Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Drakula a szerzeményhez :R
Igaziból az a legjobb, hogy ha upgradelni akarsz, AMD fronton egy FX-el sem lennél sokkal előrébb, míg most.. bepattintasz egy i7-est azt máris bedupláztad a teljesítményt :)

(#2) Mokó válasza bacsis (#1) üzenetére


Mokó
aktív tag

Kösz Bacsis,én is igy gondolkodom!Később talán i5 de egyelőre bőőven jóó :R

(#3) Robert07 válasza Mokó (#2) üzenetére


Robert07
aktív tag

Nekem az alaplap ment tönkre és mivel nem volt kedvem másikat venni, ezért inkább 1045T-ről váltottam i5-4570-re.

Hogy is mondjam, jobb lett és még fejleszthetek 4790-re is ha kell a plusz.
Cinebench R15-ben olyan 110 ponttal van több az alapórajeles 1045T-nél, de itt vannak a pontok, ha valakit érdekel:
1045T @2.7 = 400
1045T @3.2 = 474
4570 @3.2 = 515

3Dmark11-et is mértem, de ott nem volt olyan nagy különbség, meg azok az eredmények már elvesztek.

(#4) Mokó válasza Robert07 (#3) üzenetére


Mokó
aktív tag

Jó eredmények,de gondolom érezhető a fejlődés,nemde?

Megvolt az indok váltani,egyébként hogy érzed?Nekem az egész cirka ~30-ba fájt.

(#5) Robert07 válasza Mokó (#4) üzenetére


Robert07
aktív tag

A játékoknál lehet érezni, amúgy nem igazán. Átlagos használat közben meg nem mondanám, hogy melyik a gyorsabb. :D
Videokonvertálásban és Cinebenchben jobb, mást pedig iazán nem mértem.
A videokártya az ami visszafogja, egy 5770 ami már nem egy mai darab, de amihez kell, ahhoz még éppen elég.

A másik oldal pedig a fogyasztás, ami soha sem érdekelt igazán, legfeljebb a zajszintekig. Egy Xigmatek Gaia volt az AMD-n és ezt tettem át az i5-re is, viszont itt már sosem veszi feljebb a fordulatot minimumnál, míg az AMD-nél azért néha kellett neki, nem csak tuningnál.

Nekem is olyan 30-40k körül volt, talán 50, viszont a ramot is le kellett cserélnem, mert a Haswell nem támogatja az ECC-t nekem pedig az volt.

Amikor X2 270-ről 1045T-re váltottam az viszont sokkal érezhetőbb volt, bár ott a különbség is jóval nagyobb. :D

Amúgy gondolkoztam még a híres/hírhedt g3258-on is, de végül találtam használtan ezt, és ez így mégis csak kétszer annyi mag.

[ Szerkesztve ]

(#6) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szépen gyorsult !

Viszont nézem hogy PhenomII- vel ezekszerint nem lehet 3DM06- ban 20K fölé menni. Nekem a HD6850 mellett jelenleg sima Phenom 9550 van, szerény 12K ponttal, arra számítottam ha kicserélem a procit akkor 20000 pötty fölé megy :U

(#7) Mokó válasza DarthSun (#6) üzenetére


Mokó
aktív tag

ÜBEr ocval lehetséges majd keresek képet...

(#8) DarthSun válasza Mokó (#7) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ó, én csak olyan OC- t alkalmazok hosszútávon amivel alapfesz+léghűtéssel megy stabilan.

(#9) Mokó válasza DarthSun (#8) üzenetére


Mokó
aktív tag

Akárcsak én de vannak helyzetek mikor azért hogy a kívánt eredményt elérjük át kell hogy lépjük
a józan ész határait.... ;]

(#10) JHC válasza Robert07 (#5) üzenetére


JHC
tag

Az ECC RAM-ról kérdezném, hogy az Intel el sem indult vele? Mert én is majdnem elcsábultam Intel fele, de nem szeretnék venni RAM-ot mert nekem 16GB van és annál lejjebb már nem adom mert hozzá vagyok szokva, hogy minden belefér a memóriába.

(#11) Robert07 válasza JHC (#10) üzenetére


Robert07
aktív tag

Specifikáció szerint nem. Viszont a csere miatt sajnos nem tudtam kipróbálni.

Amúgy ECC UDIMM-ről van szó, hogy pontos legyek, tehát 9 memchip oldalanként vezérlő nélkül.

Sajnálom is, hogy el kellett adni, mert 1.35v-os modulok voltak, és tuninggal szépen mentek 1866-ot is.

(#12) JHC válasza Robert07 (#11) üzenetére


JHC
tag

Nekem is ECC Unbuffered moduljaim vannak. 1100T procim volt, és lett egy ajánlat, 4 ezer befektetéssel válthattam FX8320-ra. Erősen rá gugliztam a témára, de sokra nagyon nem mentem, azt tudtam, hogy a Phenom-ig eléggé fullos a memória vezérlő, de az FX-ből egy csomó mindent kihagytak, hogy elférjenek a 8 modullal, így nem voltam biztos, hogy kezelni fogja. Mondjuk régebbi külföldi fórum hozzászólásokból azt olvastam ki, hogy azért is jó nekünk az Unbuffered ECC, mert olyan mint egy sima modul kis extrával. Amelyik eszköz nem tudja kezelni az ECC-t az elméletileg nem is tudja hogy ECC modullal áll szemben, vagyis elméletileg hagyományos memóriaként kezeli.

(#13) Robert07 válasza JHC (#12) üzenetére


Robert07
aktív tag

Én eladtam a processzort+memóriát egyben még az intel megvétele előtt, biztosra akartam menni.
Ha lett volna lehetőségem persze kipróbáltam volna.

(#14) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Én csak kicsiben váltottam AthlonII X3 445-ről Ivy Pentium G2030-ra, és ugyanazt tudja, sőt kicsit gyorsult is, és fele annyi a fogyasztása. :K

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#15) Zolaash válasza Mokó (#9) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Ha megkérdezhetem, mennyi ráfordítást igényelt a csere? Mennyiért ment el a régi cucc, illetve mibe fájt az új? Nekem is cserélnem kellene valami Intel-re, de nem tudom mire. Úgy 60-at tudnék beleönteni plusz a régi cucc árát.

Rip and tear

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.