Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ztoldy


ztoldy
senior tag

őőőőőő az okostelefonnal nem csak facebookozni kell/lehet?

Az egész sárga csekket el kellene felejteni és áttérni elektronikus számlára. Persze ez sok esetben nem kivitelezhető, de jelentős költségcsökkentő hatása lehetne.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#2) Zolik válasza ztoldy (#1) üzenetére


Zolik
senior tag

a cégek könyvelései a mai napig papír alapú és csak eredeti számlát fogadnak be.
céges csekkbefizetés mobillal meg nem nagyon kivitelezhető (céges telefonnal hozzáférni a céges bankszámlához stb)
vannak extra költségek amiket a bank számít fel?

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#3) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Az OTP appjával még SOHA nem sikerült befizetnem csekket. Úgy tűnik a Galaxy S4 mini kamerája nem elég jó ahhoz, hogy az OCR lefusson hibátlanul. A QR kódot meg persze nem kezeli.

(#4) Blue@X válasza szilagyiv (#3) üzenetére


Blue@X
senior tag

A hiba nem a telefonban van, iPhone 5S (nem rossz a kamerája) sem képes beolvasni a csekket :D

(#5) ztoldy válasza Zolik (#2) üzenetére


ztoldy
senior tag

Az elektronikus számla tökéletesen hiteles és könyvelésre használható. Sajnos sok cég/könyvelő azt sem tudja mi az az elektronikus számla pláne, ha a 90 éves Gizike foglalkozik ezekkel a dolgokkal, aki nem (is) akarja képezni magát és az sem tudja mi az. Többek között nálunk is csak papír alapú számlát fogadnak el pl. vonatjegy mellé, pedig lehet kérni elektronikus számlát is.

Mivel nagy mennyiségben állítják elő a sárga csekket, ezért ennek jelentős költsége van a cégekre illetve a környezetre nézve, plusz az adminisztráció ideje stb.

Ha a bankod nem számít fel költséget, akkor nincs további terhelés, ha mobilon fizeted a csekkeket. Én mondjuk minden csekket netbankon vagy a szolgáltató saját felületén keresztül fizetek.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#6) Legendd válasza Blue@X (#4) üzenetére


Legendd
senior tag

Csak a lehetőségről írtam :D :P

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#7) S@s


S@s
tag

Már kb. 1 éve használom az iCsekk alkalmazást és hibátlanul működik. Kár, hogy csak a közüzemi csekkeket lehet vele fizetni ( biztosítás stb... nem ). :U :F

Összekapcsolható a díjnettel és még értesít is ha számla jön.

[ Szerkesztve ]

S@s

(#8) Paul119 válasza Blue@X (#4) üzenetére


Paul119
addikt

Én az öreg tartalék lumia 520at használom erre tökéletesen működik (ne) ha nem szopnék a gagyi ie miatt ami 2 percenként be crashel vagy elfeljti és újra betoltoget :(

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#9) RedIris válasza ztoldy (#1) üzenetére


RedIris
újonc

Nálam pont költségnövelő hatása lenne a 2010 óta brutálisan megnövekedett banki díjak és telekom díjak miatt. A postán várok max 1 percet, de ez is nagyon ritka. Ha a bankszámlámmal fizetem be akkor erre nekem rájön 2 SMS díj, tranzakciós díj, és maga az "átutalási" díj.

[ Szerkesztve ]

(#10) Blue@X válasza Paul119 (#8) üzenetére


Blue@X
senior tag

Én arra a bescannelésre gondoltam az OTP alkalmazással amikor magát a csekk alsó részét scanneled, nem az előre elhelyezett QR kódot. iCsekk tökéletes a QR kódra, de maga az OTP alkalmazást szerettem volna használni azon csekkeknél ahol ez nincs (pl szemét számla, önkormányzati számlák) -> bár nem értem ezek miért is nincs QR kód...

(#11) asdf_


asdf_
veterán

Fontos viszont, hogy az alkalmazás csak a Magyar Telekom (T-Home, T-Mobile)... által kibocsátott számlák befizetésére használható ,

Ez -mar- nem igaz. A Telekom gyenge fel ev kesessel ebben a honapban eljutott odaig, hogy a postas QR kodot rarakja a csekkjeire -eddig csak az ures helye volt ott a csekken-, ezzel egyidoben viszont a Mastercardos QR kod szanalasra kerult, az mar nem szerepel a csekkeken.

[ Szerkesztve ]

(#12) asdf_


asdf_
veterán

A gyorsaság és a kényelem mellett azonban semmiképpen nem szabad elfelejteni, hogy ezzel a módszerrel nem kapunk kézi bizonylatot arról, hogy a befizetés megtörtént. Aggodalomra azonban nincs ok, hiszen a bankszámlakivonaton megtalálható lesz a tranzakció, aminek azonosítója bizonyító erejű, vagyis az alapján visszakövethető, hogy melyik szolgáltató számára milyen kifizetés történt,

Az iCsekk kuld emailt, ha beallitom, az azert valamire mar talan eleg. Ugyanakkor a Bankszamlakivonatra kuldott uzeneten mocsok jo lenne, ha nekiallnanak melozni egy kicsit, mert mindossze annyival tudjak le pl. , hogy ECSEKK  2015.06.25 1234567890 (egyedi azonosito az icsekk rendszerben, nem pedig a szolgaltatonal). Tehat ha egy nap befizetett az ember 2-3 csekket igy, akkor  ennyit mutat a szamlakivonat:

12 345 Ft ECSEKK 2015.06.25 1234567890
987 Ft ECSEKK 2015.06.25 1234567890
4567 Ft ECSEKK 2015.06.25 1234567890

Ez meg ugye szep meg jo, csak baromi luzer, mert csak a bankszamlakivonat alapjan be nem azonositom, hogy mire tortent a befizetes, az halaltuti, lehet elovenni a csekkeket, aztan parositani a forintokat, hogy melyik melyik volt. Kb. ketszer ennyi karakter elfer a banki kozlemenyben, talan celszeru lenne kihasznalni, es legalabb a szolgaltato nevet odairni, ha mar a szamlaszamot nem is...

[ Szerkesztve ]

(#13) HawerKing


HawerKing
őstag

Fejlodunk....

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#14) Paul119 válasza Blue@X (#10) üzenetére


Paul119
addikt

Igy mar mas a leányzó fekvése :D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#15) Zaji válasza asdf_ (#11) üzenetére


Zaji
őstag

Igen, az már a múlté. És sajnos nincs egy egységes mindenhol használható "mobilpénztárca".

(#16) Kékes525


Kékes525
félisten

Van olyan biztonságos, mintha PC-én rendezném le?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17) ztoldy válasza Kékes525 (#16) üzenetére


ztoldy
senior tag

Miért ne lenne?

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#18) Kékes525 válasza ztoldy (#17) üzenetére


Kékes525
félisten

Mert egészen más rendszer és kevesebb védelem van hozzá. Viszont előny, hogy jóval kevesebb vírus és malware fertőzheti meg.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#19) ZooLee válasza S@s (#7) üzenetére


ZooLee
őstag

Már kb. 1 éve használom az iCsekk alkalmazást és hibátlanul működik. Kár, hogy csak a közüzemi csekkeket lehet vele fizetni ( biztosítás stb... nem ). :U :F

Összekapcsolható a díjnettel és még értesít is ha számla jön.

Dehogynem használható, ahogy mondod a Dijnettel. pl. az Allianz benne is van, és már fizethetsz is az iCsekkel. Nekem minden, ami csak lehet be van kötve ide (Az ELMÜ meg kapja be...)

(#9) RedIris: A postán várok max 1 percet, de ez is nagyon ritka. Ha a bankszámlámmal fizetem be akkor erre nekem rájön 2 SMS díj, tranzakciós díj, és maga az "átutalási" díj.

Hát, tapasztalatom szerint sehol nem 1 perc a sorban állás a postán hanem jóval több, akár napközben is...
Egyébként eléggé rossz banki csomagod lehet, ha egy ilyen befizetés külön pénzbe kerül. Egyrészt ha áttérsz elektronikus számlázásra, sok helyen kedvezményt ad a szolgáltató (2-3-400 Ft-ot is akár), másrészt ingyen tudsz fizetni (sime kártyás POS terhelésként jelenik meg befizetés, nem átutalásként. Érdemes körülnézni, elég sokat lehet ezekkel spórolni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.