Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) PC-rev-RM


PC-rev-RM
tag

Üdv és bocs a késésért! :R

Jó téma, gyakran kísérletezgetek én is hasonlóképp, csak nem ilyen öreg gépen. Viszont mivel intel vga-m van, :O minden játéknál ügyeskedni kell szinte...
Tuning kérdésben / stabilitásban nem tudok segíteni, de a Most Wantedet ismerem, úgyhogy engedelmeddel megosztanék pár dolgot, amivel még tovább lehet butítani a játékot:
- Amikor belépsz a "video options"-ba, a részletes grafikai beállításokat a "2"-es billentyű megnyomásával érheted el (nem a numerikuson!).
Ezt csak azért ajánlom figyelmedbe, mert a felbontás feletti csúszkát állítva még nincs minimum grafikán a játék. A "rain effect" off-ra állításával talán még ki lehet csikarni 1-2 fps-t. (dx9-es kártyákon a "visual treatment" opciót is érdemes átállítani low-ra)
Ezen kívül van még egy kis progi is, ahol ki lehet kapcsolni a "motion blur"-t (mozgási elmosódás) és a "particle effect"-et (gumifüst, szikrák, stb).
Ezek már nagyban segítik a játék könnyebb futtatását.
Igazán elvetemülteknek még egyéni felbontást biztosító progi is van, ahol pl. 320x240-et is lehet engedélyezni. Persze ez már így nem élmény, viszont a "how low can you go" irányelvbe még belefér. :)
Ahogy az is, ha kikapcsoljuk a zenéket a játékban, vagy akár a hangot. Nekem a HUD eltűntetése sem szentségtörés, a térkép statikussá tétele és az autó sérülés kikapcsolása is szóba jöhet, ha minden képkocka számít.
Ja és lökhárító-nézetben a legkisebb a FOV, ezáltal a megjelenített képpontok száma is így a legkisebb.
Valamint win2000 alatt is fut a játék elméletileg, jóval kevesebb erőforrást zabál, mint az xp, valószínűleg dobna rajta az is. (Egyesek szerint az xp service pack-ek között is van különbség, a sp-mentes xp a leggyorsabb, a sp3-as a leglassabb.)

Nem akartam tolakodni, elnézést, ha túllihegtem.

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.