Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hypno skate


hypno skate
senior tag

Annyira jó, hogy még véletlenül sem 400 vagy 450W-on kezdődik a széria.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#2) AxBattler válasza hypno skate (#1) üzenetére


AxBattler
félisten

Veér Istvánokat így lehet bevonzani... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3) Paxker315 válasza hypno skate (#1) üzenetére


Paxker315
addikt

Hjaj. Akárhogy barmolok kalkulátorokkal, saját használatra nem tudok olyan csomagot összehozni, ahova 500 tól nagyobbra lenne szükség.

Bár sokaknál divat a kb 220 w max fogyasztású gepekhez minimum 650 es egységet ajánlani . Csudijo

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#4) zzola


zzola
félisten

De gagyi! Nem látom a LED és/vagy RGB kifejezéseket, már nem is érdekel! :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#5) Redneck


Redneck
veterán

Komolyan meglepődtem hogy semmi RGB vagy csicsa dizájn. Még több ilyet! :R

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#6) Tiberiusz


Tiberiusz
csendes tag

Azért arra kíváncsi lennék, hogy melyik szakosodott gyártó szalagjáról került le a csupasz konfig.

(#7) Graphics válasza Tiberiusz (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sirtec belsőre épül, tehát garantált minőséget képvisel.

Ha jó árat kap, akkor ez is ajánlott vétel.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) Cingáriusz válasza Paxker315 (#3) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Hajjaj!

Én Lenovo Brand gépeket építettem eladásra, Gef1050ti-vel, i7-3770-el, az egész gép terhelésen nem evett 150-170wattnál többet, de volt aki nem értette, hogy miért cask a 285Wattos LiteOn 80+ bronze táp van benne, miért nem legalább 500Wattos cucc? :U :C

(#9) Redneck válasza Cingáriusz (#8) üzenetére


Redneck
veterán

Pedig a márkás, csilliárdos, gigawattos tápok a menők, akkor is ha 200W alatt elvan a vas, ezt tudhatnád. ;]

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#10) Graphics válasza Cingáriusz (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én meg egyszerűen nem tudom rávenni ismerősöket a használt brand gépekre... Fujitsu-t használok pl. szerver szinten 0-24-ben üzemel, táveléréssel is dolgozok vele, Lite-On táppal, és nem akar megpurcanni :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) Cingáriusz válasza Graphics (#10) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Én elég sok Lenovo ThinkCentre-t eladtam az utóbbi két hónapban i7-2600/3770-el, 16GB-al és Gef1050ti-vel. Mindben a gyári LiteOn táp volt, tökéletesen mennek azóta is.
Nagyon sok, buta ember benyelte a marketin bullshit-et, hogy 500Watt alatt minden táp szar. :K :U

A kétketőknek fel szoktam vázolni, hogy i7-3770 TDP 77W, Gef1050ti TDP 75W, a lap, memória és ssd aligha eszik együttesen annyit, hogy akárhogy is ez alulról egyáltalán karcolja a 200Wattos fogyasztást :D

[ Szerkesztve ]

(#12) IgnisFatuus


IgnisFatuus
aktív tag

El tudom azt képzelni, hogy a kis tápokért az emberek nem adnak annyi pénzt, hogy megérje velük foglalkozni. Ezért megy a marketing, hogy vegyél nagyot és ezért nem gyárt mindenki kisebbeket.
Nem mellékesen akinek tényleg kell a nagyobb ott van igazi fizetőképes kereslet is.

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#13) Graphics válasza IgnisFatuus (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A másik dolog, hogy a kis táp gyártása nem hoz akkora profitot.

A kisebb teljesítményűhöz is ugyanúgy kell a tápnak egy ház, kábelek, nyák, panel, kondik... Ha jól tervezi meg a gyártó persze akkor utóbbiak variálásával nagyobb teljesítményűt is tudnak készíteni, erre van példa is, hogy azonos nyákhoz több teljesítményszint is létezik.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) hypno skate válasza Graphics (#10) üzenetére


hypno skate
senior tag

A használt brand gépekkel csak annyi problémám van, hogy túl nagy hányaduk BTX szabványú.
Pedig egy ideje vadászok valami SFF házra vagy gépre, ami kis helyet foglal, belefér egy mATX alaplap és amit aztán kibelezhetek, hogy mai (vagy tegnapi) technika kerülhessen bele.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#15) Pakmara válasza Redneck (#5) üzenetére


Pakmara
őstag

Ez volt az első gondolatom nekem is? Nem RGB 2019-ben :DD . Pozitív..... :)

(#16) McSico


McSico
senior tag

Egész jónak tűnik. Az meg pozitívum hogy nincs benne karácsonyfa világítás. :)

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#17) Chp


Chp
őstag

Ezek a teljesítmények... Képtelen vagyok megérteni egyszerűen.

(#18) Benjami válasza Graphics (#10) üzenetére


Benjami
csendes tag

Használt brand gépek esetén, nekem azzal van bajom, ha mégis csak megmurdel a tápegysége (mert hát ugye az is meg szokott), és a csere táp beszerzése szinte lehetetlen (vagy már gazdaságilag nem éri meg). Ilyenkor még a jobbik eset, ha egy szabvány ATX tápot bele lehet rakni (legalább a csatlakozó kiosztás passzol, és legalább egy csavarral be is csavarozható). A kedvencem, amikor pl. a szabvány ATX csatlakozó simán rádugható az alaplapra, csak nem működik vele, mert pl. az alaplapnak nem csak +5V készenléti táp kell, hanem +3.3V is, na meg a bekapcsolási vezérlőjel is negált működtetésű (ilyennel anno pl. a Compaq szivatta meg egy ismerősömet).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.