Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) guriga1234


guriga1234
addikt

"nincs sehol egy dedikált terület, hogy a nevet ki lehessen rá írni" - ezt nem nevezném hátránynak. Mivel nem társasházakhoz, hanem családi házakhoz való, így felesleges bármilyen nevet is kiírni. A környékünkön senkinek nincs kint a neve. A szomszédok tudják, hogy ki hol lakik, tudja a postás is, a leolvasók címre mennek, az idegeneknek meg semmi köze ahhoz, hogy ki lakik ott. Jó ez így.
A termék valóban drága és sok értelmét nem is látom. Nekem elektromos kapum van, aki nyithatja a kaput, annak van távirányítója. Video kaputelefon van, látom, hogy ki csönget (de enélkül is kinézhetek). Ha nem vagyok otthon, nem érdekel, hogy csöngetett-e valaki. Ha fontos, felhív telefonon, vagy bedob egy üzenetet a postaládába.

PS: úgy látszik, pont letelt a szerkesztési idő. Az előző beírás törölhető.

[ Szerkesztve ]

(#3) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

mennyi adat forgalmat generál egy kb 1 perces beszélgetés képpel?
mi a minimum sávszélesség, ami kell a mobilnál a videós átvitelhez? (edge, umts, hsdpa, lte)
mennyivel merül jobban a telefon, h fut a progi rajta?

[ Szerkesztve ]

(#4) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szerintem elég jó cucc, kertes háznál én elgondolkodnék egy ilyenen.

(#5) qantum


qantum
senior tag

Nekem tetszik,több dolgot egyesít.

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#6) Bog válasza Sanyi.mTs (#3) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Annyit, mint egy 720p-s YT nézés. Ha nincs elég sávszéled, akkor jön 480p-ben, vagy még alacsonyabb felbontásban.
A telefon lemerülése nem volt gyorsabb azért, mert a háttérben futott +1 app.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#7) atike


atike
nagyúr

Nagy királyság! Ej ha nékem sok pénzem lesz... :DDD

(#8) sagem


sagem
addikt

Tetszik, szerintem használható, s az újabb modellek nyilván még okosabbak lesznek, én is csak az árát tudnám felróni így a cikk elolvasása után, de talán az is szelídül majd valamelyest.

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#9) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

A cikkben lévő NFC-s telefonnal beengedős "nagyszerű" ötletre reflektálva: én kétszer is meggondolnám, hogy beáldoznám-e a biztonságot a kényelem oltárán. Legalább ne könnyítsük meg a betörők dolgát. Csak egy kérdés: melyik a könnyebb, telefont ellopni valakitől, vagy a házba betörni? Ugyehogy az előbbi. Miután a telefont megszerezték, onnan minimális erőfeszítéssel ki lehet nyerni az otthoni címünket (amiben NFC van, abban GPS is, és könnyen ki lehet következtetni, hogy melyik az otthoni cím). Tehát cím megvan, ingyenjegy a házba (telefon) megvan, pár órán belül kipakolva az egész, akár még mielőtt észrevesszük, hogy ellopták a telefont, ha ritkábban használjuk. Mindezt kockáztatni csak azért, hogy egy érintéssel bejussak a házba... Nem mindig jó ez a fenenagy kényelem.

[ Szerkesztve ]

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#10) atike válasza Tomy Yayo (#9) üzenetére


atike
nagyúr

Ez miben más mintha kifigyelnek és a kulcsodat lopják el? :) A riasztót még nem kapcsolja ki csak mert beenged...

(#11) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Köszi a tesztet.

(#12) User64476 válasza Tomy Yayo (#9) üzenetére


User64476
őstag

Ugyan már. Hozzánk addig törtek be, amíg anyukám kiugrott a két sarokra lévő boltba fél 6kor, én hazaértem 15 perccel később és már kirámoltak tévéket, laptopot, ékszert, telefont töltővel, fotós táskát drága géppel és objektívekkel, és még egy halom cuccot amire már nem emlékszem...15 perc!

(#13) Postas99 válasza atike (#10) üzenetére


Postas99
senior tag

Talán annyiban, hogy a kulcskarikádra nem fűzöl fel egy cetlit a címeddel.

(#14) guriga1234 válasza User64476 (#12) üzenetére


guriga1234
addikt

15 perc alatt ez nehezen kivitelezhető.

(#15) Sanyi.mTs válasza guriga1234 (#14) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

honnan tudod, h hány tagú volt a banda?

(#16) atike válasza Postas99 (#13) üzenetére


atike
nagyúr

Aham. Mert a telefonod egyből védtelen, kiderül minden adatod, címed belöle, sőt az is, hogy nfc-vel nyitható a házad és riasztó sincs benne sem kutya és családtag sem. Erre hogy nem gondoltam...

(#17) guriga1234 válasza Sanyi.mTs (#15) üzenetére


guriga1234
addikt

Nem csak ezen múlik.

(#18) guriga1234 válasza atike (#7) üzenetére


guriga1234
addikt

"Ej ha nékem sok pénzem lesz..." - nekem van, de mégsem kéne :K

(#19) atike válasza guriga1234 (#18) üzenetére


atike
nagyúr

:DDD

Hát na... :) Nem vagyunk egyformák.

(#20) ..thealien..


..thealien..
csendes tag

A következőre mehetne az újjlenyomatolvasó vagy retinaszkenner :D

(#21) pusszycat válasza User64476 (#12) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Vegyél ip kamerát és nézheted élőben amint rámolnak.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#22) sanyijedi


sanyijedi
őstag

nekem tetszik, szerintem életképes tud lenni

kérdés: éjszakai képe milyen? picinek/kevésnek tűnik az a 4 ir led

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#23) atike válasza sanyijedi (#22) üzenetére


atike
nagyúr

A led fényereje a poén... Szereltünk már olyan kamerát amelyiken csak egy infra led volt és mégis normális volt a képe (közelre persze)...

(#24) David75


David75
őstag

Ezt nekem találták ki, minden héten jön valami általában amazontól, de mivel leghamarabb 4-re érek haza megy a bénázás. Ezzel betudnám engedni a postást az előszobába, ahonnan egy másik zárt ajtó vezet a lakásba.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#25) petipetya válasza David75 (#24) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ha kertesházban laknék, jól jönne egy ilyen okoscsengő. Mondjuk panel esetén sem hülyeség látni, hogy ki csenget. Ugyanis van még egy hosszú, zárt folyosó, így a lakásajtó kukucskályán semmit sem lehet látni. Vannak betörések, így ha például a munkahelyen jelezne a telefon és felismerném az arcukat (vagy legalábbis gyanúsak lennének), akkor lehetne ugrasztani a ház Magdi nénijét, aki mindenről tud.

A csomagokról pedig annyit, hogy egy időben nekem is sűrűn jöttek az ebay-es rendelések. Nyitottam is topicot, melyben jött pár remek ötlet arra, miként jelezzen nekem a postaláda a földszintről. Aztán letettem róla, mert napi szinten így is úgy is üríteni kell, hogy a rossz emberek lássák a mozgást.

"nincs rá lezsóidő"

(#26) guriga1234 válasza petipetya (#25) üzenetére


guriga1234
addikt

Magdi nénivel nem sokra mennél. Szereltess be riasztót és a közelben lévő őrző-védő szolgálattal köss szerződést. Ha a riasztó beindul és te nem szólsz be, hogy téves, akkor azonnal mennek hozzád. Ez többet ér, mint Magdi néni.

PS: "ha például a munkahelyen jelezne a telefon és felismerném az arcukat (vagy legalábbis gyanúsak lennének)" - az egy dolog, hogy becsöngetnek, de a kukucskát/kamerát a betörők letakarják, tehát úgysem látnál semmit. A riasztó többet ér.

[ Szerkesztve ]

(#27) User64476 válasza guriga1234 (#14) üzenetére


User64476
őstag

Akkor megizzadtak. 15 perc volt, betöréssel együtt.

(#28) Wesder válasza User64476 (#27) üzenetére


Wesder
félisten

Remek munkàt végeztek akkor a fiúk, màr bocsànat :/

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#29) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Egy pitbull sem ártott volna,meg vasajtó... :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#30) Hallosz


Hallosz
senior tag

Szerintem maga az ötlet jó.
Semmi kép nem hátrány, ha rögzítve van ki csöngetettbe. A hívatlan "vendégek" is így kezdik, becsöngetnek.
Ha nincs válasz, majdnem biztos, hogy üres a kégli, mehet a behatolás.
Lakótelepi kapun dettó ez a helyzet.

Mert lakni, muszáj.

(#31) guriga1234 válasza User64476 (#27) üzenetére


guriga1234
addikt

Ez volt a tanulópénz. Pedig jobb ám más hibájából/kárából tanulni, mint sajátból...

(#32) guriga1234 válasza Hallosz (#30) üzenetére


guriga1234
addikt

"Semmi kép nem hátrány, ha rögzítve van ki csöngetettbe" - jól írtad, semmi kép, ha letakarják. Azt aztán (a semmit) rögzítheted bármire. Ha mindenképP rögzíteni akarsz valamit, akkor egy mozgásérzékelős kamerát kell belülre elhelyezni.

(#33) pusszycat válasza guriga1234 (#32) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Sajnos ha valahogy kikapcsolják az áramot a kamera is befuccsol,a router is...

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#34) guriga1234 válasza pusszycat (#33) üzenetére


guriga1234
addikt

A biztonsági kameráknak saját áramforrásuk (aksi) van. Van ám olyan router is, ami szintén aksis és mobilinternetet használ. Tehát az áramtalanítás hatástalan.
Nálam a teljes riasztórendszer saját áramforrással bír, ha áramszünetet érzékel, azonnal megy be rádión az üzenet a biztonsági szolgálatnak. Ha nem szólok be, hogy áramszünet van, akkor is azonnal jönnek.

(#35) HaZse


HaZse
őstag

Mint magánház tulajdonos én azt mondom, hogy ez az egész rendszer már a tervezés pillanatában halálra volt ítélve.

Nálam az utcafronton vagy távos autóbejáró és mellette egy személyzeti kapu, amit 2x zárunk, mikor nem vagyunk otthon.

Utána a házba történő bejutáshoz meg ott van a 15 ponton záródó bejárati ajtó.

Namármost, aki az egyiket vagy a másikat elektromosra alakít át, annak a házvédelme nem ér semmit. A biztonságunkat biztosító zárban egy elektrónika se legyen, mert az már szerintem veszélyes, mivel idővel ezt is fel fogják majd tudni törni.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#36) guriga1234 válasza HaZse (#35) üzenetére


guriga1234
addikt

"A biztonságunkat biztosító zárban egy elektrónika se legyen, mert az már szerintem veszélyes, mivel idővel ezt is fel fogják majd tudni törni." - ha nem is törik fel, ott a másik veszélyforrás: az elektronika el tud romlani. Nyílászárókat csak kulccsal nyitható mechanikus zárral szabad ellátni (leszámítva az autóknak szolgáló elektromos kaput), az érzékelők és egyebek lehetnek elektronikusak.

(#37) atike


atike
nagyúr

Riasztónál még nem láttam olyat, hogy ne lenne akksi benne. Biztonságtechnikai rendszernél alap, hogy szünetmentes áramforrása legyen. Olyan eszköznél amiben nincs alapból akksi (router) utólag szoktuk szünetmentesíteni (igen, vagy alap PC-s szünetmentessel, vagy ipari megoldással). Ezt a butaságot meg, hogy ne legyen semmi elektromos egy zárban el lehet felejteni. Ha olyan helyeken megfelel ahol sokkal nagyobb forgalom van az ajtókon, mint egy családi háznál és sokkal komolyabb szempont a biztonság (pld gyógyszergyárak) akkor nehogy már ne legyen megfelelő otthon... :) Az elektromos zárakat is lehet kulccsal nyitni és zárni ha bármi gond lenne. És igen, az elektromos zárak is szünetmentesítettek.

(#38) djapor96 válasza HaZse (#35) üzenetére


djapor96
őstag

Nem kell ahhoz elromlania semminek.... mi jártunk úgy, hogy elindultunk 1 hétre a tengerpartra, de a feleségem ráült a távirányítóra, így mi elindultunk a garázskapu meg visszanyílt.... persze a garázsból egyenes út a házba.....
Szerencsére senki nem jött be... mondjuk kutya is van... de mákunk volt....

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#39) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Tök érdekes beszélgetés alakult ki itt biztonságtechnikai szempontból, tényleg. De azért pls abból induljatok ki elsősorban, hogy itt inkább arról van szó, hogy adott egy széles körben ismert és használt megoldás (úgynevezett "kaputelefon"), aminek a funkcionalitása ezzel a termékkel kvázi kibővült, nyilván megtartva a kaputelefonnak, mint olyannak az alapvető biztonsági szolgáltatásait. Tehát nem arról van szó, hogy ez most itt az überbiztonságos, one-and-only, egymagában is proper védelmet kínáló szett, hanem arról, hogy ebben az "okosodó" kütyüvilágban egy kaputelefon milyen olyan új funkciókkal rendelkezhet, amelyek a kényelemhez és valamelyest talán a biztonsághoz is hozzáadhatnak valamit.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#40) atike válasza Bog (#39) üzenetére


atike
nagyúr

Igen, jogos. Kb ennyi a lényeg.

(#41) User64476 válasza guriga1234 (#34) üzenetére


User64476
őstag

Ha a szolgálat 10 perc alatt ér ki, a hajadra kenheted. Sok idő az. Valamint ha a koma beriasztatja a házat 15x egy nap, a 16. kiszállási díjat már nem fogod kifizetni, hanem hibára fogsz gyanakodni. Akkor több ideje is lesz mint 15 perc.

[ Szerkesztve ]

(#42) petipetya válasza guriga1234 (#26) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ő sem hülye, idős hölgy révén nem menne neki egy embernek a sodrófával. A múltkor viszont emeletről-emeletre járt, és törölgette le a csengőkön lévő jelzést, miután a felderítő páros elhagyta a házat.

Ugyanis úgy szokták, hogy becsöngetnek, és ahol nem néznek ki, azt megjelölik. Később jönnek a szakik és már törik is fel a lakásokat.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#43) guriga1234 válasza User64476 (#41) üzenetére


guriga1234
addikt

Kezdjük azzal, hogy max 5 perc alatt itt vannak. Egyébként meg van kutya is (már az is elég elrettentő - moszkvai őrkutya) és egyéb trükkök, amit itt nem ecsetelek.
"ha a koma beriasztatja a házat 15x egy nap" - és azt mégis hogy? Nagyon foteltudósra hajaz a véleményed. Ugye nem haragszol, hogy a továbbiakban nem akarok veled erről vitázni?

PS: "több ideje is lesz mint 15 perc" - én a 15 percre is azt mondtam, hogy eléggé hihetetlen. Itt meg még 5 percük sincs.
A piti betörők olyan helyre mennek be (vagy legalábbis próbálkoznak), ami könnyű préda, nincs semmiféle biztonság. A profik meg olyan helyre, ahol - megfelelő füles után - nagy értékek vannak, és megéri a kockázat. Tévé, műszaki cikkek és hasonlók nem érdeklik őket.

(#44) guriga1234 válasza petipetya (#42) üzenetére


guriga1234
addikt

"becsöngetnek, és ahol nem néznek ki, azt megjelölik. Később jönnek a szakik és már törik is fel a lakásokat" - egyáltalán nem logikus, ugyanis közben meg akár többen is hazaérhetnek, tehát ez semmire sem jó.
"Ugyanis úgy szokták" - A fantáziálás más kategória. Van egy brfk-s haverom, aki pont a betörésen van, és a módszerekről már elég sokat hallottam tőle.

(#45) User64476 válasza guriga1234 (#43) üzenetére


User64476
őstag

A kivonulók mondták, hogy ez a trükk, kommandós úr. Hagyjuk.

(#46) guriga1234 válasza User64476 (#45) üzenetére


guriga1234
addikt

Nem vagyok kommandós. Mégis hogyan riaszt be egy nap 15-ször anélkül, hogy bejutna? Ha meg bejutott, akkor inkább nem visz el semmit, hanem elszalad, hogy később ismét próbálkozhasson? Hagyjuk már! Ha legalább lenne logika abban, amit írsz, de így... :W

(#47) MaCS_70 válasza guriga1234 (#44) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pedig ez a megoldás is elég elterjedt. Azt, hogy a BRFK-s, betöréses ügyeken dolgozó ismerősöd nem tud róluk, több, mint meglepő, ugyanis a minap éppen egy kerületi kapitányságon dolgozó rendőrrel beszélgettem el erről.

A 15 perces lakáskipakolás nem, hogy nem hihető, hanem egyenesen tipikus. Egy barátom lakását pár napja úgy rámolták ki, hogy a társasházba belépésük és kilépésük között nem telt el 15 perc -- és ez csak egy példa, az ott eljáró rendőr és az én ismerősöm szerint is ez a szabvány eljárás.

Bog pedig nagyon jól foglalta össze a lényeget: nem arról van szó, hogy egy ilyen kapucsengőre bíznánk az életünket (vagyontárgyainkat), hanem arról, hogy ez is egy plusz biztonsági tényező, ráadásul az árához képest nem is rossz a hozzáadott értéke.

Az pedig nagyon régi tétel, hogy minél több, egymástól függetlenül is hatásos rendszert kell üzemeltetni, lehetőleg a mechanikust, elektromost és élőerőset együttesen.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48) guriga1234 válasza MaCS_70 (#47) üzenetére


guriga1234
addikt

"Egy barátom lakását pár napja úgy rámolták ki, hogy a társasházba belépésük és kilépésük között nem telt el 15 perc -- és ez csak egy példa, az ott eljáró rendőr és az én ismerősöm szerint is ez a szabvány eljárás" - tessék????? Betörésnek már szabványa is van?

"az árához képest nem is rossz a hozzáadott értéke" - nem csak szerintem, de kifejezetten drága.

"Az pedig nagyon régi tétel, hogy minél több, egymástól függetlenül is hatásos rendszert kell üzemeltetni, lehetőleg a mechanikust, elektromost és élőerőset együttesen" - ebben viszont egyetértünk.

PS: még panelházról is tudok, ahol van portaszolgálat. Társasházról meg többről is. Idegen anélkül nem mehet be, hogy ne mondaná meg, hogy kihez megy, akihez nem mellesleg felszólnak. Ha nincs válasz, nem mehet be az idegen. A betörő meg kereshet más helyszínt.

(#49) MaCS_70 válasza guriga1234 (#48) üzenetére


MaCS_70
félisten

Látom szeretsz szavakon lovagolni, mintha nem értenéd...
A "szabvány" szót nyilván nem közjogi értelemben írtam le, és szerintem mindenki számára érthető, hogy mit akartam. A BRFK-s ismerősöd biztosan készséggel mesél a "szabvány" elkövetői magatartásról, módszerekről.

Az pedig, hogy 90e Ft sok vagy kevés, nyilván relatív dolog, függ a helszíntől, a lakás jellgétől, a lakókörnyezettől -- ráadásul utólag nemigen derül ki, hogy mi lett volna, ha...
De bőven vannak környékek, ahol úgymond "divat" (külön a kedvedért idézőjelben) a "szabvány" becsöngetéses felderítés -- ilyen helyzetben pedig éppen a betörés megtörténtét vagy meg nem kísérlését döntheti el, hogy adott esetben válaszol-e valaki a kaputelefonon.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50) guriga1234 válasza MaCS_70 (#49) üzenetére


guriga1234
addikt

"De bőven vannak környékek, ahol úgymond "divat" (külön a kedvedért idézőjelben) a "szabvány" becsöngetéses felderítés -- ilyen helyzetben pedig éppen a betörés megtörténtét vagy meg nem kísérlését döntheti el, hogy adott esetben válaszol-e valaki a kaputelefonon" - erre azért kapásból (lábfejből) van megoldásom-ötletem. Ha csak ezen múlik, hogy válaszol-e valaki, akkor automatikusan be kell játszani valami szöveget (nem világnyelven, hanem pl: valami afrikai, kínai, stb nyelvű szöveget, amit feltehetően nem ért a betörő), és így azt feltételezheti, hogy van otthon valaki.

PS: ha én betörő lennék, mindenképpen csöngetnék én is, mert az előcsöngetők (felderítők) csöngetése óta akár haza is érhetett valaki, vagy csak az otthon lévő akkor éppen nem tudott válaszolni, mert épp fürdött, vagy WC-n trónolt, stb. Tehát az előcsöngető sz.rt sem ér. Egy nem ürített postaláda sokkal árulkodóbb lehet. Nem kívánok a továbbiakban betöréssel kapcsolatban senkivel sem vitázni, mert értelmetlen. Megfelelően kell védekezni, és akkor nem lehet nagyobb baj.

Egyébként meg, ha ennyire tetszik neked a termék, vegyél egyet. Számomra nem lenne hasznos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.