Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sinesol


Sinesol
veterán

Ha 6 cellával is tudnak 90Wh akksit csinálni, akkor miért kerül 8 cellás 96Wh-os a nagyobbikba?
Simán ezen is lehetne súlyt csökkenteni...

Vagy ha már 8 cellás, akkor miért nem 100+ Wh...

[ Szerkesztve ]

(#2) satz18


satz18
őstag

Valaki el tudná nekem magyarázni, hogy 1 db 4 magos Xeon proci miben tud többet egy sima i7-nél? Láttam már pár lapost amiben Xeon volt, de ott azt használták ki, hogy 6 magost tettek bele, de elvileg volt annál is még több magos variáns.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#3) jbush


jbush
tag

Felszereltségre valószínűleg nem lehet panasz, de kíváncsi lennék, van-e benne rollcage, illetve a billentyűzet sem túl bizalomgerjesztő.

(#4) sutszi válasza satz18 (#2) üzenetére


sutszi
veterán

Kezdetnek az ECC-s ramok támogatása. Ami bizonyos esetekben fontos... Biztos van még ezen kívül más is.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#5) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Mekkora kollekcio lenne a Lenovo P70 telefonom mellé egy Thinkpad P70

Kelleni fog :D ha nem most, majd 3-4ev mulva

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) Daywalker válasza satz18 (#2) üzenetére


Daywalker
addikt

Tekintve, hogy ez az intel első mobil xeon procija, nem tudom te mit láttál.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#7) Reggie0 válasza satz18 (#2) üzenetére


Reggie0
félisten

ECC, TSX-NI es valoszinuleg AVX512.

(#8) próbakocka válasza Reggie0 (#7) üzenetére


próbakocka
senior tag

Magyarán: olyan utasításkészletek támogatása, amit földi halandók nem használnak.
De az ecc ram is igazából elhanyagolható előny még a professzionális cad-es felhasználás szempontjából is...

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#9) satz18 válasza Daywalker (#6) üzenetére


satz18
őstag

Én nem azt kérdőjeleztem meg, hogy ez e az első mobil Xeon, hanem azt mondtam, hogy volt már Xeonnal szerelt laptop. De nem értem, hogy ez a két dolog miért is ütné egymást logikailag? [link] Most így hirtelen ezt találtam, de van több is, meg tegnap is linkelt valaki egy tök másikat amit talán 12 maggal is lehet rendelni, meg más magyar fórumokon is hír volt, ahol szintén említették a Clevo nevét.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#10) borbastomi válasza Daywalker (#6) üzenetére


borbastomi
csendes tag

Vannak asztali procikkal szerelt notebook workstationök is: [link]

Szerk.: Megelőztek :) Amúgy ezt a fentit pl lehet 12 magos Xeonnal kérni.

[ Szerkesztve ]

(#11) Daywalker válasza satz18 (#9) üzenetére


Daywalker
addikt

Ok, bár igazából ez egy mozgatható tégla, nem notebook, még ha felépítésében hasonlít is rá. Lényegében nem konkurál ezekkel a mobil gépekkel. De igazad van ha így nézzük...a táskatelefon is mobiltelefon :D

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#12) satz18 válasza Daywalker (#11) üzenetére


satz18
őstag

Ez a féltégla méret csak a 6+ magos cuccokra igaz. A 4 magos xeon belefér 3.5 kg-ba is.[link]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#13) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Kár hogy nincs piros színben hogy fog így illeni a kis cuki üzleti laptopjaikhoz amiket mostanában csinálnak. :(((

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#14) hallador válasza Blindmouse (#13) üzenetére


hallador
addikt

Egy ilyen tömegű noti, sehogy :D

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#15) scarbantia


scarbantia
aktív tag

Nem rossz, de azért beledolgozhatták volna a retró Tp-s felmérésüket, és ilyen vastagságba beleférhetett volna egy hagyományos, numpad nélküli billentyűzet. A kijelzőre kíváncsi leszek mit tud majd.

(#16) emvy válasza próbakocka (#8) üzenetére


emvy
nagyúr

Az ECC RAM csoppet sem elhanyagolhato, szerintem.

while (!sleep) sheep++;

(#17) hallador


hallador
addikt

Azért az fontos dolog, hogy az error correction code lassítja a memória hasznos sávszélességét, azaz ,ha valami ECC-t használ, akkor az alapvetően is lassító tényező. Valamint notebook memóriából ecc még igen foghíjas. Szóval az ECC csak akkor ok, ha sok van belőle.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#18) Sinesol válasza hallador (#17) üzenetére


Sinesol
veterán

Pár százalékot lassít az ECC, de a DDR4 miatt még így is lesz vagy 1.5-2 szeres sávszéleség a jelenlegi DDR3-as megoldásokhoz képest.
Na meg gondolom a 4 slot azért van mert 4 csatornás a memóriavezérlő...

[ Szerkesztve ]

(#19) hallador válasza Sinesol (#18) üzenetére


hallador
addikt

Azt nem gonodolom, hogy egy ilyen (XEON-okhoz mérve) alsó kategóriás processzorba beletettek volna kettő jordan creek-et. Azért a négy csatornás memória vezérlő picit túlzás lenne. Aztán az elmélettel kapcsolatban az a baj, hogy ilyen kis procikban nincs 4 csatorna. (pláne, ha mobil)

A másik dologgal, pedig az a probléma, hogy a Skylike notebook processzorok is kezelik a DDR4-et, szóval ez nem lesz annyira nagy előny.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#20) hszilard666


hszilard666
veterán

Első oldal utolsó bekezdésében MILF-SPEC tesztet olvastam, kezdtem is örülni de aztán rájöttem a csúnya igazságra :O

Nagyon combosak ezek a gépek, de szerintem nem annyival jobb mint valami dual MXM es szörnyeteg.
De minden esetre elfogadnám őket.

Picit off de sok laptopos kolléga jár erre:
Szerintetek az apple fogja használni a xeon mobil cuccokat? Abban reménykedek pár hónapja hogy kidobnak egy tényleg PRO macbookot, amibe belezsúfolnak valami mobil quadro-t és xeont. Remélem jós vagyok, és már kalapálják a mérnökök a cuccot :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#21) Graphics válasza hallador (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

*Skylake

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) Reggie0 válasza próbakocka (#8) üzenetére


Reggie0
félisten

Xeon procit sosem a foldi halandoknak gyartottak, ugyhogy nem latom a problemat ezzel.

(#23) hallador válasza Graphics (#21) üzenetére


hallador
addikt

jogos

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#24) Beerhead


Beerhead
csendes tag

Betegek lesznek a designerek vagy mi? Úgy tűnik, hogy kezdenek visszatérni a gyökerekhez: HDD visszajelző a káván (wifi, bluetooth meg akksi kéne még), capslock, numlock visszajelző a billentyűzetben, rendes thinkpad zsanér (teljesen hátra hajtható), fizikai gombok a pöcökegérnek (bár ezt nem itt hozták vissza először) és fizikai gombok a tapipadnak is. Legyen ilyen az x260 is és akkor nyertek +1 vásárlót!

(#25) westlake


westlake
félisten

Valaki mondja már el nekem, hogy ez a két gép mitől is MW? Egyszerűen nem értem. :F
Tehát mik azok a tulajdonságok, ami miatt megkaphatják ezt a jelzőt?

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#26) hallador válasza westlake (#25) üzenetére


hallador
addikt

Több dolog is van ami egy Workstation-ra jellemző

- ISV compatibilitás (independent software vendor).
- A hardver, ami benne van a gépben az is ISV compatibilis.

- Eltérő tervezést alkalmaznak a valódi WS-eknél, ami alaphelyzetben abból áll hogy:
- Erősebb a hűtés
- Merevebb a notebook váza, mint a corporate/enterprise business gépnél is merevebb.
- Sok esetben por álló is a gép, mert akár egy üzemben használják, ahova nem akarnak betenni,
egy 30 - 70 000 $-os WS-nt.

Ezen felül, a VGA erősen vektor grafikus teljesítményre van kihegyezve (FirePro, Quadro)
- A VGA esetén a mobile WS-be 5 - 6 fajtát minimum tudsz választani.
- Ha olyan a cucc ebből kettőt is.

A Processzor:
- Bele tudod választani az igen egyedi i7-4940XM Extreme Core-t is, ami magában is erős.
- Valamint ide tartozik, hogy ezek a gépek 32 GB ramot is képesek használni, persze 4 memória foglalattal.
- és itt valóban meghűti a notebook hűtése ezt a processzort is, nem úgy kell ezt érteni, mint mikor beletesznek egy Asus, vagy egy Apple gépbe egy beletesznek egy i7-4980HQ prcesszort mire észbe kapsz megsült a kezed, rosszabb esetben a gép is. Ezek a gépek 0 - 24 órás munkát is bírják.

Legalább 2 HDD-t tudsz bele választani.

A HP Mobile WS-onok, de sztem a Dell is, évekkel ezelőtt meg tudott hajtani 4 Full HD külső monitort is.

Kijelző:
- RGB compatibilis elég nagy vagy 100 %-ban.

Ennek megvan a hátránya is: nehéz, drága, hangos.

Ugyan vannak a corporate/enterprise gépekből épített WS-ek is, de ezek a legolcsóbb darabok altalában, pl Dell Precision M2800, vagy a HP ZBook 14.

És vannak igazán nagy tévedések is, amit az ellenségemnek sem kívánnék ilyen a csak a nevében WS, minden másban inkább a MacBook Pro-ra hasonlít (nem kinézetben) ilyen pl: Dell Precision M3800.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#27) hallador válasza hallador (#26) üzenetére


hallador
addikt

Hopp ezt javítom bocs:

- és itt valóban meghűti a notebook hűtése ezt a processzort is, nem úgy kell ezt érteni, mint mikor beletesznek egy Asus, vagy egy Apple gépbe egy i7-4980HQ processzort, mire észbe kapsz megsült a kezed, rosszabb esetben a gép is. Ezek a gépek 0 - 24 órás munkát is bírják.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#28) emvy válasza hallador (#27) üzenetére


emvy
nagyúr

Az ASUS ROG-ok huteset nem veri meg egy ilyen mobil munkaallomas se (nekem HP Zbook G2 van, baratomnak valami ROG kb. 3x erosebb GPU-val, es ugyanolyan csondes/huvos).

while (!sleep) sheep++;

(#29) hallador válasza emvy (#28) üzenetére


hallador
addikt

Ok. a ROG egy cél gép, valóban egy TATRA 8x8-at sem ver meg egy Land Rover a tundrán.

Nem azt írtam, hogy nincs jobb hűtésű notebokok, hanem azt, hogy az általános notebook, mint az ASUS N-t szarrá veri oda vissza pofozza.

Meg aztán azért megnézném, hogy a ROG mikor megy akár 3 hónapig kikapcsolás nélkül, csak a frissítések idején indítják újra.

Mert szerintem ez ASUS ROG ott már összefossa magát amikor ez még vígan menni fog-

Nekünk nem egy ügyfelünk van, akinél a gyárüzemben 0 - 24 órában vannak használva ezek a gépek, És bizony akkor sem kapcsolják ki amikor műszakváltás van.
De olyan gép is, van amit szétszedtünk, és folyt az olaj a hűtőnyílásból, de a Precision még ment. Na majd, ha a ROG megy ilyen körülmények között is, akkor szólj.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#30) #06658560 válasza scarbantia (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

Segíts, a vastagság és a Numpad hol kapcsolódik? MWS-nek szerintem már kell a Numpad, elhagyhatatlan.

(#31) Graphics válasza westlake (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

- Tervezővideókártya pl.
- Strapabíróbb ház, pl Roll-cage
- Erős processzor

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) scarbantia válasza #06658560 (#30) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Sehol. :U A hagyományos, nem szigetes, hosszú nyomásponttal rendelkező billentyűzettel függ össze. Az más kérdés, hogy szerintem jobb, ha abból is a numpad nélkülit használják. 17"-ba mehet a numpad, de 15"-osban már túlságosan eltolódik a billentyűzet a numpad miatt, ami (nekem) kényelmetlen. Azért egy 7 soros klasszik billentyűzettel elviselném.

Amúgy úgy néz ki, csak mérsékelten sikerült felfogni a lenovonak a több ezer visszaküldött kérdőívet... :W

(#33) Reggie0 válasza #06658560 (#30) üzenetére


Reggie0
félisten

Vannak ilyen USB-s numpadok, ha nagyon kell. Ahogy CAD-ezni sem a touchpaddal szoktak, hanem kulon egerrel.

(#34) scarbantia válasza Reggie0 (#33) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Volt egy időben ilyen ultrabay numpad. Szerintem profi kivitelezésben(nem lötyög, nem hajlik, stabil), masszív alátámasztással egy jó megoldás lenne annak, akinek gyakran szüksége van rá. Kár, hogy kinyírják az ultrabay megoldásokat. Felőlem nem is kell, hogy optikai meghajtó belemenjen, szabhatják egyenesen akkuhoz, HDD-hez, numpadhoz, stb., azokhoz az eszközökhöz, amikkel tényleg használnánk. Kevesebb helyet enne, és mégis használható lenne sok jó dologhoz. Nekem pl. hiányzik a CF (és akár CFast) kártyák beépített olvasási lehetősége.

(#35) kjozsa válasza hallador (#26) üzenetére


kjozsa
csendes tag

Sose volt Dell-em, már a harmadik HP EliteBook szériás gépemet nyúzom, de.. Mi az alapvető gond az M3800-zal? Sokat szemeztem vele, csak aztán sose vitt rá a lélek a végén. Ha van vele személyes tapasztalatod, összefoglalod miért kerülnéd mindenképpen?

(#36) hallador válasza kjozsa (#35) üzenetére


hallador
addikt

Igen sajnos van vele tapasztalatom.

A gép egy hibában szenved a bekapcsológombja, rendszeresen meghal, és az alkatrész a Dell szokásos szintjét hozza 3 hetes javítási periódust (mert ugye, a javítást másnap megkeztik (NBD) de ha nincs alkatrész, akkor bármeddig is tarthat a javítás, a Dell parner előszeretettel 3 - 5 hetet szeret hagyni az alkatrész beszerzésekre). Ami egy 800 000 Ft-os gépnél minimum szégyen. Az első alkalommal sem volt a humansoft-nak alkatrész a géphez, még kétszer megdöglött 3 * 3 hetet állt a gép, mert egyszerűen a konstrukció nem jó.

e-mellett ami nem tettszett benne:
- fényes kijelző (Egy munkára tervezett gépen.)
- a touchpad konzumer szinten van
- melegszik mint a fene
- A Dell egyszerűen nem képes értelmes VGA drivert adni hozzá, ha elalszik a vas, akkor nem ébred fel, 4 fajta drivert próbáltunk ki egyik sem volt jó.

Aztán kiderült a turpisság, ez a vas, az XPS rokona, ami meg konzumer gép. Szóval annyit is tud. a vas. kb.

Ez nem valódi Workstation, csak annak álcázzák.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#37) kjozsa válasza hallador (#36) üzenetére


kjozsa
csendes tag

Most hogy említed, engem a fényes kijelző és a coil whine tartott vissza - utóbbit nem tudom tapasztaltad-e de tele van vele az összes Dell fórum.

A javítási idő is showstopper mert munkaeszköz, minden nap ezen dolgozom. Pl fél éve az Elitebookomban volt hogy elázott teljes billentyűzetet cseréltek dec30-án elvállalva dec31-e délelőttre - ilyesmire szükségem lehet a jövőben is. A VGA driver kevésbé (illetve másképp) izgalmas mert csak linuxon dolgozom, a melegedés és a hangos venti szintén kizáró ok sajnos.

Ha azt mondod hogy ehhez a szinthez mindenképp workstation vas kell, akkor egyre szimpatikusabb ez a bejelentett P50.. illetve nem nézegetem tovább a múltkor beharangozott új XPS15-t sem (az Infinity display-est).

(#38) emvy válasza hallador (#36) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem rokona, hanem konkretan az..

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.