Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

Tök jó meg minden, aztán megláttam az árát... Nem szívbajosak.

(#2) rep3at


rep3at
őstag

Ahogy így végigolvastam és belegondoltam hogy a 3,5 éve kapott S3 Frontierem már akkor olcsóbban (!) gyakorlatilag mindent összeszedettebben tudott, hát.. :U

Forward thinking. كرر

(#3) juuzer


juuzer
addikt

Továbbra is azt mondom, hogy a Qualcomm ne valamelyik 400-as szériás szutykát rebrandelje és akkor jó lesz. :)

Mjuk ezerszer inkább egy Tizenes óra, mint ez, továbbra is.

Vamos a la playa.

(#4) maximilian4


maximilian4
addikt

Tetszik, de nem adnék ennyi pénzt egy noname óráért. Ezerszer inkább veszek egy galaxy watchot, vagy ha iphone-om van, egy series 3-at olcsóbban vagy egy watch se-t...

Maxi

(#5) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Ennyi pénzért ez az óra pocsék vétel. Féláron alternatíva lehetne sokaknak, ha kicsit kipofoznák a szoftveres részt és kapna 5 ATM védelmet.

(#6) koxminator


koxminator
senior tag

Most volt 3 éves a Huawei Watch 2 órám (GPS+LTE), bajban is leszek, ha bekrepál és új okosórát szeretnék majd venni (még mindig jó és 4 naponta töltöm). Apple nyilván kilőve, okosnak látszó zárt rendszerű sz4rok kilőve, Tizent nem szeretnék (Huszont meg végképp nem :) ), marad a Wear OS. Kérdés, akkor miből lesz még olyan, ami nem kerül csilliárdba és még jól használható is? :K

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#7) jUUh


jUUh
addikt

Nem rossz ez, de nekem speciel a feléért se kellene. Ki kérdezett? ;]

Samsung Galaxy S23+

(#8) bollokcs80 válasza maximilian4 (#4) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

De akár még egy Withings-et is (remélem jól írtam), vagy akár egy "rendes" mechanikus órát - ami igaz, hogy nem okos, de legalább értékálló.

Ennyiért ez a cucc nagyon nem.

B.Cs.

(#9) embe


embe
nagyúr

Erre ugye nem lehet rásütni a "jó ár/érték arányú" bélyeget? :Y

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#10) vilmose33


vilmose33
őstag

Jó ötlet a dupla kíjelző. Ennyiért bele kellet volna férnie az Ekg-nak is, plusz a töltést is megoldhatták volna elegánsabban.

A jövő most van

(#11) Bozek válasza maximilian4 (#4) üzenetére


Bozek
nagyúr

Attól függ, hogy mi számít "noname"-nek. Volt Google alkalmazottak alapították és a Google is befektetett a cégbe. Valamint a Volkswagen is.

Azt a 140 ezret meg nem tudom, hogy honnan vette a szerző, azért még 460 Ft-on nem áll az euró. Mint az oldalon írják, az ár tartalmazza az adót is, szóval nincs plusz költség a 300 eurón felül.

Mondjuk azt azért hozzáteszem, hogy TicWatch Pro 2020 jobban megéri (már ha még kapható valahol). Igaz, abban csak Snapdragon 2100 van, de nem vettem észre még akadást. Az viszont MIL-STD-810G minősítést kapott. Jó, nem 5 ATM, de őszintén, hány búvár van a fórumon? :D

(#12) sittes79


sittes79
addikt

300 eur vettem nyugaton teljesen jó Google pay működik kis trükkel, galaxy watch 3 valszeg jobb vétel, de Samsung pay miatt nem vettem meg, mert következő 1000 évben se fog működni.

[ Szerkesztve ]

(#13) Schuler888


Schuler888
senior tag

Elszomorito tovabbra is a WearOS mostoha gyerekkent valo elhanyagolasa a google reszerol, pedig ilyen tokjo 2 kijelzos megoldasok jonnek ki, habar az anyagminoseg gyatra, plane az araert, na meg a Fossil csoport is tokjo designu orakat rak le evrol evre. Egyebkent ECG-t konkretan az oprendszer se tud, tehat ha akarnak se rakhatnak bele valszeg, se vernyomasmerot.. :(

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#14) floatr


floatr
veterán

Watch GT-m van. Ha most új órát kéne vennem, akkor GT2 Pro-t vennék, bár sokáig szemeztem a TicWatch Pro-val korábban. Jópofa dilemma, hogy az alvásfigyelés hogyan működhetne, ha esténként töltőn van a cucc.

(#15) Bozek válasza floatr (#14) üzenetére


Bozek
nagyúr

Miért kellene esténként töltőre rakni? Már a 2020 is kibír 3-4 napot töltés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#16) juuzer válasza floatr (#14) üzenetére


juuzer
addikt

Én Galaxy Watch Acrive 2-t vagy Withings ScanWatchot. :)

Vamos a la playa.

(#17) doongoo


doongoo
addikt

A teszt elég jól összefoglalja a dolgokat, de nem mindenhol értek egyet vele teljesen.
Én októbertől használom megelégedéssel napi szinten az órát. A gyártótól jött DHL-lel, vámmentesen, és mindig lehet hozzá hozzá még 1-2 kupont is találni, így olcsóbban is megvehető és így nem kell itthon megvenni a jelentős felárral. Amire kell nekem, azt tudja. Van mellette itthon egy Galaxy Watch 46 is (üzemidőben még az tudja, amit ez is hoz, bár csak akkor, ha az AOD azon ki van kapcsolva), nekem azt váltotta a Ticwatch. Nem rossz a Tizen sem, de szubjektív véleményem szerint azt sem nevezném összességében jobb rendszernek. Nyilván lehetne itt is tekerhető lünetta vagy gombok, de nekem semmi gondom az érintésérzékeléssel sem (semmivel sem rosszabb a Samsungnál).
A vízállóságról csak annyit, hogy a kezdetektől fogva rendszeresen ebben zuhanyzom és fürdök, ezeket eddig bírta (az úszást a korlátozások miatt nem teszteltem eddig), amúgy a belinkelt videóban az úriember egy pre-production sample-ről mondta, hogy nem bírta a vizet...
A screenshot készítés most nálam sem akar működni, korábban ezzel nem volt gondom, amikor készítettem anno (amiker megoldottam a Google Pay működését óráról), akkor még ment. Gondolom javítják majd a mobvoi appot (ez szorul szrintem a leginkább még faragásra) és akkor majd beszinkronizálja a lőtt képeket.
Az LTE egyelőre csak a UK-ben és Németországban működik és csak Voda Onenumber előfizetéssel (velük szerződött a Google egyelőre), ezt a support külön rákérdezésemre megírta (itthoni Telekom Multisim lehetőséget firtattam), azaz akit ez motiválna, az még várhat.
Az óra méretre kisebb, mint a Galaxy Watch 46 (annak utódjaival nem tudtam összevetni).
DND módot is lehet ütemezni, igaz napszak szerint nem, de kezdő és befejező időpontot igen.
A zenemásolás az valóban nagyságrendekkel egyszerűbb Tizenen.
Alkalmazásváltó nálam volt, amíg fel nem tettem a GPay-t, az alsó gomb kétszeri megnyomása ezt (vagy ilyesmit) hozta be, itt egymás után lehetett kitörölni a korábban megnyitott appokat.

(#18) floatr válasza Bozek (#15) üzenetére


floatr
veterán

Némi költői túlzás volt benne, igaz. Viszont fogalmam sincsen mikor töltöttem utoljára a GT-t, ami nekem sokkal fontosabb, mint custom alkalmazásokat felpakolni rá.
Egyik nap túrázni mentem volna, és nullára merült, mert nem töltöttem fel, amikor figyelmeztetett. Indulás előtt vettem észre, és pár percre rátettem töltőre. A nap végéig simán kibírta azzal a kis naftával.

(#19) Glenda


Glenda
addikt

simán lehet, hogy a Mobvoi órája ma a leghasználhatóbb Wear OS óra. Ám ez legalább annyira sajnálatos tény, mint elismerés egy kis gyártónak, amely egy magára hagyott platformból próbálja kihozni a maximumot.

Hát ő, egy Skagen Falster 3 van a csuklómon és szerintem ha valaki életben tartja a platformot, akkor az a Fossil. Valóban régi SoC van bennük, de úgy néz ki, a Wear OS szépen működik 1 GB RAM felett. A 4100 legnagyobb előnye amúgy is a kisebb fogyasztás.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#20) sittes79 válasza doongoo (#17) üzenetére


sittes79
addikt

Én a lunettat soha nem is használtam Samsungon abszolút nem hiányzik.

Nekem csak egy szivfajdalmam van, hogy nincs magyar speech to text, samsungnal jó volt válaszolni uzenetekre.

(#21) Duree


Duree
veterán

Köszönöm ezt a tesztet mert eldöntötte, hogy nekem nem kell ez az óra, pedig elsőre beleszerettem, de ahogy olvastam inkább maradok a Galaxy Watch 3nál.

duree54

(#22) doongoo válasza sittes79 (#20) üzenetére


doongoo
addikt

igez, ez sajnos így van. Amíg a Google nem támogatja kis hazánkat teljesen, addig jó eséllyel sajnos így is marad.

(#23) tomboy0013 válasza doongoo (#22) üzenetére


tomboy0013
veterán

A poén, hogy a Wear 2.0 óta nincs magyar szöveg diktálás, előtte volt. Jól fel is cseszett anno mikor kivették a Huawei watch 1-emből a funkciót. Nem értem ez miért volt jó...

(#24) doongoo válasza tomboy0013 (#23) üzenetére


doongoo
addikt

valószínűleg megspóroltak egy fordítást...

(#25) tomboy0013 válasza doongoo (#24) üzenetére


tomboy0013
veterán

Szuper előrelépés az új rendszer ha a megspórolt funkciókban gondolkodnak. 😄

[ Szerkesztve ]

(#26) kortevilmos


kortevilmos
újonc

Esetleg valaki probalta mar a TWP3 Pro LTE verziojat hazai eSIM-mel?

Itt (https://forum.xda-developers.com/t/ticwatch-pro-3-lte-and-esim.4206407/#post-84265089) azt irjak, hogy vodafone halozaton dobja fel az opciot, hogy beallitsd az orara az eSIM-et, kerdes ugye, hogy vajon "vodafone UK" -re matchel-e, vagy esetleg csak siman vodafone-ra...

(#27) Rover623


Rover623
félisten

Hiányzik mind egy almás óra koronája, mind pedig a Galaxy Watch lünettája a sokkal precízebb léptetéshez
Nono...azért nem kell az almafáig elballagni egy koronáért!
A Wear OS alapú órák piacának legalább 90%-át uraló Fossil (ill. egy ideje maga a Google) és az ő alapjaira építkező összes márka futó modellje rendelkezik az említett kezelőszervvel!
Sajnos kicsit egysíkú így a hardver választék, a Mobvoi mellett talán csak a Casio van még a piacon...azzal a nagyszámú (aktuálisan mindig egy darab) modelljével! 😃

primus inter pares

(#28) doongoo válasza Rover623 (#27) üzenetére


doongoo
addikt

így van, a Fossilban van még potenciál, ha elkezdenek végre 4100-ra építkezni és nem a régi cuccokra

(#29) doongoo válasza kortevilmos (#26) üzenetére


doongoo
addikt

beüzemelve Telekom Esimmel egy voda UK sim segítségével (sajnos a Gpay nem üzemelhető be rajta, mihelyst beaktiválom az esimet)

(#30) Akidobos74


Akidobos74
aktív tag

Samsung GWA2 után használom pár hete. Rövid tapasztalat: Elsőre nagynak tűnt, de annyira nem vészes és hamar meg lehet szokni. Blootooth (4.2) picit zsenge, volt, hogy lakásban elhagyta a telcsit, de ezt orvosolja az automata wifi. A vibra motor picit gyenge, hagyomásos van benne nem lineáris motor, itthon segít, hogy hallom is a zizgést. :) Az AMOLEDet nem érzem homályosnak az LCD miatt, fényerő rendben van. Az üzemidő nagyon baró! Hétfőn reggel lehúztam töltőről és auto wifi, gps, folyamatos pulzus és véroxigén méréssel, alvás figyeléssel (pulzus és SPO2 monitorozással) átlagos használattal, lcd AOD-dal (éppen ezért nem használtam a tilt to wake opciót) csütörtökön délelőtt tettem töltőre, 10% volt ekkor benne. Hangszórója rendben van, a mikrofonjára a vonal túl felén nem volt panasz, nem vették észre, hogy nem a telcsiről beszélek. Egy dolog hiányzik csak belőle, hogy az LCD-n is lehetne értesítés az értesítésről. A gyártótól rendeltem egy hétfőn, pénteken reggel érkezett DHL-lel, részletes trackinggel. Nekem bejött, szeretem. :)

(#31) Csibe78 válasza Akidobos74 (#30) üzenetére


Csibe78
tag

bluetooth 5.0 van benne.
[link]

Amúgy most akcios holnapig kuponnal 85k kb.
Szerintem nem rossz kis ora ez ha nem kell mindennap tőltőre dugdosni nekem már megéri. Jelenleg samusongot használok de sztem azon kivul hogy szép....ennyi gyorsan merul pontatlan zárt rendszer....nagy 0.

(#32) DrKapocs


DrKapocs
őstag

Sziasztok! Tudna esetleg valaki segíteni abban, hogy az órán hogyan bírható működésre a Google Pay? Még nincs órám, de emiatt nagyon érdekelne ez a modell. Az összes fitness funkció lényegtelen számomra.

(#33) doongoo válasza DrKapocs (#32) üzenetére


doongoo
addikt

telepíted a permanent proxy alkalmazást, létrehozol egy saját proxit egy olyan országban, ahol wear OS-en is támogatott a google pay (pl. USA vagy Németország, stb.). beállítod az órán a proxyt. Létrehozol a megfelelő országban egy új google fiókot is és arra váltasz az órán. Azután meg fog jelenni előbb-utóbb a pay lehetőság az órán. Ha nem, akkor az óra áruházából felteszed még a pay enabler alkalmazást és azzal előhozod a lehetőséget. Címszavakban ennyi, de ha rákeresel megtalász mindent hozzá a neten (enable google pay in non-supported countries). Már régen csináltam és az LTE verzión a beüzemelt esim mellett sajnos már így sem megy a dolog, azaz nekem marad a várakozás, mire hivatalosan is támogatott ország leszünk.

(#34) DrKapocs válasza doongoo (#33) üzenetére


DrKapocs
őstag

Értem, köszönöm szépen. Akkor ez így elég mókolós dolog, bizonytalannak tűnik az is, hogy meddig működik. Azt hiszem megvárom, amíg hivatalosan működő megoldás lesz a fizetésre.

(#35) doongoo válasza DrKapocs (#34) üzenetére


doongoo
addikt

A működés amúgy így nem bizonytalan. Amíg a sima GPS verziós órán használtam így (kb. fél évig) nem volt vele semmi gondom sosem.

(#36) Besituta


Besituta
csendes újonc

Sziasztok!
Egy pár kérdésem lenne akinek van ilyen órája milyen tapasztalai vannak pro kontra csak azért mert szeretnék ilyen órát venni?
Meg az is kérdezném hogy most megveszen akkor már van benne magyar menü az se baj ha nincs csak kérdezem?
Előre köszönöm a válaszokat

(#37) addamka válasza Besituta (#36) üzenetére


addamka
őstag

Nincs magyar menü :)
Nekem kb. 3 napot bír egy töltéssel, jönnek emailek, messenger üzik, mindenféle, ennyi az átlaga.
Be van kapcsolva minden mérés a háttérben, kivéve az automata sport/edzés detektálást.
Ha nem akkor merül le simán alszok vele. A gyári Mobvoi app nem rég fejlődött előnyére, egész követhető már amit mér.
Vizet eddig bírta még, de úszáshoz nem ezt használom, tengervíz elvileg nem nyerő neki.
Szoftver elég stabil, az elején volt 1-2 fagyás, de a frissebb verziókkal nincs. Gyártó hellyel közzel frissítgeti is.
NFC fizetésre nem használom, nincs kedvem proxy-val szórakozni.

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#38) Besituta válasza addamka (#37) üzenetére


Besituta
csendes újonc

Köszönöm!
Akkor neked bevált?

(#39) addamka válasza Besituta (#38) üzenetére


addamka
őstag

Persze, nekem totál bejön.
Ha 5ATM vízálló lenne az lenne az igazi boldogság, de talán majd a következő :)
Régóta vannak Wear OS-es óráim, meg egyéb izék is (Mi Band, Amazfit GTS), alapvetően mindnek megvan a helye, a butábbak vízálóbbak, azok a nyúzósak, ez meg a munkanapos.

A régi Wear órák azért idegesítően lassúak tudtak lenni, na ez teljesen rendben van végre.
Biztos lesz aki tud róla rosszat mondani, meg azért nem a feleségem, hogy csak jót kelljen írnom :DDD De most sok negatív nem jut az eszembe, a régi Mobvoi app egy katasztrófa volt, de azon épp javítanak.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#40) Bozek válasza addamka (#39) üzenetére


Bozek
nagyúr

Azért én ha választanom kellene, továbbra is a TicWatch Pro 2020-at választanám a 3-as helyett. Az legalább MIL-STD-810G tanúsítványt kapott, ezt volt, aki tesztelte is. :)

Sokáig egy Honor Band 5-öt használtam, ott tetszett az Egészség app, szerencsére már a Mobvoi alkalmazás is egész jó. Volt nemrég egy apró hibája (egy nappal csúszott a hét, vasárnapra írta a hétfői mozgást), de ezt már javították. Ami még hiányzik, az az összesítő nézetből az éves, mert napi, heti és havi már van.

(#41) addamka válasza Bozek (#40) üzenetére


addamka
őstag

Ezt megértem, nekem azok kimaradtak, anno egy low budget Ticwatch E-t úsztattam tengerben, mert user error módjára nem néztem meg vízálló-e. Na a ~2 méteres mélységtől el is köszönt :)
Az tuti ha lesz 5ATM-es kiadás mondjuk a 4-es szériában az erős motiváció lesz a vételre, más dolog perpill nekem nem hiányzik.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#42) janika1988 válasza addamka (#37) üzenetére


janika1988
tag

Tegnap óta megy a Google Pay rajta, teszteltem is Revolut ill. Curve kártyával. :)) :C

Pixel 8 eladó

(#43) addamka válasza janika1988 (#42) üzenetére


addamka
őstag

Próbáltam én is, Aldi-ba jót röhögtek, 3x írta ki túl gyorsan mozgattam az eszközt :D
A Google Pay elég bén rajta, az óra nem a telefonos Pay-ból veszi a kártyát hanem a Google alá berögzítetteket ajánja. Ez azért WTF, mert a Curve fel van véve telefonon a Pay alá, de Google alá nincs, így a nulláról lehet beleütlegelni :)

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#44) doongoo válasza addamka (#43) üzenetére


doongoo
addikt

nem tart az olyan sokáig felvenni, az órán elkezded és a telón fejezed be, kb. 1 perc volt a kártyát felvenni. És nyilván nem a telefonról veszi az adatokat, mert egy másik NFC chipet (kvázi másik bankkártyát) regisztrálsz.

(#45) addamka válasza doongoo (#44) üzenetére


addamka
őstag

Mind a Revolut mind az OTP-s kártyám ott virított benne, csak cvc kellett (meg nyilván OTP nem játszik).

A Google Pay app alatt 3 kártyám van, a pay.google.com oldalon meg kettő. Furán szinkronizál, de a Curve amúgy is szívás, Shell kút terminál nem ismerte a BIN számát még a kártyának :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#46) barack2244


barack2244
tag

Ha valakinek van LTE változat, megmondaná, hogy jelentkezik-e nála gyenge térerőnél hívásoknál túlmelegedési probléma?

(#47) doongoo válasza barack2244 (#46) üzenetére


doongoo
addikt

LTE verzióm van, de hívásra csak ritkán használom. Akkor nálam még sojha nem jelentkezett, de ez nálam heti max. 1-2 rövidebb hívás csak.

(#48) barack2244


barack2244
tag

Van valaki aki magyar Vodafone esim-mel használja az órát?

(#49) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Nem tudja valaki véletlenül, hogy hogy lehet testre szabni az értesítési sávot? Az elemlámpát szeretném valamelyik helyére betenni, de ha megölnek se tudok rájönni hogy kell.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#50) doongoo válasza hito (#49) üzenetére


doongoo
addikt

wear OS = sehogy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.