Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7) Dany007 válasza moha21 (#4) üzenetére


Dany007
veterán

Ez mondjuk tényleg nonszensz. Én is olvastam a story-t még pár napja. Vicc az egész.
Erről a "különvélemény" jut az eszembe. Lassan már elég ha rosszra gondolok és ki is vagyok bannolva :D

De szerintem ez abból adódik, hogy nem lehet minden helyzetet objektíven megítélni. Ezért néha a moderátor személyes véleménye esetleg érzelmei, előzetes tapasztalata vagy épp rossz napja is befolyásolja kis mértékben az ítéletet.
Így alakulhatnak ki ilyen nevetséges esetek, mint amit linkeltél. Aztán persze eltelik 1-2 nap és talán az illető döntéshozó is rájön, hogy bammeg ez röhej...

Aztán a problémát szerintem az okozza, hogy az ilyen esetekben a "rossz" ítélet nincsen elismerve. Vagy csak nagyon ritka, kivételes esetekben.
Nyilván egységes véleményen kell lenniük. Moderátor moderátorral nem veszhet össze. Azt elintézik a háttérben és nyilvánosságra már egy megegyezett döntés kerül.
Nyilván a hitelüket vesztenék el, ha sorra vonnák vissza korábbi kicsit is kérdőjeles, vagy kicsit is nem egyértelmű döntéseiket. Ezért is muszáj az egyetértés látszatát is fenntartani. Mert azért biztos vagyok benne, hogy a háttérben azért vannak viták bizonyos esetekről.

Egyébként nekem személy szerint még semmi gondom nem volt a moderátorokkal. 3-4 éve volt egy bannom - ami utólagosan elismerten irreálisan sok volt - majd ~ 1 éve egy figyelmeztetésem. Aztán asszem ennyi.
Pedig itt vagyok napi szinten. Irkálok, olvasok, minden nap itt vagyok, sokszor elmondom a véleményem, néha direkt provokáló jelleggel, mert kíváncsi vagyok mások véleményére is. Ezért néha erőteljesebben fogalmazom meg a véleményemet :)
Na mind1, a lényeg, hogy ennek ellenére tényleg szinte semmi összetűzésem nem volt még a "hatóságokkal".

Ezzel szemben viszont rengeteg visszatérő embert látok a jogos moderálás topicban. Ott van pl ez a Vladimier gyerek :) Havonta egyszer biztos látom a jogos modban. Megjegyzem volt olyan eset, amit én se tartottam volna jogosnak, dehát oda külsős nem szólhat be.
Na meg van még pár visszatérő...
Ezzel csak arra célzok, hogy pl az ő eseteikben nem feltétlenül mindig téves a moderálás. Sőt, talán az esetek nagyrészében teljesen korrekt is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.