

(#84) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Szomorú hsz-ek, döbbenetesek. :(

(#85) gilfoyle válasza Kolondrum (#84) üzenetére


gilfoyle
őstag

Mire gondolt a költő?

(#86) Narxis válasza Kolondrum (#84) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mi szomorú? Mi döbbenetes? :F

Thanos was right.

(#87) oszi666 válasza Hieronymus (#1) üzenetére


oszi666
őstag

detto, elhozok néhány ágat, és azokat összerendezgetem
A macska sem borítja magára, könnyebb takarítani olcsóbb kisebb stb. Meg tényleg talán nem annyira körrnyezetszennyező bár nyilván azok az ágak is egy fán nőttek. Igaz, ha egy fát gallyanként osztasz el alacsonyabb a fa/fő arány.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#88) mephi666


mephi666
nagyúr

évekig műfenyő volt (nem nagy, összehajtható kb akkorára, mind egy esernyő), 1éve viszont egy nem túl nagy nordmann lett (vállon simán elcipeltem): nem szúrja meg a gyereket, nem hullajtja a tüskét hetekig :K ezen az állásponton vagyunk mi is, hogy gyerek miatt legyen most pár évig igazi fenyő... talpba meg szépen belefúrtam/-faragtam az erkélyen (szó szerint fúróval is meg kellett dolgoznom) ...jó, hogy szembe jött ez a téma, mert akkor elhatároztam, hogy idénre szereznem kell egy kisbaltát :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#89) gilfoyle válasza mephi666 (#88) üzenetére


gilfoyle
őstag

"...idénre szereznem kell egy kisbaltát..."
Szerintem a véső + (gumi)kalapács jobb, legalábbis nekem az vált be, nagyon jól lehet velük faragni :)

[ Szerkesztve ]

(#90) Chaser


Chaser
titán

egyébként is anyum zserbója a legjobb a karajcsontban, a többi részletkérdés ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91) Narxis válasza Chaser (#90) üzenetére


Narxis
nagyúr

:DDD

Thanos was right.

(#92) Kolondrum


Kolondrum
félisten

1. Mű fa
2. pár ág jelképezi
3. Egyedül magamba tartom
4. Stb
Jó nekem is volt hasonló időszakom, de gipsszel a lábamon is lesz igazi fánk. Mert van illata hangulata és azt akarunk.

(#93) Narxis válasza Kolondrum (#92) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez nem időszak, mindenkinek mást jelent a karácsony.

Thanos was right.

(#94) Chaser válasza Kolondrum (#92) üzenetére


Chaser
titán

Erre mondjak h egyeni preferencia kerdese, egyaltalan unnepelni sem kotelezo - en nem is tekintem unnepnek, max tobbet eszem mint atlagosan es 1-2 olyan dolgot amit egyebkent nem, barmikor eljutok ev kozben anyumhoz, nekem mindig karacsony van -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#95) updog válasza Chaser (#94) üzenetére


updog
senior tag

Nálunk a (mostmár nagy)szülők 120 és 160 kilométerre laknak, de így is megoldjuk minden hónapban, hogy legalább egyszer mindkét helyre eljussunk. És ha már ott vagyunk, akivel "úgy" tartjuk a kapcsolatot, azt is meglátogatjuk. Nem is értem hogy hogyan lehet a Karácsony mellé érvnek felhozni, hogy csak akkor tud együtt lenni a család...

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#96) Chaser válasza updog (#95) üzenetére


Chaser
titán

Akaras kerdese mint minden, ez egyertelmu

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97) prabhu


prabhu
senior tag

Egyik sem :)

(#98) Cs1csó válasza updog (#95) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ennek akkor van szerintem relevanciája ha MINDENKI egy helyen gyűlik ilyenkor össze.

(#99) llax válasza Cs1csó (#78) üzenetére


llax
senior tag

"A kisgyerek lehet észre sem veszik, ami gyereke amúgy is ritkán járnak fenyőerdőben, főleg karácsonyfának való fák között."

Városokban még úgy-ahogy igaz is lehet. Legalábbis el tudom képzelni. Faluban egy 3 évesnek sem adod be, hogy egy műanyagdarab a karácsonyfa :)

(#100) nemlehet válasza llax (#99) üzenetére


nemlehet
őstag

Egy három évesnek simán beadod hogy elloptad az orrát és csak nap végén adod vissza. Ne szórakozzunk már...

A gyereknek olyan rohadtul mindegy az egész, a hangulat számít, meg hogy a szülei hogyan állnak az egészhez. Ha ti picsogtok, hogy jajj szar műfenyő, akkor utálni fogja, ha szóba sem kerül akkor úgy is csak a díszt meg a mézeskalácsot látja rajta.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#101) llax válasza Kolondrum (#92) üzenetére


llax
senior tag

Nálunk a vallás téma kimarad, vendégek/vendégeskedés kimarad (inkább a két ünnep között), túlzásba vitt sütés-főzés kimarad (de azért nem hétköznapi), ajándékozásnál feltétel, hogy valami szerényebb és még véletlenül se hétköznapi használati tárgy legyen (azt hétköznapra kell megvenni).
Szóval semmi extra... Mégis, a (tágabb) családban a legjobban várt ünnep a karácsony.
(Január első harmadában jön még 4 születésnap is...)

A plafonig érő fa családi hagyomány, ez mindig olyan volt nálunk, még az 1. születésnapom előtt 2 héttel készült fotón is olyan van... Ha a csúcsdísz és a plafon (2,8m) közé befér az ujjam, ott már valami el lett szabva :) (Más állandó vagy "kötelező" téma nincs, se kaja, se egyéb, csak a nagy fa.)

(#102) llax válasza nemlehet (#100) üzenetére


llax
senior tag

Már amelyiknek...

(#103) x_o_n


x_o_n
veterán

Ugyan macerás de én már élőfenyöt ,igaz nem hatalmasat vásárolok amit utána ki ültetünk a közelben.

(#104) somogyib válasza nemlehet (#100) üzenetére


somogyib
őstag

"a hangulat számít, meg hogy a szülei hogyan állnak az egészhez"

Pontosan! És ez marad meg felnőttkorra is. :K

(#105) Cs1csó válasza llax (#99) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R nemlehet

(#106) llax válasza Cs1csó (#105) üzenetére


llax
senior tag

Többről szól ez a dolog...
Ott kezdődik, hogy az egyikkel dolgozni is kell, már ahhoz is, hogy a házba bevihető legyen. Kicsit nagyobb kihívás a díszítése (szúr), ha jó nagy a fa, akkor még nagyobb kihívás (sámli/létra is kell + sokkal több minden kell rá). Mindeközben többször takarítani is kell.
Amikor készen van, akkor úgy csodálod, hogy ez a Te műved (is)... Ha gyerek is részt vett benne (nem csak a díszítésben), akkor az övé is. Vagy még inkább együtt mindenkié.
Egy nagyobb fa igazi csapatépítő tréning a családnak.

(#107) Algieba válasza somogyib (#104) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ez így van. Felnőttként is a régi karácsonyok emléke adja az ünnepi időszak lényegét, mert egyébként mostanra semmit sem jelent számomra.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#108) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Térjünk vissza fenyőkre :)

Vmi jó tipp, javaslat, honnan lehet normális műfenyőt beszerezni?

(#109) Cs1csó válasza gilfoyle (#108) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nézelődj az Árukeresőn, lehet lesz a lakóhelyedhez közeli bolt is ahol személyesen is meg tudod esetleg nézni.

(#110) Chaser válasza gilfoyle (#108) üzenetére


Chaser
titán

Anno tescobol vettunk, olcso volt es jo, 2m koruli, multikban ilyenkor biztos aruljak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#111) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Holnaptól a Lidl-ben lesznek műfenyők. A 22.222Ft-os, prémiumnak hírdetett fa képen nagyon jól néz ki. Van valakinek tapasztalata vele?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#112) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Tavaly végül igazi fenyő lett és idén is az lesz. Nem találtam meg a műfenyőből az igazit.

(#113) Narxis válasza total90 (#55) üzenetére


Narxis
nagyúr

+1

(#104) somogyib
Azért nem olyan biztos ez, nekem szüleim mindig hoztak fát és díszíteni kellett, gyerekként élvezi az ember de felnőttként már csak plusz egy dolog amit meg kell csinálni.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#114) updog válasza madmike (#111) üzenetére


updog
senior tag

Bár már valószínűleg nem releváns a kérdés, de mi megvettük, baromi jól néz ki, ~900 ágat kell rajta kihajtogatni(!), valódi 3d-s tűlevelű Nordmann utánzat. Még nem raktuk össze (az kéne még bakker, november van, de már hallottam a rádióban hogy van akinél áll a fa :D) , de a dobozába belenézve abszolút meggyőzött (illetve asszony már körbekérdezett ilyen anyukás fb-csoportokban, korábbról is dícsérik).

3-4 évnyi piacos, vagy 6-7 év IKEA-s fenyővásárlás helyett már meg is térül anyagilag.

Hogy az egyszeri fröccsöntés/Kínából ideszállítás/majdani szemétté válás vs. a 6-7 évnyi fenyőfa locsolása/kivágása/Svédországból(?) ideszállítása/elégetése közül melyik a kevésbé ártalmas, azt számolgassa aki szeretné :)

szerk: ja, #46-ban még azt írtam, jobb lenne ha egyik sem :D Ez van, elbuktam.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#115) gilfoyle válasza updog (#114) üzenetére


gilfoyle
őstag

Idén végre rászántuk magunkat a műfenyőre, megvettük a Lidl-ben.
Ez persze nem olyan, mint a tavalyi 3D tüskés, csak az ágak végén van 3D tüske. Meglátjuk milyen lesz, ha csak 2 évig lesz meg, már akkor behozta az árát és megmentettünk egy fenyőt ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.