Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HaZse


HaZse
őstag

Ez is csak egy olyan felesleges eszköz, ami egy idő után el fog avulni.

Egy órát ne kelljen 1-2 naponta tölteni.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#2) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

A legszebb Androidos okosóra, ráadásul nincs már az a fekete sáv a kijelző alján :))

All→M8

(#3) HoaryFox


HoaryFox
őstag

(hacsak nem veszünk egy méregsrága Audit, amihez adják ajándékba)

Pici typo.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#4) dzsi23 válasza callmeakos (#2) üzenetére


dzsi23
addikt

Csak az LTE-s szebb. :)

(#5) Bog válasza HoaryFox (#3) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Javítva, köszi

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#6) Halkow.


Halkow.
senior tag

Szép!

(#7) Viktor0610 válasza HaZse (#1) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Régen rossz, ha óraként gondolsz rá.
A két naponta töltés szerintem is gáz, ezért is nézegetem a Pebble órákat, abból is a Steel verziót. :)
Azok elvileg egy hétig is mennek. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#8) MarciKING24 válasza Viktor0610 (#7) üzenetére


MarciKING24
tag

Azért egy órára nehéz másképp gondolni, mint egy óra :))

Straight outta Compton

(#9) Viktor0610 válasza MarciKING24 (#8) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Viccesnek tetszik vanni, de ez egy OKOSóra, ami annyit tesz, hogy az óra csak egy funkció a sok közül.
Tehát, ha olyan ÓRÁt szeretnél, amit nem kell naponta tölteni, vegyél órát, ha meg egy sokféleképp' használható okos kiegészítőt szeretnél, amiben van óra funkció IS, vedd ezt. És fogadd el, hogy kétnaponta kell tölteni. :P :D

Samsung Galaxy A54

(#11) HaZse válasza Viktor0610 (#9) üzenetére


HaZse
őstag

Így van. Ez egy okosóra, amit a butaembereknek találtak ki. :D

Az ilyen kiegészítőknek annyi értelme van, hogy a gyártók zsebét gyarapítod ezekkel az ipari hulladékokkal.

Ha azt vesszük, hogy ezekben az eszközökben az akkut 2 naponta kell tölteni, akkor az azt jeleni, hogy nai használatban 2-3 év alatt teljesen tönkremegy az akku és utána megy a szemétbe. Bár inkább hamarabb fogja ot veszni, amivel csak növeli az ember az amúgy is tetemes elektronikai hulladékok mennyiségét.

Szernem ezek azok a felesleges dolgok, amik nélkül meg lehet lenni. De aki lusta elővenni a telefonját és inkább a szemét erőlteti egy ekkora kijelzőn és azt "simogatja" azzal nem lehet mit kezdeni.

A másik pedig, hogy majd jönnek az elégedetlen felhasználók, hogy melegszik, hamar merül, nem frissül stb.

Nem beszélve, hogy még egy eszköz, amit tölteni kell.

loop80 Ez a téma ezen a fórumon TILTOTT DOLOG sőt rossz helyen is jársz.

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#12) Viktor0610 válasza HaZse (#11) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én pl. azért nézek ilyen kütyüt magamnak (csak az árukat sokallom egyelőre :D ), mert van, hogy nem veszem észre az értesítéseket. Ezzel elvileg ez megoldva.

Egyébként sosem értettem azokat, akiknek nem kell az okosóra, miért jönnek a topikba beszólni? :P

Nem kell hozzászólni, mások vagyunk, mások a preferenciáink. Valakinek nem kell óra (pl. én), de egy okosórát már használna.

Samsung Galaxy A54

(#13) Kékes525


Kékes525
félisten

Ez még csak a kezdet, ezért még a kezdők gyermekbetegségeit hordozzák (magas ár, sűrű töltés), de a jövő egyértelműen az okos eszközöké. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Boldog órát mindenkinek a MA!TV-vel :)

(#17) Lacee1986 válasza Viktor0610 (#12) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Gondolom ők telefonból is 3310-t használnak, azt legalább nem kell naponta tölteni... Majd megmondják, hogy neked mi a jó. :D

(#18) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Kép, hang RENDBEN !!

(#19) ToZo85


ToZo85
tag

Kép,hang OK! :C

(#20) Egyszeri Fiú


Egyszeri Fiú
csendes tag

Nagyon szép! :)

(#21) hbarnabas01


hbarnabas01
tag

És a wifi-jelszót hogy lehet beírni? Vagy a telóról automatikusan lelopja?

(#22) Karesz_001


Karesz_001
csendes tag

Kb. 1 óra után földhöz vágnám, amiért ilyen lassan tölt be dolgokat, meg gondolkodik....

(#23) Urna


Urna
tag

A G Watch R műanyag? Nem feketére fújt fém?

S10 + Galaxy Watch 3

(#24) arminlok


arminlok
senior tag

Én a huawei okosorájára lennék kiváncsi az szerintem szebb.

(#25) samsung99


samsung99
újonc

Megéri egy LG telefon mellé LG okosórát venni?

(#26) ricinus13 válasza Viktor0610 (#12) üzenetére


ricinus13
senior tag

Valahogy növelni kell azt a fránya hozzászólás számot. Másrészt meg magyar/emberi virtus sz*rozni azt ami nem tetszik, attól függetlenül hogy teljesen jól ellátja azt a feladatot amit kapott. Értjük mi hogy a másiknak nem kéne soha, de tartsa csak meg magának ezt a véleményt, és főleg ne írja minden egyes okosórás hír/teszt alá hogy: sz*r, f*s, ipari hulladék, minek, miért kell tölteni mindig, tönkremegy stb.

(#27) Viktor0610 válasza samsung99 (#25) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Főleg, ha a neved samsung99. :P

Egyébként, hogy ne csak trollkodjak, szerintem igen, megéri, de nem csak LG telefon mellé, hanem minden, kompatibilis készülékhez. :)

Samsung Galaxy A54

(#28) arminlok válasza samsung99 (#25) üzenetére


arminlok
senior tag

Szerintem nem. Annyira nem szép mint egy rendes óra és annyit nem tud mint a telefonod amit fél másodperccel tovább tart kivenni a zsebedböl cserébe nem kell vele idegeskedni. Érdekes dolgok ezeke de én egyiket sem venném meg totál fölösleges.

(#29) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Ez is egy értelmetlen kacat. Amire ez jó, azt ki lehetne hozni harmad ennyiből is. Ma már 50k pénzért normális mobilt kapsz, akár hd kijelzővel.
A terjedéshez meg az kéne, hogy reális árban adják, vagy legyen rajta alma jel.
Semmivel nem lépett előrébb az android wear.

(#30) HaZse válasza ricinus13 (#26) üzenetére


HaZse
őstag

Mert, amikor egy apple vagy egy wp-s topikba bejönnek trollkodni, az megengedett ugye?

Amúgy meg nem trollkodás volt, hanem, a személyes véleményem indokkal együtt. A hozzászólás növelés meg nem az én szokásom. (Nézd csak meg, hogy mióta is vagyok itt és mennyit szóltam összesen hozzá).

De ha kész érvekkel meg tudod magyarázni, hogy egy ilyen eszköz miért is jó, akkor azt szívesen fogadom.

Az nem indok, hogy figyelmeztet az értesítésre. Meg, hogy nem kell elővenni a telefont). Ezek mind-mind lustaság kérdése csak.

És ez egy drága ékszer, ami elég hamar amortizálódni fog. (Lásd: előző szériák, sb.)

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#31) ricinus13 válasza HaZse (#30) üzenetére


ricinus13
senior tag

De ez a kettő mind indok. A távirányító is felesleges akkor a tv-hez, meg a buszozás is, meg lehet tenni az utat gyalog vagy odamehetsz átkapcsolni a csatornát. Ez egy kényelmi kiegészítő és nem több. Mellesleg szól ha otthagyod a telefonod valahol. És csak pont ugyan annyira amortizálódik mint bármelyik másik kütyü.

És szerintem bárhol a trollkodás nem szép dolog és felesleges, de van aki ettől érzi jobban magát. Ezt nem feltétlenül rád értettem mert neked még tényleg voltak érveid, inkább a "szaracsempe" típusú emberekre általánosan.

(#32) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Köszi az adást.

(#33) G4bi89 válasza ricinus13 (#31) üzenetére


G4bi89
senior tag

Mondjuk a távirányító és a busz picit olcsóbb. :DDD

Nekem is felesleges lenne, de megértem, hogy vannak olyanok akik lusták elővenni a telefont. Csak az a baj ezzel, hogy 2-3 év múlva kuka lesz az aksi és gyakorlatilag dobhatod ki, ami azért 60-80-120 ezerért picit erős.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#34) HaZse válasza ricinus13 (#31) üzenetére


HaZse
őstag

Igazad van. Ezekkel a cuccokkal az a baj, hogy még androidos telefonoknál is korlátozott a kompatibilitás. Szerintem, aki igazán széles tömegeket akar ezzel magáévá tenni, az egy olyan op. rendszert tesz az okosora alá, ami:

1: Keveset fogyaszt és ide sem kell több giga ram és t9bb mag. (Lásd: régi Symbian telefonok, ami 300MHz környékén képes volt működni mindezt kevés ram-al)

2: Minden platform alatt működőképes legyen.

3: Csak a legfontosabb funkciók legyenek benne, ezzel is növelve legyen az üzemidő

4: Legyen az óra operációs rendszere egy zárt rendszer, amit csak szükség esetén lehessen frissíteni. (Mint az autók computerei)

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#35) Crafter32 válasza HaZse (#11) üzenetére


Crafter32
őstag

Ezt nagyon szépen leírtad. Én teljesen egyetértek.

(#36) ricinus13 válasza HaZse (#34) üzenetére


ricinus13
senior tag

Ebben egyet értünk. Én csak azt akartam kifejezni hogy nem felesleges dolgok, megvannak a maguk felhasználási területei.

@G4bi89 A telefonoknál nem pont ugyanez a helyet? Ugyanúgy drágák, ugyan olyan az akksi technológiájuk és ugyanúgy töltöd őket jóesetben 2 naponta.

(#37) G4bi89 válasza ricinus13 (#36) üzenetére


G4bi89
senior tag

Na jó de egy telefon létszükséglet a mai világban, és sokkal több dologra is használja az ember. Plusz lehet benne aksit cserélni, még legtöbbször abban is ami elvileg nem szétszedhető. Ezzel szemben egy ilyen okos órában nem hiszem. (Ezért írtam, hogy gyakorlatilag kuka, vagy folyton töltőn fog lógni mert fél napot se bír ki.)

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#38) ricinus13 válasza G4bi89 (#37) üzenetére


ricinus13
senior tag

Ezek fél napnál azért jóval többet bírnak. A P-OLED keveset eszik, és a telefonoknál is az a tendencia hogy nem lesz cserélhető akksi. És egy okostelefon sem létszükséglet. Lehet egy 3310-sel is telefonálni, minden másra ott a MasterCard számítógép. Abban igazad van hogy 2-3 év alatt tönkre megy az akksi, de ez mindennel így van és nem hiszem hogy valaki egy 3 éves telefonba fog vadászni telepet, ha egyáltalán kapható lesz még akkor.

(#39) daser97


daser97
tag

Ezeknek nincs olyan funkciójuk, hogy jelez, ha a telefonomtól x méterre elmentem?, mert ez lenne az egyetlen olyan funkció amit hasznosnak látnék ezekben. Talán nem veszteném el a telefonom annyiszor :D

(#40) ricinus13 válasza daser97 (#39) üzenetére


ricinus13
senior tag

De van. Szól ha nincs kapcsolat a két eszköz között.

(#41) #03372544 válasza daser97 (#39) üzenetére


#03372544
törölt tag

Erre én sony smartband-et használok, párezerért megkapod már.
Annyit tud, hogy rezeg ha értesítés jön a telóra, meg ugye ha távol kerülök tőle, plusz tud ébreszteni rezgéssel.
Van rajta egy gomb, azzal lehet mondjuk a zenejátszót vezérelni, oszt ennyi.

Hasonlót tud a xiaomi miband is pl, többre valahogy nem is vágyom.

(#42) daser97 válasza ricinus13 (#40) üzenetére


daser97
tag

És Bluetoothos összeköttetés van? Vagy hogy?

(#43) daser97 válasza #03372544 (#41) üzenetére


daser97
tag

Köszi én se :D akkor egy ilyet kell beszereznem :)

(#44) ricinus13 válasza daser97 (#42) üzenetére


ricinus13
senior tag

Pontosan.

(#45) kchris78 válasza G4bi89 (#37) üzenetére


kchris78
veterán

azért egy dolgot ne keverjünk össze. Az hogy OTTHON az egyszeri VEVŐ nem tudja cserélni az akksit az nem azt jelenti hogy KUKA és nincs bele akksi! Egy minimál szakértői tudással és csavarhúzóval még egy iphone4-be de még talán 3G/3GS-be is lehet otthon akksit cserélni és ezekbe az eszközökbe is! Egy ilyen akksi párezer ft, ha valaki tovább akarja használni nem kell csak emiatt kidobnia.

(#46) sanyijedi


sanyijedi
őstag

2 nap készenlét?! meglepő, nekem az R 3-4 napot bőven elmegy úgy, hogy állandóan világít. wifi ennyit levesz?!

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#47) #03372544 válasza kchris78 (#45) üzenetére


#03372544
törölt tag

Meg ez a "két év alatt tönkremegy az akksi" szöveg se igaz, nekem 2 és fél éve van meg az unibody készülékem, és nem érzem hogy gyengült volna az akksi.
Lehet használatfüggő, én pl. mindig fullra töltöm és akkor teszem töltőre amikor kéri, 15% körül.

(#48) kchris78 válasza #03372544 (#47) üzenetére


kchris78
veterán

abszolút de ezt már nem is írtam mert ez teljesen használat (mennyi időnként merül le) illetve akkumlátorfüggő dolog (hány ciklust bír).

A videóban meg nem értem ezt az idegenkedést főleg egy elvileg szakmai embertől, hogy ő ennyit annyit nem adna érte mert nem érzi azt a nélkülözhetetlenséget... Utána meg felsorol 3-4 dolgot ami mégis mennyiben könnyíti meg a dolgát (jelzések, etc..). Szerintem nem csak akkor van egy dolognak létjogosultsága ha az nélkülözhetetlen, stb... Ki emlékszik még arra milyen bénák voltak az első PDAs Mobiltelefonos böngészők, mennyiben el voltak maradva az asztali böngészőkhöz képest? Meg egyáltalán, kijelzőméret.. Most meg ki az aki azt mondja mint akkor hogy minek a telefonon a böngésző? Nyilván az óráknak is lesz egy fejlődési íve amit be kell járniuk úgy szoftveresen mint hardveresen...

(#49) forgonati


forgonati
őstag

Az a cím. Jesszus de erőltetett, már fáj. Az óra viszont tényleg szép.

Keelah Se'lai!

(#50) HaZse válasza forgonati (#49) üzenetére


HaZse
őstag

Az óra valóban szép. De azért eléggé durva, hogy egy snapi 400-as CPU van benne, mert ennyi kell neki a gördülékeny működéshez.

Szerintem lehetett volna egy snapi 200LE vagy valami butított CPU is benne.

Nem hinném, hogy 320x320-as kijelzőhöz ekkora teljesítmény kell.

Máshol ennyiből egy komplett telefont hajt meg.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.