Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7) Bazsesz válasza Mokó (#2) üzenetére


Bazsesz
őstag

(#2) Mokó: Bocs, szóf×sásom volt ma :) A többi résszel semmi gond, csak sokan nincsenek képben :) Héten már nem megyek Miskolcra sztem, bár még csak hétfő van. Most értem haza, megnéztem: a proci egy E8400, SLB9J. Félreraktam Neked, ha megyek be rádírok privátot előző nap. :)

(#6) dugynok: 3200-ért megveszem a cuccot ÁFA-s számla nélkül, és 3200-ért tovább adom egy BOLTBAN, akkor abból be kell fizetni az ÁFA-t, tehát nálam kerekítve 2520 forint marad, azaz buktam rajta. Ha kaptál róla ÁFA-s számlát, és eladod 3200 forintért, akkor vagy 0-n. Ezen kívül ha mégis ÁFA-san veszel cuccot, akkor a vásárlás, illetve az eladás közti ÁFA-különbözetet kell fizetned (Nagyon durván tehát ha 1270ért veszel egy cuccot, amin 270 ÁFA van, és eladod 2540-ért, amin 540 ÁFA van, akkor állam felé bizony be kell csengetned 270-et. Persze ez nagyon móricka, nem pont így van, de szemléltetésnek jó). Sajnos az ÁFA-törvény ilyen. Magánszemélyként ha eladod nem kell ÁFA-t fizetni, Ha meg BOLT-osként nem adsz nyugtát, vagy számlát, és pont ellenőriz, vagy figyel a nav, akkor itt bordosban rakhatod a lakatot a boltra :( Az ÁFA vackai alól kivételt képeznek úgynevezett AAM-es EV-k (Alanyi AdóMentes Egyéni Vállalkozók), akik ha a 3200 forintért vásárolt számla nélküli cuccot eladják 3300-ért nyertek rajta 100 forintot, és nem kell ÁFA-t fizetni utána. Ez egy részben jó is, viszont más részben rossz is. Most nem mennék bele pro/kontra érvelésbe, ha tényleg érdekel bővebben, akkor itt megtalálsz mindent: NAV KATA Ha nem akarsz vele bajlódni, és kíváncsi vagy a különbségre, akkor szívesen leírom 1-2 napon belül.

(#5) flymi: Igen, sajnos vannak vicces emberek. Múltkor szétnéztem HA-n, kellett volna egy olcsó PCI-E VGA. Amikor 7000-ért árulták a Radeon HD 3450-et (jelzem januárban 5k-ért vettem HIS 4850-et, ami kicsit komolyabb aa 3450-től), amit a nagykertől használtan megveszek 6 hónap garanciával (!) 2500-ért akkor mondtam azt, hogy inkább várok. Van, amikor iszonyat jó cuccokat ki lehet fogni jó áron, de van, amikor el van az ember szállva a saját termékétől. Utóbbbi esetben ha röhögni akarok, akkor bekészítem a popkornt, és fellépek facebookra adok-veszek csoportokba, és sikítva röhögök :D

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.