Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Ennel komplikaltabban kb nem is lehetett volna megoldani. Ezekutan miert is akarnek ezzel szorakozni, mikor a PayPassos kartyat mar evekkel ezelott kikuldte az OTP, nem csak egyszerubbnek, de kenyelmesebbnek is tunik.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#2) Shyciii


Shyciii
veterán

Nálam az egész ott megbukik, hogy OTP-snek kellene lennem. Nincs azaz isten, hogy náluk bármit is nyissak xar feltéttelekkel, borzalmas webbankal stb.

[ Szerkesztve ]

(#3) BlackPriest


BlackPriest
őstag

ha a sim-ben van az nfc chip is, akkor miért mobil függő vajon a dolog? a főzött rom kizáró ok vajon? egyáltalán, ha a sim nfc-s, akkor miért számít milyen telóba rakom? minek kell külön progi hozzá? a bankkártyámon sem fut program oszt' mégis működik a contactless vásárlás

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#4) hyperspace válasza Cathulhu (#1) üzenetére


hyperspace
őstag

egyet kell, hogy értsek. ezért nem is fontos nekem az nfc-s mobil (oneplus two-nál sokan felháborodtak).

BlackPriest: olvastam, hogy olyan telefonra is fel lehet tenni az alkalmazást, amit nem árul a telekom, de sajnos azt nem tudom, mennyire működik zökkenőmentesen.

szerk:

Shyciii: szerintem már ez is szubjektív. én szeretem, ipad-en is nagyon kézreáll az otp alkalmazás utalni, kategorizálja a fizetéseimet és meg tudom nézni, stb.

[ Szerkesztve ]

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#5) Shyciii válasza hyperspace (#4) üzenetére


Shyciii
veterán

hyperspace

Kategorizálni bármelyik tud, sőt saját kategóriákat is létrehozni. Az alapvető probléma, hogy soxor összeomlik, vagy elérhetetlen, vagy nem csinál semmit az OTP webbankja. Rengetegen panaszkodnak rá. Az meg nem szubjektív dolog, hogy a folyószámla csomagjaik a legrosszabbak között vannak, bankkártya tranzakciós díjaik szintúgy. Amúgy az egészet végigolvasva inkább magamnál hordom egy bank által adott sima paypass-os kártyát, minthogy ilyen túlbonyolított módon csináljak bármit is. Egyelőre az NFC-nek max akkor látom értelmét, ha a készülékem tartalmát akarom pikk-pakk átadni egy másik készüléknek (pl Youtube).

(#6) mazsi1911


mazsi1911
aktív tag

Nem flemkelteni akarok, de most mennyivel egyszerubb és jobb az apple fele megoldas?

Pont a minap olvastsam, hogy a nagyokos HTC az ujjlenyomatokat egy kep-kent tarolta a telefonon, barkinek hozzaferhetoen. Ez azert nem semmi! A mostani androidos telefonok is hasonloan eltaroljak a bankkartyat a telefonban. Egyedul az Apple Pay az, ami teljesen biztonsagos, mert nem tarolja el ezeket.

Remelem otthon is hamarosan hasznalhato lesz, és ezek a bena megoldasok eltunnek a sullyesztoben.

(#7) szabi__memo válasza mazsi1911 (#6) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Igen ez így van. De attól még hogy itthon is elérhető lesz ezek nem tűnnek el, sajnos, mert tényleg hulladék megoldások.

[ Szerkesztve ]

(#8) benjonino


benjonino
tag

Ami a cikkből kimaradt: az OTP Bank virtuális MasterCard Mobil PayPass kártyájának éves díja 4 ezer Ft. ( Igaz, hogy az első éves díjat elengedik )
Így is megéri bonyolítani az életet?
Nem véletlenül csak egy bank csinálja. Valószínűleg látják, hogy mennyire nem életképes ez a konstrukció. Jobbra-balra futkosni, majd várni, installálni. Szerintem csak a legfanatikusabbak csinálják végig.

(#9) Cilindrik


Cilindrik
aktív tag

Ebben a formájában kicsit nyögvenyelős és nem is tud elterjedni. Ha majd nem lesz telefon+oprensze+szolgáltató+bank függő talán akkor.

[ Szerkesztve ]

(#10) xmaas


xmaas
őstag

Hat ja mennyire egyszeru es kenyelmes megoldas :DD , elvegre nem konyebb kiszedni a kartyat azt fizetni muszaj bonyolitani meg ezer szolgaltatast pluszba igenybevenni es fizetni ertuk csak hogy mobilal tudjunk fizetni "kenyelmesen"

(#11) hyperspace válasza Shyciii (#5) üzenetére


hyperspace
őstag

szerintem nagyon is szubjektív, kinek mi a drága. nekem havi 200 Ft, plusz évente 3 500 Ft (kártyadíj) nem drága, és ezzel keresztbe-hosszába utalok. nekem az otp app-al egyszer sem volt gondom. ha kellett, azonnal használhattam, hiba nélkül. tökéletes nincs, valamint tudjuk, hogy a fórumra nem azok írnak folyamatosan, akiknek semmi bajuk.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#12) BloodRay válasza benjonino (#8) üzenetére


BloodRay
veterán

Nevetséges az egész.
Pár hónapja végigjátszottam az egész procedúrát aminek a végén vettem észre hogy ezért még plusz összeget le akar gombolni az OTP is. Na itt lett elegem. Nem elég hogy felsőkategóriás telefonom legyen, cseréltessek sim-et(amiből megfelelőt a szerencsétlen T harmadszorra tudott adni...) nfc-sre(tudnám akkor minek kell a telefonba...), szenvedjek a programmal(akkor kb egy hét alatt vát használhatóvá egy támogatott telefonon), minden alkalommal külön indítsam el a programot fizetés előtt és mindezért még a normál számlavezetési díjamon felül(amihez ugye jár alapból paypass kártya...) fizessek plusz díjat???? Vicc.
Koreában "kicsit" egyszerűbbnek tűnt a dolog működés közben...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#13) Fall-N


Fall-N
veterán

Ennek így nem sok értelme van, körülményes és csak OTP-re elérhető (egyelőre). Meg ott a plusz költség is.

Akkor lesz értelme, ha elterjed az egységes Android Pay és az Apple Pay is a három magyar szolgáltatóval, meg persze a bankokkal is. De az is évekbe fog kerülni, főleg, hogy Android M-mel fog csak debütálni a Google megoldása. Meg ki tudja hányadik körben fog Magyarországon is elérhetővé válni. Google Wallet sem támogatott nálunk...

Arról nem is szólva, hogy a OS-ek natív alkalmazásaiban jobban megbízók, mint a szolgáltatok próbálkozásaival. Elég elolvasni a kommenteket, hogy mennyi technikai hiba van.

[ Szerkesztve ]

(#14) alevan


alevan
őstag

Ez így feleslegesen bonyolult. Az OTPtől kapott pár grammos plasztik kártyám egyszerübben megoldja, nem tud lemerülni és a homitasimban elvan a többi kötelező kártya melett. :D

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#15) ZooLee válasza xmaas (#10) üzenetére


ZooLee
őstag

Elő sem kell kotorni feltétlenül, mert több banknál lehet igényleni társkártya-szerű felragasztható mini Paypass-kártyát, amit felraksz a telefon (tokra) akkor máris tudsz vele fizetni...

Már korábbi topicban is felmerült, hogy tényleg a lehető legszerencsétlenebb, legbonyolultabb megoldás lett megvalósítva, annyi kötöttséggel, hogy szerintem nagyon kevesek lesznek azok, akik kifejezetten ezért váltanak bankot és/vagy szolgáltatót és/vagy telefont... A várható egyéb megvalósítások tekintetében (Akár a Google Wallet, Android Pay, akár Apple Pay) megéri várni, és addig is a fapados (műanyagkártyás) Paypass-t használni...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.