Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ez a telefontarsasagok sara is reszben, mert eroltetik az uzletkotoiknek, hogy hozzanak tobb es tobb megkotott szerzodest. Van amelyik talan nem is feketelistaz, vagy nem hatekonyan, kijatszhato modon.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) Exian


Exian
őstag

Ha nem testközelből éltem volna meg egy ilyen sztorit pár éve, el sem hinném, hogy ilyen lehetséges. Járkáltam is a rendőrségre + behajtócéghez. Nem én voltam a károsult, hanem egy olyan rokon, aki segítségre szorult az ügyintézésben.

Ott is hasonló volt a sztori, másvalaki vett az ő adataival nagyértékű telefont, ő persze már csak akkor tudta ezt meg, amikor már a behajtócég küldte a csekkeket, mivel nem fizették a részleteket.

[ Szerkesztve ]

(#3) hemaka


hemaka
nagyúr

ezer éve van ilyen

(#4) tomazin válasza Exian (#2) üzenetére


tomazin
veterán

nekem egyik ismerősöm amikor kapott egy számlát véletlenül (ugyanis a csaló más címre kötötte meg az ő nevében, de annál a szolgáltatónál aminél ő volt és sikerült a 2 előfizetést összenézni, hiszen minden adat ugyanaz volt) tett rendőrségi feljelentést.
a rendőrségen elmondták, hogy neki nincs további teendője. most jópár évvel később megtalálta az új címén a végrehajtó és neki kell a rendőrségre rohangásznia, hogy bizonyítsa, hogy bizony ő tett feljenetést.

(#5) Tigerclaw válasza Exian (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Tanulhatnanak mar ebbol is a cegek. Pl. kotelezo elso reszlet, a szerzodo fel sajat szamlarol, vagy sajat bankkartyajaval, megszurne azt hogy masnak a neveben kotnek szerzodest. A meghatalmazast meg ne fogadjak el, ha van ilyen.

Van ahol ugy kerulik el a fekete listat. hogy bediktalnak egy nem letezo cimet, mondjuk X utca 56 helyett 56/A -t es maris kotheto a szerzodes. Akkor is ha hivatalosan nincs is 56/A. A cegek nagyon gyakran sajat maguknak keresik a bajt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) lm83 válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


lm83
őstag

Hát szerintem már pont ezért van régóta mobil előleg, ha új előfizető leszel egy új szolgáltatónál...

(#7) Syl


Syl
nagyúr

> telefonos ügyfélszolgálaton keresztül előfizetői szerződést kötve nagy értékű mobiltelefonokat rendeltek, ezeket futárszolgálat szállított a megadott címre

Már bocsi, de szerintem itt a telefontársaság nagyon sáros.
Puszira bediktálok adatokat és hozzák "ajándékba" az iPhone 12 Pro Max-ot? :Y

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8) Tigerclaw válasza lm83 (#6) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ugy ertem, hogy keszpenzt ne fogadjanak el elolegkent, ha nem fizetnek teljes arat. Annak a nevere szolo kartyaval fizessenek, vagy atutalassal annak a szamlajarol, akinek a nevere kerul a szerzodes. Igy mar sokkal kisebb az eselye, hogy masnak az adataval vissza tudjanak elni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) nemlehet válasza Syl (#7) üzenetére


nemlehet
őstag

Ezért van belső ember aki ezeket simán átnyomja. Az összes ilyen csalásnál van belső segítség, gyakran viszonylag magas szinten is.
Nyilván nem mondom, hogy próbáld meg de ha csak úgy átlagemberként próbálnál meg hamis adatokkal szerződést kötni nagyon hamar lebuknál.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#10) tibaimp


tibaimp
nagyúr

2 millió Ft-ot kerestek az égésszel, csak gratulálni tudok nekik....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) sztanozs válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


sztanozs
veterán

Honnan tudná meg a telefontársaság kinek a kártyájával vásárolták meg az előleget online?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#12) janeszgol válasza nemlehet (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

Százmilliós büntit osztanék a telefonos cégnek.
Feljelenteném az üzletkötőt is.
Komolyabban kéne venni az ilyet. És akkor megy a reklám, hogy milyen fejlett a cég, aztán még mindig idiótákkal van tele.

(#13) szalai112


szalai112
senior tag

Sziasztok
Tavaly nekem is volt ilyen estem.
Valaki hozáfért a telekom fiokomhoz és rendeltek az én nevemre telefont.
Észre vettem hogy új számlák vannak.
Bementem a t-hez sztornozták a tételeket, az még hagyán a rendőrség nem kapta ell az iletöket, lezártnak az ügyet.
Sajnos ismerik az elkövetök az adataimat.

[ Szerkesztve ]

(#14) #68216320


#68216320
törölt tag

Ezen gondolom nem javít annak a ténye sem, hogy egyre több magyar és külföldi cég fénymásolja le vagy fotóztatja be az ügyfelek személyiségét igazoló dokumentumait. Vajon csak itt a PH-n hányan adhatták meg a "Cukrosbácsi pofakönyvének" ezeket? Mert az idióta munkáltatók/óvodák/iskolák/egyéb intézmények/stb elvárják hogy regisztrálva legyen az ember. Úgy kezelik, mint hivatalos felületet. Aztán ha a pofakönyv meg kivág, hogy igazold magad vagy nem használhatod, akkor máris hátrányod lehet. Én magam nem vagyok regisztrálva (már), de van ismerősöm akinek azért kell használnia, mert a gyerek óvodája azon keresztül kommunikál. És ez csak egy hely, ahol simán lehetőség van a dokumentumokkal történő visszaélésre. Szóval egy személyi igazolvány már nem azonosít egy állampolgárt. Ezzel kellene kezdeni valamit.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.