Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) imibogyo


imibogyo
veterán

Tetszett az írás... :R

De nagyon örülnék egy 100-ast bemutató tesztnek is. :B :K

(#2) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Végülis, tetszik... Egyszerű..

Mondjuk ahogy olvasom, azért hangminőségre nem a legjobb.. Dehát amire kell, arra elég lehet.

Kábel az gyorsan cserélhető. :)

Véleményem szubjektív...

(#3) blueMerle


blueMerle
veterán

Nagyon jó és részletes teszt, a hangfalak is tetszenek :R A fotók pedig átlagon felüliek, profi munka.

de...hátul van a hangerő potméter? Uhh, hát ez azért na. Nem kényelmetlen az egy cseppet? :)

[ Szerkesztve ]

(#4) hackeeeee válasza blueMerle (#3) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kicsit ténylegesen studió hangfal feeling. :) Oké persze, nem minőségben, csak így, hogy hátul vannak a tekerők.

Véleményem szubjektív...

(#5) D1Rect


D1Rect
félisten

Tetszik a színe, és épp hangszórót keresek.
A 10K körüli Genius fadobozosokhoz képest ez hol van?

(#6) LackoMester


LackoMester
addikt

Jó kis hangfalak, célra megfelelelnek, gratula az írásért. :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#7) eziskamu


eziskamu
addikt

Én a MC-HF32 hangjára lennék kíváncsi, kinézetre nagyon baba :)

(#8) Synthwave válasza D1Rect (#5) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ez engem is érdekelne.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

blueMerle: Ha a monitor mellé teszed őket és a jobb oldali doboz mellett van egy 5-10 cm hely, akkor viszonylag könnyen el lehet érni a hangerőszabályzót. Egy idő után már tapogatni sem kellett, rögtön tudtam hol találom meg. Megszokás kérdése, de elsőre valóban kényelmetlen.

D1Rect: Jó lett volna egy 1255A-val összevetni (az is 10k környékén kapható), de csak az 1250X volt kéznél.
Ha valaki kölcsönad egyet, akkor szívesen összehasonlítom azzal is.

eziskamu: Én is szívesen meghallgatnám a többi terméküket is, de valószínűleg nem állnának szóba velem, ha tesztelésre elkérném az összes fadobozos hangfalukat. Egy internetes magazinnak biztosan tudnának biztosítani tesztpéldányt, de magánembernek nem hiszem. Egyébként a HF32-ben is ugyanígy 4"-os a mély-közép hangszóró, valamint a reflexcső a hátuljára került (ez jelenthet egy kicsit erősebb basszust, mert a falhoz téve így kap egy kis kiemelést a mély tartomány).

:R

Harrrr!!!!

(#10) eziskamu válasza Ndruu (#9) üzenetére


eziskamu
addikt

Nekem eleve a formája tetszik. Ha még egy pöttyet jobban is szerepelne a 2x +4 wattjával, az csak hab lenne a tortán. :)

(#11) D1Rect válasza Ndruu (#9) üzenetére


D1Rect
félisten

Hol szerezhetőek ezek be?

(#12) albert8


albert8
addikt

Grat jó irás :R
a képek nagyon jók :K

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#13) kerelo


kerelo
senior tag

Köszi az az írást.Jó kis hangfalpár.Nekem tetszik.

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#14) Ndruu válasza D1Rect (#11) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nagy meglepetésemre (ahogy írtam is a cikk legvégén) a HF24 már nagyon kevés helyen érhető el (argep.hu, arkereso.hu szerint). 1-2 hete még volt belőle bőven, nem tudom mi történhetett. HF40-et sem nagyon látok sehol.

HF32, HF60 és HF100-at azért még lehet kapni, argep.hu-n meg is lehet keresni a legolcsóbb helyeket.

Harrrr!!!!

(#15) Vic87


Vic87
csendes tag
LOGOUT blog

Hadd gratula én is a cikkért. :)

Szakértő ugyan nem vagyok abban, hogy ez az MC-HF24 milyen, más hasonló hangfalhoz képest, de ahogy hallottam szólni, füleimnek tök jó volt (alapjáraton Genius SP-Q10-hez vannak szokva ugyebár).

Az igazi barátok sosem hagyják hogy hülyeséget csinálj...egyedül!

(#16) eclipse006


eclipse006
őstag

Gratulálok a cikkhez, nagyon jó és igényes lett. Azt hittem, hogy jobban fog teljesíteni ez a kis hangfal.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#17) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Jók a fotók! főleg a fekete háttér előttiek! Respect az erőfeszítésért!

(#18) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Nem tudom milyen alaplapja van az írónak, de a legtöbb realtek hangkártya külön tudja kezelni a ház előlepi kimeneteket és a hátlapi kimeneteket. Így esetleg megoldható a fülhallgató kérdése, csak szoftverből kell lehalkítani a hangfalat amikor a másikra van szükség, nem kell dugogatni.

(#19) Ndruu válasza gekkoXT (#18) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Az alaplapi hangkártyát nem használom, mert nekem nem felel meg az analóg kimeneten nyújtott minősége. (Gigabyte P35-DS3 egyébként az alaplap, az adatlapomon látható is.) Amint írtam, egy Creative Audigy 2 ZS adta a jelet, ez sokkal szebben képes szólni.

Akinek alaplapi hangkártyája van és van a házán előlapi fejhallgató kimenet, az tényleg meg tudja oldani, hogy ne kelljen a gép mögé bemászkálnia.

Többieknek is: Köszönöm! :R

Harrrr!!!!

(#20) D1Rect válasza Ndruu (#14) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen, a HF24-et 1 azaz egy helyen láttam, azért kérdeztem, hátha tudsz valami tutit mondani.

(#21) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Jó kis hangfalak ezek. Nem sokban különbözik az enyémtől, azMC-2110-től. [link]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#22) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Köszi az velős tesztet az új szerzeményről :R

(#23) ceia


ceia
őstag

Ennyi pénzért nem rossz, de azt a 20Hz-20KHz frekvenciamenetet senki ne vegye komolyan! Nekem Genius SP-HF1250X van, és 60Hz-től lejjebb bizony nem megy. Persze a méretéhez képest szépen szól, egy picit még döngetni is lehet vele. Az átlag műanyagházas hangszóróktól azért sokkal jobb. Nekem úgy tűnik, a Modecom igényesebb kicsit. Az én Geniusomban nincs csillapítóanyag, és a csatlakozása sem szorítós, hanem RCA.
Amúgy a cikk tetszett, és a képek nagyon profik! :C

        it's more fun to compute

(#24) rizso


rizso
addikt

Jó cikk, jó tesztalany! :R Számomra a legnagyobb hátrány, hogy a kezelőszervek hátulra kerültek. Korábban volt egy Genius 1250A-m (én hülye eladtam), azon oldalt voltak. Most meg egy 1201A van, amin elöl vannak, és ez nagyon jó lenne, csak kicsit erős az állapotjelző kék led (le kellett ragasztani).
De ahogy látom a nagyobb tesóknál oldalt vannak a kezelőszervek, szóval lehet, hogy a következő hangfalpár nálam is egy modecom lesz :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#25) Ndruu válasza ceia (#23) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Természetesen az csak a gyár által megadott adat. A valós értékek mást mutatnának, de a méréshez szükséges műszerekkel nem rendelkezem.

58Hz-en ez is meg tud szólalni; nem tartom kizártnak, hogy ez a rezonancia frekvenciája, mert érezhetően hangosabb, mint 55 vagy 65Hz-en, 58Hz alatt viszont rohamléptekben kezd fogyni az erő és 45Hz alatt már semmit nem lehet hallani. NTHC Tone Generator programmal végigszambáztam az egész frekisávon 20Hz-től 20kHz-ig. 18,5kHz fölött már nagyon elhalkult (ez persze lehet a fülem hibája is). 240-250Hz környékén tapasztaltam egy völgyet a frekimenetben, itt valamiért a Genius is halkabb, mint a környező frekvenciákon.

rizso: Igen, HF40, HF60 és HF100-on is oldalt vannak a szabályzó potik, viszont a HF40 is kifogyóban van.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#26) _Atesz


_Atesz
addikt

Tetszik a teszt :R

(#27) macilaci78 válasza blueMerle (#3) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nincs ezzel gondom, majd húzom a hangerőt az input oldaláról. PC-ről, telóról, amit épp rákötök.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28) redbull86


redbull86
aktív tag

UPPP!!! :)) jó kis cikk,. :)

a 80 as illetve a 100 as szériát szivesen le tesztelném! :P
Biztos másképp viselkednek mint a "genius fanok" 1255 ös hangfaljuk!

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#29) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Tudtam, hogy valami kimaradt:

A mobiltelefonra nagyon érzékeny a cucc. A 1250X is az, de a HF24 még jobban. 1-1,5 méteres körzetben ne legyen mobil és akkor nem érhet meglepetés (eléggé meg tud ijeszteni, ha hirtelen elkezd hangosan csipogni).

Harrrr!!!!

(#30) dudika10 válasza Ndruu (#25) üzenetére


dudika10
veterán

Hány méterre van a hátsó fal? Az 58Hz lehet állóhullám.
Csillapítatlan szobában, ráadásul füllel nem lehet meghatározni a frekvenciamenetet. :N

100-as 3 úttal nem túl biztató számomra.
Ez nem rossz, kb. egy szint az 1255A-val, árban is ott van. Csak kapni nem lehet, szóval egyelőre marad a Genius az ajánlott nálam, annak van itthoni szervizháttere is ha jó boltot választ az ember, persze jobb volna 2 év garanciával. :)

Mobilra nagyon sok hangfal érzékeny, ez legyen a legkisebb bajuk.
Kábelek kísértetiesen hasonlítanak az Edifier által csomagoltakhoz. :))

Jó a cikk és a képek is. :R

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#31) Ndruu válasza dudika10 (#30) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Igazad lehet. :)

Egy sarokban ülök, a székem mögött pedig már rögtön van egy szekrény (a fallal párhuzamosan). A szekrény oldala a hangszórótól kb. 120 cm-re van, a fal kb. 270-re. Hallgattam más környezetben is: áttettem a komódom tetejére, onnan jobban be tudta hangosítani a szobát, de 58-60Hz környékén ott is hallottam egy kis kiemelést.

Nem egy ideális hallgatókörnyezet, de az átlagnak nincs is kialakított stúdiója az otthonában (ha van is, akkor nem ilyen hangrendszert vesz).

Sajnos nem lehet kapni, pedig pár hete még volt belőle elég. Vagy megszűnt a gyártása, vagy elfogyott a nagyker raktárából. A HF60 és HF100-at meg nem viszik, mert ahhoz képest drága és senki nem tud róla semmit. HF100-ról találtam egy tesztet, ha érdekel, itt elolvashatod (Google fordítóval).

Harrrr!!!!

(#32) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Újra kaphatóak a fadobozos Modecomok. Úgy látszik korábban csak kifogyott a raktárkészlet, most pedig berendeltek egy újabb adagot a nagykerek.

Harrrr!!!!

(#33) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Nekem egy HF-32-esem van, nekem nagyon tetszik a hangja. Az előlapját nem vettem le, így az elejét összehasonlítani nem tudom, más tekintetben ugyanúgy néz ki mint ami a tesztben van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.