Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Mobility Radeon oc?

Hozzászólások

(#8) KISDUCK válasza pprod94 (#4) üzenetére


KISDUCK
addikt

HP Pavilion 2018sh 35w tdps apu + 7670m. Amit láttam azt így tudom csak leírni: egy csoffadt* rézszál viszi a meleget a vga-tól az apuig ami a csoffadt* rézszálat továbbítja a hűtőrácsokhoz amiből egy kis csoffadt* ventilátor fújja ki a meleget. Meg ugye azért a lapkák környezete kap meleget amit nem hiszem hogy a rendszer el tud vezetni, továbbá csak a gpu volt nálam hűtve amiről feltételezem, hogy a memória az csak úgy lebegett.
Konklúzió: inkább csökkentem a terhelését a rendszernek, minthogy 110%-ot hajtsak ki belőle. Ezek a szerencsétlen dögök nem túlhajtásra vannak tervezve. (Ha netán 2 hűtőrendszere van a gépednek külön a vganak és külön a cpunak, akkor hajrá.)

*csoffadt: a rézszál lehetett talán 3mm átmérőjű talán egy kicsit több és a ventilátor mérete és lapát kialakítása se volt biztató, a lapátok a síkra 90 fokot zárnak be ami ránézésre annyira jó, hogy kicsit kituszkolja a levegőt.

Update, meg ha mindenáron szét akarod tuningolni, legalább pasztázd meg. Én holnap hajtom végre ezt terv szerint.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Mobility Radeon oc?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.