Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Miért COOL a visszamenőleges névváltoztatás, vagy a Névváltoztatás ilyen utólagos közlése, akár mint kiadott közlemény, akár leadott "hír"...?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2) Vesa válasza ledgeri (#1) üzenetére


Vesa
veterán

Nem coolság, hanem tájékoztatás! Nyilván, mivel már komplexebb szolgáltatásokat fognak nyújtani, a "mobil" szó többé nem fedte jól a tevékenységet. A felhasználókkal közölni kell a változást, többek között pl. azért is, mert még a végén néhányan azt hiszik, hogy a számla amit kaptak hamis, mert nem azonos a szolgáltató neve a korábbi számlákon szereplővel.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#3) Cifu


Cifu
nagyúr

Arról kellene tájékoztatni az ex-UPC ügyfeleit, hogy vajon mik a terveik fejlesztések terén... :C

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) ledgeri válasza Vesa (#2) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A problémám nem a változás ténye, hanem hogy a változásról az információ utána érkezik, és nem előtte, mikor már vagy 2 hónapja téma, hogy egyesül a kettő cég.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#5) tibaimp válasza ledgeri (#4) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jobb később, mint soha :)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6) jeni


jeni
félisten

A kedvezményről a mai napig nem lettem értesítve.

(#7) Tikakukac


Tikakukac
titán

Engem hívtak, hogy lejárt a hűség UPC-vel, mi legyen. Mondtam másnap hívjanak fel. Well, nem hívtak azóta sem. Jó buli lesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#8) Puma K válasza Cifu (#3) üzenetére


Puma K
veterán

Ezt én is szeretném tudni...

Mert jelenleg amennyit most fizetek havonta az UPC-nek 2db mobiltelefon előfizetésér, vezetékes netért, tévéért és vezetékes telefonért, azért a Telekom olyan csomagajánlatot adott hogy ha csak rajtam múlna akkor abban a pillanatban kötöttem is volna a T-vel.

Az egyik ilyen ok a 300/20 vs 1000/1000 net... a másik pedig a mobiloknál a 1Mbit/s és korlátlan internet vs akár 300Mbit/s és 10+10GB havi adatforgalom.

Az UPC-nél a 14 év alatt mióta ügyfelük vagyok-vagyunk a vezetékes internettel 3x volt gondom. Abból egy eset volt az amikor a problémát csak másnapra tudták megoldani és nem aznap mint a másik két esetnél.

Szóval csillagos 5-ös és az elérhetőségük itt ahol lakom és az ügyintézés is számomra eddig probléma mentes volt. De a csomagjaik elavultak és az árazásuk sem olyan jó mint volt...

Most meg hiába várom hogy keressenek az új ajánlatukkal-árazással b@sznak hívni-írni... pedig az ő oldalukon adott kérdőív kitöltése után vagyok most már lassan 3 héttel...?

A T-vel viszont 10 évvel ezelőttről családtagok, barátok és ismerősök által olyan képet kaptam, hogy az jött le nekem, hogy ezek az emberek mazochisták akik a T-nél vannak (vagy mert nincs más szolgáltató azon a területen ahol laknak...) és fizetnek azért hogy sz*patva legyenek.

De bizonyos esetekben fordult a kocka...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#9) Rage47 válasza Tikakukac (#7) üzenetére


Rage47
veterán

Engem mindig rosszkor hívtak, egyszer még szám nélkül is, mintha valami amatőrök lennének. Miért nem tudnak emailt írni?
Azóta semmi.

[ Szerkesztve ]

(#10) Tikakukac válasza Rage47 (#9) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerintem amíg át nem áll az egész kuss is lesz.

Mondjuk kérdés, számláznak-e addig valamit. Mert szerintem azt sem kaptam egy hónapja ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11) Rage47 válasza Tikakukac (#10) üzenetére


Rage47
veterán

hm tényleg a számla. upc oldalán ott van, de dijneten meg nincs...

(#12) Tikakukac válasza Rage47 (#11) üzenetére


Tikakukac
titán

:DDD Ma akartam belefogni én is, tudtam, hogy baj lesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#13) ledgeri válasza Tikakukac (#7) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mondjuk már vagy 5 éve nem vagyok hűséges a UPC-nél, de mindig valahogy augusztus, szeptember, október környékén kerestek meg, hogy jaj de mennyivel jobb számomra a dupla sebességű net, + 100 forintért 1-2 év hűséggel, ha most megrendelem... aztán meg a megkeresésre 1-2 hónappal jöttek olyan dolgok, mint általános technológiai váltás miatt kapott mindenki eggyel nagyobb csomagot, aki az én csomagomba volt, vagy valami ügyfélkör-széles kedvezményt, vagy valami hasonlót...
Valamennyire merem kijelenteni, hogy az őszi megkeresés az promót hoz maga után...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#14) Rage47 válasza ledgeri (#13) üzenetére


Rage47
veterán

ez tényleg így van :D

(#15) janeszgol


janeszgol
félisten

Nekem van két vodás GO előfizetésem, illetve az albiban UPC netem. Én örülök a kapott kedvezményeknek. Így visszaolvasva az első két mondatom olyan, mintha a Google fordítója fordította volna le. Na mindegy!
Viszont TV előfizetéssel egyelőre nem kívánom bővíteni a repertoárt. Tavasszal kötöttem a második vodás előfizum az ingyen beszélgetés miatt, de mivel van UPC telefonom, és az első előfizum, plusz a UPC telefon ingyen beszélnek, feleslegessé fog válni a második vodás előfizu. Kifuttatom, aztán meglátom mi lesz vele. A helyhez kötöttség az, amit át kell gondolnom a UPC+vodás sim párosításáról, de mivel 90%ban itthon használom... de néha az a 10% is fontos szempont.

(#16) Tikakukac válasza ledgeri (#13) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem eleve itt fordul az év, de valóban fura dolgok. Viszont UPC nem küldi a számlát Díjnetbe, fizetni sem nagyon akarja UPC felületen. Buli lesz bakker. Kedves Vodafone köszönöm, egy szerencsétlen szolgáltatásom volt, ami nagyjából patentul ment, látom ennek vége.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#17) Cifu válasza Tikakukac (#16) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azért csendben hozzáteszem, hogy az elmúlt pár napban több banki rendszerben is komoly problémák voltak, én az OTP és az Unicredit esetében találkoztam olyannal, hogy nem tudtam belépni a webes felületre, illetve nem tudtam online fizetni...

Szóval nem biztos, hogy a Vodafone a felelős a problémáért...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18) Tikakukac válasza Cifu (#17) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen, tudom, hogy voltak gondok az elmúlt pár napban.

Az a gond, hogy nem ott bukott el a dolog, hogy az OTP nem fogadta be a Díjnetes bekérést, hanem már magába a Díjnetbe sem érkezett meg a számla :B És mint fentebb kiemeltem, ez egy 3 hetes számla, semmilyen köze nincs az elmúlt napok eseményeihez, úgyhogy ha megbocsát nekem mindenki elég erősen tartom a fentebbi megállapításomat :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19) Boond válasza Tikakukac (#7) üzenetére


Boond
addikt

Nekem volt hasonló Telekomnál... de felhívtam őket és elintéztem, igaz akkor már lejárt, a hűségidő, de a cég ugye maradt. Attól még ugyan úgy előfizető vagy.

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#20) Tikakukac válasza Boond (#19) üzenetére


Tikakukac
titán

Na, 30 perc elment az életemből, de:
-a UPC nyomdát váltott (hogymi) és ezért a számlák a mittudomén milyen ciklusban lévőknél elcsúszott pár napot.
-ja de nem pár napot, mert a dátumok a számlán a UPC felületén 1 hónappal el is vannak dátumozva
-a Díjnet is szólt, hogy valami miatt nem jönnek be a számlák
-őskáosz

:DDD Na jó, elvben a Díjnet meg fogja kapni a dolgokat és a felületen befizetett embereknek is le lesz igazolva a dolog 72 órán belül. Jeeeeeeeez.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#21) Puma K válasza Tikakukac (#20) üzenetére


Puma K
veterán

MyUPC profilban is lehet fizetni és ott jelzi az aktuális egyenlegedet.
Én azon keresztül szoktam.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#22) Diabolis válasza Puma K (#21) üzenetére


Diabolis
tag

Kövezzetek meg, de mi otthon teljesen meg vagyunk elégedve a UPC+Voda kombóval.
UPC: 300 megás net, mire lefürdök lejön egy QHD film, mire az asszony lefürdik lejön egy sorozat is :D Van hozzá valami tévés előfizu, azt a gyerek két hetente reggel bekapcsolja, anyósnál valami analóg vonal van, de neki elég, ATV van benne :D . Ez így azt hiszem 5k körül havonta
Voda: Két korlátlanul pofázós, videónézős RED csomag, darabja talán 9000 körül, 5GB nettel, + a készülékek. Most az egybesülés miatt kaptunk még 5GB netet... Bakker, 13.-án számlazárás, 12.-én még van 8GB netem? Letöltöm a netet, mobilra!! :D
Az ügyfélszolgálatok is jók (egyszer kavartam be az helpdeskes upc-st a "portforward" szócskával :D ), ha nagy ritkán hiba van, nem leráznak, megpróbálják megoldani.
Én kíváncsian várom milyen ajánlatokkal jönnek... Max. a havidíjak csökkentésével tudnánk mit kezdeni. A vezetékes net sebessége bőven elég, a mobilnettel is jó vagyok, duma, sms ingyen, a tévét pedig baromira nem nézzük. De olcsóbb nem lesz, ebben azért nem bízok :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#23) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Faxán alá lett vágva a DIGI-nek, így könnyű!!!!! :((( :(( :o

(#24) janeszgol válasza Diabolis (#22) üzenetére


janeszgol
félisten

Én is elégedett vagyok mindkettővel. Nálam 120-as net (UPC), plusz kettő darab 3 ezres GO.

(#25) Tikakukac válasza Puma K (#21) üzenetére


Tikakukac
titán

Örülök, hogy olvasod, amit írok :B Akkor olvass fentebb. Pont ez a gond, hogy ott sem nagyon jelzi jól, mert minden el van dátumozva, minden el van csúszva, minden káosz. Ha meg Díjnettel fizetek, akkor ne UPC myprofilt kelljen nézegetnem. Van elég bajom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26) Narxis


Narxis
nagyúr

Gyerekek, nem elégedettnek kell lenni a szolgáltatással hanem verseny kell, hogy legyen a piaci szereplők között, a DIGI akadályoztatása pedig semmi más mint a verseny torzítása, egyáltalán nem lepne meg ha ebből is lenne majd egy EU-s balhé.

Thanos was right.

(#27) Cifu válasza Narxis (#26) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hajrá, ha a Digi versenyt akar, akkor esetleg kezdje el izomból vidéken is fejleszteni a kábeles szolgáltatást, és annyiért adni, mint a belvárosban... :U

Mert az is a verseny torzítása, hogy lefölözi a városi régiókat, a vidéket meg általában szépen kihagyja, hiszen arányaiba többe kerülne neki egy-egy felhasználó. A Telekom és a UPC kiépítette a vidéki régiót is sok helyen, amely fejlesztéseket be kell építenie az áraiba. Persze, hogy nem tudnak így versenyezni a Digivel, és ezért hozta létre a Telekom is a csak városokban elérhető Flip leányvállalatot, mert ez az egy módja van arra, hogy versenyezhessen a Digivel a városi előfizetőkért...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#28) Narxis válasza Cifu (#27) üzenetére


Narxis
nagyúr

Most nem azért de az, hogy ki, hogy fejleszt eléggé magánügy... tudod, kereslet-kínálat és ez még nem ok arra, hogy aláb.sszanak a Diginek csak azért mert az államnak a Telenorra fáj a foga, a Voda pedig aszisztál hozzá mert neki se érdeke a Digi terjeszkedése. Itt akik írták, hogy elégedettek xy szolgáltatóval azok azért elégedettek mert eddig volt valamiféle verseny, még ha nem is komoly de onnan is tudni, hogy ahol pl. a Telekomnak volt versenytársa ott jóval olcsóbban adta a netet mint ott ahol nem volt, amint nálam (vidéken) megjelent a Digi mindjárt árat csökkentett a Telekom. Biztosan elhiszem, hogy akkor neki most veszteséggel kell az én utcámba netet szolgáltatni és nem pedig az volt, hogy volt bőr a pofájukon nagyobb nyereséggel dolgozni ott ahol nem volt konkurencia.

Thanos was right.

(#29) Cifu válasza Narxis (#28) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szóval ha a Digi versenytorzítóan használja ki a piacot, az normális és rendben van (mert az esetedben is ez történt), de ha a Digi konkurensei teszik ugyanezt (mert erről van szó), akkor az undorító és versenyellenes? :F

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#30) Cs1csó válasza Cifu (#27) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem csinálják, csak van egy ütemterv, gondolom a legköltséghatékonyabban fejleszthető és a legnagyobb bevételt hozó helyeken kezdik. A helyükben és sem egy ormánsági faluban kezdeném kihúzni az optikát, hanem előbb nagyvárosi lakótelepeken majd kisebb városok lakótelepei, majd nagyobb-kisebb városok sűrűn lakott kertvárosi részén stb.
Gondolom az is számít, hogy közel legyen a gerinchálózatukhoz ami gondolom valami autópálya mellett halad és onnan mint a vérben lévő kontrasztanyag haladnak a kisebb területek felé.
A SZIP programot ezért indították, hogy egy ormánsági faluba ne 100 év múlva jusson el az optika ( adott munkatempó mellett tuti lenne 50-100 év mire kb. mindenhol van már optika és ilyenkor ha a brigád ami húzza a kábelt már pihenne lehet ilyen helyekre is menni. Bár lehet, hogy ezeket még akkor is kihagynák mert nem fognak 50km optika kábelt kihúzni 10 "lehetséges" előfizető miatt, sajnos ilyen a világ, de ez a program eljuttatja - EU-s pénzen - oda is a netet.
Nálunk már elérhető az optika de persze a SZIP programnak is van hátulütője:
- noname helyi cégek csinálják a szolgáltatást
- most meg ennek nincs konkurenciája

Reménykedtem, hogy 3-4k-ért 300-500Mbit-et adnak (álamimban ennyi pénzért GIGIBIT-ről álmodtam) a valóság:

:W

Ez nem is teljesen értem 30/7 meg 50/10 GPON techonológiás passzív optikai kábelnél ami simán tudná ezen a családi házas vidéken a gigabitet? :F

(#31) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Én arra leszek kíváncsi, hogy a Wi-free vajon maradni fog-e, vagy sem.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#32) Vesa válasza Puma K (#8) üzenetére


Vesa
veterán

"Az UPC-nél a 14 év alatt mióta ügyfelük vagyok-vagyunk a vezetékes internettel 3x volt gondom."

Szerencsés vagy, nálunk ritka tré a UPC. Volt olyan időszak, amikor havonta kétszer leállt a szolgáltatás, volt, hogy 2-3 napra is. Egyszer meg leégett a -szó szerint- sufniba telepített központjuk, amiről egy teljes körzetet láttak el nettel, napokig nem volt szolgáltatása többezer embernek.

Sajnos a Digit ott kaszálják el ahol tudják, pedig az egyetlen valós alternatíva -lenne- a többi f*s mellet. Sajnos nagyon lassan tudnak csak terjeszkedni, nálunk sem elérhetők. Pedig azonnal kötnék át.

A tudomány a valóság költészete!

(#33) Cs1csó válasza Vesa (#32) üzenetére


Cs1csó
félisten

Csomó trükköt bevetnek, hogy akadályozzák őket, pl. nem engedélyezik a közművek melletti vezetést amit másoknak engedtek stb.

Az a baj ezzel az országgal, hogy mindenki csak 100%-ban a SAJÁT javát nézi. Egy félig meddig fiktív példa:
A rendszerváltásnál volt egy cég ami mondjuk 100 embert foglalkoztatott és 200 milliót termelt jött egy hasonló cég aki ennek a cégnek a piacát akarta megvenni odament a vezérigazgatóhoz - vagy valami fejeshez a vállalatnál - adott neki 2 millió forintot ezért a pénzért tönkre tette a céget amit szanáltak és kész a helyén keletkezett vákuumban már ott is az új külföldi cég.

Tehát 2(!) millió forintért beáldozott 100 embert és évi 200 millió forintot.

Az egész országban ez ment 90-94 között, vagy ennek sztorinak a különböző permutációi.

(#34) Vesa válasza Cifu (#29) üzenetére


Vesa
veterán

"Szóval ha a Digi versenytorzítóan használja ki a piacot,"

Ezt nem jól látod...Amennyiben a Digi betartotta a törvényeket, akkor semmiféle semmit nem torzított sehova! Maximum piaci rést használt ki, amit mindenki meg tesz a versenyszférában, ez a versenynek egy abszolút legális része. És ugye vedd számításba azt is, hogy a T-com anno, még Matáv idején, mennyi adókedvezményt kapott az államtól -beleértve egy 10éves totális monopóliumot- a befektetéséért cserébe, tehát hagyjuk ezt.
Amikor viszont nyilvánvalóan szándékosan, hatalommal visszaélve és vélhetően törvénytelenül szorítanak ki egy piaci szereplőt, az nagyon nem ugyanaz!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#35) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Kiváncsi vagyok, hogy a Vodafon növelni fogja-e a lefedettséget a vezetékes hálózatot tekintve és ha igen, milyen tempóban. Vajon ők is csak cherry-picking módszerrel döntik el hogy hol fejlesztenek és hol nem, vagy legalább középtávon országos hálózat kiépítésén gondolkodnak?

Amúgy fura az 5G hajnalán, hogy vezetékes szolgáltatót vettek. Ezek szerint nem bíznak annyira az 5G-ben, hogy olyan csodálatos lesz mint amiről a hype szól?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#36) Cs1csó válasza Tigerclaw (#35) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tipikus profitmaximalizáló multi ez is. Semmi változás nem lesz. A TCOM és a DIGI is szolgáltat már minden fronton erről nem akart lemaradni, most a Telenor van nehéz helyzetben de ha egy NER lovag megveszi akkor ott sem lesz gond.

(#37) fairi válasza Tikakukac (#7) üzenetére


fairi
addikt

Nekem már 6 hónapja lejárt a hűségem és magasról tesznek rám. Kb ha akarsz mehetsz oda ahova szeretnél, van elég bajuk az egyesüléssel.

(#38) Tikakukac válasza fairi (#37) üzenetére


Tikakukac
titán

Azt mondta a csaj, hogy elvben pár száz fityinget ráraknak a havidíjra és úgy megy tovább. De persze benne volt a pakliban az is, hogy igen, nem feltétlen van kapacitás főleg most ezekre.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#39) nyunyu


nyunyu
félisten

Lassan indulhat a Szitakötő projekt, aztán talán 10 év múlva el is jutnak az egységes számlázórendszerig 60+ mrd-ért.

Nehezítésül őket is eltilthatja az NHH, hogy nem lehet a mobil és vezetékes előfizetők adatbázisát egy rendszerben kezelni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40) fairi válasza Tikakukac (#38) üzenetére


fairi
addikt

Igen így van nekem is, picit emelték, de nem is hívtak hogy kössek újat. Kb mikor kérdeztem a dolog után, mondta nincs is jó ajánlat. Régi Tv csomagom van, de újat nem is kínálnak csak jelentősen többért.
Ez március óta........

(#41) #78600448


#78600448
törölt tag

Digit falura? Hahaha...

Ahol laktam Békésben falun, nem húzták ki, mert nincs elég megrendelő, TKOM-t nem néztem anno, a UPC adta az Invitel után a "legjobb netet". (Khm talán 5-10 Mb/s net után a UPC-től kaptunk 30/5-t).

Vodafoneos leszek 7. éve decemberbe, hát ott a díjakkal nincs bajom, hanem az adatkeretek vannak eléggé elcseszve ár/értékben szvsz.

Nagyok amúgy nincs valami kedvezmény x év után? Tudjátok protekció? :DDD :C

(#43) Narxis válasza Cifu (#29) üzenetére


Narxis
nagyúr

Köze nincs a kettőnek egymáshoz.

(#42) Aweriot : és KRESZ ismeretek nélkül, egészséges életmód ismeretek nélkül, pénzügyi ismeretek nélkül... mit is szerettél volna mondani?

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#45) Tigerclaw válasza #78600448 (#41) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az a fura hogy ugyanott ahol nem éri meg a digi-nek, upc-nek szolgáltatni, más társaság töredék sávszélességet ad dupla áron, szóval kb. 4-5x annyi pénzt keres ugyanazon a sávszélességen. Persze ez a monopol helyzet miatt van így, de jól mutatja, hogy a cherry picking fejlesztés nem az egyetlen út a profithoz.

Az is fura, hogy minden cég ugyanazokat a helyeket szemezgeti ki, amivel automatikusan komoly árversenybe kerülnek, szóval a kinézett zsíros falatból mindig csak egy csont marad, amin több kutya rágódik.

A Telekom a leghülyébb mind közül mert neki van országos infrastruktúrája, (saját oszlopok, vagy élő szerződés az áramszolgáltatóval a közös oszlophasználatra) vagyis jóval olcsóbban, könnyebben fejleszthetne GPON-ra de megvárja míg a helyi kábeltársaságok felfejlesszék a koax-os, vagy akár GPON hálózatukat, elvegyék az összes rezes ügyfelet, aztán valamikor nekik is leesik, hogy már rég felrakhatták volna ők is az optikát a saját oszlopaikra. Utánna meg 10x-es munka, kedvezmény, idő kell hogy visszacsábítsanak ügyfeleket. Itt pl. az egész megyében nincs se Digi, se UPC, ezért a Telekomot sem érdekli a hely, mert ők mindig csak a másik kettő után mennek, és a regionális kábeles cég meg szépen fejleszt. Jelenleg 500Mbps-nél tartanak, ami elég a piac 99%-nak, a T meg maradt DSL-en szinte az egész megyében, nekik azok a területek kellenek ahol hárman versenyeznek azon hogy ki tudja 2000-ért adni a gigabitet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#46) Cs1csó válasza Tigerclaw (#45) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ahol "xar" net van - de van - ott nem történt más, mint a 40-50 éve fent lévő telefondróton jön a net és kész, ezt nem tekintem "szolgáltatásnak", Magyarországon amúgy sincs "szolgáltatós" csak lehúzás, átverés, trükközés.

(#47) Puma K válasza Vesa (#32) üzenetére


Puma K
veterán

Ez nem szerencse kérdése szerintem, mert haverok a szomszédos kerületben laknak I., II., és XII. kerületekben, aztán nincs egyikünknek sem baja az UPC-vel.

Inkább ez adott alvállalkozónak lehet a hanyagsága, ha valahol nem úgy építik ki a hálózatot ahogy azt kellene... :(

A Digi hozzám a XII. kerületbe azon belül is ahol én lakom soha nem fog elérni mert itt közel s távol sincs panel... Réges-régen itt volt a Matáv központja így rajtuk kívül talán még valami FiberNet-FiberPower... valami Firber volt mint szolgáltató és ennyi.

Aztán a Telekom megvette a Matávot és mikor végleg megszűnt a Matáv, akkor egyedül az UPC tört be, túrta fel az utcákat és húzta be a saját hálózatát. Aztán azóta nálunk csak a T és az UPC van. Majd legutóbb a T húzta be az optikát a kerületbe és dobta be kerület és szomszédos kerületszerte a szórólapot, hogy elérhető az 1 és 2 gigabites internet.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#48) Cs1csó válasza Puma K (#47) üzenetére


Cs1csó
félisten

Végre egyszer terveznének egy olyan közművezetési megoldást, hogy nem kell mindig mindent felbontani, csak kihúzni a régit és betolni az újat.

(#49) Puma K válasza Cs1csó (#48) üzenetére


Puma K
veterán

2005-ben az UPC túrt egy kört, mert akkor nem volt más. Majd később -már nem emlékszem mikor- feltúrták az egész utcát-kerületet mind a két oldalán a járdák mentén és kis szerelőaknákat raktak adott távonként és adott helyekre.

Majd most a T az optikánál úgy járt el ahogy írod, hogy ezeket a szerelő aknákat nyitogatták fel és vezették be amit be kellett túrás nélkül.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#50) Cs1csó válasza Puma K (#49) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na ezt jó hallani, gondolom a UPC-nek fizetett egy bizonyos összeget de legalább nem kellett megint feltúrni a várost.

(#51) Vesa válasza Puma K (#47) üzenetére


Vesa
veterán

Nem tudom volt-e alvállalkozó, és ha igen, mennyire volt ludas az ügyben, de az eléggé nyilvánvaló, hogy a UPC tudtával és beleegyezésével telepítették ebbe a sufniba a Szentendre környéki agglomeráció számos településének hálózati központját. Ami ilyen szépen nézett ki a tűz után, és kérdés az is, hogy mégis miért nem működött ott valamilyen automatikus oltóberendezés?

Itt nálunk sincs egyetlen panel sem (Dunakanyar, kistelepülés), a Matáv volt az egyetlen szolgáltató DSL-en évekig, amíg végül a UPC be nem kábelezte magát. A T. tudtommal azóta sincs jelen, nem mintha hiányozna. Hiányzik viszont a Digi, akik viszont nem fognak jönni, mert ahhoz kicsi a település és egyébként is szivatják őket a fejlesztéseknél.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#52) Wyll


Wyll
őstag

A nevükben attól még ott marad hogy "FON", ami továbbra is a telefonálásra utal... :U

(amúgy meg vodafone = víztelefon? :P )

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#53) Cs1csó válasza Wyll (#52) üzenetére


Cs1csó
félisten

"A Vodafone név a voice data fone rövidítése."

Forrás: Wikipedia

(#54) Boond válasza Cs1csó (#23) üzenetére


Boond
addikt

Verseny van nem?

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#55) Cs1csó válasza Boond (#54) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igazi verseny nincs. Kartell van, persze ezt nem úgy kell nézni, hogy fekete-fehér nem mindig és nem mindenben állapodnak meg de pár dologban szoktak, és vannak dolgok amiben és ahol nem vágnak egymás alá.

(#56) tonyrulez válasza Vesa (#32) üzenetére


tonyrulez
őstag

Sajnos teljesen helyfüggő hogy hol épp melyik szolgáltató a stabil és melyik a tré. Nálunk UPC van, volt hogy hetekig napi szinten elment a net, jobb esetben munkaidő alatt nem volt, csak a szerveren láttam hogy valami nem oké, rosszabb esetben este 8-kor elment, vagy épp hajnali háromtól délig. Vagy épp volt net de mintha betárcsázós lenne. A szomszéd a Digi-jével meg örült mint majom a farkának, mert azzal semmi gond nem volt.
Aztán máshol (Pest külterület) meg rokonok szopnak a Digivel, van hogy napokig nem volt net.

4 8 15 16 23 42

(#57) fido75


fido75
tag

Upc-nél vagyunk előfizetők tv-re, internetre és 4 mobilra. A telefon elképesztően rossz, mert beszélgetés után legalább egy perc kell mielőtt újabb hívást tudunk indítani. Mind a négy készüléknél így van, ezért szerintem szolgáltatói oldalon van probléma. Az elérhető leggyorsabb internetet kínáló mobilelőfizetés ellenére külföldön olyan lassú a net, hogy még a navigáció nem használható. Norvégiában egyszer konkrétan nem tudtam fizetni, mert a Revolut-ba nem tudtam belépni. Az apn beállítások helyesek, nem azzal van gond. A tv-vel semmi gond, de azt pont leszarom. Az optikán érkező net, na az tök jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.