Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Egyre inkább egy olcsó utánzatnak tűnik az eredeti RAZR-hoz képest. Miért sík és ránctalan görbület minden, mért nincs eltérő felület?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#2) SidCorky


SidCorky
senior tag

Ez a lead zseni. Sajnálom, hogy nem én találtam ki. :DDD

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#3) delta38boss


delta38boss
tag

Az a kevlár razr gyönyörű volt, nem tudom ezt a hajlítgatást minek erőltetik.

(#4) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Nézem, nézem az elődöket, de nem jön át a hagyomány.
Mert az elődnek is voltak élei, nem beszélve a kifejezetten szép első szériáról ami igen sikeres is volt.

Mi a francért kellett letenni a kamerát a flip alsó részére? Nem volt az jó ott fent a csukló részén?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#5) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A képeket elnézve ennek a Motohoz nem sok köze van, olyan , mintha valami utolsó kínai gyártó akarta volna a másik kínait lemásolni... Nagyon gagyi műanyag pl...

Az előlapon pedig nincs Moto logo, se felirat, semmi.. Ez szerintem kamu.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) Polarstar válasza Graphics (#5) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A tuti olcsó hatás a másolatok jegye.
Ellenben ha ilyen lesz - akkor sajnos csak a szokásos körültekintés mentes, jóízlést nélkülöző ipari munka.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#7) sohajda90 válasza Polarstar (#4) üzenetére


sohajda90
tag

Azért mert tök más a két konstrukció. A régi mobilnak nem Kellett tapicskolnod a képernyőjét, cask a gombsort, ezért alúl fogtad és a súlyelosztása is olyan volt, hogy az also rész nehezebb volt, mint a felső, így kényelmesen tudtad tartani.

Ennél fontos szempont, hogy kényelmesen tudd kezelni a teljes kijelzőt, ezért az also és felső rész sokkal kiegyenlítetebb súlyban, hogy használat közben ne forduljon ki a kezedből. Valamint éppen ezért nem is lent fogod, mint a régi modellt, hanem kb. középtájt, mint bármely más, nem foldable okostelefont, ezért ha ott lenne a kamera, akkor folyamatosan azt tapicskolnád. Könnyű belátni, hogy egyik mobiltelefonnál sincs a kamera vertikálisan és horizontálisan is pont középen a hátlapon, mert nem lenne praktikus...

Amúgy nem értem ezt a sok fújjogást. Szerintem kifejezetten szép készülék, nekem az elődnél jobban bejön, főleg kinyitva néz ki sokkal jobban a sokkal kevésbé hangsúlyos chin. Egyedüli kritikám, hogy ha már így alakították ki a kamerát, akkor én a villanó helyére egy második optikát tettem volna, a villanó meg alájuk is elfért volna...

Az meg végképp röhejes, hogy olcsó másolatnak tituláltok egy olyan eszközt, ami technológiailag annyira előlre mutate, hogy jelenleg összesen 3 gyártó tudott ilyen konstrukciót felmutatni, ráadásul nem kevés mérnöki munka van abban, hogy ez normálisan működjön is...

[ Szerkesztve ]

(#8) Polarstar válasza sohajda90 (#7) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ízlésünk eltérő, kijelentésemet fenntartom.
A forma tervezése nem azonos a belső technikai kivitelzéssel.

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#9) sohajda90 válasza Polarstar (#8) üzenetére


sohajda90
tag

Igen, az, hogy kinek mi szép az relatív, erről nincs értelme veszekedni.

Azt viszont be kell látni, hogy a fizikát nem lehet megerőszakolni, és ezért sok esetben a formatervet is a technikai kivitelezhetőség befolyásolja. Lásd például az örök nyavajgás a kiálló kamera modulok ellen. Na az az állítás, hogy a fizikát már pedig nem lehet megerőszakolni a Foldable kategóriában még sokkal inkább igaz, nézd cask meg hova került a kamera punch-out a Galaxy Z Fold 2 belső képernyőjén. Ha csak ránézel azt mondanád, hogy senki, aki minimális széprzékkel rendelkezik nem oda tette volna, de ha megnézed, láthatod, hogy sajnos a kialakítás bármely más elhelyezést kizár. Az egyik szélen a külső kamerák miatt nem fért oda, a teljes közép a hajlítás miatt nem kivitelezhető, a másik szélen pedig egyéb belső komponenseknek Kellett a hely...szóval sajnos a belső technikai kivitelezés nagyon is megköti a designerek kezét már ami az alkotói szabadságukat illeti...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.