Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) gabby123 válasza K82 (#50) üzenetére


gabby123
tag

Köszönöm így már érthető.
Hát akkor maradok a hagyományosnál.
Bankot jelenleg nem tudok váltani.
Ez így meg öszvér megoldás.
Köszi mindenkinek.

(#52) eliterob válasza K82 (#50) üzenetére


eliterob
tag

Mivel én is Raiffeisenes vagyok így lenne egy érdekes kérdésem. Azt értem hogy díjtalanul atmozgatom a pénzt / max 65e havonta/ de mi van akkor ha ne adj isten mégis kp-ra lenne szükségem.?gondolom visszafelé már nem működik ugye? Érdemes először egy kisebb összeget feltolteni megnezni hogy a gyakorlatban nálam hogy működik.,mennyire stabil stb. és csak utánna nagyobb összeget átrakni. Mert erről nem olvastam sehol legalábbis nem rémlik..

(#53) K82 válasza eliterob (#52) üzenetére


K82
őstag

A stabilitással nem nincs semmi gond, eddig nem fordult elő h ne működött volna.
A Simple kártyáról működik a visszatöltés is ha úgy gondolod nem akarsz annyi pénzt rajta hagyni. Pl. feltöltötted a maximális 65e Ft-tal de a hónap végére még maradt 20e Ft, azt vissza tudod rakni a raiffeisenes számládra. Kp-t viszont nem tudsz felvenni a Simple-lel, ha erre gondoltál.

Pixel / OnePlus Pad

(#54) eliterob válasza K82 (#53) üzenetére


eliterob
tag

Köszönöm így gondoltam én is. Akkor lehet oda vissza rakni az összegeket ha épp arra van szükség. Ha marad rajta a fenti példánál maradva hó végén 20e Ft gondolom a következő hónapban csak 45e lehet ratenni mert akkor se lepheti túl a havi 65 maximumot ugye?

(#55) K82 válasza eliterob (#54) üzenetére


K82
őstag

A 65e Ft a maximum, annál több semmiképpen sem lehet, illetve nem is engedi.

Egy csavar van a dologban: lehet h van pénz a Simple kártyán, de nem tudod már felhasználni. Akkor szokott előfordulni, ha van egy kis eltolódás a feltöltés(ek) és a számlazárás dátuma között, mutatom az én példámat:
65e a limit, azt semmiképpen sem lehet túllépni, hó végén pedig mindig marad rajta x összeg. Nem tudom egyben rátolni bankkártya limit miatt a teljes összeget a Simple-re, így két részletben szoktam megoldani - akár két-három héttel később, függően attól mennyit költöttem; láthatod h 46126 az egyenleg, amiből ugyanennyit fel is tudok használni. De a feltöltési limitnél még látsz 1963 Ft-ot; ekkor az egyenlegem 48089 Ft (46126 + 1963) lenne, viszont akkor sem tudnék 46126-nál többet költeni. Épp ezért nem is a 48089 Ft-ot toltam át a kártyára mert nem tudnám ebben a hónapban felhasználni - de el sem veszik, következőre ennyivel kevesebbet kell majd hozzáraknom. Ha valami csoda folytán pontosan 46126 Ft-ot költenék el, még lenne 1963 Ft-om, de a 65e limit miatt az már nem felhasználható - csak számlazárás után.
(lehet körülményes lett a leírás, remélem azért érthető)

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#56) eliterob válasza K82 (#55) üzenetére


eliterob
tag

Igen értelek köszönöm szépen. A héten szerintem ki is próbálom. Még egy kérdésem maradt hátha ebbe is otthon vagy. Szeretnék okosorat / samsung watch / de azt olvastam azzal nem lehet fizetni. Ha igen miért nem?

(#57) K82 válasza eliterob (#56) üzenetére


K82
őstag

Mert először a telefont is fel kell oldani, ha csak odatartod a terminálhoz nem fog működni. Az órán pedig nincs semmilyen védelem (gondolom); kb. olyan mintha a paypass-os bankkártyádat hordanád a csuklódon.
Ha jól láttam, a Telenor Wallethez lehet kapni külön karpántot amivel így fizetni is lehet, de a Telenor-féle fizetés nem nyerte el a tetszésem.

Pixel / OnePlus Pad

(#58) eliterob válasza K82 (#57) üzenetére


eliterob
tag

Köszi akkor ez egyenlőre még nem fog elterjedni pedig úgy lenne a nagy kényelem ha már a telefont se kell elovenni :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.