Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MineFox54


MineFox54
őstag

Hú, baszki :DD

(#2) intelMMX


intelMMX
senior tag

Jó amúgy. Minden kipróbálható.
Meg én úgy tudom, hogy általában cserélgetik a kiállítási darabokat, szóval mindig van ott új dolog.

(#3) Th3Ac3


Th3Ac3
aktív tag

Örülök hogy valaki írt a Mobilisról cikket erre az oldalra, hiánypótló minden tekintetben. A leírtakkal egyetértek, bár a látogatók nagy hányada még ennyire sem ért a motorokhoz, és a cikk kicsit ebbe az irányba ment el. Mindenképpen érdekes és érdemes is bekukkantani legalább egyszer, mert még sok más érdekességgel lehet találkozni :)

(#4) intelMMX válasza Th3Ac3 (#3) üzenetére


intelMMX
senior tag

Amúgy nem az autógyártásra fókuszál a kiállítás. Bár ezt írtad is. Igazából mindennel találkozni, aminek köze van a fizikához és a mechanikához.
Szerintem a motorok épp azért vannak kirakva, hogy aki nem ért hozzá de érdekli, az is megismerhesse. Persze aki műszaki pályán mozog, annak kicsit többet mondanak a metszetek.

Mikor én voltam, pl fegyverek nem voltak.

(#5) Ceree


Ceree
senior tag

Hú, ez nagyon klassz! Köszi a cikket!

Lehet meg kéne látogatnom a húgomat Győrben, és útba ejteni ezt is! :DD

Másolat_eredetije

(#6) frescho válasza intelMMX (#4) üzenetére


frescho
addikt

A fokusz a kozlekedes, de az autogyartas ertelemszeruen (Audi) felulreprezentalt. Idezet a honlapjukrol:

"A Mobilis elsődlegesen a járművekre és a közlekedésre, tágabb értelemben pedig a mozgásra, a mobilitásra koncentrál úgy, hogy testközelbe hozza a természet- és műszaki tudományokat és azoknak érdekes oldalát tárja elénk."

Erdemes meglatogatni oket ugy, hogy a kiserletet is meglehssen nezni. Jatszanak tuzzel, arammal, meg sok mas dologgal. Latvanyos es meg nagyobb diakoknak is erdekes.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#7) t-zotya


t-zotya
csendes tag

Nagyon klassz! Köszi a cikket!

(#8) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Nem rég voltam a kiállításon. Kívülről egyáltalán nem tűnik nagynak a Mobilis épülete, gondoltam 1 óra alatt végigjárom az egészet. Hát nem. Ha rendesen végignézel mindent, kipróbálsz mindent, és beülsz a kísérletekre (úgy emlékszem hétvégente két-három óránként van egy fél órás műsor, ahol kísérleteket végeznek, gyújtogatnak, stb), akkor minimum 3 órát, de akár 5-öt is simán el lehet ott lenni. Nagyon érdekes, ajánlom mindenkinek!

Minden szavam magánvélemény!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.